0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #60 -: Юни 08, 2014, 21:57:26 pm »
Здравейте на всички,Денис можели да погледнеш до тук как е графиката нещо до сега не ми излиза положителен тест на овуто,да не ме пропусне тоя месец, :?имам още 4 дано да ми стигнат.правя ги следобяд към 3 по едно и също време и са от дигиталните,дирекно излиза усмихнато човече ако е пика на LH и от 24 до 36 часа настъпва овуто,това е графиката
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=mira%20n      Благодаря предварително ,дано тоя месец съм нормализирала хормоните пия доста витамини,в графиката съм ги отбелязала.Лек следобед на всички. :wink: :)

Графиката е добре, продължавай с тестовете за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #61 -: Юни 08, 2014, 22:25:35 pm »
Благодаря Денис,лека вечер от мен. :) :wink:
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #62 -: Юни 09, 2014, 11:05:14 am »
Здрaвей Денис..блaгодaря ти зa по-рaнния отговор..моля те погледни отново грaфикaтa ми...този месец цикълa ме озaдaчaвa първо,зaщото мои дойде с 6 дни по-рaно и необичaйното зa мен първите 2 дни беше необичaйно слaб..винaги 2рия ми ден е нaй силен и болезнен..бт също не спaдa особено..минaвaт ми рaзни мисли..незнaм имaм ли основaния зa тях..ти кaк мислиш?
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #63 -: Юни 09, 2014, 15:50:25 pm »
 :balk_46:Денис здравей ,и на всички,много съм щаслива сега направих теста за ову пак и излезна положителен,немога да ви опиша как се чувствам,пожелавам го на всички да сте така уверени,и чудото ще стане.много много приятен ден на всички,и успехи от мен :) :sunshine: :wink:
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #64 -: Юни 09, 2014, 19:39:08 pm »
Денисче, много живо ме интересува един въпрос на който никъде не открих отговор - защо БТ е по-ниска дори от фоликулярната фаза?  osi_10 Предполагам, че цикълът ми е бил ановулаторен, но не би ли трябвало графиката на БТ тогава да е "равна".. ох, не знам и това зацапване от къде се появи..                  този месец нищо не ми е наред (и БТ и температури.. нищо)  :(

Стойностите на БТ зависят от хормоните - естрогени и прогестерон
Когато има проблем с МЦ и нивата на естрогените варират - това се отразява на вида на графиката
Според мен има ПКЯ

благодаря ти за отговора,
Днес бях на преглед, установи се че имам задържан фоликул и съответно подут яйчник. Както и БТ показа - овулация е нямало.
Лекарят ми назначи 5 вида хормони , както и фоликулометрия.. надявам се всичко да е наред следващия месец и чудото да се случи  :bfp1:
Показа ми също, някаква светла част от задържания фоликул и ми обясни, че това показва че е тръгнал да се пука и не е успял. А как е възможно това?
« Последна редакция: Юни 09, 2014, 20:45:12 pm от ina.ivanova »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #65 -: Юни 10, 2014, 15:15:15 pm »
Здрaвей Денис..блaгодaря ти зa по-рaнния отговор..моля те погледни отново грaфикaтa ми...този месец цикълa ме озaдaчaвa първо,зaщото мои дойде с 6 дни по-рaно и необичaйното зa мен първите 2 дни беше необичaйно слaб..винaги 2рия ми ден е нaй силен и болезнен..бт също не спaдa особено..минaвaт ми рaзни мисли..незнaм имaм ли основaния зa тях..ти кaк мислиш?
MЦ 13/05/2014  - графиката показва, че не е имало О.
Дори и да е имало някаква форма на О. - ЛФ е много къса и показва проблем
Добре е да проследиш О. на УЗ /ФМ/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #66 -: Юни 10, 2014, 15:18:40 pm »
:balk_46:Денис здравей ,и на всички,много съм щаслива сега направих теста за ову пак и излезна положителен,немога да ви опиша как се чувствам,пожелавам го на всички да сте така уверени,и чудото ще стане.много много приятен ден на всички,и успехи от мен :) :sunshine: :wink:

О. настъпва от 12 до 48 час след пика на ЛХ
Действайте и дано да стане :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #67 -: Юни 10, 2014, 15:38:24 pm »
........
Показа ми също, някаква светла част от задържания фоликул и ми обясни, че това показва че е тръгнал да се пука и не е успял. А как е възможно това?

Възможно е, случва се - не всички /доминантни/ фоликули се пукат
Много са факторите, от които зависи това

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #68 -: Юни 10, 2014, 16:50:10 pm »
Здравей Денис,преди малко направих отново тест за ову и отново излезна положителен,това възможно лие,като интервала между двата теста е 24 часа,правя ги по едно и също време.тестовете са дигитални и не може да съм се объркала.Въпроса мие малко глуповат но по пътя на логиката това означава ли че може да има два фоликула,и температурата ми тая сутрин беше пак ниска.                    http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=mira%20n                                  Много благодаря предварително,лек ден от мен на всички :wink: :) 
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #69 -: Юни 11, 2014, 06:55:29 am »
Здравей Денис,
Как ти се вижда графиката ми?Мога ли да се надявам да видя двете чертички?Питам те защото ЛФ ми е 12дни и ме притеснява този  спад на БТ 23 ден.Разликата при ФФ и ЛФ този месец според бейбиплан е 0,43 ,а при всички  предни графики е била между 0,32-0,38 даже и при неуспешната ми бременност.Дали ще е рано ако направя един тест за бременност в петък?

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #70 -: Юни 11, 2014, 14:11:07 pm »
Здравей Денис,преди малко направих отново тест за ову и отново излезна положителен,това възможно лие,като интервала между двата теста е 24 часа,правя ги по едно и също време.тестовете са дигитални и не може да съм се объркала.Въпроса мие малко глуповат но по пътя на логиката това означава ли че може да има два фоликула,и температурата ми тая сутрин беше пак ниска.                    http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=mira%20n                                  Много благодаря предварително,лек ден от мен на всички :wink: :)

Koгато има 2 поредни положителни теста, пика на ЛХ е посредата и от там се пресмятат 12-48 часа когато трябва да настъпи О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #71 -: Юни 11, 2014, 14:19:50 pm »
Здравей Денис,
Как ти се вижда графиката ми?Мога ли да се надявам да видя двете чертички?Питам те защото ЛФ ми е 12дни и ме притеснява този  спад на БТ 23 ден.Разликата при ФФ и ЛФ този месец според бейбиплан е 0,43 ,а при всички  предни графики е била между 0,32-0,38 даже и при неуспешната ми бременност.Дали ще е рано ако направя един тест за бременност в петък?
Графиката е добре дотук, но по нея не може да се прецени дали е станало или не, а само дали е имало О. или не.
Ако ЛФ стане 16 дни, може да се предполага, че има бременност, а когато стане 20 дни вече е сигурно, че е станало
Тест уринен най-рано след 12 ден след О. - по-добре е обаче да си изчакаш закъснението... както решиш :)
Тест уринен след 11 ден след О.
Стискам палци :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #72 -: Юни 12, 2014, 07:18:22 am »
Благодаря ти много Денис,
но така като гледам как падна БТ днес и този месец го отписвам.

Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #73 -: Юни 13, 2014, 13:20:42 pm »
zdraveite,nova sum tuka i ne razbiram mnogo,mnogo,napravih si tablicata s dnite za cikul i tnt,ne znam publi4en li mi e ne e li...6te moje li nqkoi da mi go pogledne i da mi kaje predpolagaemata ovulacia.mersi

от модератор: пиши на кирилица или използвай Кредор: http://www.kredor.com/lat2bg/
здравейте,нова съм тука и не разбирам много,много,направих си таблицата с дните за цикъл и тнт,не знам публичен ли ми е не е ли...ще може ли някой да ми го погледне и да ми каже предполагаемата овулация.мерси
« Последна редакция: Юни 13, 2014, 13:32:53 pm от marsi »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #74 -: Юни 13, 2014, 14:33:57 pm »
Здравейте, да попитам всеки случай и тук: каква може да е причината след скок на БТ на 36,8 на следващия ден да ми падне на 36,5? Като се има предвид, че преди това е измерен фоликул 22 мм в началото на седмицата, тоест това повишение си идва точно във времето на предполагаемата О?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #75 -: Юни 13, 2014, 16:28:04 pm »
Здравейте, да попитам всеки случай и тук: каква може да е причината след скок на БТ на 36,8 на следващия ден да ми падне на 36,5? Като се има предвид, че преди това е измерен фоликул 22 мм в началото на седмицата, тоест това повишение си идва точно във времето на предполагаемата О?

Дай да видим графиката - само 2 измерени стойности нищо не показват
Само 1 дом.фоликул ли имаше?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #76 -: Юни 13, 2014, 17:33:36 pm »
не съм  качила  графиката още, но като цяло положението е такова - 29.04 МЦ, след това стойности 36,3-36,5. Гинеколога ми измери 1 доминантен в понеделник и каза О да 3 дни.Вчера темпиература 36,8 и се зарадвах, че имам овулация, но днес измерих 36,5.  Не знам какво да мисля вече, може би яйцеклетката не е била качествена


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #77 -: Юни 14, 2014, 13:53:25 pm »
не съм  качила  графиката още, но като цяло положението е такова - 29.04 МЦ, след това стойности 36,3-36,5. Гинеколога ми измери 1 доминантен в понеделник и каза О да 3 дни.Вчера темпиература 36,8 и се зарадвах, че имам овулация, но днес измерих 36,5.  Не знам какво да мисля вече, може би яйцеклетката не е била качествена

Без графика не мога да преценя какво се случва
Дано да е имало О. и да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #78 -: Юни 16, 2014, 13:19:08 pm »
Добър ден на всички, Денис здравей, можеш ли да погледнеш графиката ми до тук, така ли трябва да се покачва температурата. И другия ми въпрос е да спирам ли вит.Е или да продължавам да го пия, спрях маслото от вечерна иглика до овуто, сега съм само на ф.к. витЕ и магнезий комплекс с витВ6. Благодаря ти предварително. Лек ден на всички.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=mira%20n това ми е графиката :wink:

от модератор: до 2 часа можеш да правиш промени в публикацията си, след като натиснеш иконката Редактиране на публикацията, долу в дясно след текста. И след корекцията - бутон Запази.
« Последна редакция: Юни 16, 2014, 14:04:54 pm от marsi »
Re: Дайте да ви видя графиката - 11 тема!
« Отговор #79 -: Юни 16, 2014, 13:21:15 pm »
Здравейте, момичета. Подреждам се отново в редиците на бебеправещите. След последния мисед правих биопсия, която за мое щастие е добра и отново имаме зелена светлина. не съм била стриктна в меренето на температурата. От днес ще започна с тестовете, защото по принцип съм с по-късна овулация.