0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да се представя
« -: Ноември 25, 2009, 00:34:07 am »
Здравейте! Казвам се Михаил и съм студент 4 курс медицина в град Вюрцбург, Германия. Силно се интересувам от мъжкия стерилитет и възнамерявам да с занимавам в бъдеще именно с тази област.
В момента работя и като лаборант в урологично отделение и до сега съм направил повече от 500 спермални анализа, част от тях с научна цел.

До сега не знаех за съществуването на този сайт и бих казал, че трудът на създателите му е повече от впечатляващ. Само така!

Ще се радвам да споделям скромния си опит с вас, като съм уверен, че има и какво да науча от този форум.

До скоро и много здраве на всички!

Мишо
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Да се представя
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2009, 00:39:57 am »
Добре си дошъл!
Ще се радваме да споделиш с нас "как го правят на запад" или как се процедира при двойки с мъжки фактор.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Да се представя
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2009, 00:57:05 am »
Здравей Михаил.
Много се радвам ,че напоследък все повече мъже се включват и пишат тук.
Все пак силният пол не обича много много да говори по тези въпроси.
Добре дошъл :D

« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 01:10:24 am от kadiata »
*
Re: Да се представя
« Отговор #3 -: Ноември 25, 2009, 04:16:25 am »
Моби, добре дошъл! Радвам се, че предлагаш помощ - винаги е добре дошла, особено когато я дава специалист. Чудесно е, че идваш подготвен и с теорията, и с практиката.

Как предпочиташ да общуваме? Да ти задаваме въпроси в специална тема или да се включваш в различни теми в подфорума за стерилитет при мъжа, когато искаш да изкажеш мнение? Това може би е въпрос и за модераторите. Мини, какво мислиш?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Да се представя
« Отговор #4 -: Ноември 25, 2009, 09:08:56 am »
Добре дошъл .
Очакваме с благодарности  всяка информация ,която би ни поднесъл.


Re: Да се представя
« Отговор #5 -: Ноември 25, 2009, 11:11:17 am »
Добре дошъл и от мен! Радвам се, че тук във форума ще имаме още един специалист, с който да можем да се консултираме :)
*
Re: Да се представя
« Отговор #6 -: Ноември 25, 2009, 11:13:47 am »
Добре дошъл, Моби! Радваме се, че си сред нас. Ще чакаме с нетърпение първите ти публикации. Имаш ли някакви интересни материали за мъжкия стерилитет.

Успех


Re: Да се представя
« Отговор #7 -: Ноември 25, 2009, 11:28:10 am »
Добре дошъл, mobi1983! Дано пребиваването ти тук е за дълго, да бъде ползотворно за всички тук, а за теб-много удовлетворително.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Да се представя
« Отговор #8 -: Ноември 25, 2009, 11:29:34 am »
Привет, добре дошъл! Надяваме се да сме си взаимно полезни!

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Да се представя
« Отговор #9 -: Ноември 25, 2009, 13:22:54 pm »
Моби, добре дошъл! Радвам се, че предлагаш помощ - винаги е добре дошла, особено когато я дава специалист. Чудесно е, че идваш подготвен и с теорията, и с практиката.

Как предпочиташ да общуваме? Да ти задаваме въпроси в специална тема или да се включваш в различни теми в подфорума за стерилитет при мъжа, когато искаш да изкажеш мнение? Това може би е въпрос и за модераторите. Мини, какво мислиш?

Моето лично мнение е, че специална тема се полага на медицински консултант, а Мишо в случая не е лекар, който познаваме, за да му сложим тази титла. По-скоро е в ролята на наш приятел, който ще черпи и споделя опит на страниците на форума. За това нека пуска информация, която мисли че би ни била от полза, а д-р Даскалова като преподавател и ембриолог със завиден стаж би могла да му бъде чудесен рецензент.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Да се представя
« Отговор #10 -: Ноември 25, 2009, 20:19:02 pm »
Здравейте отново. Опитът ми досега е свързан основно с правенето на спермограми и тяхното разчитане, все още уча обща медицина и не съм навлязъл в дълбоките води. Специализациите тепърва предстоят.Ако преценя, че бих могъл да дам компетентно мнение по някоя от темите, с удоволствие ще се включа. Иначе мога да ви представя някои статистики относно изледванията, които сме правили.
« Последна редакция: Ноември 25, 2009, 20:26:59 pm от mobi1983 »
Re: Да се представя
« Отговор #11 -: Ноември 25, 2009, 20:33:19 pm »
Добре дошъл!
И това което предлагаш, като помощ не е малко. Има тема в която потребителите описват стойностите на спермограмите и търсят мнение и някой да им обясни, какво точно значат тези цифри.
 :welcome: :thankyousign: :goodluck:

*
Re: Да се представя
« Отговор #12 -: Ноември 27, 2009, 01:17:35 am »
Здравейте отново. Опитът ми досега е свързан основно с правенето на спермограми и тяхното разчитане, все още уча обща медицина и не съм навлязъл в дълбоките води. Специализациите тепърва предстоят.Ако преценя, че бих могъл да дам компетентно мнение по някоя от темите, с удоволствие ще се включа. Иначе мога да ви представя някои статистики относно изледванията, които сме правили.
Здравей, Михаил,
Благодарим ти за положителната оценка, която ни даваш - това означава много за нас.
Прекрасно е, че млади и амбициозни хора се насочват и проявяват интерес да работят в тази област - това ни дава много надежда, че нещата ще се развиват и тук!
Резултатите от изследванията, които можеш да ни покажеш представляват огромен интерес за нас.
Добре дошъл както се вика  :beerdr:
Re: Да се представя
« Отговор #13 -: Декември 04, 2009, 09:51:09 am »
Мишо, в Германия кои специалисти се занимават с мъжките проблеми? Има ли андролози?
Re: Да се представя
« Отговор #14 -: Декември 05, 2009, 15:50:34 pm »
В Германия има т.нар. съюз на андролозите, в който членуват около 400 специалисти.
Имена и координати може да откриете на http://www.dgandrologie.de/ в секцията Mitglieder - членове. За голямo светило в областта се смята проф. Ширен - Хамбург (който е може би и едно от световните имена в областта, но е на 87 години), но има и много други опитни специалисти.
« Последна редакция: Декември 05, 2009, 15:58:03 pm от mobi1983 »