0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Teli

НК клетки София
« -: Септември 26, 2007, 01:07:22 am »
Здравейте. Къде в Сф мога да направя нк клетки. Четох за Иван Рилски. Къде се намира и кои точно клетки тестват (CD кои?)? МНОГО благодаря!!!!!
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: НК клетки София
« Отговор #1 -: Септември 26, 2007, 08:00:37 am »
В клиника Малинов също изследват.
*
Re: НК клетки София
« Отговор #2 -: Септември 26, 2007, 08:23:18 am »
И в Плевен
*
Re: НК клетки София
« Отговор #3 -: Септември 26, 2007, 11:07:41 am »
Иван Рилски се намирата на бившия булевард Несторов (между бул Прага и бул. България) до центръра по хигиена.

Ето ти телефона на д-р Кюркчиев там, който подробно ще ти обясни какви НК клетки изследват. 852-49-57. Всички са много мили там. Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: НК клетки София
« Отговор #4 -: Септември 26, 2007, 16:14:18 pm »
Това в някоя от болниците там ли се намира?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: НК клетки София
« Отговор #5 -: Септември 26, 2007, 16:38:02 pm »
Ами Иван Рилски си е болница, входа й е точно на спирката на тролеите.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: НК клетки София
« Отговор #6 -: Септември 27, 2007, 09:07:47 am »
Значи аз както го разбрах е на ул.Георги Софийски преди кръстовището с бул.Пенчо Славейков, нали така или греша?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: НК клетки София
« Отговор #7 -: Септември 27, 2007, 11:04:34 am »
Значи аз както го разбрах е на ул.Георги Софийски преди кръстовището с бул.Пенчо Славейков, нали така или греша?
Да, май Георги Софийски се казва бившата Димитър Несторов. Но говорим за отсечката между бул Прага и бул България.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: НК клетки София
« Отговор #8 -: Септември 27, 2007, 11:38:56 am »
Г. Софийски е продължението на бул. Прага от П. Славейков до Д. Несторов
Д. Несторов все още се казва така, само новата му част е Акад. Н. Гешов. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: НК клетки София
« Отговор #9 -: Септември 27, 2007, 11:54:06 am »
Всъщност аз работя много наблизо до това място и мога да отида направо там, има ли кабинет, на кой етаж и къде всъщност трябва да се отиде там?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: НК клетки София
« Отговор #10 -: Септември 27, 2007, 14:53:50 pm »
Благодаря ти Уайти  :wink:
Ами Марина малко е засукано стигането до лабораторията по имунология (минава се по едни коридори, стълби, т.н.), затова ти предлагам като отидеш на място да ги питаш в болницата. Аз първия път се загубих въпреки указанията  :)

Търси д-р Кюркчиев, телефона му е 852-49-57. Сутрин взимат кръв от към 8.15. Резултатите са готови след 14.00. Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: НК клетки София
« Отговор #11 -: Септември 27, 2007, 17:39:52 pm »
А случайно да знаете къде във Варна мога да направя изследвания на НК клетки и мутации на тромбофилия?

Предварително благодаря.
Re: НК клетки София
« Отговор #12 -: Октомври 22, 2007, 10:29:36 am »
момичета, помогнете ми с малко информация...изследвах НК клетки и са ми малко завишени. При норма до 11, са ми 12,26%...Доц. Конова каза че не са ми рисково завишени и само аспирин вечер по 100мг да пия.
Въпросът ми при какви стойности на НК клетки се правят вливания.. :(?
Re: НК клетки София
« Отговор #13 -: Октомври 22, 2007, 12:28:54 pm »
Поли, моите бяха 12,11% при норма до 11%. Доц Конова ми назначи вливане на интралипид 7-10 дни преди трансфер, но може би твоят случай е различен.
  09.11.2007
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: НК клетки София
« Отговор #14 -: Октомври 23, 2007, 01:07:28 am »
На мен също ми е предписан интралипид, 100мг аспирин от 15-ти ден на цикъла, антиоксидант на Вармарк, но освен НК клетки си имам и антифосфолипидни антитела и Хашимото /въобще както казва доктор Тодорова - си имам от всичко/. Можеби затова имам  толкова неща предписани, иначе и моето завишение не е голамо.
Re: НК клетки София
« Отговор #15 -: Октомври 23, 2007, 16:43:29 pm »
Поли, ами например за над 15, но при всички случаи е индивидуално - в смисъл при дългогодишен неизяснен стерилитет или наличие и на други имунологични проблеми, може да се направи вливане дори при НК клетки в норма. Някои пък си забременяват със 17 и повече.
Благодаря ти, Бени!







Re: НК клетки София
« Отговор #16 -: Октомври 24, 2007, 09:35:31 am »
благодаря ви момичета, :) доц. Конова каза нещо да не пия и да не изследвам генни мутации свързани с тромбофилия, защото нямало нужда... ние още не сме започнали с бебеправенето, но имам Хашимото и леко завишени антифосфолипидни и НК клетки...искам предварително каквото е добре да се изследва и да се знае ако има нещо нередно, което може да навреди на бебето ми.. :(, но въпреки че не е наложително мисля да изследвам и тези генни мутации, предполагам че са свързани с износването на бебето?! :(
*
Re: НК клетки София
« Отговор #17 -: Октомври 25, 2007, 10:24:56 am »
предполагам че са свързани с износването на бебето?! :(

да, точно така, със сигурност дават повече информация. И аз също си "имах всичко", Хашимото в ремисия, високи НК клетки (21.5%) и завишени АФА, но бебчето стана! После се следиш всеки месец стриктно и ако се налага вливаш (аз правих общо 3 вливания до тук). Не се притеснявай, преодолими са тези неща, важното е, че са констатирани и си при най-добрите лекари, които знаят как да се справят! Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: НК клетки София
« Отговор #18 -: Октомври 25, 2007, 16:19:15 pm »
Здравейте мили момичета. Исакх само информативно да ви напиша, че съм правила изследвания на НК клетки и в Малинов и в Иван Рилски. В Иван Рилски правих наскоро по самоинициатива и там ми излезнаха само 2 показателя, а преди време в Малинов изследванята на НК клетките имаха 7 отделни показателя. Така че препоръчвам да се направят НК клетките в Малинов, по-подробни са и при мен там изкокна проблема. Хубавото е че вече съм бременна и го пожелавам на всички ви!
*
Re: НК клетки София
« Отговор #19 -: Октомври 25, 2007, 16:46:19 pm »
Благодарим!
Лека бременност!