0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #60 -: Октомври 25, 2007, 18:23:49 pm »
Мини, горкото детенце, измъчили са го... :( Дано скоро да оздравее малката сладурана и да не ви се случва да преживеете отново тоя ужас!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #61 -: Октомври 25, 2007, 18:26:55 pm »
О, Мини :(
Не знам как да коментирам, просто...
Е добре де, какво се оказа последно???
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #62 -: Октомври 25, 2007, 18:29:16 pm »
Направо ми се повдига от такива неща... то бива, бива, ама пък това на нищо не прилича  :(
Мини, добре, че сте си тръгнали и дано миличката бързо да се оправи!!!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #63 -: Октомври 25, 2007, 18:36:00 pm »
Мини, не знам какво да кажа, кошмар...
пожелавам на всички ни да нямаме такива преживявания. хайде, да се оправя малка бузанка Стефи :balk_21:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #64 -: Октомври 25, 2007, 18:43:10 pm »
Леле Мини, кошмарно е това което сте преживяли. Пу пу на никое детенце да не му се случва и на вас никога повече. Бързо оправяне на малката сладурка


*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #65 -: Октомври 25, 2007, 19:38:47 pm »
Бе мини, нямате ли частна болница там? Какво е това отноШение? Какви са теzи варвари и то толкова некомпетентни  :x? ИмаШе ли смисъл иzобЩо от престоя ви там... Друг път (дано няма де, ама ако се наложи), не се давай така лесно. Да оzдравеете бърzо.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #66 -: Октомври 25, 2007, 20:06:30 pm »
лелее малеее, ужас :x
дано да се оправя бързо душичката малка :)
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #67 -: Октомври 25, 2007, 21:22:34 pm »
Влизам аз да ви почерпя, че ставаме на един месец днес и какво заварвам. :(
Мини, бързо да се оправя малката сладурка и да нямаш повече такива изпитания.

Ето скромна виртуална почерпка от нас.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #68 -: Октомври 25, 2007, 21:27:48 pm »
Мини, настръхнах докато четях какво сте преживяли. 8O :x

За памперсите, бях много доволна от Дайперс докато взимахме тези до 7 кг./имат ластик  и отпред и отзад/ след това нещо ги развалиха. Либеро също ги развалиха и затова пак се върнахме на Дайперс, не съм супер доволна, но пък са по-добри от първите. От Молфикс се обриваме, Памперс за мен не са никак добри.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #69 -: Октомври 25, 2007, 22:48:40 pm »
Леле,Мини,горкото детенце!
За памперсите,сега сме на Памперс 3ка,обаче досега само Либеро ползвах,но последно взехме от Метро,някакви испански/гадни/,а иначе-Леидито,мисля,че истинските са с зелената лентичка,фалшивите с лилава.Оранжева лентичка не съм купувала..
Za NOWA GODINA ми се иска някъде ,където има много сняг и минерален басейн ,за изтрезняване после :lol:
« Последна редакция: Октомври 25, 2007, 22:58:05 pm от olianata »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #70 -: Октомври 25, 2007, 23:33:55 pm »
мини, много съжалявам за сполетялото ви. в България човек да не попада с малко бебе в болница. аз веднъж направих тази грешка с Марти и след това, когато се разболя от бронхиолит (а за това заболяване кърмачетата обикновено ги вкарват в болница заради инхалациите), направих всичко възможно да не попаднем отново там.
добре си направила, че си измъкнала детето.
между другото, бронхиолит се чува прекрасно на слушалка. не знам за какви рентгенови снимки става дума...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #71 -: Октомври 26, 2007, 00:09:39 am »
в България човек да не попада с малко бебе в болница.

Когато Симона се разболя преди два месеца и станя ясно, че случаят е спешен и трябва да отидем в болница, тръгнахме към Токуда като най-близък вариант - детето вече беше много зле.
Много добро отношение на персонала, внимателни и добронамерени детски сестри, лекари, които ти обясняват всичко, изтърпяват хилядите ти въпроси, хигиенисти, които чистят постоянно.
На третата вечер, когато Симона много се влоши, а аз бях на ръба да се побъркам, се погрижиха дори и за мен.
Е да, и там имаха по-различно виждане откога да се дава попара, но условията и отношението бяха човешки.
И най-абсурдното е, че всичко това, което е толкова нормално така да бъде, на мен ми беше направо странно, ненормално. Толкова явно сме свикнали с нашата действителност...
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #72 -: Октомври 26, 2007, 08:09:53 am »
 8O Мини, настръхна ми косата 8O
Не мога да повярвам просто 8O
Бър3о о3дравяване.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #73 -: Октомври 26, 2007, 08:16:07 am »
Мини, миличка, толкова си изстрадала, и малката Стефи, направо настръхнах, като четях преживяванията.  :( Не ни остава нищо друго освен да се молим и надяваме децата ни да са здрави. Прегръдки от нас! Дано Стефи се оправи бързичко и пак да бъде весела и засмяна!

Сия, честита първа месечинка и на твоето слънчице!


ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА МИТКО НА ДОНИ!  :D
Нека расте здрав и весел, и да радва мама и тати! Честит имен ден на всички празнуващи днес!

Майчета, имам въпрос за коликите. Нас май ни почнаха. Как да ги различавам. Днес по обяд сме при частния ни педиатър, който присъства на раждането на мишоците ми и ще питам. Хриско се гърчи, мести се, върти се в леглото, свива крачета, става червен и мрънка. Нонстоп е гладен, иска да яде през час, час и половина мляко  8O, като го гушна направо ще ме изяде...Мишко и той така, но по-леко, като че ги кара коликите! Чух че капките SAP помагали и чая на ХИП за храносмилане.
Иначе хапват АМ-Нан1, кърма почти нямам  :(/за което и аз съм виновна, защото се ядосвах в болницата за простотии :x/, едвам изцеждам по 40 мл. два пъти на ден. От Нан ядат по 60мл. на хранене. Но май не им стига и това вече.
Искам да ви питам също, кой ден може да излезем на разходка, естествено ако е слънчево и не вали. Док каза първо на балкона за по 10 мин., и после навън с количката.
Благодаря ви!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #74 -: Октомври 26, 2007, 08:25:32 am »
Момичета, наистина съжалявам че вчера така набързо, но наистина бях много афектирана. Как може да си позволи лекар да ме сравнява с малцинствата, за това че се мъча да дам на детето си най-доброто. Само циганките кърмели до 2 години- и аз съм щяла да стана като тях  :? аз град градих да мога да я кърмя, сега излиза, че съм й вредяла. В крайна сметка платих 102.84 лв за престая там, такак че един съвет от мен- ако нямате свой човек в държавна болница, никога не влизайте там с детето си, ама никога.
Според пулмолога, който посетихме, се касае за вирусна реакция, тя ми обясни че някой деца само вдигал лека температура и им се зачервява гърлото, но някой реагират остро като дъщеря ми. Та лечението ни за 5 дена у нас илиза 30 лева /антиботик и два вида сироп/, плюс три четири дни инхалации по 4 лева/ 2-3 дневно/ и като цяло ще излезе по-евтино от престоя в болницата, а да не говорим че е къде къде по-приятно.
Не искам да се случва на никой- но ако не дай си Боже ви се случи нещо- не правете като нас, свикнали сме да си плащаме за кадърни лекари- не си го спестявайте за детето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #75 -: Октомври 26, 2007, 09:03:24 am »
Честит празник на всички Димитровци и Димитринки  :D Много здраве и веселие да донесе!!!

А пък ние да почерпим, че днес ставаме на цели 3 месеца  :lol:


*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #76 -: Октомври 26, 2007, 09:04:23 am »
Мини, сви ми се душата като прочетох патилата ви. Дано бързо оздравее малката и да и се оправят синините по пухкавите ръчички.

Сия, честита първа месечинка на твоя бебок!

Дони, Мармот, да са ви живи и здрави имениците! Наздраве!

Каси, съветвам те преди да решите, че се кривят от колики бебетата, да проверите дали не е от глад. Поне при мен се оказа, че се реве и гърчи от глад. А ние я тъпчим с капки...
За разходката - не е подходящо да се извеждат бебетата само при дъжд, мъгла и минусови температури. Аз родих декември и на 20-я ден бяхме навън. Можеше и по-рано, но нямах помощници и едва тогава сколасах.
*
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #77 -: Октомври 26, 2007, 09:10:25 am »
Касита, мила, добре си ни дошла с малчовците  :D

За коликите - казват търпение му е майката. Иначе, наистина първо да си сигурна, че не са гладни. А, за капки - всеки различно мнение ще каже от собствен опит. Аз имам 3 опаковки Инфакол (уж бил много добър), които така и не започнах да ползвам - (ние нямахме никакви колики) - ще ти ги пратя - само дай адрес  :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #78 -: Октомври 26, 2007, 09:18:35 am »
Мини ужас направо. Това обаче не ми се разказва за първи път. Кумата ми повтори думите ти едно към едно. Нейния опит е от миналата година. В добавка ми разказа как е вадила хлебарки от косата на детето :balk_146: Малката нямаше две години и отвися за два месеца два пъти по десет дни.. :(
Сиа и Бора честит празник :D
Каси капките са Саб, Еспумизан и Бебинос. На нас ни помагаха Бебинос, но те са ужасни на вкус, затова пробвай първо другите. Моята принцеса като я заболеше коремчето и решаваше че е гладна, Сучеше малко докато се напъваше и изкарваше въздуха и това се повтаряше след полвин час, защото със новото хранене поемахме още въздух. Тогава смених Авент със шишетата на Доктор Браун и я държех изправена на рамото ми ако трябва и полвин час и намалихме коликите. Ако плаче в паузите пак да суче и давах чай на хип и нещата бяха поносими вече.
Монито има един заек с прекрасна бавна мелодия. Ей като я чуе и се сбърква от рев това дете. 8O Аз го скрих,то направо лошо ми става като я слушам. Иначе ако не свири, много му се радва. А вчера и донесоха телефон плюшена играчка на Playgro. Има 5-6 мелодии, но на две от тях пак ревем. Но другите 4 се смеем. 8O И направо ме сбърква. Натиска веднъж и рев. Натиска втори път кикот 8O. Ще взема и него да скрия. Вашите деца плачат ли от подобни неща?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Дъждовна седмица - 22.10. - 28.10.
« Отговор #79 -: Октомври 26, 2007, 09:19:56 am »
Каси, писала съм ти на кюто!

Мини, сори скъпа, аз затова като чуя болница и ми призлява! За съжаление много лекари са си сбъркали професията, а за това, че не са в крак с времето и си остават на ниво студетска скамейка ... какво да кажа!

Явно, ако закъсаме в Тукуда само трябва да ходим - то се е видяло!

Момичета, започнах работа от понеделник на половин ден в една фирма като счетоводител. Предстои ми дипломиране по специалността на 9.11! Не ми се оставаше втора зима плътно в къщи, но не ми се оставаше и изцяло Матей на свеки. Вчера го навлекла с хиляда дрехи, дуднат ми, че му били студени краката и пр... Абе, ...кво да ви разправям! Ама аз съм си виновна - пак нищо не казах, нали съм си смотла - все думите със закъснение м идват!
Матей - 1.04.2006 г