0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1040 -: Март 11, 2012, 16:08:32 pm »
Фанте тази зима у нас на моменти сутрин беше 8 градуса при пуснат климатик и всички цветя са ми живи (пупу) имам бегонии ,коледниче, и папрати, каланхое и всички сакъзчета са ми прибрани зимата тук , има и още където не им знам имената  :oops:

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1041 -: Март 11, 2012, 18:29:30 pm »
Благодаря viktoriq838
Мястото ми е на сянка :( и незнам какви цветя са подходящи. А трябва ли да взимам някаква тор или нова почва или е достатъчно да си прекопая тази ?
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1042 -: Март 11, 2012, 21:41:34 pm »
За сянка можеш да си сееш хортензии цъфтят цяло лято, момина сълза тя е само пролет за това се сещам сега също някой подправки като джоджена растат на сянка. За торта можеш и да наториш с нещо незнам каква ти е почвата там. Също има много хубави растения почвопокривни за сянка. Аз имам един декоративен боб обаче то е пълзящо за сянка и е много красив много му се радвам става над 2м. Сигурна съм че ако потърсиш в нета ще излезнат много неща  :D
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1043 -: Март 12, 2012, 13:11:42 pm »
Малко пролетно настроение с осмомартенските подаръци!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1044 -: Март 12, 2012, 15:04:57 pm »
Аз да ви споделя, че преди няколко дни посадих в градината /защото вече не ми се чака пролетта/ лапад, спанак, маруля, и разни подправки под наелон на семена сега става много студено и днес върху наелона сложих суха шума и отгоре още един наелон. Мислите ли че ще им достатъчно топличко и добре? Малко се поизсилих толкова рано като сях навън ама какво да направя, че се бави тази пролет.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1045 -: Март 12, 2012, 15:39:43 pm »
Ако имаш някакви стари одеала или... черги.Баба ми едно време с това си завиваше посяти домати, маруля и издържха даже на зимния студ.Такива спомени имам от детството. Е тя им включваше и ел. печица,когато се наложеше, ама това с контакти и разклонители вече е голяма разправия, а и не нужно при сегашните температури.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1046 -: Март 13, 2012, 11:42:25 am »
hope-love и на мен така ми казаха с одеало или черга обаче аз нямам такива стари от които да съм готова да се откажа и затова реших така да го направя. Мислиш ли, че с шумата ще им е топличко? Сега изкарах чери доматките малко навън, че много хубаво е напекло, а и вече в къщи нямам място и не са на най-доброто място. Днес смятам да разсея и патладжаните сяла съм три вида бял, продълговат и обикновенния тумбест. А морковчетата една баба ми каза, че съм направила грешка, че съм ги сяла за разсад и трябва да ги хвърля обаче са ми мили ще се опитам да ги разсадя в земята направо ако стане добре ако не ще взема нови семена. Из нета четох че ако се сеят ред моркови ред чесън те се пазели взаимно от вредители и давали много хубава реколта така та съм решила да го пробвам това.
Моля някой опитен градинар да даде съвет по зеленчуковите ми въпроси  :D :D :D :D
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1047 -: Март 13, 2012, 12:14:49 pm »
Оххх, аз мисля да изчакам до края на седмицата. Това време много ме притеснява. Мисля да взема луковици лалета, зюмбюли и хортензии , момина сълза както ме посъветва viktoriq838
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1048 -: Март 13, 2012, 14:35:06 pm »
Виктория,все ще им е по-топло с шумата. Не се притеснявай.Пък взе ида се стопля. Иначе някакави стари дрехи - пуловери, якета да им метнеш - никакви ли вехтории не държиш в къщи, бе жена? Не мога да дам съвети за зеленчуците за съжаление. Израсла съм край баба ми, която постояно сееше и разсаждаше нещо, ама не съм проявила интерес кое как се прави. Явно не ме влече нещо. Виж цветята са друга работа. През последните години взех да се изучавам лека-полека на градинарство.
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1049 -: Март 13, 2012, 14:50:05 pm »
Еее,то какви съвети за зеленчуци??? 8O Много са хубави със зехтин и малко балсамико,нарязани ,де!!! :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1050 -: Март 13, 2012, 14:56:32 pm »
Е, и натурално лимонче някои биха понесли. Както е тръгнало, като нищо ще стигнем и до ракийката, ама тя градинарката се тревожи за посятите, не за нарязаните  :lol:
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1051 -: Март 13, 2012, 19:09:39 pm »
hope-love понеже съм голяма чистница не мога да понасям вехтории. Нищо не пазя вехто. Днес пак обърках нещата изнесох доматите "на слънце" обаче май ги измръзих пишман градинарка съм аз ама какво да се прави проба грешка и така. Обаче ме топли мисълта, че на пролет ще излезнат бабите с разсада и което уморя ще си го взема готово  :D и една добра новина сях си тиквичките аз в един саксийки дето преди време бях сяла китайска роза обаче от тази дето става като дърво и се гледа в градината. Обаче нещо много ме мързеше да се грижа за тези семки и естествено нищо не порасна, но сега едната тиквичка я уморих и гледам в саксията пораснали три стръкчета много здрави такива не като на тревите. Вглеждам се аз отгоре нали знаете как остават семките на кълновете и си познах семките на розата така, че много съм доволна сега  :D :D :D :D само да видим докато се стопли дали няма да уморя всичко. И другата добра новина е че Физалиса ми вече покълна /аз го сях наново явно почвата в другата саксия беше заразена нещо и нищо не изникна/ Е все пак съм доволна. Другото нещо което много ми хареса, че си купих тор за луковични растения и наторих моите леле те полудяха за два дни много пораснаха  :lol: И сега чета Фън Шуи в градината. А и забравих да кажа, че си купих и жълта малина да си я сея в сектора на богатството  :wink: Рапорт даден хиихиххи. Ако ви писна от моите размисли и страсти някой да ми се скара де.
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1052 -: Март 13, 2012, 19:40:25 pm »
Еее Вики, ами аз вече искам да ти дойда на гости да видя и опитам всичко, бе  :lol: :lol: :lol:
Физалис имаме много на вилата на свекървини ми, дори правят сладко от него, но нещо много не ми е вкусен, а казват, че е много полезен и пресничък го хапвам  :D

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1053 -: Март 13, 2012, 19:42:56 pm »
Аз имам въпрос   :ask: Червена Боровинка някой отглежда ли???Дали вирее край морето, продават някаква Американска, дали се хваща лесно  :ask:
Ще бъда много благодарна, ако някой сподели  :D

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1054 -: Март 14, 2012, 10:17:18 am »
sunnynevi заповядай добре си дошла  :D и това сериозно. Е я разкажи как го гледате този физалис аз съм го сяла ама нямам представа после какво да го правя. Някъде пише че е едногодишно другаде че е многогодишно не мога да взема решение моят е Мехунка. Много добре ще ми се върже в зоната на богатството  :wink:
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1055 -: Март 14, 2012, 10:39:00 am »
Някой да има опит с фрезии - трета година вече засаждам луковици. Опитах в двора на различни места. В саксии, които държа през зимата в избата на топлично. Не става и не става - само листна маса изкарват. А така и искам да ми цъфнат. Няма да се отказвам да опитвам, ама нека някои ми даде съвети за правилното им отглеждане, че явно някъде греша. Чела съм ицз нет-а какво пише, ама друго си е някой от собствен опит да разкаже. Чакам!
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1056 -: Март 14, 2012, 17:46:20 pm »
Вики, многогодишен мисля е този, който има на вилата  :ask:
Сигурно не е претенциозен, защото нашите хора не са големи градинари - ако се хване хване, не са от много обгрижващите, та убеденасъм - не иска много или някакви специални грижи  :lol:

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1057 -: Март 14, 2012, 19:16:03 pm »
Краят на 2009 год. ми подариха Антуриум, който имапе цвят. От тогава не иска да съфти, преместих го в по-голяма саксия, добре вирее, излизат много зелени листа. Държа го на светло място, с/у прозорец, няма пряка слънчева светлина, както пише за него.

Какво да направя, за да започне да цъфти?

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1058 -: Март 14, 2012, 23:42:58 pm »
Да споделя, че е много важно ако имате стара да я изпарите с вряла вода да я обезпаразитите. Аз си сях моите семена направо и се чудя защо не ми изникнали физалисите и другите покълналите защо ми се губят. Като се вгледах в почвата и какво да видя някакви малки буби като въшки ама почти микроскопични и едни много мънички и тлъсти червейчета. УЖАССССССССССССССс. Пресях което можеше и сега всичко под врялата вода. Добре, че имах нова пръст и другите неща съм ги сяла в нея защото щях да откача.
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1059 -: Март 15, 2012, 10:04:47 am »
Вики аз ,каквато и пръст да имам било нова стара ,винаги или препичам на слънчице и размесвам на опрезелено време или пека във фурната за малко,колкото да поизсъхне .От как прилагам тези упражнения проблеми не съм имала.