0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #80 -: Ноември 19, 2015, 12:45:08 pm »
Благодаря ти. Вчета ми беше 4 дена с Гонал, днес 5 ден. Но ми се сториха много големи 12 мм за 4 ден.
При вас как са вървели като размер? Оххх направо ще се побъркам вече. Другото което ме притеснява е болката в яйчниците, която си е силна :(
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #81 -: Ноември 19, 2015, 13:08:55 pm »
С уговорката че не съм медицинско лице,струва ми се че за 4-ти ден са големи,да не стане хиперстимулация...
При мен като размер си бяха ок,като брой бяха по един вдясно.Болката е нормална стига да не е много силна и "режеща".Извинявай,пак ще те запитам,в коя клиника си?Ще имаш ли преглед преди пункцията,примерно предния ден?



Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #82 -: Ноември 19, 2015, 13:17:47 pm »
 ДАЛИНДА радвам се че писа. При Стефанов съм ( Ст. Загора) Вчера ( 4 ден от гонал, дълъг протокол с блокиращи инжекции сутрин) при прегледа се видяла доста фолукула. Не помня точно колко, но нещо от рода дясно 12,11,10,10,9,7,7 ляво 11,10,10,8,7,7. В понеделник съм пак на преглед при него, пак ще го броим. Тогава и ще ми се прави и вливка. Д-р Стефанов ги препоръчва. Първи опит ни е и докато в началото бях много смела и щастлива, сега започвам да се плаша. Вчера ми взеха и кръв, предполагам и от там се гледа доколко са зрели фоликулите. Болката не е много силна, но на моменти е доста неприятна. Вие в коя клиника сте?
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #83 -: Ноември 19, 2015, 13:35:13 pm »
HrisAni,дотук както си го описала,а и след това план-графика звучи чудесно,единствено дано не стане хиперстимулация,но щом доктора не е изразил такова опасение значи едва ли ще се случи.
Иначе е добре че имаш много на брой фоликули,от там е добре и да се пунктират качествени яйцеклетки.Да,вливките са за предпочитане и щом имаш блокиращи инжекции място за притеснение няма.
Недей да се плашиш,до тук май нещата ти вървят добре от това което споделяш.Бъди спокойна,всичко ще е наред,чакай си прегледа и ако все пак нещо те притеснява задавай въпросите на доктора.
За болката също не се притеснявай,нормално е,все пак там нещо се случва.
Ние сме в клиника"Надежда",гр.София.



Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #84 -: Ноември 19, 2015, 13:43:57 pm »
ДАЛИНДА много си мила благодаря. Вие защо сте на ЕЦ? Питам понеже и моя ММ искаше така, понеже според него ( не че разбира много) не било толкова агресивно към организма.
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #85 -: Ноември 19, 2015, 13:56:09 pm »
Бяхме на ЕЦ два месеца,но така и не стигах до пункция точно поради тази причина,пукаха се.Поне се изключи ЛУФ синдрома за това време.На ЕЦ се препоръчва винаги така да се започва,освен ако конкретния случай не налага друго.Така е по щадящо за организма,също така и финансово е по щадящо.
Ние бяхме коментирали с док. че ще опитаме два месеца на ЕЦ и ако не стане,следващия ще е със стимулация.И така със стимулацията стигнах до пункция,но извадиха една,единствена яйцеклетка и тя не оцеля.
Сега мисля че ще ме стимулират отново,по какъв протокол незнам,но се надявам на количество.И качество,разбира се.



*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #86 -: Ноември 19, 2015, 22:26:54 pm »
Моля ви, не се паникьосвайте една друга излишно. При стимулиран цикъл е много по-малко вероятно фолкулите да се спукат преждевременно отколкото при ЕЦ.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #87 -: Ноември 20, 2015, 10:10:56 am »
Аз не мисля, че при стимулиран опит могат да се спукат сами. Нали се слагат специални инжекции , които да контролират процеса.
<br />
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #88 -: Ноември 20, 2015, 10:19:25 am »
Моля ви, не се паникьосвайте една друга излишно. При стимулиран цикъл е много по-малко вероятно фолкулите да се спукат преждевременно отколкото при ЕЦ.

Да,така е,нещата са по контролирани когато е стимулиран цикъл.
Надявам се да не съм паникьосала HrisAni,целта ми беше да я успокоя.


Аз не мисля, че при стимулиран опит могат да се спукат сами. Нали се слагат специални инжекции , които да контролират процеса.

Тя го написа в по следващ пост,пък и аз попитах за блокираща инжекция дали е поставяна.
Поради тази причина писах и за различния подход в различните клиники.В предишнита клиника в която бях при стимулацията не ми биеха такива инжекции и това беше причината да сменя клиниката.
Описвала тук в темите историята си.



Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #89 -: Ноември 20, 2015, 10:24:52 am »
Всеки опит е полезен  :bighug:
Аз имам наблюдения само върху начина по който работят в една клиника. Явно навсякъде е различно!
<br />
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #90 -: Ноември 20, 2015, 10:32:14 am »
Момичета аз си паникьосана по рождение :)
Поредното нещо което се случи при нас е, че ММ се обади че не се чувствал добре и май имал Т. В сряда ще е пункцията. Чудим се какво да правим? Да пие ли нещо? Какво? Божеее да идва тази сряда и се по поуспокоим малко.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #91 -: Ноември 20, 2015, 12:47:07 pm »
Да, парацетамол да пие. Или звънни на доктора да питаш!

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #92 -: Ноември 20, 2015, 12:53:31 pm »
ММ се прибра от работа. Стои завит вкъщи. Пие чай, яде лимони :). Според него е ок, но за всеки случай няма да ходи на работа. Среща се с много хора и се притесняваме от вирус. От понеделник и двамата сме в отпуска и ще бъдем всеки ден в клиниката. Дано всичко да е наред. Лелел първо си мислих, че няма да издържа на иглите и взимането на кръв- мина и замина. После си мислих, че няма да се справя с инжекциите - мина и замина. Сега това чакане до пункцията направо ме побърква. А какво ще бъде до датата на теста. Сигурно ще изперкам :) :balk_69:
Има ли други момичета в стимулация, нещо много сте мълчаливи :)
blue_sky как са нещата при тебе? Похвали се малко, дай ни надежда :)
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #93 -: Ноември 20, 2015, 13:45:04 pm »
На мен ми предстои стимулация идната седмица,очаквам МЦ около 22.11. и започваме от втори ден.
Надявам се МЦ да дойде навреме че и аз нямам търпение.Това ми е 4-ти месец и не напреднахме особено много,но то е така при АРТ.
HrisAni,успех ти желая,вярвай в себе си и бъди спокойна.



Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #94 -: Ноември 20, 2015, 14:08:48 pm »
ДАЛИНДА благодаря ти :) Ще стискам палци и за теб :) Гледам да съм позитивна :) Особено след преглед и разговор с д-р Стефанов, винаги съм супер "надъхана" за победа. Ако мога така да се изкажа :). Преди да запозна самата процедура си представях ИНВИТРО като някаква лесна и проста процедура. Когато започнахме осъзнах, че нещата са сериозни и то много. Надявам се, моля се и вярвам, че в сряда ще изкараме няколко отлични яйцеклетки, който ще задържа на топло още няколко месеца.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #95 -: Ноември 20, 2015, 14:35:19 pm »
Хрисани, аз съм приключила с бременностите. Но иначе мога да ти дам надежда, разбира се. След две стимулации и един ЗЕТ имам две прекрасни здрави деца и 6 замразени ембриона. Бяхме с мъжки фактор.
За мен най-трудното беше чакането до теста. Но това само първия път. Втория бях твърде заета с работата и детето. Нямах време да го мисля толкова.

Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #96 -: Ноември 20, 2015, 14:46:41 pm »
Аз с чакането за тест май няма да имам проблем,поне след инсето нямах,но то беше неуспешно за съжаление.За мен най-трудно ми се струва да стигна до трансфер.
Аз благодарение на този сайт,форума му,библиотеката му и като цяло информацията му бях наясно в какво се изразява Ин витрото и изобщо АРТ процедурите.Постарах се да се подготвя психически за това,знаех че няма да е бързо и няма да е лесно.



Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #97 -: Ноември 21, 2015, 20:14:36 pm »
За мен чакането до теста не беше проблем, но сега ми е по-трудно.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #98 -: Ноември 21, 2015, 20:24:54 pm »
За мен всяко чакане е трудно. Особено днес- 9-ти ден от трансфер ми се появи светлочервено зацапване. Уж спря, но дано да не е временно, а да е за следващите 9 месеца
Re: Инвитро/ИКСИ- текуща тема за споделяне лято/есен 2015
« Отговор #99 -: Ноември 21, 2015, 21:57:06 pm »
За мен чакането до теста не беше проблем, но сега ми е по-трудно.


Какво става с теб,кой ден след трансфера стана?
Прави ли някакъв тест или още чакаш?