0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Момичета, тъй като първата тема достигна 50 стр., моля заповядайте в новата, в която можете да продължите да обсъждате проблеми с Щитовидната жлеза, изследвания и прочее.
Линк към старата тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28834.0
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2013, 21:20:52 pm »
Честита нова тема. Запис и тук. Последната препоръка на доки към мен е да си видя ФТ4 и ТСХ, но при положение, че с мъжа ми активно правим опити за бебе.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #2 -: Февруари 21, 2013, 21:27:59 pm »
 chattenoire84 ако питаш мен хормоните си ги виж максимално бързо. Първо, че понякога трудно влизат в норма и второ искаш да отслабваш.
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2013, 17:11:14 pm »
запис
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2013, 19:10:09 pm »
запис и от мен
възможно ли е да имам проблем, а хормоните да са в норма? чувствам някаква тежест, дано да бъркам. тази година преди опит ще се изследвам пак.

Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #5 -: Февруари 24, 2013, 17:51:23 pm »
Отслабнах с цяло едно кило! За един месец с тренировки и хранителен режим назначен от ендокринолога :)
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #6 -: Март 01, 2013, 12:41:00 pm »
Ходих на ехограф. Всичко е в норма, няма възли, увеличаване и т.н. Щом ТСХ ми било добре, значи по-вероятно е да е от нерви и ми предлагат успокоителни  :) Много се страхувам и притеснявам да ги приемам с бебе в къщи, така че ще се опитам да овладея нещата.
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #7 -: Март 01, 2013, 13:49:35 pm »
Ох много лесно предлагат успокоителни тези хора.

Времето се оправя, започни да излизаш по на често и да намериш нещо което те разтоварва.Дано всичко се оправи при теб.

*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #8 -: Март 01, 2013, 15:42:21 pm »
Благодаря Маги, правя всичко възможно  :) и аз се надявам с времето да и :)а подобрение  :)
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #9 -: Март 02, 2013, 08:55:04 am »
Отслабнах с цяло едно кило! За един месец с тренировки и хранителен режим назначен от ендокринолога :)
Chattenoire84,би ли споделила какъв режим ти е назначил ендокринолога и какви точно тренировки правиш?Поздравления за постигнатия успех :)!При мен нещо метаболизма доста е зациклил...Пиеш ли и някакви лекарства?
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #10 -: Март 02, 2013, 17:30:42 pm »
pavka, доки ми назначи много странна и строга диета. Забрани ми всички видов пълномаслени млечни продукти, имам право да ям само извара и обезмаслено прясно мляко. Забрани ми маслото, олиото, зехтина и всички видове концентрирани мазнини. Не мога да ям кожата на пилето (въпреки, че винаги съм я мразела) и кожата на рибата. Абсолютно забранена е захарта и всички захарни и сладко-тестени изделия. От плодовете са ми забранени силно-захарните като грозде, смокини, фурми (всички видове сушени плодове). Пак казвам, че моят случаи е твърде частен.
За спорта всеки ден по 3 километра тичане или 6 километра ходене или аеробни упражнения. Веднъж в седмицата ходя на водна аеробика или зимни кънки. Но при мен са по-странни нещата, защото на база разчетени изследвания не съм чак толкова зле и само с този режим мога да се подобря и при мен явно действа  :D
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #11 -: Март 03, 2013, 08:51:31 am »
Супер е режима :).И аз горе-долу така се храня,но явно двигателната активност ми е недостатъчна.Иначе бягането е много добро за топене на мазнини,но много се натоварват колената.Аз сега пробвам сутрин-10 мин.аеробна тренировка и после около 30мин силова тренировка(това е вечер или преди обяд).Аз за една година съм качила 5кг-сега съм 60кг и 167см висока-не съм с наднормено тегло,но не се чувствам добре така.И възрастта има значение...Четох за т.нар НОМА индекс-изследва се кр.захар и инсулин и по определена формула се определя дали имаш инсулинова резистентност.Това е вместо да се прави натоварване с глюкоза.Незнам колко е достоверно,де.Имаш ли назначен някакъв препарат да пиеш-от рода на Метфогама?
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #12 -: Март 04, 2013, 10:11:30 am »
здравейте,може ли някой да ме осветли малко по ей този показател
Anti TG 4.26u/ml   (0.4-4.01)
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #13 -: Март 04, 2013, 10:50:47 am »
здравейте,може ли някой да ме осветли малко по ей този показател
Anti TG 4.26u/ml   (0.4-4.01)

Това е едно от антителата на ЩЗ, преди бяха МАТ и ТАТ, сега са с тези наименования Anti TG и Anti TPO.
Леко ти е над горната граница според посочените референтни ст-сти ;)
Само него ли изследва? Питам, защото ги пускат обикновено в комбинация двете антитела и предимно за да се установи наличието/липсата на хашимото на ЩЗ :lol:


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #14 -: Март 04, 2013, 13:01:32 pm »
здравейте,може ли някой да ме осветли малко по ей този показател
Anti TG 4.26u/ml   (0.4-4.01)

Това е едно от антителата на ЩЗ, преди бяха МАТ и ТАТ, сега са с тези наименования Anti TG и Anti TPO.
Леко ти е над горната граница според посочените референтни ст-сти ;)
Само него ли изследва? Питам, защото ги пускат обикновено в комбинация двете антитела и предимно за да се установи наличието/липсата на хашимото на ЩЗ :lol:
Присъединявам се. А TSH изследва ли? Той също е много важен.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #15 -: Март 05, 2013, 10:40:41 am »
Здравейте, аз съм на еутирокс 25 от месец-два, защото ТСХ беше стигнало 2,8 в едно изследване. Мерих го януари - 2,1, приемливо. Два дни преди пункцията февруари го измерих - 1,57, ТАТ и МАТ отлични (никога не съм имала проблеми и преди). Тест на десети ден от трансфера - тсх 4,6  8O, съответно отрицателен тест... Но не мога да си обясня как се е вдигнало с 3 единици (!) за 10-15 дни... На някого случвало ли му се е? Дали напрежението около инвитрото (но аз правих и януари, а и ми е поредното) ми е дошло в повече... или вкъщи имахме проблеми два дни преди теста и го понесох тежко... Не знам какво да мисля.
От друга страна се чудя дали проблемите ми с щитовидната жлеза се появиха защото пих вече 5 пъти Клостил... и малко ме е страх да го започвам наново (последно януари, февруари и сега предстои за март)... Какво мислите?
Ще опитам да отида възможно по-скоро при д-р Начев, но ще ми е много полезно ако някой сподели собствен опит. Благодаря ви и успех!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #16 -: Март 05, 2013, 12:36:15 pm »
Защо пак предстои Клостил? Нали знаеш, че той се приема броени пъти? Не бива да се прекалява. Не знам дали на него се дължи повишаването на TSH. На ЕЦ ли правиш процедури? Извинявай ако си писала някъде, не съм видяла.
След като си измерила TSH 1,57 /което е чудесен резултат/ имаше ли промяна в дозата на еутирокса?
Не мога да помогна с личен опит, ЩЗ не ми е силната страна, но определено трябва да се консултираш с ендокринолога си.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #17 -: Март 05, 2013, 13:20:20 pm »
Защо пак предстои Клостил? Нали знаеш, че той се приема броени пъти? Не бива да се прекалява.
Благодаря за бързата реакция  :bighug: , аз успях за последните два часа да си намеря ендокринолог и дори да направя първо посещение  :D. Благодаря на всички момичета, които ми помогнаха за това!  :bighug:
Тъй като все пак може да е полезно за някого в бъдеще - всички тсх стойности, измерени 45-60 дни след процедура или каквато и да е стимулация (дори само Клостил) са напълно невалидни.
Относно Клостила, лекуващият ми лекар в Щерев ми обясни преди време, че щом ми действа добре (факт), мога да го вземам неограничен брой пъти в живота си. Тъй като след време се усъмних в отговора му, днес питах д-р Начев, който потвърди горното. Не ми остава друго, освен да им се доверя. Ще се опитам да не се филмирам толкова. Успех на всички!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #18 -: Март 05, 2013, 13:31:34 pm »
Чудесно е, че си успяла да отидеш на преглед толкова скоро. По принцип стойностите на хормоните, измерени непосредствено след прием на хормонални препарати са нереални.
За Клостила аз знам, че не е добре да се приема дълго време и много пъти, не съм чувала, че щом действа добре може неограничено. Но е възможно, не споря, нямам толкова компетенции. Защо не поразровиш да видиш различните мед. източници какво казват по въпроса?
Дано скоро решите проблема!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Щитовидна жлеза - резултати от изследвания 2
« Отговор #19 -: Март 05, 2013, 19:55:11 pm »
По принцип стойностите на хормоните, измерени непосредствено след прием на хормонални препарати са нереални.
Подкрепям sixsens,за да не се заблуди някой.Когато е имало прием на хормонални лекарства ТСХ няма смисъл да се изследва преди да са минали 45-60 дни,защото резултатите ще са нереални(най-често завишени).