0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #180 -: Март 21, 2008, 12:19:50 pm »
Ха, сега де! На нас миналата седмица ни сложиха Инфанрикса в лявата ръчичка отзад! И миналият път пак така я сложиха... :?
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #181 -: Март 21, 2008, 13:07:51 pm »
Обувки с връзки е голяма гадост, обаче Колето само такива има, щото повече ми харесват на фасон...
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #182 -: Март 21, 2008, 13:12:42 pm »
При нас една част от ваксините са в ръката, друга в крака. Последните бяха все в ръцете. Не вярвам немците да не знаят как се бият, явно има значение самата ваксина каква е. :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #183 -: Март 21, 2008, 13:42:20 pm »
естествено, че има значение каква е ваксината.
пентаксима, хип ваксината, превенара се бият в крачето, приорикса в ръчичката, бцж в рамото ...

по темата за лепките на обувките и деси си умира да ги разлепя и събува на секундата. затова купувам пантофи с цип, ботушите също. а обувките с връзки наистина се обуват ужасно трудно на малки бебета, но на вече по-големи, ходещи и стабилни деца не е никакъв проблем.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #184 -: Март 21, 2008, 13:42:29 pm »
При нас една част от ваксините са в ръката, друга в крака. Последните бяха все в ръцете. Не вярвам немците да не знаят как се бият, явно има значение самата ваксина каква е. :?

точно така. Приорикс-а, например (морбили-рубеола-паротит) се слага в ръчичката. но Пентаксима и подобните - само в крачето. в листовката на всяка ваксина си пише всичко, което трябва да се знае за нея.
да не говорим, че все още някои български педиатри слагат ДТК в гръбчето. Бърди колко гняв е излял срещу това...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #185 -: Март 21, 2008, 13:51:40 pm »
Да бе, Джамка, ама нали се сещаш, че тук всичко е по каса и аз отивам само, те вадят ваксините и ги слагат. Виждам само къде ги слагат и после етикета на ваксината в имунизационния паспорт. Даже не разясняват кое какво е и дали има странични реакции.
Аз отдавна ви предлагам да направим една тема за ваксините. Да е закована и да има вътре инфо за всяка, че непрекъснато се питаме кое какво е.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #186 -: Март 21, 2008, 13:56:50 pm »
Ми да вземем да качим листовките напарво а ?



П.П. Pentaxim,Priorix, Infanrix, Imovax Polio, Tetraxim, Euvax B
Кажете други, че ми убягват нещо.
« Последна редакция: Март 21, 2008, 15:24:52 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #187 -: Март 21, 2008, 14:25:41 pm »
Ето и Превенар. Той не е сред задължителните ваксини, но все по-често се говори за него.
« Последна редакция: Март 21, 2008, 14:32:12 pm от sia »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #188 -: Март 21, 2008, 14:29:38 pm »
Аз отдавна ви предлагам да направим една тема за ваксините. Да е закована и да има вътре инфо за всяка, че непрекъснато се питаме кое какво е.

Много хубава идея наистина. Нека има такава тема, полезна ще е!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #189 -: Март 21, 2008, 15:21:30 pm »
На нас са ни слагали тези:
Triplovax.
Комбинирана за Заушка и шарки.

Varivax.
За Варицела

Menjugate Kit.
За Менингококи
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #190 -: Март 21, 2008, 15:25:18 pm »
мише, благодаря за инфото. аз също много харесвам д-р маслараска. чудех се дали може да се ходи просто на консултация или само ако има проблем. мерси!

аничка, за час по здравната каса трябва да чакаш поне месец. иначе за платен преглед съм записвала час за след седмица. струва 30 лв.

благодаря за инфото за ваксините! явно трябва да чета всичко, а не да се доверявам на педиатърката. ама то пък може ли такова нещо, нали затова имаш лекар, за да му вярваш... или пък по-добре да потърся друг...

Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #191 -: Март 21, 2008, 15:57:05 pm »
Другото са обувките, пантофите абе всичко с лепки.

Снощи четох, че обувките с лепки са удобни за обуване, но пък веднъж като се научат да си ги откопчават и свършва рахатът. Решението: обувки с връзки или катарамка.



А да не ти казвам, колко е весело като се научи да си отвързва обувките или по-точно да дърпа връзките и да ги прави на хубав, стегнат възел. Лепката чиста работа, то отлепи, ти залепиш  :wink:

Наде, Тони да се оправя бързо. Иначе за такива случаи би трябвало в спешна ортопедия да ви снимат без направление и без заплащане. Дано не се налага повече де.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #192 -: Март 21, 2008, 16:00:24 pm »
ей, сега се ошашках за тази ваксина. не знаех, че се бие в крачето. просто отидохме и педиатърката каза да му държа ръката и го боцна. предната, за хепатита, в крачето му я би, а тази в ръката. не питах, щото мислех, че така трябва...
защо трябва да се бие в крачето? какъв проблем може да има ако е в ръчичката?
май ще взема да ходя в токуда да му бият ваксините, пентаксима и без това не е по ЗК


Според нашият педиатър трябва да се бие в крака при всички деца, не за друго, ами ако се наложи нещо по спешност да не се търси по цялото тяло къде е дупчено детето и дали е от ваксината. Нещо такова ми обясни. Иначе дали ще се бие в ръката, в гърба, в крака е едно и също. Колко е прав незнам де. На нас специално в крачето е би.
Ако някой знае защо наистина трябва да е в крчето, а не другаде ще ми е интересно да прочета.
« Последна редакция: Март 21, 2008, 16:04:51 pm от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #193 -: Март 21, 2008, 18:03:39 pm »
Аничка, Пипи ти е отговорила!
Вметвам, ако следващия преглед е в рамките на 40 дни от предходния се счита за вторичен и цената е 20лв!
Понеже се чудех последния път кога да го запиша и Дамата на касата ми каза!
Д-р Масларска прецени, че ако няма здравословна причина ще се видим след 2месеца и нямаше смисъл да записвам час по-рано!
Работят и със ЗК!Само е не помня дали беше последния четвъртък от месеца!
Можеш да се обадиш на тел. в Токуда и да питаш!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #194 -: Март 21, 2008, 18:15:51 pm »
На моята съседка на детенцето сложиха ДТК в крачето и то взе, че се наду. Оправи се след близо две седмици.
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #195 -: Март 21, 2008, 20:41:18 pm »
Гане, я кажи за Менджугейта, кога ви я слагаха? И още едно питане имам, в Германия има ли бебешката серия на Нивея? Питам, защото на бийста са му казали, че нивея нямат бебешка серия в няколко аптеки в немско :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #196 -: Март 21, 2008, 21:02:58 pm »
Ъх, ай стига бе, как ше няма Нивея бебешка серия
втасахме я
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #197 -: Март 21, 2008, 21:05:21 pm »
да бе и аз се изумих, ама нищо чудно да правят само за нас абуригените :?
питал е в няколко аптеки в две населени места :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #198 -: Март 21, 2008, 21:11:34 pm »
а аз я купувах като най-сигурната детска серия, така твърдят колегите от Фортуна- вносителите на продуктите на Байесдорф
абе преди време се беше чуло, че Проктър /още като бачках за тях/ купили Байесдорф, но имали гратисен период от около 2 години да си изчистят наличностите
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова пролетно-дъждовна тема - 17.03.08 - 23.03.08
« Отговор #199 -: Март 21, 2008, 21:17:46 pm »
Да бе, Джамка, ама нали се сещаш, че тук всичко е по каса и аз отивам само, те вадят ваксините и ги слагат. Виждам само къде ги слагат и после етикета на ваксината в имунизационния паспорт. Даже не разясняват кое какво е и дали има странични реакции.
Аз отдавна ви предлагам да направим една тема за ваксините. Да е закована и да има вътре инфо за всяка, че непрекъснато се питаме кое какво е.
И при нас така и аз се 4удя и се мая кое за какво е, и трябвали допълнително да я ваксинирам.
4удесна идея :P

А за рахит кога се бие и има ли някакво наименование :oops:
Благодаря ви



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ