0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #780 -: Ноември 14, 2007, 16:54:55 pm »
Моето коледниче не го прибрах миналата зима от терасата и ето как изглеждаше за първа пролет  :D

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #781 -: Ноември 14, 2007, 18:32:10 pm »
doroty, много голямо и хубаво.... Великденче, щом цъфти на пролет, значи е Великденче :wink:

Ели, обръщай снимките си още в комп., преди да си ги качила в нета.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #782 -: Ноември 14, 2007, 23:49:23 pm »
Не знам и аз как да го определя Osiana.
Като започнах прибирането на цветята преди захлаждането видях,че има заформени пъпки и реших и тази зима да го оставя както си е.Знам,че смени ли си местото и ще ги изхвърли.
Ще го наблюдавам и ще го снимам отново как се е представило 8)

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #783 -: Ноември 14, 2007, 23:55:53 pm »
Интересно, може би твоето цъфти  два пъти годишно. Коледниче-великденче.:lol: Не се учудвам, всичко е възможно. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #784 -: Ноември 15, 2007, 13:55:41 pm »
   lidia ,много-хубаво хризантемено букетче си ни показала! :balk_103:

   eli_v ,копривката е разкошна! :balk_47:

   doroty ,брееее!Много-изобилно е цъфнало твоето коледниче,по-скоро великденче! :wink: Прелест! :balk_81:

   Ей,мацки,зарибихте ме с това Коледниче-Великденче! :wink: Osiana ,благодаря за подробната информация!
:balk_21:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #785 -: Ноември 15, 2007, 14:20:35 pm »
Е, ами Бари, купувай си едно или нека ти подари колежката. Не се гледа трудно, а за Коледа е красиво да си имаш цъфнало цвете. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #786 -: Ноември 15, 2007, 16:29:42 pm »
Аз с тези коледничета не мога да постигна никакъв успех.Само една година през октомври, като ги прибирах, видях, че едното вече има съвсем малки пъпки.Прибрах го и те естествено окапаха почти всичките.
Оси, дала си много ценна информация, но не мога да разбера по-нагоре за разположението как септември да му предоставя хем 15-18 градуса, хем и пряка слънчева светлина.Оставям ги на самотек пък каквото такова.Дано някое се излъже да цъфне.  :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #787 -: Ноември 15, 2007, 16:44:42 pm »
Цитат
Оси, дала си много ценна информация, но не мога да разбера по-нагоре за разположението как септември да му предоставя хем 15-18 градуса, хем и пряка слънчева светлина.Оставям ги на самотек пък каквото такова.Дано някое се излъже да цъфне
Ами  Кети, как? оставяш го в стая която не се отоплява и на южен или източен прозорец от където да си взима светлина. Истината обаче е, че моето коледниче го имам от 3 години, никога не съм го местила от мястото му, не съм спазвала поливания кога повече, кога по- малко. Не го преполивам, защото знам че е от рода на кактусите. Сложила съм го в стая с южен прозорец, спалнята, където температурите през деня /есен и зима / не  са много високи, вечер малко позатопляме. И трите години до сега винаги е цъфтяло. Моята баба също има Коледниче - много старо и огромно. Никога не го е местила от мястото му, и винаги имаше прекрасни цветове за Коледа. Не вярвам и тя да му е мислила кога повече вода, кога по- малко да му слага. Или пък на есен да го мести насам -натам.:wink: :lol:
Тази статия има много полезна информация, но чак пък всички подробности...не спазвам, и това важи за всички цветя. Щото аз толкова много цветя имам, че ако правя всичко, аз трябва със списъка да ходя под ми8шница и само с тях да се замимавам цял ден. :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #788 -: Ноември 15, 2007, 22:14:20 pm »
Наистина разковничето за цъфтежа на коледничето е-да не му се сменя местото.Ако е било на терасата както моето и го приберем при захлаждане с останалите цветя,то дори не прави опит да заформи пъпки.А ако ги има-изхвърля ги.Миналата година правихме голям ремонт у дома и му приспособих поставка на терасата.Бях приятно изненадана при решението си да го прибера в стая като го видях как е напъпило и го оставих.Цяла зима пъпките нарастваха много бавно и през март резултата е на снимката.А иначе си имам великденче,което на вид е същото,но при закупуването беше с бели цветове.От тогава не е цъфтяло.Надявам се тази година да се отличи и то.:))

*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #789 -: Ноември 16, 2007, 13:31:52 pm »
Ели, обръщай ги директно в компютъра си, тогава и в снимка.бг стават нормални :wink:
Ели, обръщай снимките си още в комп., преди да си ги качила в нета.

Ха сега да видим дали съм си научила урока... :lol:

Това ми е восъчето


 А това бръшлянчето


Дороти, коледничето ти е разкошно! Моето цъфна миналата година само с 2-3 цвята, а на майка ми беше отрупано с цветове. Когато й го видях цялото с пъпки я предупредих да не го мести, защото ще опадат. И като цъфна - разкош!
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #790 -: Ноември 16, 2007, 13:33:59 pm »
Иха, стана. Знаех си аз, че съм генийче! :lol:
Оси, Гане, размина ми се двойката по качване на снимки. :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #791 -: Ноември 16, 2007, 19:47:15 pm »
Ели, много са ти хубави :lol: Аз за съжаление след ваканцията в БГ си уморих бръшляна. А восъчното цвете така ми харесва, ама нещо не мога да го завъдя.
Видя ли, че е лесно със снимките :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #792 -: Ноември 16, 2007, 20:12:06 pm »
Интересно, може би твоето цъфти  два пъти годишно. Коледниче-великденче.:lol: Не се учудвам, всичко е възможно. :D

Оси и двете са съвсем различни растения.

Това е едно от 2-те ми Великденчета, но определено цъфти доста след великден

:oops:
А това е Коледничето ми-единтствената ми снимка, дано да става за нещо.

А като стана дума за восъчното цвете ето отва много прилича:

*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #793 -: Ноември 19, 2007, 08:43:57 am »
Фанта, много са ти хубави цветята. Първото ти цвете обаче не е нито коледниче, нито великденче. Баба ми на село го има огромно, в два цвята - розово и червено. Растат в една и съща саксия и като цъфнат с огромните си цветове през лятото е невероятна красота.
 На село му викат "свекървин език", но не зная латинското му наименование.
Ще се опитам да потърся повече информация за него. :P
А цветето на последната снимка е зебрина, само че от по-светлия вид.
Ето виж тук: http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=80
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #794 -: Ноември 23, 2007, 00:44:45 am »
Само ако знаете какъв погром направих днес. Направо му се чудя на мъжкото как издържа. Еми така е, като си нямаме дете да му купуваме разни нещица за Коледа, ще си купувам цветя. Снимки ще пусна утре.
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #795 -: Ноември 23, 2007, 15:47:04 pm »
Ето и моята "коледна компенсация".
червена, жълта и розова коледни звезди.
бенджамин      роза-дръвче     арека      сенецио      разсад на хризантеми
на тези не им знам заглавието
и 102 микс от луковици [url]
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #796 -: Ноември 23, 2007, 17:57:31 pm »
Как качваш  снимки по този начин?

Аз от седмица се сдобих по поръчка с 6 маслинови дръвчета на по 3 години. Сега ще чакам да станат на 10 и ще берем маслини. :P Шегувам се разбира се. Ще ги гледам у нас 2 години, после идеята ми е да отидат на ранчото в двора.този сорт го дават да издържа и на минусови температури. Иначе ако някой има бяла китайска роза да пише и да ми прати, че търся от 5 години такава. Ще компенсирам с няколко от моите.
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #797 -: Ноември 23, 2007, 21:43:52 pm »
Ето ти тема в която има обяснение.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=19777.0

Ози, може ли да ми преведеш това, ако  можеш де.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #798 -: Ноември 23, 2007, 21:58:47 pm »
  Аууу,Mary ! :roll: Свят ми се зави от "малката" ти цветна покупка! :balk_81: Да не е имало тотална разпродажба на цветя?!? :balk_600:
Иначе,сериозно....възхитена съм от новите ти придобивки!Прекрасен предколеден семеен подарък сте си направили!Браво,мацко!Пу,пу! :DГолеми да ти пораснат цветенцата и дано в скоро време да има едно калпазанче да ти ги  "разпертушинтва" редовно! :babyflips: :bighug:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #799 -: Ноември 23, 2007, 22:11:18 pm »
Ами к`во да ти кажа, не бяха планувани, но така се стекоха обстоятелствата. Стана ми супер гадно като видях грейналите лица на хората, които се тълпяха пред коледните щандове. И като се замислих аз какво имам или по-точно нямам, минах с буца заседнала в гърлото ми от единия край на магазина до другия като торпедо. И така реших, че след като няма на кого да купувам дрехи, играчки, коледни украшения и т.н., що да не си позволя да направа една малка компенсация на изстрадалата ми душа.