0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #460 -: Май 03, 2014, 11:47:44 am »
Смайл, благодаря за кафенцето и апетитните пържени филийки  :D!

Елфи, напълнихте ли басейна  :lol:? И аз , може да се каже, оцелях вчера и мислех, че имам три почивни дни от днес. Да, ама не. Преди малко ми се обадиха- и днес ще е работен ден.

stoeka71, весело изкарване с родата, дано да се оправи времето. При нас също е облачно, да видим дали отново ще ме вали няколко пъти, като през последните дни  :).

Пеше, хубав ден в Копривщица  :)!

Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #461 -: Май 04, 2014, 07:43:58 am »
Добро утро!

Как сте в неделя?  :P

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #462 -: Май 04, 2014, 08:44:56 am »
Добро утро, Смайли!
Отново си се погрижила перфектно за нас. :D
Много ти е сладко аватарчето!
Пия кафе и се приготвям за разходка със сина и племеника.

Усмихнат ден на всички!

 :P

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #463 -: Май 04, 2014, 08:56:27 am »
Здравейте, милички  :D

Аз се боря от седмица с вируса, не вярвах, че така може да ме тръшне. Добре че не заминахме за гръцко, че щяхме да сме картинки  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #464 -: Май 04, 2014, 09:07:30 am »
Добро утро и от мен!
Смайлс, улучила си ми закуската  :D, е без кафето - така ми се пие, но от октомври когато започвахме опита ми забраниха кафето, после можеше, но вдигнах кръвно и пак не може. Днес мъжът ми се смили над мен и вечните мюсли които ям на закуска и ми купи вита баничка от пекарната (голям грях, ама за един ден ще си го позволя).
Вчера беше супер слънчево, агнето свърши и настроението супер. А днес преваля сутринта  :wink:

little_rabbit, да оздравяваш бързо!

Усмихнат и по-малко дъждовен ден!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #465 -: Май 04, 2014, 09:13:19 am »
Стоека, аз като бях бременна ядях доста често банички. Защо да е грях? Сега заради кърменето съм на овесени ядки.
Зайко, пожелавам ти бързо бързо оздравяване.
Теди, този Windows 8 e един път  :lol:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #466 -: Май 04, 2014, 09:40:14 am »
Добро утро  :D аз се излюпих току що, слънцето ми е направило кафе, детето е закусило и май ще продължа излежаването още час.
Смайл каква е връзката между кърменето и овесените ядки? Нещо тестяно със сирене и яйца доста по-хранително ми се струва  :D
Заек пожелавам ти бързо възстановяване!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #467 -: Май 04, 2014, 09:54:01 am »
Добро утро  :D аз се излюпих току що, слънцето ми е направило кафе, детето е закусило и май ще продължа излежаването още час.
Смайл каква е връзката между кърменето и овесените ядки? Нещо тестяно със сирене и яйца доста по-хранително ми се струва  :D
Заек пожелавам ти бързо възстановяване!
Еха, аз пък оставих моят мъж да спи до късно, че много тежко му се отразяват нощните ставания. После не може да заспива лесно за разлика от мен.
За овесените ядки ми каза педиатърката. Каза, че са подходяща храна за кърменето и аз слушам и изпълнявам  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #468 -: Май 04, 2014, 09:58:23 am »
Яж каквото ти се яде и имай предвид, че майките знаят най-добре  :wink: на мен акушерките в родилно ми бяха казали да не ям една камара плодове, че били алергени, ми от слушане кво може и не може бях останала на ориз картофи и ябълки(моето бебче много плачеше и то бяха теории за колики)  :lol: тогава се ядосах и започнах да ям всичко.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #469 -: Май 04, 2014, 11:35:33 am »
Аз току що похапнах домашна баница с коприва,сиренце и яйца.Вкусно!
Стоека ей такива банички със зеленишки,обезсолено сирене и малко или дори без никакви яйца-с кисело млекце в плънката, не са ли подходящи за тебе.Предполагам,че соленото и яйцата са ти забранени заради високото кръвно,за което споделяш в бременната тема.Ама някакъв по-диетичен вариант на тестена закускска-защо не?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #470 -: Май 04, 2014, 16:21:30 pm »
Хубави и весели празници!

По мои спомени д-р Бърди препоръчваше кърмещите да ограничават овесените ядки, в темите за педиатричните беше коментирано защо ,позабравила съм.Как бързо лети времето .
 


Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #471 -: Май 04, 2014, 16:29:30 pm »
Милички, поднасям ви следобеден чай (и за настинали, и за здрави). С много лимони, като на аватара ми  :D

Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #472 -: Май 04, 2014, 16:33:17 pm »
Зайко, с удоволствие ще пийна чайче  :P
Nimika, ще потърся в нета инфо за овесените ядки.
Най-много да се върна на баничките - какво по-хубаво от това  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #473 -: Май 04, 2014, 17:16:45 pm »
Чайче ще си пийна с удоволствие, то май само това ми остана  :D

hope-love, основно ми забраниха солта. Но така всяко ядене ми е супер безвкусно. И както нямах апетит съвсем го загубих  :( и продължавам да свалям килограми. Всички дрехи ми висят, дори никой не разбира се съм бременна. Вярно аз си бях пълна по принцип и имах корем, но сега даже е спаднал много. Лично това мен ме притеснява, защото не знам дали бебето се храни достатъчно и се чудя дали да не отида на преглед след празниците. Е оплаках се!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #474 -: Май 04, 2014, 18:51:39 pm »
Стоека, бебето се храни, него не го мисли. Ти си тази, която ще страда от липса на едни или други вещества. Ядки можеш ли да ядеш? Д-р Сигридов имаше хубави статии за храненето по време на бременност, ето едната: http://www.graziaonline.bg/v12348/iaz-mama-za-dvama.html
А за преглед, на твое място бих ходила всеки път, когато не се чувствам сигурна в това, което ми се случва. Стискам палци всичко да е наред  :goodluck:
« Последна редакция: Май 04, 2014, 18:57:33 pm от little_rabbit »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #475 -: Май 04, 2014, 20:16:50 pm »
Днес за кафенцето и закуската не можах да се включа, но чай с лимон ще пия с удоволствие  :)!
Зайче, бързо оздравяване!

stoeka71, действително бебето ще си получи своето, но наистина е възможно да се изтощи организмът на майката. Аз по време на бременността не можех да ям много неща, хапвах малко и основно ядки, плодове, зеленчуци, сухо печено месо, мляко и сирене (домашни), никакви сготвени неща не можех да хапна. До края на бременността качих около 6 кг., чувствах се много енергична и не усетих да има проблем, кръвните изследвания ми бяха идеални. Но когато започнах да кърмя, рязко отслабнах доста, започна много да ми пада косата, и т.н. Проблемът се реши с допълнителен прием на витамини и минерали и постепенно си възстанових нормалното тегло и останалите негативни прояви се изчистиха. Чела съм, че е спорен добрият ефект от приема на добавки, но за мен се оказа задължително и наистина ефикасно. Консултирай се с твоя лекар.
Зайче, много полезна статия.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #476 -: Май 04, 2014, 21:25:27 pm »
Добър вечер от нас - прясно завърнали се от чудничка екскурзийка. Малко беше мрачно и прехвърчаше, но сериозно заваля чак днес като си тръгвахме. Понеже беше по обед - минахме пак през селото (тъй де, града) на баба и дядо, хапнахме и момата удари един як сън. То как и няма, като скочи в 6,30 сутринта. Докато спеше валя, гърмя, градушка удари. Но когато тя се събуди, спря и даже изпече.
Смешката беше, че на Кънчо един приятел си дойде от Англия за Великден, но все не успяваха да се видят. И вчера му се обажда, да го питал от Съединение къде е точно пътя за .... Копривщица. :lol: Та се видяхме с него, ама там.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #477 -: Май 05, 2014, 08:51:46 am »
Добро утро! :P
Прекрасна седмица ви пожелавам!


Честит имен ден на Ирина и Ирена!

Зайко, бързо оздравяване.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #478 -: Май 05, 2014, 08:55:44 am »
Добро утро! :P
Мноооого мързелив понеделник....
Днес го дават май доста студено, та и днес няма да може да се разходим с бебчо.

Теди, мерси за закуската  :P
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 4 :)
« Отговор #479 -: Май 05, 2014, 09:21:14 am »
Добро утро!
Студено и ветровито е и тук. Но все пак ще дойде и топло време. Само дето не знам кога, да му се не види.