0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #40 -: Септември 01, 2009, 22:34:26 pm »
Мини, не се заяждам :D Според мен докторът, който ме следеше е добър специалист, просто при мен нещата се случиха много бързо. Аз си имах много болезнени контракции, но точно предния ден когато ходих на запис на тонове в този момент нямах контракции, съответно не са се видяли на записа. Вечерта, когато ходих на преглед нямах никакво разкритие и може би затова доктора не ми повярв. Както й да е - при всеки е различно. Хубава вечер на всички :D

Хайде първо да поясним какво представлява запис на тоновете...

Ани, според мен си забременяла преди датата на рутинната ФМ. На ехографи да изчисляват кила и термин, не вярвам, все пак софтуера е програмиран в условни граници на норма  и зададени параметри. Бих разчитала на човека, който освен да види числата, гледа и разчита правилно черно-бялата /на триизмерни, цветни и прочие също не вярвам/ "картинка" на монитора. Това мое мнение.

Каси, за Рибомунила:
http://www.vidal.ru/poisk_preparatov/ribomunyl.htm - на руски, защото това ми излезна на първите места в търсачката /уморена съм и ме мързи  повече да търся/, но дава инфото за това, какво представлява препарата. Схема - приема се 6 месеца, първи месец всеки 4 дни от всяка седмица , следващите пет месеца всяка първа седмица по 4 дни.

П.П.Някой желаещ да си поделим доставка от Марк и Спенсър?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #41 -: Септември 01, 2009, 22:48:57 pm »
Слънчева и усмихната седмица на всички!
Както писа Мишанка ,мина много гаден месец,добре че свърши!
Надявам се нов месец нов късмет!
Ние вече 3 път в рамки на 1 месец сме болни,
1 път се оказа розеола,
2 път 3 дена бяхме с над 39 градуса и нищо друго ,не се разбра какво ни е
1 седмица добре ,и пак вис,темп 39,5.....сега вече спадна на суфибрилна 37,2........пуснахме С-реактивен протеин който при норма до 6 - е19 .,урокултура все още мне е готова ,и все още незнаем от къде идва всичко това........
моля мами които имат повече инфо за този С-реактивен протеин да споделят
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #42 -: Септември 01, 2009, 23:40:50 pm »
Лейди, благодаря!

Ади, не съм наясно с тези изследвания, но дано притесненията ви свършат скоро.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #43 -: Септември 02, 2009, 02:11:20 am »
Здравейте момичета!Както винаги много късно, но няма как...не се оплаквам :D.
Много ми е мъчно за дечицата, които боледуват, нека по-бързо оздравяват и лошото остане в стария месец.
Да се похваля ние вече ядем два пъти дневно между храненето плодово пюре с лъжичка.Много съм доволна, в началото ми се ревеше, но сега като го гледам как отваря устичка за нова хапка направо ми иде да го схрускам.Иначе "Зайченцето бяло" много помогна, колко деца е изгледала тази песничка :lol:.
Между другото за возенето на детето в колата и аз се чудех,  бях чела една тема, но не си спомнях  до коя възраст е обратно на посоката.Никой не е споделил мнение, как се возите?
А що се отнася до термините, при мен ПРМ - 28.06.08г.,ВТР беше 05.04.09, секциото ми беше на 24.03 и имах 1 см. разкритие(не за епикризата и оправдание на процедурата,а реално).А според мен овуто ми е било чак на 19-20 ден.То нямаше как да е било по-рано.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #44 -: Септември 02, 2009, 08:41:35 am »
Слънчева и усмихната седмица на всички!
Както писа Мишанка ,мина много гаден месец,добре че свърши!
Надявам се нов месец нов късмет!
Ние вече 3 път в рамки на 1 месец сме болни,
1 път се оказа розеола,
2 път 3 дена бяхме с над 39 градуса и нищо друго ,не се разбра какво ни е
1 седмица добре ,и пак вис,темп 39,5.....сега вече спадна на суфибрилна 37,2........пуснахме С-реактивен протеин който при норма до 6 - е19 .,урокултура все още мне е готова ,и все още незнаем от къде идва всичко това........
моля мами които имат повече инфо за този С-реактивен протеин да споделят
Ади ние изследвахме ЦРП (169 беше), при нас се спрягаше уроинфекция, а и се опряха на това че им казах че вътреутробно имаме увеличени легенчета. В крайна сметка един тукашен доцент реши че е ставало въпрос за пиелонефрит, другата докторка дето ни гледа на узи смята че е била тежка чревна (имахме е-коли само в акото), ЦРП е нещо като СУЕ-то, показва инфекция, но не и къде е. Пуснаха ни секрети от всякъде, АБ венозни, и накрая 20 дни на бисептол.
Дано не е нещо сериозно.
Аз вероятно ще пущам пкк, урини и УЗИ на бъбреците, при всяка т., дано не е скоро.
 :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #45 -: Септември 02, 2009, 09:28:50 am »
Андрея я возих обратно на движението до годинката, дори в новия стол, нашият имаше опция да се закрепи обратно. После я обърнах. Но бях чела, че до годинка се возят обратно, не съм срещала информация за по-голяма възраст. Този клип сега ме замисли.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #46 -: Септември 03, 2009, 07:07:24 am »


Ади ние изследвахме ЦРП (169 беше), при нас се спрягаше уроинфекция, а и се опряха на това че им казах че вътреутробно имаме увеличени легенчета. В крайна сметка един тукашен доцент реши че е ставало въпрос за пиелонефрит, другата докторка дето ни гледа на узи смята че е била тежка чревна (имахме е-коли само в акото), ЦРП е нещо като СУЕ-то, показва инфекция, но не и къде е. Пуснаха ни секрети от всякъде, АБ венозни, и накрая 20 дни на бисептол.
Дано не е нещо сериозно.
Аз вероятно ще пущам пкк, урини и УЗИ на бъбреците, при всяка т., дано не е скоро.
 :kiss:
Евро,благодаря че се включи,(вие искарахте голям зор  :() :)..Алекс е вече добре,внезапно изчезна температура без АБ както преди,единствен проблем остава че Алекс отказва храна :(,но тя е така вече 3 месеца .Днес излиза урокултура надявам се всичко да е наред .след 10 дни задължително ще повторим кръвното изследване.


що се отнася до термините,мисля че термина който  дава УЗ е на базата на големината на бебето, не е съвсем достоверна информация ,там гледат основно 3 размера и дължината на бебето и според това се изчислява.Много често грешат.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #47 -: Септември 03, 2009, 11:43:23 am »
Привет и от нас. Аз за пръв път опазвам децата толкова време здрави, да видим сега на местна почва как ще е и като тръгне баткото на градина.
Искам да попитам - бяхте писали преди време за един лак за нокти, за да се откаже детето от лапане на пръсти. Моя син се е пристрастил от известно време към гризането на нокти и искам да го отуча, а не мога да намеря как се казваше този лак.
Благодаря предварително!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #48 -: Септември 03, 2009, 14:06:50 pm »
Гане, това е горчив лак на Дентинокс. Дано ви отърве от навика. Ние ще се наложи да го купуваме заради смучене на палеца, но все отлагам. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #49 -: Септември 03, 2009, 14:55:44 pm »
Уайт, мерси! То бива да прилича на баща си толкова, ама пък и вредните навици да взема... не бива...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #50 -: Септември 03, 2009, 23:14:51 pm »
Здравейте и от нас!
Момичета, искам да ви питам нещо. Някой да се е сблъсквал с "хиперплазия"? Аз след няколко месеца с обилно кървене (по 20-тина дни), най-после отидох на лекар. Сега ми предстои кюретаж. Според доктора причината е хормонална, може ли да има нещо общо със стимулацията за инвитрото? Да сте чували за такава връзка?



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #51 -: Септември 04, 2009, 05:09:50 am »
Неда  :hug2:, не мога да отговоря на въпросите ти, но съм с теб!
Дано някой по запознат се включи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #52 -: Септември 04, 2009, 07:53:40 am »
Здравейте и от нас!
Момичета, искам да ви питам нещо. Някой да се е сблъсквал с "хиперплазия"? Аз след няколко месеца с обилно кървене (по 20-тина дни), най-после отидох на лекар. Сега ми предстои кюретаж. Според доктора причината е хормонална, може ли да има нещо общо със стимулацията за инвитрото? Да сте чували за такава връзка?

недда с теб сме ,погедни този линк
http://209.85.135.132/search?q=cache:CqIccRL6W8sJ:www.zachatie.org/index.php%3Foption%3Dcom_smf%26Itemid%3D12%26topic%3D3157.20+%D1%85%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D1%8F&cd=3&hl=bg&ct=clnk&client=opera
*
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #53 -: Септември 04, 2009, 23:34:13 pm »
Мише, Ади  :hug2:
Благодаря за линка.



*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #54 -: Септември 06, 2009, 10:18:37 am »
Nedda успех и от мен :).
Какъв студ настана изведнъж  :(. Някак това лято страшно бързо мина.
Монито е в нова вълна. Една седмица с баба и дядо, и научи нови думички като "Шантаво", "върви по дяволите" и подобни. Учат я нарочно, защото за тях е доста забавно. :( А майка и пи два валеряна за да не я шамароса хубавичко.
Та сега се чудя какви да ги сътворя, за да спрем с подобни излияния, щото са ми адски отвратителни. А слънчевата ми свеки като се появи, ще я накарам тя да я шамароса! Щом я учи! Дайте идей за справяне с проблема, защото на мен днес мнооого ми кипи.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #55 -: Септември 06, 2009, 11:53:02 am »
Направо си мирише на Димитров ден тази сутрин, дори и тук на Юг.

Лиде за съжаление тези думи и изрази най-лесно се учат.
На "учителите" им звучат весело и изобщо не преценяват какво правят.
Утре като им каже на тях в подходяща ситуация върви "по-дяволите" ще им светне.

За протокола последния вирус на Митака с хремата и гърлото ме стовари с пълна сила.
Само се моля да не вдигна и температура, главата ми 100 килограма. :?

Иначе последнита Фетална на барбаронка и записа на тоновете в Токуда са добри.
Май ще се размина с Фраксипарина... :P

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #56 -: Септември 06, 2009, 11:57:22 am »
Мише пак ли сте болни  :(.
Радвам се че всичко е наред с бебка  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #57 -: Септември 06, 2009, 12:40:26 pm »
Лиде,много е неприятно щото докато са такива мънички им звучи едва ли не сладко произнесени от техните устенца.Само че не осъзнават че вече 6-7годишни е направо грозно.Съвет немога да дам-дано успешно прекратиш това "учение".
Мишанта,с това боледуване е направо ужас.При нас пък върлува някакъв повръщане-разстройство вирус и направо ми е настръхнал косъма.И аз се радвам,че девойката в корема ти е добре :).
Наистина е студ-обличайте се :)

*
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #58 -: Септември 06, 2009, 13:44:55 pm »
lidia , на мен захлаждането не ми пречи, дори напротив- с този корем жегите повече ме морят. Важното е да не духа и да няма валежи. Иначе за "хубавите" думички съм изумена, как на възрастни хора може да им хрумне да си правят гаргара с малко дете, понеже те точно това правят. То хубаво, да се чакам моментът в който каманите ще заудрят и тяхната градина ама кел файда, дето се вика... Не помага ли коментар/ забележка в прав текст от твоя страна?
Мише, стискам палци Миташки да се оправи възможно най-бързо! Иначе хубавите розови новини си залужават усмивката :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова, не много слънчева седмичка 31.08-6.09.09г
« Отговор #59 -: Септември 06, 2009, 14:07:19 pm »
Партизан Митко е добре вече, но последно беше така като съм аз сега.
Хрема, мускулни болки, абе грипозна работа.
И както не беше ял близо 10 дни нормална храна сега е като ламя,
сяда да се храни с всеки който реши да яде.
И постояноо се чува из къщи - Ам-Ам-Ам... :D хубавото е, че си хапва повечко плодове.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)