0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Четох един разказ
« Отговор #20 -: Април 05, 2012, 12:40:32 pm »
Затова имам родини, които 20 години нямат деца и един път не дойдоха до клиника, защото мъжът се притеснявал от лекари и явно се обогатява от такава литература.
Факт.
Само че не знам дали въпросните се "обогатяват" от такава литература или я ползват в подкрепа на голямото си ЕГО.
Апропо, за коя "вяра" говорим - за тази с висше, че ей така някак си и нещо си ще ни помогне, или тази в себе си, в душата, в силата, в търпението , в докторите и медицината. Ако е първата, то тогава дайте всички да отидем и да налягаме на ливдата на открито еди си къде и чудото видиш ли ще стане тутакси.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Четох един разказ
« Отговор #21 -: Април 05, 2012, 13:41:40 pm »
Бях в тази църква. Молих се! Спах даже там! Бяхме група от 6 момичет и всичките с единствения шанс да забременеем инвитро. Вярата е точно в инвитро процедурите. Повечето, които имат деца по естествен път не се молят за тях.
Аз вярвам, че ще имма дете и ще правя това за което господ ме е съзвал- да бъда майка!
А за такива хора като този "писател" само ще кажа че ако еидн ден го видя в клиниката - тогава ще му обесня!
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #22 -: Април 05, 2012, 17:06:26 pm »
Благодаря на всички за адекватното включване. Прегледах и другите разкази, факт е, че не успях да ги прочета целите. Даже на моменти си мислех, че тия герои страдат от логорея. Вероятно са ми са се натрупали ежедневни разочарования и това ми е дошло в повече, ще помисля и в тази насока.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #23 -: Април 06, 2012, 15:06:43 pm »
В  момента по БНТ промотират документален филм "Богородични чудеса" - една жена разказва безумна история как дъщеря и нямала много години деца. Една нощ и се явила Богородица насън и казала, че ще има деца, да иде да се помоли да еди коя си икона. Отишла тя при тази икона, имало дърво с ябълки и една ябълка сама се откъснала и паднала в краката на дъщеря и. Тя я изяла и забременяла....
Еволюцията си казва думата, вече не става само с цвете, може и ябълка.... osi_15
Лошото е, че много хора вярват на подобни неща....

ооооо, и коланчетата подкараха :)
Re: Четох един разказ
« Отговор #24 -: Април 06, 2012, 15:11:37 pm »
Ето сега ще обяснят за ябълката :D

Ако посоката, в която си се запътил ти носи радост, не питай какъв ще е пътят, просто върви!
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #25 -: Април 06, 2012, 15:15:53 pm »
В  момента по БНТ промотират документален филм "Богородични чудеса" - една жена разказва безумна история как дъщеря и нямала много години деца. Една нощ и се явила Богородица насън и казала, че ще има деца, да иде да се помоли да еди коя си икона. Отишла тя при тази икона, имало дърво с ябълки и една ябълка сама се откъснала и паднала в краката на дъщеря и. Тя я изяла и забременяла....
Еволюцията си казва думата, вече не става само с цвете, може и ябълка.... osi_15
Лошото е, че много хора вярват на подобни неща....

ооооо, и коланчетата подкараха :)


Явно ни оценят като много прост народ, щом си позволяват по национална телевизия да пускат тези "чудеса".
Сега бабите сигурно реват от умиление и ходят да пълнят главите на младите булки да се молят по иконите, вместо да идат у градо на доктор.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Четох един разказ
« Отговор #26 -: Април 06, 2012, 15:22:10 pm »
То няма нищо лошо да се молиш ,но съчетано с медицина и лекарства.Но да казват ,че ще носиш коланче и ще ядеш ябълка и на мъжа ми бавничките  :sperm2: ще станат едни бързаци и чудото видиш ли ще стане 8O

Ако посоката, в която си се запътил ти носи радост, не питай какъв ще е пътят, просто върви!
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #27 -: Април 06, 2012, 15:26:15 pm »
А за това коланче се говореше още в Железния светилник, тогава Ния забременя така след 17 години 'нямане'....Това си е насадено от едно време...
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #28 -: Април 06, 2012, 15:36:56 pm »
А за това коланче се говореше още в Железния светилник, тогава Ния забременя така след 17 години 'нямане'....Това си е насадено от едно време...
Ама то и на Ния майка й така - 17 години я чакала. И до колкото си спомням свекърва й Султана я водила при някаква врачка в циганската махала, та на второто ходене на Ния врачката й казала, че има човек, който да й направи дете. Та и тогава колко ли се е вярвало че всевишния ще свърши работата... :balk_80:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Четох един разказ
« Отговор #29 -: Април 06, 2012, 16:04:30 pm »
А за това коланче се говореше още в Железния светилник, тогава Ния забременя така след 17 години 'нямане'....Това си е насадено от едно време...
Ама то и на Ния майка й така - 17 години я чакала. И до колкото си спомням свекърва й Султана я водила при някаква врачка в циганската махала, та на второто ходене на Ния врачката й казала, че има човек, който да й направи дете. Та и тогава колко ли се е вярвало че всевишния ще свърши работата... :balk_80:
Знаели са отдавна как се лекува мъжки фактор:}
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #30 -: Април 06, 2012, 16:26:32 pm »
Хахаха, помня да, беше нещо от типа - ако не забременее с коланчето, да намери някой чужд мъж, който да и го развърже...  :lol: Абе и майка ми ми е разправяла как навремето (тя се занимаваше с картите за почивка в завода, в който работеше), редовно се случвало свекърви да водят 'бездетните' си снахи на санаториум и се връщали бременни... :lol: Има нещо изкривено в старите разбирания като цяло... Но и аз като започвах - 2001 година, нямаше инфо по въпроса, чак 2004-та попаднах в Проблемното на дир.бг. Дотогава ходех при една наша 'перла', която с коремен ехограф ми казваше, че тръбите ми са проходими и всичко ми е наред...И аз тогава вярвах в билки, баби, поверия...Колкото по-'необразован' по дадена тема е човек, толкова по-податлив е на подобни неща.
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #31 -: Април 06, 2012, 16:38:16 pm »
Тези коланчета къде ли ги продават? :ask:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Четох един разказ
« Отговор #32 -: Април 06, 2012, 17:36:45 pm »
хаххаааааа, кога викате беше Еньовден, м? Нали тогава било позволено бездетните жени да ходят по чуждо :)
[/url][/url]
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #33 -: Април 06, 2012, 17:42:10 pm »
и на спасов ден бе :lol:
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #34 -: Април 06, 2012, 17:47:37 pm »
Айдееее, то да не излезе за всеки месец по един.  :lol:
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Четох един разказ
« Отговор #35 -: Април 06, 2012, 18:15:38 pm »
Просто по тяхно време е нямало ин витро с донорска сперма.Намирали са начин да се сдобият с детенце,макар и по малко странен за нас начин.
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #36 -: Април 06, 2012, 18:22:33 pm »
Айдееее, то да не излезе за всеки месец по един.  :lol:

Хубаво е човек да има опции  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #37 -: Април 06, 2012, 18:46:31 pm »
Нищо не разбирате! Аз, обаче, си купих коланче и започвам да чакам чудото. Амин!
Re: Четох един разказ
« Отговор #38 -: Април 06, 2012, 19:35:55 pm »
А кога точно е Спасов ден? :D
*
Re: Четох един разказ
« Отговор #39 -: Април 06, 2012, 19:36:51 pm »
Нищо не разбирате! Аз, обаче, си купих коланче и започвам да чакам чудото. Амин!


Ти само гледай с 14 годишното да не объркате коланчетата, че тогава ще стане Ентересно
:flower: