0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #980 -: Юли 08, 2011, 13:43:05 pm »
Fanta, виждам, че имаш амарилис :) браво, лесно ли се отглежда, много е красиво това цвете :)


Зимата понеже сме в къща живеем го оставям на стълбите , зад другите цветя като на тъмно и по малко го поливам, а лятото го изнасям я на блакона я го оставям пак на стълбите, я на двора, зимата му пожълтяват листата,даже изсъхват но после стават зелени , и цъфти почти цяло лято.  :)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #981 -: Юли 08, 2011, 15:22:53 pm »
Mary,възхитителни са розите ти!Какъв вид са и всъщност, привързани ли са към нещо, за да стоят по този начин?
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #982 -: Август 05, 2011, 09:33:44 am »




 :D
« Последна редакция: Август 05, 2011, 09:40:17 am от Zizi »
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #983 -: Август 05, 2011, 14:09:05 pm »
Simba, супер теряся! мечтаем си и ние за такав! как се казват цветята ,на перваза на терасата, от първите снимки?? В съндъчита ли се гледат??
Ziziр китайската ти е голямо предизвикателство!! Браво! Но утре като поместя и снимки на нашата,направо ти "хвърлям ръкавица"!!! :lol:
Момичета,купихме си млака саксийка с босилек,за подправка,но след първата жътва и вече не върви.Някой знае ли какви са спецефеките за да го пъдържаме свеж??? :wink:/за муцарелата,де/ :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #984 -: Август 06, 2011, 14:25:35 pm »
Хайде малко снимки и от мен, да по съживим темата!



*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #985 -: Август 08, 2011, 10:09:27 am »
Обещаните снимки!!!! Кажете нещо за босилека??
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #986 -: Август 08, 2011, 13:05:06 pm »
Simba, супер теряся! мечтаем си и ние за такав! как се казват цветята ,на перваза на терасата, от първите снимки?? В съндъчита ли се гледат??
Ziziр китайската ти е голямо предизвикателство!! Браво! Но утре като поместя и снимки на нашата,направо ти "хвърлям ръкавица"!!! :lol:
Момичета,купихме си млака саксийка с босилек,за подправка,но след първата жътва и вече не върви.Някой знае ли какви са спецефеките за да го пъдържаме свеж??? :wink:/за муцарелата,де/ :lol:

Рачо какъв е този пост  8O Чета те отдавна, но на такъв вид правопис за 1 път попадам ... ужас! Приемам, че много си бързал и в тъмното не си можал да нацелиш буквите из клавиатурата. Иначе цветята са ви много хубави. Браво!   :P


*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #987 -: Август 08, 2011, 14:26:37 pm »
Малки ми идват бутоните на клавиатурата!!!  :lol: :lol::wink:Особено като бързам! :lol:ЕЕ,ти пък сега ли го забеляза?? :xНе можа ли да ме предупредиш по-рано,че да го редактирам! :lol:Аз нямам навик да преглеждам,но вече ще проверявам! Обещавам! :?
п.п. босилекът ни съвсем умря,така че няма какво да проучвам.Ясно е, че в домашни условия няма да стане,май? :(
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #988 -: Август 08, 2011, 14:42:18 pm »
Малки ми идват бутоните на клавиатурата!!!  :lol: :lol::wink:Особено като бързам! :lol:ЕЕ,ти пък сега ли го забеляза?? :xНе можа ли да ме предупредиш по-рано,че да го редактирам! :lol:Аз нямам навик да преглеждам,но вече ще проверявам! Обещавам! :?
п.п. босилекът ни съвсем умря,така че няма какво да проучвам.Ясно е, че в домашни условия няма да стане,май? :(

Ахахахаха расмя ме  :P ... Съжалявам за загубата на босилека ...не мога да помогна с инфо, ако някой знае ще се включи със сигурност.


*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #989 -: Август 08, 2011, 15:39:00 pm »
ra40, босилек си отглеждам и аз в домашни условия. Иска редовно поливане и слънце, иначе умира.
Аз го засаждам от семена през май, събирам му само листата и си доживява до есента.И следващата година с нови сили.
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #990 -: Август 08, 2011, 16:16:20 pm »
Само през май ли се съди?? Ако сега си купя семена,дали няма да стане?? :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #991 -: Август 08, 2011, 17:16:44 pm »
Ра4о, отглеждала съм купен босилек около месец и половина. Може би му е нужна допълнителна пръст освен тая в купешката саксийка.

Причината да се садят семената през пролетта (дори през март-април) е да поникне навреме и да имаш реколта през лятото. Ако сега боднеш семената, кой знае кога ще никнат, но не пречи да опиташ. В магазина като го предлагат целогодишно, да не би да го инкубират при много специални условия... влага и топлина иска.
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #992 -: Август 09, 2011, 01:19:59 am »
Ра4о, чудесни са хибискусите, много ми харесват, аз уморих няколко ;) сега имам една кичеста китайска роза и една - загадка (каквато излезе).
А цветята на кръглата тераса са сакъзчета - много разпространени и много лесни за отглеждане.
Случайно съм насадила и някакви декоративни слънчогледи :))) И мъжът ми се чуди как съм могла да насадя слънчоглед в съндъчета и да не го позная :))))
А с подправките нямам опит, имам в момента гьозум (джоджен) и мента, но са от пролетта.







*

    haplata

  • *
  • 20
  • Мечтите се сбъдват!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #993 -: Август 09, 2011, 12:36:55 pm »
Симба , прекрасни цветя! Разкошни са! Грабват те веднага! Браво на теб!  :P
Няма невъзможни неща :)))
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #994 -: Август 09, 2011, 12:50:07 pm »
Симба,супер са цветята!!! :D момичета,а каква е разликата между "съкъзчето" и "мушкатото"?? не са ли доста близки ?
Цигу, явно няма да мога сега да го сЪдя!!!! :lol: :lol: Просто защото зимата няма май къде да го съхранявам,но изглежда,че не му стига почвата! Поне така както го продават! Май ще трябва да поразширя,но това ще е следващия ,вече! За жалост! :wink: А как хубаво стоеше на салатката с доматки и плочка сиренце.....мммм.!! 8O
Попчо,ти в каква почва успяваш да го гледаш? От магазина ли я купуваш?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #995 -: Август 09, 2011, 13:24:49 pm »

Попчо,ти в каква почва успяваш да го гледаш? От магазина ли я купуваш?
да, от магазина.
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #996 -: Август 09, 2011, 13:28:00 pm »
Ама някой път не е добра! дават ни я "заразена" или не знам как се казва! :( Но плъзват май едни мушишчик из къщата?? 8O Имали ли сте такива случаи??
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #997 -: Август 09, 2011, 22:43:41 pm »
ra40,мушичките се появяват от преполиване,не е от почвата.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #998 -: Август 09, 2011, 22:47:42 pm »
Рачо , да , има разлика между сакъзчето и мушкатото.Мушкатато е с по меки листа , а на сакъзчето листата са твърди и цветчетата са малко по различни.Имам доста ако ти трябва на есен ще ти дам да си хванеш :lol: :lol:

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #999 -: Август 10, 2011, 10:48:53 am »
Рачо , да , има разлика между сакъзчето и мушкатото.Мушкатато е с по меки листа , а на сакъзчето листата са твърди и цветчетата са малко по различни.Имам доста ако ти трябва на есен ще ти дам да си хванеш :lol: :lol:

Милен_ка и аз, не бих отказала :oops:  ако имаш в повече от сакъзчетата  :P