0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Maria111

Re: ZOLADEX
« Отговор #40 -: Май 02, 2006, 20:57:00 pm »
Цитат на: ALEXIA
ZNAM KAKVO E HISTOLOGICHNO IZSLEDVANE,A NEDOUMIAVAM ZAHTO NE MI E NAPRAVENO TAKOVA!TIA KAZA CHE NIAMALO OT KADE DA MI SE VZEME MATERIAL ZA IZSLEDVANE.ENDOMETRIOZATA MI E PO PREDNA TAZOVA STENA.NEZNAM MOJE BI NE EBILO VAZMIJNO.OH NEZNAM PROSTO MI IDVA DA IA UBIA AKO NAISTINA ME E LIHILA OT HISTOLOGIA,NO ZAHTO?

Здравей отново,

Това с хистологията е отвратителен номер. На мен също ми е правена лапароскопия в Майчин дом от Д-р Филипов и нямам правена хистология. Когато ми отказаха ампулите поради липсата на изследването аз отидох директно при Д-р Налбански(завеждащ на 11 етаж) и той на дълго ми обясни, че при такава лапараскопия НЕ може да вземе материал за хистология поради опастността от перфорация, нараняване на органите. Той написа това си мнение на Експертното становище и аз отново подадох документи за преразглеждане и НАЙ-накрая след 4 месеца получих одобрен протокол. От отделението ми показаха исмото от здравната каса със списък на исканите от тях документи при лапароскопия, за да се отпусне Золадекс и там изрично пише "хстология(ако е налична)" т.е. от самата здравна каса допускат, че не е задължителна!?!?! Всичко е една отвратителна бюрокрация за цъжаление на наш гръб!!!
ZOLADEX
« Отговор #41 -: Май 03, 2006, 14:34:34 pm »
zdraveite namen sa6to mi se naloji da si kupia parvata ijekcia i 4akam vse o6te re6enieto ot zdravnata kasa kato me odobriat 6te imam ijekcia zoladeks az ia kupih 390 i za tolkova ia prodavam ako niakoi se interesuva da mi pi6e na Princesata77@abv.bg a iskam da popitam koga zapo4vat da se poiaviavat strani4nite efekti za6toto na men za sega mi niama ni6to blagodaria predvaritelno za otgovora
ZOLADEX
« Отговор #42 -: Май 04, 2006, 08:26:14 am »
Относно страничните ефекти...
Ами предполагам, че при всеки е различно- при мен след първата инжекция ми се появи цикъл, така че вълните и пр. започнаха след 2-3 инжекция и се засилваха. Преди 2 дена си сложих последната 6 инжекция и сега с нетърпение чакам всичко да приключи. Мен особенно ме измъчиха вълните и безсънието...
ZOLADEX
« Отговор #43 -: Май 04, 2006, 15:38:36 pm »
:P ok mnogo ti blagodaria za otgovora oh dano pri men ne se poiavat za6toto 4estno kazano me e mnogo strah.
ZOLADEX
« Отговор #44 -: Май 06, 2006, 21:58:37 pm »
След първата инжекция както знаете ми дойде цикъла, но ме притеснява че вече е 10-ти ден а той не спира, във вторник трябва да поставя следващата, някой да е имал подобно оплакване.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

ZOLADEX
« Отговор #45 -: Май 09, 2006, 14:54:15 pm »
Не се притеснявай, мисля че е нормално.
На мен ми поставиха първата инжекция няколко дни преди цикъла, дойде си ми и продължи около 2 седмици. Но доктора ме беше предупредил че това може да се случи.
ZOLADEX
« Отговор #46 -: Май 10, 2006, 10:03:40 am »
Вече ми е 15 ден и все още имам кървене, почвам да се притеснявам със сугурност имах и овулация, кръвното ми се вдига, лекарката коато ми поставя инжекциите каза че ако продължи така /за кръвното/ ще се наложи да прекратя лечението. Доста съм панирана, мисля да ходя да се консултирам за това.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
ZOLADEX
« Отговор #47 -: Май 10, 2006, 11:14:45 am »
Аз също бях 6 м. на Золадекс до февруари 2006 г. Страничните действия са ужасни, но се забряват. Също имах високо кръвно през цялото време, за което пиех лекарства, изписани от кардиолог. Не спирайте лечението си заради кръвното. Друг съвет от мен е приемането на калций по 2 табл. дневно, което има голямо значение по отн. на топлите вълни и жаждата, а също така и като профилактика на остеопорозата. Най- удобни за приемане са таблетки, които се дъвчат, казват се Ideos. Искам да обменя информация с др. момичета, които са били на такова лечение. Мисля, че ще бъде от полза за всички, най- вече за тези, които започват сега, защото те имат нужда от морална подкрепа. Знам от личен опит, че е така.
*
ZOLADEX
« Отговор #48 -: Май 10, 2006, 11:16:13 am »
Аз също бях 6 м. на Золадекс до февруари 2006 г. Страничните действия са ужасни, но се забряват. Също имах високо кръвно през цялото време, за което пиех лекарства, изписани от кардиолог. Не спирайте лечението си заради кръвното. Друг съвет от мен е приемането на калций по 2 табл. дневно, което има голямо значение по отн. на топлите вълни и жаждата, а също така и като профилактика на остеопорозата. Най- удобни за приемане са таблетки, които се дъвчат, казват се Ideos. Искам да обменя информация с др. момичета, които са били на такова лечение. Мисля, че ще бъде от полза за всички, най- вече за тези, които започват сега, защото те имат нужда от морална подкрепа. Знам от личен опит, че е така.
ZOLADEX
« Отговор #49 -: Май 10, 2006, 11:39:29 am »
Аз съм на Диферелин 6 месеца. Вече ми биха втората инжекция. Ужасно е. Тези топли вълни едвам ги издържам. И през нощта от жега не мога да спя. Други странични ефекти досега не съм усетила. Но тези вълни са достатъчни.
Това за калция не го знаех, но мисля да пия. Ако някой има и други идеи как да се справяме по-лесно моля да сподели.
Благодаря ви.
ZOLADEX
« Отговор #50 -: Май 10, 2006, 12:16:24 pm »
Това ми препоръчаха на мен:Фозамакс - табл. от 70 мг - веднъж седмично и Калций с витамин Д - 2 пъти по 600 мг дневно.
А във страницата на Пирогов четох за хормонозаместителна терапия, не никой не пожела да ми я разясни.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
ZOLADEX
« Отговор #51 -: Май 10, 2006, 12:40:27 pm »
Правилно са казали за Фосамакс, само че той мн. дразни стомаха. Ако го понасяш- добре, ако не, както беше при мен, всеми назален шпрей Миакалцик, по 1 доза през ден. Те осигуряват задържането на калция в организма. А за хормонозаместителна терапия, мисля, че тя е за жени, които са във физиологчен климакс. Целта на леч. със Золадекс е изпадане в принудителен климакс, при който би трябвало ендометриозните огнища да изчезнат, защото те кървят едновременно с ендометриума в матката. Мисля, че хормонозаместителната терапия ще ги храни, а нашата цел е да ги унищожим! Всъщност с тази терапия се отлага настъпването на климакса, тя набавя на организма вс. хормони, чието производство е намаляло или спряло, вследствие на възрастта.
ZOLADEX
« Отговор #52 -: Май 10, 2006, 13:08:50 pm »
Не, не става дума за такава защото я четох точно в тема за золадекса, а за терапия която просто намаля страничните ефекти.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
ZOLADEX
« Отговор #53 -: Май 10, 2006, 13:42:08 pm »
В такъв случай, не съм запозната. Консултирай се с лек. лекар. Всичко се изтърпява, стига резултатът да е положителен. Просто се въоръжете с търпение за 6 мец. След това ще ви трябва още повече търпение за да стигнат нещата до така желаното бебче. Пожелавам успех на всички!