0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #980 -: Септември 24, 2009, 15:45:16 pm »
Цитат
А какъв майтап бяхме на почивката. Бяхме на all inclusive и така почти всеки път влизахме в ресторанта с пасатора. Подбирах храна от блок масата и пасирах.   Сигурно съм изглеждала доста екзотично.
:D :D :D

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #981 -: Септември 24, 2009, 18:50:33 pm »
Парси,
хубаво е, че успях да те развеселя. :D
Ама нещо не ми е весело вече. :lol:

Ето, днес следобяд, бях решила, че Михаела ще яде ябълка. За целта я настъргах на ситното на рендето. Е не! не се прие. Изплю я. Наложи се да я пасирам, сякаш храня бебе не на година и шест, а само на шест месеца!

Момичета, има ли някаква оправия или така ще си пасираме до първи клас? :? :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #982 -: Септември 24, 2009, 19:48:05 pm »
Важното е да яде.Едно съседско дете така не искаше друго освен пасирано.Научи се накрая, няма къде да ходи.
А какво ви е мнението за даване на каша от тези тип"Лека нощ", "Сладки сънища"?Мойто човече си хапва кърма вечер, но не изкарва вече нощта.След кърмене в 20:00ч. става в 5:00.Опитвам да яде в 21:00, ама нещо не мога да го докарам.Педиатърката ми предложи да му добавям каша, не спомена да добавя АМ.Не знам какво да правя, какво и по колко да давам.Чета, чета и мисля и в един момент....май нищо не мисля :lol:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #983 -: Септември 24, 2009, 20:45:40 pm »
_Elfita_ , добре е 150 гр. би трябвало да го засища, но пак ще кажа, че
зависи от детето. Рая ядеше по 200-250 грама на вашата възраст, просто си искаше
и аз не съм я ограничавала. Защо да не е нормално да яде на 3 часа?

За пасирането, Рая прояде едро доста късно, на около 1г.3м.
Да не казвам, че и сега има моменти в които не иска да яде едро.
Търпение, това е.
Каши давам и сега, за разнообразие.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #984 -: Септември 24, 2009, 21:08:49 pm »
кокиче, понеже питаш та да си кажа де :lol: - Ми за мен 1,6 г е предостатъчно голяма, за да яде нормална вечеря. За сън пак мляко.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #985 -: Септември 24, 2009, 21:12:54 pm »
Кокиченце,не се тормози.Разсмя ме,защото и първия ми син беше така до двегодишен.Взимах детска кухня и вкъщи я пасирах.Що нерви изхабих.В един момент детето си прояде-ела го виж сега :D

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #986 -: Септември 24, 2009, 23:19:07 pm »
Защо да не е нормално да яде на 3 часа?
Като яде на 3 часа се получават 6 хранения, а след третия месец бяха 5 8O. Нали трябва да се разредят през 3 часа и половина?
Вчера на консултацията сме качили 430гр., горе-долу е добре.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #987 -: Септември 25, 2009, 09:36:21 am »
Eлфита,
според мен е раничко все още за каши "Лека нощ" за вечеря.
Какво толкова, че се буди детето? Ами храни си я. :) Моето дете се будеше към 3-4 часа до годинка и малко. Аз я кърмя, щом проплаче през нощта. Сега се буди към 5-6часа, но не винаги. Понякога си издържа до 7 - 7:30, когато вече окончателно се събужда.

А пък аз ще се надявам някой ден, моето дете да се научи да дъвче. :D Язък и за всичките зъби, дето ги има в устата си, като не ги ползва по предназначение. :lol:

Благодаря на Парси и на Марито за споделеното.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #988 -: Септември 25, 2009, 10:26:41 am »
Елфита, кой казва че трябва да са 5, а не 6 хранения, или че трябва да са на 3 часа и половина :) Тодор явно е на друго мнение  :lol:
Понеже казваш: "...но не изкарва вече нощта...", значи че преди я е изкарвал. Може да е период някакъв. Мартин спря да се буди нощем, когато стана на 7 месеца - сам, не съм карала насила или залъгвала с вода. Към осмия-деветия месец започна да се буди в 3 часа, ядеше около 120 мляко и заспиваше до сутринта. За 2-3 седмици това будене престана и пак ставаше сутрин в 7. Не съм ползвала от тези каши за засищане, нямам идея какъв ще е резултата. Общо взето съм се водела по него и не съм налагала някакъв режим, той сам си го направи. Може би и в момента трябва да сме на 4 хранения примерно, но има 3 твърди, а сутрин и вечер си пие млякото. Така се чувства добре, и не променям нищо, докато сам не покаже :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #989 -: Септември 25, 2009, 14:04:44 pm »
Елфита, и аз мисля, че няма точни правила по които да се водиш и
строго определени часове да се храни детето. Което пак доказва, че
всяко дете е различно, води се по него. Когато е гладен нека си хапва.
Моята педиатърка и роднините все ми казваха, че прехранвам детето
и че била пухкава, ела сега да я видиш като не се спира навън, как се издължи
и няма помен от бузките и  :D
« Последна редакция: Септември 25, 2009, 14:58:42 pm от Nadyn »
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #990 -: Септември 25, 2009, 14:55:47 pm »
Благодаря за отговорите! Остава да съм търпелива. Рано или късно и непасирана храна ще прояде.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #991 -: Септември 25, 2009, 16:08:16 pm »
Благодаря, момичета!Аз се водя много по детето, хич не се връзвам на съветите за режим и т.н.Последните седмици много си измести вечерното кърмене, ще гледам пак да стане към 21:00 и след това мисля ще е о'к.
Много се извинявам, дано не съм досадна  :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #992 -: Септември 25, 2009, 16:44:43 pm »
Моята дъщеря яде 3 пъти на ден + вечерното мляко. А да сутрешното пак от известно време е само АМ. Не иска друго. Между храненията по няколко солети. Тва е. Въпреки всичко за сега си върви пухкава, ще видим нататък.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #993 -: Септември 29, 2009, 19:59:02 pm »
Момичета, как вкарахте глутена?
Моята Магдаленка е само на кърма. Вече заместихме обедното хранене. Много обичаме супите на Гербер  :hungry:.
Мисля след седмица когато станем на 7 месеца да се опитаме да заместим и следобедното с каша. Притеснява ме този глутен. Първо да го вкарам с някое пюре или направо с кашата?
Друго което ме притеснява е, че продължаваме да се будим вечер гладни. Явно кърмата ми не я засища достатъчно и не издържаме до 6.00 - 7.00 ч. Будим се 3.00 - 4.00 ч.
Днес гледах едни бисквитки на Плазмон, които се разтваряли вечер в млякото за да се засити детето. Дават ги след 4 месец, но съдържат глутен. Имам възможност да ги слагам в кърмата защото се изцеждам вече 7 месеца. Някой ползвал ли е тези бисквитки ? Дали ще помогнат да спинкаме повече време сити?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #994 -: Септември 29, 2009, 20:09:03 pm »
Има и безглутенови, в консерва са (~11 лв).
Захраних 5 месец, след още месец заместих следобедно ядене с каши, глутена го въведох на 9 м с 1/4 сухар на Хип, след това добавях по 1/4 в продължение на 3-4 дни, чак след това опитахме попара, т.е. заместихме предиобедно едва сега.
Има безглутенови каши (оризова, царевична, елда).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #995 -: Септември 29, 2009, 21:48:08 pm »
Тези безглутеновите бисквитки на коя фирма са? Значи да не бързам с глутена ? След седмица ставаме на седем месеца и педиатъра ни спомена, че ще трябва да даваме попарка  :ask:
Мисля да взема каша на Lactana Bio.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #996 -: Септември 29, 2009, 22:46:44 pm »
http://papa-bebe.com/hrani_drugi.html
Решението си е твое, аз въведох късно глутена. :P

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #997 -: Септември 30, 2009, 09:21:24 am »
Надеждичке,
само се върни няколко публикации по-назад тук, на същата страница :wink: и ще видиш какво сме писали за буденето, кърменето и т.н. Не е проблем, че се буди.
И аз мисля да не бързаш с глутени и попари разни. През първата година може до обяд да си кара само на мляко. Това, че педиатърът казал, че на 7 месеца трябва да я де попара, не е задължително.

А, иначе, аз въведох глутена с каша овес. Там той е в най-ниско съдържание.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #998 -: Октомври 03, 2009, 01:51:56 am »
Привет!Първо да се похваля, че с малко упорство от моя страна вече не ядем в 3-4-5 през нощта.
Сега обаче други мисли ме терзаят.Накратко ще кажа как се захранваме.
 4м 21 дни -плодово пюре, само между храненията най-много 60мл.
 5м 6 дни - зеленчуково
 5м 23 дни -заместихме обяда около160-170 мл. до цяло пюре/рядко/
 6м 1 ден - 1/4 жълтък през ден.
 6м 6 дни - няколко лъжички оризова каша следобед.
Намерих пресни домашни яйца, варя 15 мин. стривам, но става на бучки.Пасирах -пак не стана.В деня с жълтък едва изяжда 150гр.
-Дали да не спра жълтъка?
-Другото ми питане е вместо плодово пюре мога ли да давам суров плод- ябълка, круша и как?
-Бързам ли с кашата?
Храним се 5 пъти, като 4 са кърма.Иска ми се да кърмя повече време,но ако е на 4 кърмения направо не му достига, ако до 7м. станат 3 дали ще е по-добре?
Месо планирам за навършени 7 месеца, глутен по-натам.
Сигурно се повтарям, но чета, чета и не мога да реша дилемите си.
« Последна редакция: Октомври 03, 2009, 01:54:28 am от _Elfita_ »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #999 -: Октомври 03, 2009, 10:11:02 am »
А защо толкова рано си почнала с жълтъка? И такова количество? Според мен първо месото трябва да се въведе, после жълтъка. А до домашните яйца... не вярвам кокошките да са проверени за болести. Според мен купешките в това отношение са по-контролирани.