0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #700 -: Септември 13, 2012, 06:20:49 am »
 Много точно ra4o!!!
Имало е доста други с подобни имена ,но май е нямало проблеми.Някъде другаде са прблемите на някои.Нямам намерение да има спор.Няма за какво!
Леки процедури на всички и успех !!!
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #701 -: Септември 13, 2012, 07:48:01 am »
Не, Рачо, не звучат по-уважително тези нарицателни. И точно затова Дийп е отправила забележка. Това се коментира не за пръв път в тази тема. В личен разговор наричайте лекарите както желаете, но нека тук, където четат много хора, някои за пръв път дори, да наричаме хората, които ни помагат с имената им. Успех на всички започващи. И аз се умилявам, като си спомням старта по това време преди три години. Прекрасни юнски бебета се раждат, пожелавам ви ги от сърце.
Не е задължително да се приемат противозачатъчни. Аз самата при първия опит пих, а при втория не. Всичко е преценка на доктора.
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 07:57:26 am от dani_ j »
     
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #702 -: Септември 13, 2012, 10:40:44 am »
Пропускам хапливите забележки, културата на хората е различна. Нека всички, които пишат в темета направят извод и изберат начина общуване.  :idea:

Слънчев и усмихнат ден!


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #703 -: Септември 13, 2012, 11:03:37 am »
Да кажа за противозачатачните.Първоначално доктора прецени ,че няма нужда от противозачатъчни,но в последствие се появи киста и реши ,че трябва да уморим кистата с противозачатъчни.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #704 -: Септември 13, 2012, 11:33:17 am »
Да кажа за противозачатачните.Първоначално доктора прецени ,че няма нужда от противозачатъчни,но в последствие се появи киста и реши ,че трябва да уморим кистата с противозачатъчни.

Да, така е... Има риск от задържане на фоликул и да се удължи времето до започване на процедура. По стандарт се пият противозачатъчни. При някои пациенти обаче противозачатъчните действат "успиващо" на яйчниците и няма адекватен брой фоликули при стимулацията. За това лекуващия лекар преценя. За жалост рискът от задържан фоликул си остава.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #705 -: Септември 13, 2012, 13:35:24 pm »
Благодаря на всички за отговорите. Ще попитам като отида за изследванията, надявам се да не е късно.
Успешен ден на всички!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #706 -: Септември 13, 2012, 19:36:57 pm »
 :balk_602:

Лека вечер и спокойствие.Разбрах,няма проблем , :flower:всичко с истинските имена,извинявам се на всички  :oops:  :flower: То стана...
_gucci   Кога ще ходиш на прегледи?  


Някой знае ли как е с Прегнила във Варна? Има ли го ,няма ли го ?
« Последна редакция: Септември 13, 2012, 19:50:16 pm от ili7372 »
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #707 -: Септември 13, 2012, 20:09:59 pm »
Добър вечер!То както се получи днес- сутрин ви посрещам,вечер ви изпращам!! :lol: :lol: Като петел в кокошарник! :lol: :lol:
Положението с лекарствата е като есенно време- ту облачно,ту слънчево..! :wink: На теб за кога евентуално ще ти трябва,ако не е тайна....!? :)
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #708 -: Септември 13, 2012, 21:02:23 pm »
Скоро,вече съм на 3 :needleani: Гонал.В понеделник съм на контрола и някъде към 21-22 може би :) Като купувам Цитроцида ще питам,но много ще бързам и за това питам.Къде ?
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #709 -: Септември 14, 2012, 01:24:06 am »
здравейте ... моят пост може би е ни в клин ни в ръкав, но в тази тема ми е толкова уютно.

днес си направих първите хормонални изследвания, а половинката е на спермограма.

докато чаках на опашката в лабораторията си мислих, че сигурно така се е чувствал  нийл армстронг когато е стъпил на луната и казал "една малка крачка за човека, но огромен скок за човечеството" : ))

и така, нашите две първи крачки са на лице. каквито и да са резултатите, ковачев е единственият лекар, при разговора с който знаех че съм провела диалог.

п.с. ако ходите с СитиЛаб, имайте едно наум - сега тече прием в ясли и градини и опашката от подскачащи дребосъци и изнервени родители се вие чак по тротоара ...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #710 -: Септември 14, 2012, 07:07:57 am »
Успешен есенен старт "варненки":) И аз съм от "кореняк" варненките:):):)

Имах удоволствието съвсем случайно да се запозная с Гучи:) Винаги ми е много драго когато някой "ни разпознае" и ни се обади.
И нищо, че децата се направиха на срамежливи и не те пипнаха за късмет. Пожелавам ти го от цялото си сърце, както и на всяко друго семейство:)

*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #711 -: Септември 14, 2012, 09:06:59 am »
Лис, вие като се предвижвате "пакетно" сте лесно разпознаваеми!!! :lol: :lol:Ама нали всички сме много "срамежливи" и не намираме кураж всеки път да се обаждаме,даже и за късмет,който много ни  е нужен,а при вашето семейство е в огромна наличност,нали!? :wink:
И като заговорихме за изследвания,тъй като установявам,че след летните почивки това е най-активната тема /както винаги е било/,можели да ми кажете,какви изследвания минаваха по здравна каса?!
Дел 221 щом сте направили вече първите толкова важни малки крачки,ще стигнете и до големия скок!! :wink: Няма мърдане! Кажеш ли веднъж "хоп",редно е и да скочиш,нали!? При това от АГ Варна,директно в света на бременните!! "Някой ми го говори" за вас!! :lol: :lol:
Успех!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #712 -: Септември 14, 2012, 09:25:25 am »
АГ-то работят с две лаборатории само и държат изследванията да са направени в някоя от тях - на 2 етаж и Сити Лаб (срещу окръжна болница, малко по-надолу по Цар Освободител от АГ-то). Вторите работят с НЗОК, ние всичко пуснахме там. За пълния пакет от списъка, който Малена ни даде, доплатихме 48 лв за двамата.
И СПИН се поема от касата, пуснала съм кодовете в темата за задължителните изследвания преди ин витро.
Доплащането е за Тотал Хепатити...(малко не съм наясно, признавам си, на бележката пишеше 'total' и в лабораторията ни обясниха, че трябва да доплатим за това.)
Отделно всяка лаборатория взема по 3 лв мисля на човек за вземане на венозна кръв и ... абе събират се. Но доплащане от 48 лв за двамата за голям списък от изследвания си е нищо.

Или, не ги прави в Бургас, в АГ-то държат да са направени в техните две лаборатории, това си е тяхна политика. Няма смисъл да ги пускаш два пъти, излишни парички са.


Ето тук два цитата - ако ти се занимава може да се поровиш кое се поема от касата...иначе...ще ги прежалиш, няма как тези парички...но пък ако може да си ги спестиш ще е добре :)

Опа намерих и въпросния пост, дано ти е полезно:

Момичета, преди малко с мъжа ми взехме направления за изследване по НЗОК на СПИН, Васерман, Хепатит В и С.
Тъй като знам, че много лични лекари твърдят, че касата не ги поема, преписвам кодовете им дословно от самите направления.
Надявам се да се окажат полезни на някого:

02.07 - Васерман
05.01 - СПИН
05.05 - Хепатит В
05.06 - Хепатит С


Рачо ето малко инфо за изследванията и кое се поема от касата...бях го намерила преди време ...дано ви послужи :)
И на мен ми е уютно в тази темичка, нали си е и наша :D Успех на всички :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #713 -: Септември 14, 2012, 09:36:35 am »
Много ти благодаря, Драгони. Надявам се кодовете да не са променяни тази година,но и да са ги променили,важното е,че тези изследвания се поемат. Както пише Змимка,малки суми ,ама малко ,по малко се събират. Защо пък да не се възползваме!! :? Щом си плащаме редовно здравни и други осигуровки. Да не говорим ,какво се получава с майки ,като тази с тризнаците от Варна- Златина.Голяма грижа на държавата- няма що...!!! :x
Охххх, още от сега ми  замирисало на множество  :bfp: :bfp: през тази есен.При това не само в тази тема...!!!! :wink: Успешен ден,девойчета!!! :)
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #714 -: Септември 14, 2012, 11:04:10 am »
:balk_602:

Лека вечер и спокойствие.Разбрах,няма проблем , :flower:всичко с истинските имена,извинявам се на всички  :oops:  :flower: То стана...
_gucci   Кога ще ходиш на прегледи?  


Някой знае ли как е с Прегнила във Варна? Има ли го ,няма ли го ?
Прегнил от 1500 и 5000Е има и все още в Аптека Здраве в Плевен! Съвсем скоро пратих една съфорумка там и тя си взе, незная от колко ед-ци, но зареждат!


*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #715 -: Септември 14, 2012, 11:58:52 am »
А,кой е неговия аналог,в случай се спре вноса му?? :o
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #716 -: Септември 14, 2012, 13:34:10 pm »
А,кой е неговия аналог,в случай се спре вноса му?? :o
Не е ли Овитрел? Но той е в пъти по-скъп ...


*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #717 -: Септември 14, 2012, 22:17:18 pm »
Привет от мен!
Отдавна не съм писала в темичката, но това не означава, че не ви следя. Тъй като стана въпрос за Прегнил имам един от 5000 IU  останал ми от далеееееееечната 2010, който е със срок на годност до октомври 2012 г. Пазих го за позната, която така и не стигна до него.
Както и да е, с две думи предпочитам да го подаря, отколкото да отиде в контейнера за отпадъци. Та ако някой има желание мога да му го изпратя (да ме прощават модераторите, че не публикувам това в темата "подарявам"). Съхраняван е в хладилник, макар, че мисля че нямаше такова изискване за него.
На всички в процедури стискам палци.
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 22:19:59 pm от mirkas »
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #718 -: Септември 15, 2012, 00:43:14 am »
Виждам тук стари муцунки, интересуващи се от лекарства  :wink:
Рачо, пожелавам ви лек старт и най-ревливия финал  :lol:

Овитрела е заместител на Прегнила. По-скъп е - вярно, но пък се бие подкожно и можеш да си се справиш и в домашни условия с него.

На всички тук пожелавам положителни тестове и здрави бебета около термин!
Вярвайте в екипа и опознайте Варна докато сте в стимулация  :wink: Разхождайте се на чист морски въздух и мечтайте!
А мечтите се сбъдват!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #719 -: Септември 15, 2012, 14:35:06 pm »
ili7372 на 21-22 живот и здраве съм на преглед.Дано се засечем.Прегнил незнам къде има.Моя е от Турция.
Рачо стиснати палци и дано успееш да се пребориш със здравната каса и личния лекар ,че аз не успях.
Заместител на Прегнила е Овитрела ,но той е доста скъп.
Дано правилно да ти мирише на мнго  :bfp:
Лисано така се зарадвах като те видях.То не те виждам за първи път ама най накрая събрах кураж.Малките са големи сладури.
delusion22 браво за първите крачки.
Усмихнат ден на всички и стиснати палчетата на започналите процедура.