0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #220 -: Януари 16, 2010, 15:05:45 pm »
http://www.nasledie-rus.ru/podshivka/8907.php




Добужински, Скеч- обложка към "Петрушка" 1908-1923
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 15:12:57 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #221 -: Януари 16, 2010, 16:22:50 pm »
Докторе, красота! Какво друго може да се каже.

Отдавна  разбрах за русофилските Ви увлечения! Сигурна съм, че те не са само традиционен плод на руско-българската дружба! Т.е. нещо като увлечение в духа на  инерцията на историческите случки! Мисля, че мога да разбера и какво Ви привлича във виртуозен изпълнител като Светослав Рихтер, освен това, че гениално изпълнява музикалните произведения.

Благодаря за този сайт, не го знаех, но те са безброй руските източници.

Дано не сте останал с погрешното впечатление (ако въобще сте си създал някакво впечатление, малко е нахално даже да го предполагам...), че моята скромна особа е единствено и само западна почитателка!
Най-напред всичко най-важно и красиво за живота беше заложено в Пловдивскта Руска гимназия в твърде далечната...

Ето и една утопична идея: Ако може да се създаде една обща държава и всеки народ да "отговаря" за нещо си, то според мен руснаците (най-много те от всички славяни) ще са отговорниците по "настройката", която е свързана с красивото, задушевното празнодумие, което няма да ги затрудни изобщо, имайки предвид тайните и дебрите на "загадъчната руска душа", която и самите руснаци не разбират добре в повечето време.

Техен приоритет ще е и мъката, тъгата, меланхолията, страданието, безплодната мечтателност, която не ражда нищо друго освен леност и мързел и още повече мечтателност, братската любов, прословутото гостоприемство - все без повод и причина.   А след като се поупражняват в много чаепитие, смесено с доста водка и домашен самогон, се леят много сълзи все от внезапно появила се любов и жал по света. Витиеватата реч, дарбата да се лее и пилее словото - все ще е тяхна грижа. В исторически план обаче твърде много и твърде незаслужено е страдал този народ!

Британците ще отговарят за организацията, администрацията и мениджмънтът - перфектни са в това отношение. Даже Хитлер се е възхищавал на империята им как с толкова малка армия са владеели цяла Индия.
А Хитлер е бил бил професионалист в това отношение и е разбирал добре какво е нужно, за да смажеш една нация напълно.

Въобще, британската дисциплина и чувство за ред са много по различни от тези на немците например. При първите винаги има едно скрито непокорство, неподчинение и човешко лице, лишено от механично изпълнение на задълженията.
Прословутото им английско чувство за хумор и увлечението им по ексцентричните неща в живоа ги прави толкова симпатично-привлекателни  и неразбираеми за останалия свят през повечето време.

Ексцентризмът е велико дело и явление на свободна мисъл и виталност, която никой никога не е ограничавал чрез политическа идеология. Общо взето, воден си само и единствено от собственото си любопитство и извивки на мисълта, и въображението, които понякога стигат толкова далеч, че даже и на останалите любители ексцентрици не им остава нищо друго освен да седят отстрани, да цъкат и да се възхищават как не са се сетили и те за това. Направо е заразително.

Та точно специалното им островно чувство за хумор ги прави толкова интересни за останалия свят. Но този хумор е странна смесица от ирония, самоирония и много често нескрита подигравка и насмешка към останалите, невинаги е добродушен хумор. Родил се е в главите на хора, които са имали нахалството да си въобразят, че островът им е центърът на света, и Европата е просто онзи странен континент, към който така не искат да принадлежат, защото този континент не ги разбира. Изобщо, какво друго им е оставало през дългите самотни, мъгливи, дъждовни,  и скучни островни дни освен да измислят спортни игри и да си разказват истории - увлекателни, плиключенски, фентъзи, ексцентрични. Истории, които останалата част на света продължава да чете в захлас.
Разговор за безкрайни неща е това!!!


За какво ще отговарят българите и гърците в тази утопична обща държава?!

Може би да скапват настроението на останалите?! Нямам идея...
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 16:51:31 pm от DivaRoza »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #222 -: Януари 16, 2010, 19:04:24 pm »
Попаднах на тези обложки четейки нещо за Врубел.
И търсейки под път и над път - М. Аненков "Дневник на моите Трагедии".
Руснаците са азиатски народ - това шокиращо за мен "заключение" все пак Бердяев го написа. Едва ли обаче Ахматова, или пък Софроницки, или пък Рихтер, са азиатци. Значи пак тази омраза към комунистите, която извращава оценките.

Ние не принадлежим към Англо-Саксонците. По никакъв начин.
А мен все ме тегли именно към тези Руски черти,които така добре описвате. А и ги смятам за израз на "човешкото". Именно поради човешкото, и присъщата му доброта и крайна наивност, Руснаците станаха класическата изкупителна жертва в 20 век. Трагическото е че го разбираха. Самите те си докараха комунистите (спомнете си онзи персонаж от "Д-р Живаго", която се беше самооковала на един полилей "в защита на работническата класа" така, че викаха пожарникар да я развърже), самите те им се радваха (спомнете си с каква стръв даваха пари за комунистите и сифилитика Ленин толкова богати хора в царска Русия- и Сава Мамонтов, и Шмид, и старообрядците) участваха също с толкова стръв в тази братоубийствена "Гражданска" ( дворянина Тухачевски избиваше селяните с отровни газове, Маршал Жуков като млад офицер избиваше селяните по време на Антоновското въстание, други сечаха деца още-юнкери с такава стръв, като че ли ТЕ бяха главния враг), викаха "Ура" на изчадия като Сталин, Молотов, Хрущов.

Те за малко и Рахманинов да убият... . Има го много добре описано в "Клонче люляк" на Лунгин... ето тук:
http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1248347
Филмът междувпрочем е великолепен!
 
Наскоро гледах един документален филм " Руски Кръст" ( за съдбата на Г. Жженов - артиста) и там в третата част има обширен диалог на маса с В. Астафиев. Точно това повтаряха там и двамата... .
http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=1058142

« Последна редакция: Януари 23, 2010, 01:14:31 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #223 -: Януари 22, 2010, 00:58:48 am »


Кралското семейство на Норвегия (семейството на престолонаследника). Не се учудвайте- голямото дете крайно вдясно е дете на кралицата от първия и брак.

Норвегия е страната с най-голям пенсионен фонд в света- около 200 млрд долара валутни запаси към 2009 и перспектива за около 700 млрд към 2020 >>(целият държавен дълг на Гърция днес се изчислява на около 350 млрд долара. Гърция е с население 11 млн,Норвегия- около 4млн 850 хиляди). Просто Норвежците през 1999 се събрали и помислили за страната си- създали фонд, където отива процент от петролните им и газови доходи. Не от данъци!

ДВА пъти Норвежците отхвърляха на референдум предложението за членство в ЕС. За какво ли им е то?
Традиционно Норвегия, Дания са страните с най-висок стандарт в света. НЕ САЩ, нито УК.

Българи, за какво ни са тези Англо-Саксонци? За какво ни са тези гадни Американци? тази държава джунгла? Какво е това всяка втора приказка в Бг - "САЩ" та "САЩ"?
За какво ни е УК? 90% мизерия + 5% що годе добре+ 5% богати "щъркели", разхождащи се във вонящото "народно" блато, кълвейки по жабка, две, на ден... .
В правилния избор на модел е залога ни за бъдеще.


п.с. Моля без аналогия със С2, чийто син без срам се облагодетелства с милиони от сделки с Бг ценни книжа по дълга.
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 01:15:23 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #224 -: Януари 22, 2010, 01:14:42 am »
Хайде да погледаме щастливи хора, да ни поолекне:
Стига с тази мизерия, цифри... ето даже и на счетоводителя Дянков му намериха "шеф". То бива "цифри", бива "статистика"... .







« Последна редакция: Януари 22, 2010, 10:16:00 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #225 -: Януари 22, 2010, 01:21:54 am »
Дядо (HM King Harald V) ( в дъното, в ляво), Баба (отпред, в дясно) и внуци...



На дядото (HM King Harald V) баща му (Olav V of Norway) през 70-те години, по време на криза за държавата, ликвидирал целия си гараж от 2 коли (!) и се движел спокойно и само с градския транспорт. С билетче. Билетите се продавали щом седнеш. И приближила го кондукторката и казала че за него вече са платили хората седящи зад него.
Такива ми ти работи... . На въпроса "Не се ли страхувате да пътувате така ?", човека отговорил >> "Имам 4млн бодигардове- моите поданници".
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 01:40:07 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #226 -: Януари 22, 2010, 01:43:04 am »
И за финал... бъдещият престолонаследник

Prince Sverre Magnus
на 4м

http://www.norway.or.kr/FileCache/NR/rdonlyres/8B29E37C663641F6AB470B82D2B9C061/43172/SverreMagnus.jpg/width_300.mode_FillAreaWithCrop.pos_Default.color_White.jpg

днес (крайно дясно, опитващ влажността на кучешкото носле)

http://www.kongehuset.no/aim/kongehuset/49/88/storage/file.image.jpg/Set:quality=100

който е втори в реда на наследството след сестра си Ингрид-Александра, която скоро навърши 6 годинки:

http://www.kongehuset.no/aim/kongehuset/57/52/storage/file.image.jpg/Set:quality=100


« Последна редакция: Януари 22, 2010, 22:21:22 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #227 -: Януари 22, 2010, 21:47:05 pm »
Докторе, хареса ми абривиатурата С2, просто защото името му не следваше да бъде част от българската история , но за жалост стана в негативен аспект.

Понеже споменахте министър Дянков, той е вече известен като "Мистър Пица".
В една стая на секретарки от съда  - разбирайте тясно и задушевно пространство 20 квадрата запълнено от бюра, така че едва да се разминаваш и дванадесетина служителки заринати сред камари папки, на вратата е бодната снимка на Дянков и в близост се намират стрелички дартс. Та при всяко излизане служителките си упражняват точния мерник, след като остави въпросния министър цялата съдебна система без заплати за Коледа. Но нали е избран от Господа Б2 /по аналогия от С2, щото и той ще ни докара до под кривата круша/, всичко му е простено на Дянкова.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #228 -: Януари 22, 2010, 22:33:35 pm »
Бат Бойко днес се издъни пак... звънял (моля?) на гръцки прокурори в Северна Гърция, в Гръцката Полиция,на депутати от Северна Гърция, и искал да се явят незабавно те или техни представители на срещата която Бат Бойко (смятал да) организира със стачкуващите селяни. След което благоволил да звънне на Премиер-Министъра на Република Гърция Г.Папандреу, и да го информира че смятал да се "види" със стачкуващите на неутрална територия.

Е, не става така... Гърците се пообидиха. И с право- това е намеса във вътрешните им работи. А и не се прави така- тези неща се уреждат с тиха дипломация, стига лидера ни да има тежест да я провежда.

Станахме повод за иронични коментари. Без нужда от това.
Абе, тези хора действат по индиански... (Бат Б,имам пред вид). Мислят че Гърция е България и могат с рогата напред... .  Да, ама НЕ. :wink:

То и без външен Министър сега останахме след гафовете в Брюксел с онази жена с вид на Ирландски ИРА затворник, водещ гладна стачка в Британски затвор, но облечен(а) с костюм на Шанел. Тази жена не вечеря ли изобщо? кюфтенце, пиленце, супичка. То бива диети, бива глад, ама толкова хубост не е за хубаво. Както се и видя... .
Като кошмар я виждам тази жена >> все едно че ми се усмихва "нежно" надвесена над мен в тъмната нощ, размахвайки пръст - "Бърди, нещастен емигрант, ТИ обичаш ли Родината??" ->> с това лице само "кожа и кости" останало... тръпки ме полазват по гръбчето и на студена пот отиват нещата.

Въххх... . :balk_163:
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 23:20:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #229 -: Януари 22, 2010, 23:39:25 pm »
Доктор Бърди, благодаря, сега вече се зарежда нормално! Нещо с четиримесечния принц не се харесахме…  :D

Как да оставим старанията Ви, без да отбележим, че сме ги забелязали! А и да не остана по-назад...


Докторе, много и различна информация сте ни поднесъл и аз ще подходя избирателно, и ще се опитам да асимилирам само част от нея.

За норвежците: Ние и норвежци не сме! Различен ни е и бекграундът,  и генофондът!  
А и като им видях представителната извадка на снимките, все повече не ми се иска да съм норвежка. Въобще, твърде много ми идват вече чуждите културни наслоявания, което понякога започва да се превръща в пречка  идентичността ми да хване конкретен и правилен път. И понеже трябва да има все пак някакъв контрол над гласовете, пописвам по малко, за да не изглежда състоянието ми като твърде належащо да бъде диагностицирано и хоспитализирано;чрез писането се преструвам, че те не съм аз.
И един норвежки специалитет отгоре направо ще блокира системата ми, защото тя е свикнала или пълно да съпреживява и приема, или просто да подминава с безразличие. Избирам второто, надявам се, че щастливите хора от снимките по-горе даже няма да забележат душевните ми терзания.

За цифрите и процентите: Ако се съди и вярва на цифрите за ЮК, които сте дал, то нашата България ги покрива напълно - 90 % бедност, че и повече..., което ни прави идентични на ЮК по проценти бедност, какво има да се оплакваме! Ако може поне ЮК да се превърнем на Балканите, живот ще си живеем!

За снимките: Дано не прозвучи грубо, но просто не мога да понасям снимки на толкова щастливи хора! Идват ми в повече, и то все по лични причини, да не си помисли някой, че имам нещо против композираните и режисираните в щастлива гама снимки на монархията?! "Не, разбира се!", казва доброто ми поведение.

Просто такива снимки ме подсещат колко мизерно аз изглеждам на своите уж пак режисирани и доста дълго и старателно композирани от мъжа ми снимки.
Когато ме снима, той е толкова зает със спомените си за това как съм изглеждала свежо, оптимистично, ведро и слънчево (каквото и да означава това) някога, толкова иска да докара този настрой и на сегашния ми образ, че обикновено сесиите продължават почти минута-две време, което аз използвам да избера походящото си за това ми състояние изражение.
 Накрая на моите снимки почти няма пейзаж - поне цветенце, или пък дърво, което да разсее окото от мнителното ми изражение, нищо подобно няма, защото мъжът ми най-после е предизвикал спомена си за мен, когато бях  на 26 години и е спрял времето, като е цъкнал фотоапарата, който леко се е стресирал между разминаването при фантазията и реалостта и е игнорирал пейзажа от всякакъв род.
Обикновено крайният ми и незавършен образ е като след още 26 години, но напред във времето!

Все едно пред финала на сесията съм получила две коренно противоположни новини: зъболекарят ми е съобщил, че зъбът трябва да се извади;от борсата са ми се обадили, че акциите са паднали страмглаво надолу. Първата новина е предизвикала на лицето ми емоции на болка и отвращение, а понеже най-накрая успявам да асимилирам, че всъщност нямам пукната акция на борсата, усмивката е леко и предпазливо пропълзяла на лицето ми.

Моите снимки на мъжа ми са винаги успешни и той винаги е доволен. Просто схванах простичкото нещо, че с времето се увеличава мъжката суетност, но не и положителните причини за това. И гледам да докарам на снимките повече пейзаж, слънце, небе, облаци, дървета, храсти, хора, много други хора, които да отвличат вниманието от главния обект. И човекът е много доволен, защото е природолюбител и няма нищо против пейзажа. Той ми казва, че съм роден фотограф. Вярно, че понякога се изисква усилие да го откриеш мъжа ми сред пейзажа, но с времето това има все по-малко значение.
Положително е всяко коварство, което прави партьора ни щастлив!

Понеже снимките на кралското семейство показват крайно и извънредно щастливи хора, т.е. тук е налице чиста емоция без примеси, то не ми остава нищо друго освен да предположа от какъв тип е била новината, която е получило кралското семейство, преди фотоапаратът да спре времето за тях. Най-вероятно Министърът на транспорта се е обадил с щастливата вест, че е уредил поредния кредит за населението, с което то да може да покрие разходите си по билетчетата за дядото на Н.В.
Н.В. пак си е купил народната любов, което произвежда още едни щастливи спомени за народа и Н.В.
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 23:45:45 pm от DivaRoza »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #230 -: Януари 23, 2010, 01:17:49 am »
"Емигрантска" (Луна, Магия ми направи)
http://www.youtube.com/watch?v=v-Uo8cQjTMc
http://www.youtube.com/watch?v=uV7vOVBBuwI

Тъжни Емигрантски Години- клипчето казва всичко. И без думи.

Дами и Господа, когато видите "Другарки и Другари" като тази "Другарка" (както казват СМИ днес, успешно "усвоила" 9 млн левчета народни пари):


не плюйте настрани. Благоприличието и образованието ми ми пречат да Ви дам по-точна препоръка къде да плю..те, когато срещнете тези "червени граждани", чието сърце както казват било в ляво, но джоба им- винаги в дясно.

***
Но на темата ни днес вечер:
Великият Григорис... .


Запознайте се - Символът на Гърция - Григорис Битикотсис (Bithikotsis). Почина през 2005. Считан от мнозина в Гърция за най-великият Гръцки глас на изминалата епоха 1940-2000.
Преценете сами ( и стига само чалга сме слушали в Бг)... .

"Търпение..." от Филм
http://www.youtube.com/watch?v=Qw0h6xeJE6A&feature=related

"Вали в бедният квартал"
http://www.youtube.com/watch?v=rmPifzfsttE


"Понякога и Големите плачат"
http://www.youtube.com/watch?v=eAi3NweBjb4&feature=related

"Лодка на Брега"
http://www.youtube.com/watch?v=1NztTZAUBsg&feature=related

"Каручка с два коня"
http://www.youtube.com/watch?v=zuACWUGPh94

"Един е гълъбът... за да се завърти слънцето трябва много работа"
http://www.youtube.com/watch?v=VTReB0eakWQ

"Исках нещо да ти кажа и на масата ще дойда"
http://www.youtube.com/watch?v=UMaJXZpNccc

"Епитаф"
http://www.youtube.com/watch?v=UOiMmJ8ErOM
http://www.youtube.com/watch?v=rf_TkFAJNGk

Това са цикъл песни по поезия на Янис Рицос. Велико нещо... .
Музика-М.Теодоракис.
Мнозина гърци считат цикъла "Епитаф" (писан през 1960-61) за най-великото нещо писано като песен в Гърция в 20 век. И като стих, и като музика. Преценете сами... .
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 18:26:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #231 -: Януари 24, 2010, 01:29:09 am »
Tемата ни днес вечер:

Лек гръцки фолк. Което не значи чалга, а прекрасни гласове:

Янис Калантзис:

"Старият часовник"
http://www.youtube.com/watch?v=-EemTah5v7w

"Приказка моя"
http://www.youtube.com/watch?v=8TPkX-d7VqA

"Казаха ти че съм мераклия,
 Никого не броя, на никого не се кланям..."

"Делфин, делфинче"
http://www.youtube.com/watch?v=jAfU8Ed60Ik

"На гърба на делфин света обиколих
 с надежда да те забравя.
 Но все пак ми домъчня за теб..."

Димитрис Папамихаил (актьор, певец):

" С какво сърце да се сбогувам с теб"
http://www.youtube.com/watch?v=P74RdoFQ_3w
  С какво сърце да се сбогувам с теб
  С какво сърце да пея пак за теб?
  ... В небето като звезда ще изчезна
  Извикай силно близо да се върна... .
  С какво сърце очите ти да затворя...

Клипчето е образец за това какво е, и как се танцува зейбекико.
"Зейбекико" е такт и танц - вид танц. Индивидуален,изпълнява се само от един танцуващ, макар че понякога танцуват и повече хванати през раменете. Има елемент на транс. Много рядко е да видите Грък да танцува истинско "зейбекико". Иска се особена пластичност и чувство към музиката. Самият танц е израз на лично преживяване, вариращо от тъга до крайна радост - тоест, танцът изразява целия спектър чувства "от" "до".
Много трудно се танцува и от техническа гледна точка- това завъртане на дланта на едната ръка със същевременно завъртане полуоборот на тялото (вж 0.58-1.08 и 2.12-2.20 мин. от клипчето) е много трудно да се съчетае с чувство при танцуване.

Никой чужденец не може да танцува зейбекико и да изглежда истинско - дори Антъни Куин във филма "Зорбас- гърка" танцува сковано и отчуждено, и отдалеч си личи че не танцува Грък. Отделно че Англичанин да изразява емоции на Грък е все едно да срещнете полярна мечка в Кайро.

Надявам се да са се харесали.  :) Независимо от моите понякога критични бележки, Гърция има особен чар, който няма никоя друга страна в Европа.
« Последна редакция: Януари 24, 2010, 02:18:45 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #232 -: Януари 24, 2010, 02:34:33 am »
Благодаря Ви за музиката, Докторе! Отдавна не бях слушала гръцките ритми и ме върнахте към хубави минали дни :) Израснала съм край гръцката граница и в нашия край на този ритъм се играе едно хубаво хоро с доста завъртулки :)

Здраве и удовлетворение Ви желая през 2010 г.! А Ви подарявам надежда, надежда за това, че България и българите ще намерят спасение. http://www.youtube.com/watch?v=dRczAM3yVvM
И Ви поздравявм с една любима моя песен на Висоцки - http://www.youtube.com/watch?v=TtjzVievnXQ
Всичко най-добро!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Оценка на моториката
« Отговор #233 -: Януари 24, 2010, 08:59:06 am »

Никой чужденец не може да танцува зейбекико и да изглежда истинско - дори Антъни Куин във филма "Зорбас- гърка" танцува сковано и отчуждено, и отдалеч си личи че не танцува Грък.

Aз мога  :wink:

Прекрасна стана темата, д-р Бърди, само ще си чета, ще слушам и гледам, по-малко ще коментирам.

Много ми харесва това, което Вие пишете!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #234 -: Януари 24, 2010, 10:19:55 am »
...Много ми харесва това, което Вие пишете!
   И най-вече атрактивния индивидуален подход,с който ни поднасяте информацията.Благодаря! :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #235 -: Януари 27, 2010, 12:45:48 pm »
Българският "казус"... Д-р Дянков на терена... >> Вии..ждаме "изход" от "кризата"! . Лечението успешно, обаче болният се спомина.

« Последна редакция: Януари 27, 2010, 12:56:07 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #236 -: Януари 27, 2010, 12:54:00 pm »
"26 съпруги и 58 деца да издържам. Моля бъдете шедри!"

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #237 -: Януари 27, 2010, 12:58:21 pm »
Тони Блеър ще бъде свидетел на комисията разследваща войната в Ирак... някъде през следващата година.

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #238 -: Януари 27, 2010, 13:02:39 pm »
Ранг на положението в Европа днес

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #239 -: Януари 29, 2010, 13:38:02 pm »

Докторе, вече разпитват Тони Блеър за войната в Ирак.

Ето тук:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk_politics/8486052.stm

Няма да крия, че Тони Блеър ми е абсолютен любимец! Винаги е усмихнат, елегантен, чаровен, артистичен, умее да очарова и да се хареса на всички, винаги е готов да се извини на всеки, който почувства нужда от това, винаги гони интереса си, за който се разбира чак накрая и впоследствие, всеки може да го почувства близък и от своята черга, защото се преструва така добре- просто добър играч! Нямаме такъв политик в България, за съжаление.

Впечатленията ми за него са общо от дейността му и няма връзка с войната обаче...