0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Перяща прахосмукачка
« -: Декември 10, 2008, 13:47:45 pm »
От известно време ми е влязла една муха в главата за перяща прахосмукачка. Нямам никаква идея обаче каква да бъде , върши ли работа и т.н. Моля ако някой има такава да сподели впечатленията си , приемам съвети всякакви  :D
*
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #1 -: Декември 10, 2008, 17:03:46 pm »
и мен ме вълнува това, както и тези с водния филтър
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #2 -: Декември 10, 2008, 17:13:43 pm »
Нашата е на Делонги с воден филтър. Аз лично съм доволна, но май е въпрос на нагласа. 1500 W и е доста шумна. След всяко ползване трябва да се мие, но пък съм сигурна, че няма да ми върне прахоляка обратно. Тежичка е, но нали е с колелца. Обемиста е. Не пера често с нея, но пък е имало моменти, в които съм се радвала, че я имам. Всеки за себе си преценява плюсовете и минусите.
« Последна редакция: Декември 10, 2008, 17:37:36 pm от Stivarip »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #3 -: Декември 10, 2008, 17:22:55 pm »
незнам колко мога да съм ви полезна, по скоро мога да "ядосам" някой:)но ще споделя моя опит.Ползвам прахосмукачката на Цептер.По скоро робота им, защото чисти с пара и без пара,пере, мие прозорци, тупа и глади.
В началото бях много скептична и на няколко пъти бях готова да се откажа докато я изплащах.Родих се втори път когато започнах да я използвам.Невероятно удобство е, осбено след като си вземахме и животни в къщи.
Цептер наистина са скъпи много, но мисля, че всяка друга прахосмукачка на принципа на водните филтри са по-добрия вариант от обикновенните, които само завъртат пръхоляка в къщи.
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2009, 16:30:14 pm »
Моята е Зелмер. Имам я от 3-4 месеца, още не съм прала килими (ние си имаме само 1 голям де), но понеже съм с алергия от прах и не знам още какво, докато почиствах преди се скъсвах да кихам. От водния филтър не се замърсява въздуха и се родих. Почиствам теракота с перящата функция, сега не остават ония неприятни мъхчета след стирката, много ме дразнеха. Малко е  шумна :band:, но и цената си е поносима - беше към 360-380. Взех я от представителя - Денси, Ст. Загора. Има няколко модела, добре е да се консултира човек. В Техно-полиса не дават свястна информация. Има вариант и с пара, но е с около 300 лв по-скъп. Но ако си купуваш прахосмукачка, непременно - воден филтър и без торби. Няма прашни торби, всичко се излива в канала. От моята излиза доста кал :oops:
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2009, 15:45:09 pm »
Хубави отзиви съм чувала за Солак. Лека, удобна, с най-различн приставки за почистване на какво ли не :D, пък даже и евтинка. Когато обаче се навих да си я купя никъде не можах да я намеря. Последно ги имало в магазини Дипломат. Не съм ходила да проверявам, но ако някой ползва такава нека сподели дали върши наистина работа и откъде я е взел, че още ме интересува :D
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2009, 00:56:08 am »
Хубави отзиви съм чувала за Солак. Лека, удобна, с най-различн приставки за почистване на какво ли не :D, пък даже и евтинка. Когато обаче се навих да си я купя никъде не можах да я намеря. Последно ги имало в магазини Дипломат. Не съм ходила да проверявам, но ако някой ползва такава нека сподели дали върши наистина работа и откъде я е взел, че още ме интересува :D

Eлма, за кой модел Solac става въпрос?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #7 -: Февруари 26, 2009, 11:06:13 am »
Ето линк направо към модела, с описание: http://megashop.bg/techno/product_info.php?cPath=129_23&products_id=3496
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2009, 11:20:47 am »
Аз си взех делонги ама перящата й функция така и не се прояви  :D. То аз съм си виновна че не я дадох в сервиз/май и още е в гананция/. Иска много поддръжка - инъче тръбите се запушват. Доста обемиста и изобщо неудобна, според мен /аз съм си малко мързелива/.
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2009, 13:08:56 pm »
Ето линк направо към модела, с описание: http://megashop.bg/techno/product_info.php?cPath=129_23&products_id=3496

Благодаря, Елма! Доста малко пари за суперлативните отзивите в този сайт :? Ако стигнеш до Дипломат, пиши! :balk_21:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #10 -: Февруари 26, 2009, 13:41:50 pm »
Да, така е наистина. Доста съмнително :wink: Ама поразрових из нета - наистина хората са доволни. А и основното предимство е, че е мъничка и мобилна. Използва се даже за почистване на замърсени фурни и печки, фуги на бани, прозорци и т.н. Аз май ще рискувам, ама не знам къде да търся магазин Дипломат в София. Някой има ли идея?
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #11 -: Февруари 26, 2009, 13:48:48 pm »
Да, така е наистина. Доста съмнително :wink: Ама поразрових из нета - наистина хората са доволни. А и основното предимство е, че е мъничка и мобилна. Използва се даже за почистване на замърсени фурни и печки, фуги на бани, прозорци и т.н. Аз май ще рискувам, ама не знам къде да търся магазин Дипломат в София. Някой има ли идея?


Това е парочистачка , а не прахосмукачка . Има огромна разлика.  :wink:
А по въпроса за парочистачките , колежката ми има  и е доволна , казва че си чисти банята с нея, но доста бърсане пада.
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 13:50:43 pm от Angelina »
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #12 -: Февруари 26, 2009, 15:43:37 pm »
Да, така е наистина. Доста съмнително :wink: Ама поразрових из нета - наистина хората са доволни. А и основното предимство е, че е мъничка и мобилна. Използва се даже за почистване на замърсени фурни и печки, фуги на бани, прозорци и т.н. Аз май ще рискувам, ама не знам къде да търся магазин Дипломат в София. Някой има ли идея?
Това е парочистачка , а не прахосмукачка . Има огромна разлика.  :wink:
А по въпроса за парочистачките , колежката ми има  и е доволна, казва че си чисти банята с нея, но доста бърсане пада.

Ами хората си перат с това килими, дамаски и т.н. Без значение, как се нарича, въпросът е, че върши работа :D Пък и нали си написала, че приемаш съвети всякакви, реших да дам идея само.

Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #13 -: Февруари 26, 2009, 17:05:33 pm »
Да вярно приемам съвети , но наистина има голяма разлика. Парочистачката се пълни с вода , тази вода се нагрява и излиза под формата на пара. И с тази гореща пара се чисти. Само че тя не изсмуква нищо от килими , дамаски и т.н. а хващаш кърпата и забърсваш. За баня ми се струва, че е добре , обаче за килими и дамаски ме съмнява , че върши работа.  :wink:
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #14 -: Февруари 26, 2009, 17:58:25 pm »
Ами уж вършела работа и за килими. Не съм ползвала, не мога да кажа от личен опит. Както и да е...търси се перяща прахосмукачка, тук не мога да помогна.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #15 -: Февруари 26, 2009, 18:50:30 pm »
Свекърва ми има "Рейнбоу", която наистина е много хубава, но май е скъпа. Бяха я взели на изплащане, но вече доста години върши страхотна работа. Понякога я вземаме назаем, за да си поизперем килимите. На мен ми прави кеф, да гледам после колко мръсна вода вади, а килимите светват.
Благодаря за темата, защото се подсетих да поискам пак прахосмукачаката :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #16 -: Февруари 26, 2009, 22:14:22 pm »
Относно парочистачката, попаднах на немски сайт, на който беше направено сравнително тестване на два уреда - въпросния и още един. По-добрият избор се оказва ето това http://www.shopping.bg/article.php?aid=9142 според резултатите от теста. Не е ясно обаче, дали Северин може да се ползва и като прахосмукачка :wink: Обаче може да се пипне и види в Денси :D.
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 22:18:16 pm от Мирослона »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #17 -: Февруари 27, 2009, 00:18:48 am »
Свекърва ми има "Рейнбоу", която наистина е много хубава, но май е скъпа. Бяха я взели на изплащане, но вече доста години върши страхотна работа. Понякога я вземаме назаем, за да си поизперем килимите. На мен ми прави кеф, да гледам после колко мръсна вода вади, а килимите светват.
Благодаря за темата, защото се подсетих да поискам пак прахосмукачаката :)
Преди месец си купих Рейнбоу, наистина е скъпа, взех я на изплащане, но е невероятна.Просто върши всичко.Пере килими, дамаски, матраци и накрая като ги изпереш не са подгизнали и да ги чакаш с дни, а са само влажни и за няколко часа до ден са сухи.Мие бани и прозорци, но не се налага да бършеш, тя си изсмуква влагата и остава сухо.Скъпа е, но си заслужава, защото освен това пречиства и въздуха.И доста други неща прави.Тя си е система за почистване на целия дом.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #18 -: Февруари 28, 2009, 10:32:09 am »
Лично аз имам перяща прахосмукачка на Бош и съм много доволна. Не оставя нищо мокро, а само влажно и пере добре.
*

    Dora Yaneva

Re: Перяща прахосмукачка
« Отговор #19 -: Май 10, 2009, 00:39:24 am »
Мили момичета -Цептер има ново "чудо"-TUTTOLUXO 6S:1.Прахосмукачка с воден филтър;2.Дезинфекциране с пара;3.Почистване с прахосмукачка и с пара;4.Професионално гладене със или без пара;5.Пречистване на въздуха и ароматотерапия;6.Овлажняване на въздуха.
Отървете се от замърсяванията! Прегърнете лукса!