0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #900 -: Февруари 29, 2008, 00:08:00 am »
В неделя ще отворя тема с моята схема за захранването... просто сега нямам много време.
Май наистина да вземете да напишете книга за захранването, както каза Лейди, ще сте в огромна полза на мнооого мами и ще спрем да ви задаваме едни и същи въпроси всеки ден :wink:!
Вие сте злато!
Ще ги обособя в отделна тема? ще помисля...
Вашите педиатри обаче къде са? ако смея да попитам? ;)
Мислих че за детайли ще говорим, а не за основни неща... .

Но добре... няма проблем. :)
Ох, какво да Ви кажа, нашите педиатри все са в отпуска :wink:.
Допада ми Вашия подход и затова предпочитам да поискам съвет от Вас!
Винаги се стараем да изпипаме всичко и винаги се притесняваме, че правим нещо не както трябва, а единственото което искаме е най-доброто и правилно решение за нашите безценни дечица!
Сори за спама :oops:.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #901 -: Февруари 29, 2008, 07:23:16 am »
Здравейте д-р Бърди,
вчера на главичката на сина ми забелязах нещо като "неравност" или подутина от лявата страна, над челото. Ето снимка:
http://images24.snimka.bg/005261752.jpg
Забелязва се само като се гледа под определен ъгъл и се усеща при напипване.
Вчера бяхме на профилактичен преглед при травматолог и използвах случая да попитам и за това. Отговори ми, че черепа е още несъвършен и са възможни такива "неравности".
Мислите ли все пак, че имам повод за притеснение?
Благодаря ви предварително за отговора.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #902 -: Февруари 29, 2008, 08:32:02 am »
Здравейте Д-р Бърди,
Искам да ви попитам възможно ли е когато детето е с хрема да го предпазим от ушно възпаление? Малката е хремава от 14 февруари. Лекувах я сама с 0,9% NaCl, Олинт, Ериус, но вдигна 37,6 и я заведох на лекар. И казаха отит-пихме Медоклав /аугументин/, Макситрол в носа и уж хремата намаля, но не спира. АБ го пихме до сряда. Секрета е жълто-зелен и доста жилав, през нощта спи спокойно, но сутрин със ставането и започва да изкихва сополите. От два дни и капя Виброцил, но и от него файда никаква. Посъветвайте ме как да се справя със сополите? Секрет не съм и пускала, защото мислех, че АБ ще оправи положението.
Благодаря
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #903 -: Февруари 29, 2008, 09:34:32 am »
Привет докторе.От няколко дни захраних Ерай с ябълка/сурова,настъргана и пасирана/и си я хапва с Огромен апетит....Сега изяжда една цяла/средно голяма/За сега я приема много добре....След няколко дни ще въведа и крушата...... :wink:
Исках само да кажа че наистина ще е много добре да направите отделна тема за захранването.....Защото доколкото чувам от мои приятелки педиатрите им много се дразнят/и се карат 8O/когато им звънят за всяко нещо/особенно пък за храна/ :?

Моите слънчица -Берк и Ерай
off
« Отговор #904 -: Февруари 29, 2008, 11:59:14 am »
Докторе, чудесно ще е, ако наистина дадете подробна схема на захранването - какъв плод/зеленчук/месо - кога. Може да помагаме и ние - аз например съм си копирала основните неща, които сте казали, и мога да направя таблица, Вие да допълвате. Това само, ако мислите, че ще Ви спести време и ще е по-лесно.
А за нашите педиатри... схемата, която е най-разпространена тук, за мен е абсурдна. Захранва се със зеленчуков бульон от картоф, морков, тиквичка и каша. След десетина дни въвеждат пюрето от тези зеленчуци, но плюс червено месо (говеждо, конско, агнешко) и формаджо. Още на 6 месеца дават и пшеничен грис, някои - и йогурт. Е, как да следвам подобна схема?
Добре, че сте така добър и отзивчив и ни понасяте  :D
Лек и весел ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #905 -: Февруари 29, 2008, 12:19:49 pm »
Дайте ми всички изследвания и ще Ви пиша. :)

Те са 2 изслeдвания:
1. Хемоглобин 96,Еритроцити 4.22, Левкоцити 5.12, Хематокрит 0.3, Тромбоцити 214, MCV 73, MCH 23, MCHC 314

2. WBC 7.9, LYN 5.3, MON 1.1, GRA 1.6, LYM% 66.9, MON% 13.4, GRA% 19.7, RBC 4.5, HGB 114, HCT0.360, MCV 80, MCH 25.3, MCGC 317, RDW 14.8, PLT 341, MPV 7.6, PCT 0.259, PDW 12.9
Iron Gen.2 - 7.5 umol/L
Това, е което имам.

Във вторите изследвания моноцитите са високи (MON% 13.4 при норма за възрастта до 6%). Има и несъвместими до известна степен неща, като данни за лека анемия, без всъщност хемоглобина да е под нормата. Вероятно кръвта е от пръстче... венозна кръв се ползва за тези изследвания!

Има много мисли за тези изследвания, но без да съм прегледал не мога да кажа нещо повече.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #906 -: Февруари 29, 2008, 12:22:39 pm »
Д-р Бьрди ,благодаря за мнението ви относно ваксината.
Искам да ви питам и още нещо,чета сега коментарите ви относно приема на вит.Д и взех да се притеснява ,тьй като по съвет на нашия педиатьр не е задължително да давам всеки ден ,особено когато излизаме на сльнце.Това означава ли ,че имаме недостиг и трябва ли да компенсирам с по висока доэа от тук нататък?(на 6 месеца е щерката изцяло на кьрма)
Ако можете да намерите форма Вит Д, предлагаща само 400 единици дневно (което са дневните нужди)е добре да давате. Ако минете на АМ, и детето изпива над около 500 мл дневно, не е нужно да давате допълнително Вит Д.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #907 -: Февруари 29, 2008, 12:29:02 pm »
Здравейте д-р Бърди,
вчера на главичката на сина ми забелязах нещо като "неравност" или подутина от лявата страна, над челото. Ето снимка:
http://images24.snimka.bg/005261752.jpg
Забелязва се само като се гледа под определен ъгъл и се усеща при напипване.
Вчера бяхме на профилактичен преглед при травматолог и използвах случая да попитам и за това. Отговори ми, че черепа е още несъвършен и са възможни такива "неравности".
Мислите ли все пак, че имам повод за притеснение?
Благодаря ви предварително за отговора.
Мнението ми от поглед само е, че това е т.нар. "възсядане" на черепните кости в областта на шева. Това по принцип се забелязва и от другата страна (така ли е?) в смисъл че целият един край на шева, почващ странично, е леко надигнат (като "стъпалце") и "възсяда" костта от отсрещната му (на шева) страна. Както се и вижда на Вашата снимка (макар и само от едната страна)-от лявото ухо докъм надигнатото място (като че ли едната кост се стреми да "възседне" противоположната и).

Често срещано е... дължи се на по-бърз асиметричен растеж на костта в областта на шева.

Има ОБАЧЕ и други възможности-нужно е следене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #908 -: Февруари 29, 2008, 12:31:25 pm »
Здравейте Д-р Бърди,
Искам да ви попитам възможно ли е когато детето е с хрема да го предпазим от ушно възпаление? Малката е хремава от 14 февруари. Лекувах я сама с 0,9% NaCl, Олинт, Ериус, но вдигна 37,6 и я заведох на лекар. И казаха отит-пихме Медоклав /аугументин/, Макситрол в носа и уж хремата намаля, но не спира. АБ го пихме до сряда. Секрета е жълто-зелен и доста жилав, през нощта спи спокойно, но сутрин със ставането и започва да изкихва сополите. От два дни и капя Виброцил, но и от него файда никаква. Посъветвайте ме как да се справя със сополите? Секрет не съм и пускала, защото мислех, че АБ ще оправи положението.
Благодаря
Възможно е до известна степен, ако:

*направите "Превенар"
*ако АБ лечение е 9-10 дневно
*ако изваждате секретите с помпичка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #909 -: Февруари 29, 2008, 12:33:00 pm »
Привет докторе.От няколко дни захраних Ерай с ябълка/сурова,настъргана и пасирана/и си я хапва с Огромен апетит....Сега изяжда една цяла/средно голяма/За сега я приема много добре....След няколко дни ще въведа и крушата...... :wink:
Исках само да кажа че наистина ще е много добре да направите отделна тема за захранването.....Защото доколкото чувам от мои приятелки педиатрите им много се дразнят/и се карат 8O/когато им звънят за всяко нещо/особенно пък за храна/ :?
Ще се постарая да напиша през почивните дни... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #910 -: Февруари 29, 2008, 12:34:40 pm »
Докторе, чудесно ще е, ако наистина дадете подробна схема на захранването - какъв плод/зеленчук/месо - кога. Може да помагаме и ние - аз например съм си копирала основните неща, които сте казали, и мога да направя таблица, Вие да допълвате. Това само, ако мислите, че ще Ви спести време и ще е по-лесно.
А за нашите педиатри... схемата, която е най-разпространена тук, за мен е абсурдна. Захранва се със зеленчуков бульон от картоф, морков, тиквичка и каша. След десетина дни въвеждат пюрето от тези зеленчуци, но плюс червено месо (говеждо, конско, агнешко) и формаджо. Още на 6 месеца дават и пшеничен грис, някои - и йогурт. Е, как да следвам подобна схема?
Добре, че сте така добър и отзивчив и ни понасяте  :D
Лек и весел ден!
Независимо в коя страна сте, захранването е огромно изкуство и професионално предизвикателство, защото вкусовете на децата са непрогнозируеми.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #911 -: Февруари 29, 2008, 12:43:42 pm »
еми аз нали съм нахална пак ще питам-Ники беше болен в смисъл зачервено гърло и Т изписаха му АБ и сироп за кашлица.Признавам и дано да не ме хокате но не му дадох АБ и вчера като го видх на контрола док каза че сливиците му са спаднали.Да ама вчера аз минах през моята докторка и се оказа че съм пред пневмония.Възможно ли е детето да е с нещо такова а на слушалка да не се чуе и като не съм му дала АБ да съм сглешила. На 6м. бяхме в болница с двустранна пневмония и спазъм.
И друго възможно ли е до го предпазя да не се зарази отново.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #912 -: Февруари 29, 2008, 12:53:25 pm »
Дайте ми всички изследвания и ще Ви пиша. :)

Те са 2 изслeдвания:
1. Хемоглобин 96,Еритроцити 4.22, Левкоцити 5.12, Хематокрит 0.3, Тромбоцити 214, MCV 73, MCH 23, MCHC 314

2. WBC 7.9, LYN 5.3, MON 1.1, GRA 1.6, LYM% 66.9, MON% 13.4, GRA% 19.7, RBC 4.5, HGB 114, HCT0.360, MCV 80, MCH 25.3, MCGC 317, RDW 14.8, PLT 341, MPV 7.6, PCT 0.259, PDW 12.9
Iron Gen.2 - 7.5 umol/L
Това, е което имам.

Във вторите изследвания моноцитите са високи (MON% 13.4 при норма за възрастта до 6%). Има и несъвместими до известна степен неща, като данни за лека анемия, без всъщност хемоглобина да е под нормата. Вероятно кръвта е от пръстче... венозна кръв се ползва за тези изследвания!

Има много мисли за тези изследвания, но без да съм прегледал не мога да кажа нещо повече.
Да, така е от пръст е кръвта. Ще видим във вторник какво ще покажат другите изследвания. Но тъй като педиатърката при въпроса ми има ли нещо притеснително не ми отговори нищо и съответно аз се притесних. Благодаря ви.
П.С.Като го водя за изследването колко време преди това може да яде кърма? Да не го държа съвсем галаден или трябва да е?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #913 -: Февруари 29, 2008, 13:07:20 pm »
еми аз нали съм нахална пак ще питам-Ники беше болен в смисъл зачервено гърло и Т изписаха му АБ и сироп за кашлица.Признавам и дано да не ме хокате но не му дадох АБ и вчера като го видях на контрола док каза че сливиците му са спаднали.Да ама вчера аз минах през моята докторка и се оказа че съм пред пневмония.Възможно ли е детето да е с нещо такова а на слушалка да не се чуе и като не съм му дала АБ да съм сгрешила. На 6м. бяхме в болница с двустранна пневмония и спазъм.
И друго възможно ли е до го предпазя да не се зарази отново.
Ако детето е в добро състояние и без оплаквания, може би всичко е наред.
Дали е било нужно да се даде АБ? не знам... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #914 -: Февруари 29, 2008, 13:08:06 pm »
Дайте ми всички изследвания и ще Ви пиша. :)

Те са 2 изслeдвания:
1. Хемоглобин 96,Еритроцити 4.22, Левкоцити 5.12, Хематокрит 0.3, Тромбоцити 214, MCV 73, MCH 23, MCHC 314

2. WBC 7.9, LYN 5.3, MON 1.1, GRA 1.6, LYM% 66.9, MON% 13.4, GRA% 19.7, RBC 4.5, HGB 114, HCT0.360, MCV 80, MCH 25.3, MCGC 317, RDW 14.8, PLT 341, MPV 7.6, PCT 0.259, PDW 12.9
Iron Gen.2 - 7.5 umol/L
Това, е което имам.

Във вторите изследвания моноцитите са високи (MON% 13.4 при норма за възрастта до 6%). Има и несъвместими до известна степен неща, като данни за лека анемия, без всъщност хемоглобина да е под нормата. Вероятно кръвта е от пръстче... венозна кръв се ползва за тези изследвания!

Има много мисли за тези изследвания, но без да съм прегледал не мога да кажа нещо повече.
Да, така е от пръст е кръвта. Ще видим във вторник какво ще покажат другите изследвания. Но тъй като педиатърката при въпроса ми има ли нещо притеснително не ми отговори нищо и съответно аз се притесних. Благодаря ви.
П.С.Като го водя за изследването колко време преди това може да яде кърма? Да не го държа съвсем галаден или трябва да е?
Ако не се интересуваме от кръвна "захар", може да го кърмите сутринта.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #915 -: Февруари 29, 2008, 14:02:37 pm »
Эдравейте Д-р Бьрди,искам да ви питам какво е мнението ви относно ваксината срещу ротавирусни заболявания "Rotarix" и използва ли се тя при вас?
Страх ме е от нея и не я правя.
Да кажем истината директно.
докторе за6то не одобрявате "Rotarix",аз дадох 2та приема ,какво и е ло6ото на ваксината? :?
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #916 -: Февруари 29, 2008, 15:22:32 pm »
Мнението ми от поглед само е, че това е т.нар. "възсядане" на черепните кости в областта на шева. Това по принцип се забелязва и от другата страна (така ли е?) в смисъл че целият един край на шева, почващ странично, е леко надигнат (като "стъпалце") и "възсяда" костта от отсрещната му (на шева) страна. Както се и вижда на Вашата снимка (макар и само от едната страна)-от лявото ухо докъм надигнатото място (като че ли едната кост се стреми да "възседне" противоположната и).

Често срещано е... дължи се на по-бърз асиметричен растеж на костта в областта на шева.

Има ОБАЧЕ и други възможности-нужно е следене.

От другата страна също е повдигнато, но няма чак такава "бабунка".
Ето още няколко снимки от другата страна и отпред.
http://images24.snimka.bg/005263730.jpg
http://images24.snimka.bg/005263732.jpg
http://images24.snimka.bg/005263733.jpg
Благодаря Ви за отговора. Ще го наблюдавам.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #917 -: Февруари 29, 2008, 16:09:25 pm »
Здравейте отново докторе,
Във връзка с кожните проблеми, а и не само - все пак наближава лято и слънцето става все по-силно, какъв слънцезащитен крем бихте препоръчали за бебе? Ако може да назовете конкретна марка, ще съм благодарна.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #918 -: Март 01, 2008, 08:27:30 am »
Здравейте,докторе и от мен!
Дъщеричката ми е на 11мес.От известно време забелязвам че когато има нещо ново за нея,или когато е възмутена от нещо,или не иска нещо-започна да си марда главата главата на ляво на дясно-все едно както казваме ние "да".Не мога да разбера това моментно ли е и вече започва да проявява характер или имам място за притеснение!Постоянно чета за синдроми,болести и взех да се притеснявам много.По принцип си ме гони параноята но незнам в слу4ея какво да правя.Мислете ли че има за какво да се притеснявам?Само да допълня че това го прави от време на време,понякога има дни в които не се случва.Направо незнам аз ли откачам вече.....Помогнете ми моля ви!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #919 -: Март 01, 2008, 12:19:41 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Честита Баба Марта!!!Бъдете винаги така отзивчив към проблемите ни.Пожелавам Ви много здраве и положителни емоции!!!
 Моето питане е за бебето ми,което е на девет месеца.От около месец кожата на коремчето и е като " кокоша кожа",стои настръхнала и много грапава. Папулите червенеят. Единственото ново което съм въвела е глутен в началото на осми месец. Няма диария,колики или други симптоми. От какво е възможно да се получи този обрив? Мажа с д-р Тайс за суха кожа и овлажняващ крем на Нивеа,но не помагат изобщо. Даже си мисля че повече се влоши. Имам Адвантан но не съм привърженик на КС кремове.Живея в малък провинциален град и тук лекарите са повече от рядкост(добрите имам впредвид).Имам идея,че е възможно да е от памперсите ,да сменя праха за пране??? Мислите ли,че е хранителна алергия или е по-скоро някакъв дерматит?И как да процедирам? НЕ знам пъпките дали сърбят,но като я чеша лекичко седи кротка,значи и е приятно.Очаквам професионалния Ви съвет!