0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #60 -: Октомври 20, 2007, 00:54:18 am »
А аз имам въпрос, ако мъжа ми е хванал токсоплазмоза, това проблем ли може да е за бременеене?  Защото той винаги яде сурова кайма преди да я направя на каквото и да е, а доколкото знам от суровото или недопечено месо риска е огромен. Не сме го изследвали за такава, но ако това може да е проблема, ще го изследваме.  Освен това искам да споделя , че аз бях вегетарианка 6-7 години, първата година беше мъчителна криза и бях анемична. После се пооправих и имах енергия но пък започнаха куп болести свързани с разни недоимъци. Накратко като изпатила от дълго вегетарианство искам да споделя че това е крайност застрашаваща дори живота ни. Най-добре е да има баланс, и месо да се консумира много рядко -веднъж на седмица или дори на две седмици. Все пак хората се водим хиштници,което означава че месото е донякъде задължително в менюто ни.
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #61 -: Октомври 20, 2007, 12:38:37 pm »
Аз нещо съм тъпа явно. Твоят съпруг ли ще бременее!
Мое ангелче винаги ще те обичам!
embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=eva&year=2010&month=7&day=14&babycount=1"
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #62 -: Октомври 20, 2007, 12:44:17 pm »
Защото той винаги яде сурова кайма преди да я направя на каквото и да е, а доколкото знам от суровото или недопечено месо риска е огромен.
И с кой акъл яде сурова кайма?
Странно е поне за мен, може и нормално да е.
Ясно е, че риска е голям.
Иска да си лепен нещо ли? какво?
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #63 -: Октомври 20, 2007, 12:46:48 pm »
Ще добавя към предния си пост ,че този род заболявания не се предават по полов път!Аз съм една препатила .
Мое ангелче винаги ще те обичам!
embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=eva&year=2010&month=7&day=14&babycount=1"
*
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #64 -: Октомври 20, 2007, 13:15:03 pm »
Касиел, имаме познат, който преди години е боледувал от трихинелоза. Забранили са му да има деца за срок от 10 ГОДИНИ. Сега е на 45 и детето му е на 10-тина години.
токсоплазмозата не се предава от човек на човек, освен ако не изядеш съпруга си.
Направете задължително изследване.

« Последна редакция: Октомври 22, 2007, 17:01:21 pm от Мели »


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #65 -: Октомври 20, 2007, 13:22:48 pm »
Все пак хората се водим хиштници,което означава че месото е донякъде задължително в менюто ни.

Всъщност, хората са класифицирани като всеядни - като мечките, маймуните, прасетата. Хищниците почти не консумират растителна храна (изключваме тази от стомасите на жертвите им). Сори за офф-а. Иначе е вярно, че месото не бива да се изключва напълно, поне от нас, които искаме да станем майки.
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #66 -: Октомври 20, 2007, 19:06:53 pm »
Ako nakoi znae kak se prevejda листериоза na ispanski , ako tova e latinskoto i nazvanie to znachi ispancite sa i izmislili novo ime, zashtoto ne namerih absolutno nishto na ispanski. Kak da obasnq na doktora za koq bolest pitam dali mi e praveno izsledvane? 8O
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #67 -: Октомври 20, 2007, 19:15:13 pm »
Ako nakoi znae kak se prevejda листериоза na ispanski , ako tova e latinskoto i nazvanie to znachi ispancite sa i izmislili novo ime, zashtoto ne namerih absolutno nishto na ispanski. Kak da obasnq na doktora za koq bolest pitam dali mi e praveno izsledvane? 8O
Няма испанско или българско наименование,на латиница е Listeria monocytogenes ! :wink: Питаш доктора ,къде да си пуснеш изследване за Listeria .
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #68 -: Октомври 20, 2007, 20:59:16 pm »

И с кой акъл яде сурова кайма?
Странно е поне за мен, може и нормално да е.
Ясно е, че риска е голям.
Иска да си лепен нещо ли? какво?


Малко спам. В Германия ядат сурова кайма, и това е нещо нормално. Не я препоръчват само на бременни. Невероятно, но факт. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #69 -: Октомври 20, 2007, 21:15:46 pm »
Да ама в Германия явно имат по-висок санитарен контрол от нашия. Ще ви разкажа какво ми се случи това лято. Купуваме свински дроб от голяма верига магазини и ще напиша коя е защото няма да е реклама а антиреклама.За Пикадили става въпрос.Та купуваме дроба и почвам да го режа на ивици за да го изпържа.И познайте какво намирам вътре? ТЕНИЯ. Не много голяма но около 50 см. тения,която сигурно ви е ясно че вече си е пръснала яйцата из дроба и ако го бях направила алангле както го обичаме-сочничък, мъртви сме.Не проумях даже как може да се допусне такова сериозно нещо , а не се оплаках защото просто незнам на кого-такава ни е системата.Опитах се от интернет да намеря телефони на ДВСК и освен софийски които никой не ми вдигна цяла седмица, други публикувани нямаше. А това е ужасно и дори страшно.А тенията е по-смъртоносна от токсоплазмозата.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #70 -: Октомври 20, 2007, 21:31:31 pm »
Възмутително!
Какво се чудя и аз откъде съм пипнала тая токсоплазмоза  8O  :x
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #71 -: Октомври 20, 2007, 21:41:05 pm »
Затова и дадох мнение за токсоплазмозата.Освен разговори с познати лекари за нея гледах и документален филм за нея по Дискавъри. показваха поведение на хора болни от нея и как точно се развива. Аз се пазя от такива работи ама мъжа ми шега му се струва.

А защо на този човек болен от токсоплазмоза са му казали 10 години да няма деца, не разбрах???
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #72 -: Октомври 20, 2007, 21:44:50 pm »
показваха поведение на хора болни от нея и как точно се развива.


За токсоплазмозата ли говориш? И какво е поведението на болните, ако да?
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #73 -: Октомври 20, 2007, 22:01:19 pm »
Ми аз някъде по-горе в темата ги описах частично.Разсеяност и неадекватни действия в най-тежката фаза ама някой ме опроверга също. Това го гледах по Дискавъри а те не са тъпаци.
« Последна редакция: Октомври 20, 2007, 22:32:34 pm от Касиел »
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #74 -: Октомври 20, 2007, 22:15:36 pm »
Явно е индивидуално. Аз на 24-ти август си изследвах антитела към токсо и се оказа, че съм в сива зона. След това на 17-ти септември повторих изследването и се оказа, че токсоплазмозата ми е положителна. Проведох консултация с паразитолог, който ми спомена като симптоми евентуална висока температура и главоболие. Аз обаче нямам никакви симптоми нито разсеяност, нито неадекватност, висока температура или главоболие. В края на ноември ме посъветваха да направя нов тест, за да се види дали съм си изградила антитела. Нямам претенции към филмите по Дискавъри, само споделям как протича при мен заболяването.
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #75 -: Октомври 20, 2007, 22:36:18 pm »
Мъжа ми яде сураво кайма от 15 годишен.Сега е на 35.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #76 -: Октомври 20, 2007, 23:14:00 pm »
Аз да си напомня към знаещите за листериозата. Има ли опасност при преминала листериоза да се заразиш повторно?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #77 -: Октомври 21, 2007, 01:03:19 am »
Касиел, много те моля да се въздържаш от такива коментари! В крайна сметка това ЕЖК само вреди и нищо добро не произлиза от това.
Аз съм боледувала от токсоплазмоза и не съм имала АБСОЛЮТНО НИКАКВИ ПРИЗНАЦИ!!!! Изкарала съм я безсимптомно и без да даде някакво отражение. Откриха ми я при стандартните изследвания по време на бременност, така че хайде моля те, проверявай предварително какво и как пишеш!!! Нито ям сурово месо, нито имам обичай да готвя алангле. И котката ми е изследвана за това, не е тя носителя. Не е ясно от какво и как съм се заразила, но е факт, че съм я прекарала и имам антитела. И нито съм била разсеяна, нито съм била неадекватна. Колкото до Дискавъри - ако не е доказано научно и не можеш да приложиш доказателства или някъде написано от лекар - то това е чисто твоя интерпретация на нещата!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #78 -: Октомври 21, 2007, 10:39:51 am »
Подкрепям напълно поста на Гането.

Ето тук е описано какво представлява токсоплазмозата.


http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/veterinary_medicine/articles/toxoplasmosis.htm

http://www.arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2515/subprm/parasitology/alpha/0.html
« Последна редакция: Октомври 21, 2007, 11:06:24 am от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Умолявам ви, момичета! ВНИМАВАЙТЕ КАКВО ЯДЕТЕ!
« Отговор #79 -: Октомври 21, 2007, 12:32:41 pm »

токсоплазмозата не се предава от човек на човек, освен ако не изядеш съпруга си

Разсъждавам малко тук. Ами след като не се предава от човек на човек, а само в случай ако "изядеш някой", как тогава се предава от котка на човек, като се има предвид, че котки не ядем?? От недосварено месо, от сурово месо, да.

Цитат
Котката може да е и междинен гостоприемник. Крайните и междинните гостоприемници отделят със слюнката, урината, фекалиите и млякото инвазиоспособни токсоплазми.

  Заразяването може да стане орално - за хората при консумация на замърсени със спороцисти (от котките) храни. При консумация на сурово месо от заразени животни (свине, говеда и т.н.), опасно повече за котките.

Е, след като се предава чрез слюнка, тогава си мисля, че може да се предава от човек на човек. Просто разсъждавам, може и да не е така. Не съм лекар, нито паразитолог.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."