0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #420 -: Декември 24, 2014, 11:00:02 am »
Това е годината на хремата явно, за трети път е с хрема моят син, чак след две седмици плътни се усеща подобрение,може би към 20-тия ден чак минава. Просто защото има такава повтаряемост с кратки интервали и пуснах секрет. Моето не ходи на градина и съм сигурна, че и да е било вирус първия път, надали всеки път е.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #421 -: Декември 25, 2014, 17:13:13 pm »
Може да ми се смеете, но при  последното боледуване на Макси го лекувах само с витамини и разтривки защото ми омръзна да го тъпчам с лекарства.Беше пил антибиотик съвсем скоро .Моя близка ме убеди да го направя.Тя основно така лекува дъщеря си.
Та по същество, разтривах след баня с ракия, аспирин и мас и слагах малко от мастта в нослето.
Нито веднъж не употребих какъвто и да е спрей.Детето се оправи много бързо,буквално за 4-5 дни.Обикновено и ние  влачим сополи и кашлици по месец.Но всичко това ако нямате температура.
За съжаление от снощи сме с много висока и сигурно пак ще пием антибиотик.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #422 -: Декември 25, 2014, 23:48:06 pm »
Таня, може и нищо да не сте излекувала щом се стига до Т или просто да е нещо ново.
То почна като Теория на вероятностите, а не като Математика да ми се струва лечението на болестите  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #423 -: Декември 26, 2014, 10:19:55 am »
 м-и това което описах беше преди месец. Сега е ново и  по друг начин започна, направо с 39гр. температура.Вчера го водих на бърза помощ да го прегледат, а към обяд ще го водя при педиатъра  му на частно.Но като гледам картинката сме си точно за антибиотик.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #424 -: Декември 26, 2014, 22:37:04 pm »
Таня, а как реши, че сте за аб? Може да е само вирус.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #425 -: Декември 26, 2014, 23:31:49 pm »
Аз си го познавам.Винаги наблюдавам и сега бях сигурна.Вече сме на Клацид.Херпангина е с налепи.Цял ден е с 40гр. И ние покрай него се разболяхме.Дано поне за НГ се оправим  :(
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #426 -: Декември 27, 2014, 00:07:40 am »
Аз си го познавам.Винаги наблюдавам и сега бях сигурна.Вече сме на Клацид.Херпангина е с налепи.Цял ден е с 40гр. И ние покрай него се разболяхме.Дано поне за НГ се оправим  :(

Херпангина-та не е ли вирусно заболяване???? Или аз съм в грешка?
Ако е, за какво е АБ?

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #427 -: Декември 27, 2014, 10:12:51 am »
Това което ми обясни педиатъра е, че е вирусно със стрептококова инфекция. Педиатъра ни е един от най-добрите в града.С много години стаж и му се доверявам.Досега от всичките лекари при които сме ходили от този сме най-доволни.Преглежда много по различно от всички останали.Прегледа е от глава до пети това в буквалния смисъл.Опипва лимфни възли и какво ли още не.Лекува детето ми от новородено до сега.
« Последна редакция: Декември 27, 2014, 10:14:32 am от tanj74 »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #428 -: Декември 27, 2014, 14:14:28 pm »
При херпангина мазах  само Дактарин и давах Нурофен и на втория ден почти нямаше налепи, на третия детето ядеше и все едно не е боледувал. Това съответно беше лечение на Педиатърът, аз лично никога не лекувам сама, дори хомеопатия не бих дала.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #429 -: Декември 27, 2014, 14:27:20 pm »
Дактарина не е ли мехлем за гъбички? Тука при нас го спряха от производство, но пък може да става въпрос за съвсем др лекарство в бг. Питам от любопитство.  :oops:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #430 -: Декември 27, 2014, 23:47:38 pm »
Мисля, че точно за гъбички (т.нар. млечница) се изписва предимно. Те точно така изглеждат и тези бели херпеси, с неправилна форма бели налепи.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #431 -: Декември 28, 2014, 14:54:58 pm »
Аз си го познавам.Винаги наблюдавам и сега бях сигурна.Вече сме на Клацид.Херпангина е с налепи.Цял ден е с 40гр. И ние покрай него се разболяхме.Дано поне за НГ се оправим  :(

Херпангина-та не е ли вирусно заболяване???? Или аз съм в грешка?
Ако е, за какво е АБ?

Херпангина -та е вирусно заболяване. Нашата педиатъра ни лекуваше с "Изопринозин" (имуностимулатор) и Дактарин за налепите (мажехме устата и го гълташе за гърлото). Температурата свалях с Норофен или Хексалгин ако е над 39,5. за три дни се оправи. Малко неприятно е да гледаш, че на детето не му е добре, но за всичко трябва време!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #432 -: Януари 03, 2015, 08:57:51 am »
Първо за много години!
Сега за херпангината - и аз знам, че е вирусна, но често се придружава от други инфекции :бактериални или гъбични. Както в случая - при едното дете са изписани аб защото е имало насложено и бактерии, а на другото дете са изписали дактарин защото там е имало гъбична инфекция. Това са просто различни случаи въпреки че все херпангина е намесена.
И аз пак се връщам на нашите сополи и кашлица. Значи разболя се на 18 -ти едва тук преди два три дена намаляха сополите, не че не къркори някъде навътре пак, но поне не се дави вече така, обаче тая тъпя кашлица просто не отминава. След две шишета различни сиропи, сега сме на трети, хиляди чайове и т.н. Два пъти я слушаха нямало нищо надолу в гърдите, всичко било горе, да продължавам със сиропите?!  Нормално ли е толкова време тая кашлица? Явно има още задна хрема, но и там вече смених три вида капки, които капахме две седмици. спрях всичко, че детето почна да казва, че го боли нослето. :(
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 09:08:12 am от dessi-kk »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #433 -: Януари 03, 2015, 09:18:20 am »
За подобна кашлица давах сироп Мукоплант Лека нощ, нещо билково е, но от вторият ден кашлица нямаше. Нослето щом къркори промивам и толкова. Струва ми се сравнително безобидно и затова смея да препоръчам сиропа.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #434 -: Януари 03, 2015, 13:15:37 pm »
dessi-kk,не зная вярваш ли в това лечение , но все пак ще ти дам съвет и по -точно как аз оправих малката след такава упорита хрема . Тя изпи два АБ за две седмици , но имаше и отит .Веднага обаче като спря АБ , почна пак хрема и сополи . Тоя път единственото , което правих е яко инхалации, през час , два . После пръскам физ.р-р с клеева тинктура и после давам сок от ряпа и мед . Оправи се за няма и два дни , даже не вярвах . Тя беше три месеца със нон стоп сополи от яслата . Сега съм я спряла  съответно няма и помен от сополи . Този сок от ряпа е за кашлица и зачервено гърло. Ако искаш пиши ми на лични да ти кажа как се приготвя. Аз не съм вярвала ,че така ще я излекувам, но повярвай ми изпи сума ти хапове и още толкова капки за нос в носа съм й слагала и нищо не й действаше вече.Вярно ,че вече не ходи и на ясла и няма контакт с болни деца , и съм сигурна ,че и за това бързо се излекува .
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #435 -: Януари 03, 2015, 14:08:58 pm »
За подобна кашлица давах сироп Мукоплант Лека нощ, нещо билково е, но от вторият ден кашлица нямаше. Нослето щом къркори промивам и толкова. Струва ми се сравнително безобидно и затова смея да препоръчам сиропа.
Ами точно с мукоплант сме от четири -пет дена -това вече е третия сироп след еуроспал и хустагил. И аз сега само промивам вече със стеримар, обаче това е - положението просто не мърда.

Дидомира, напиши тук как се приготвя, може и на някой друг да е полезен. Само не знам как ще я карам да го пие. Бяха ми казали за чай от джинджифил че едва ли не прави чудеса с кашлицата. Обаче той става леко лют и въпреки че слагах по един тон мед, след първата глътка отказваше категорично :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #436 -: Януари 03, 2015, 14:20:41 pm »
Може би заради стичащи се секрети не спира кашлицата. При моят син като започна кашлица нямаше стичане, но в последствие се засили хремата, зачерви гърлото и дадох АБ, на вторият ден всичко спря, но сама не бих взела решение за такова лечение, а явно няма показания за АБ при вас.
Има джинджифилови бонбони.
Много мои приятели са доволни от черна ряпа  за кашлица аз лично не съм пробвала. Предполагам, че става доста сладко, значи от към дръжката се издълбава ряпата да стане като чашка (можеш в една чашка да сложиш или да резнеш опашката, че да не се търкаля) и вътре се слага мед или захар оставя се да нощува примерно ако е вечерта и на другият ден почваш да даваш по лъжичка, пак слагаш мед и така докато мине, не е еднократно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #437 -: Януари 04, 2015, 09:58:45 am »
Понеже стана голяма дискусия за нашата ангина да ви кажа, че вече се оправихме. Днес ни е последния прием на АБ. Такава гадна ангина не сме имали досега.
6 дни бяхме с 40 градуса които не падаха от нищо.Успявах да сваля до към 38 и  се качваше на ново.
Та без АБ нямаше шанс да се оправим.Най-вероятно да сме в отделението на инжекции.Педиатъра ни каза, че там било пълно с такива като нас.А там освен ангината имало и сума ти дечица с пневмония.Не искам и да си представям да сме там.

Това с ряпата съм го пробвала,  но всеки ден с различна ряпа.Имаше добър ефект при нас.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #438 -: Януари 04, 2015, 10:28:07 am »
Таня, без да е опит за заяждане, искам да ти кажа, че АБ ако е действал, Т щеше да падне до 24 часа след първия прием. Та според мен ненужен е бил.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част X
« Отговор #439 -: Януари 05, 2015, 13:56:09 pm »
А дребната сега освен сополите и кашлицата, от днес е с налепи и уголемени сливици  :( Днес отидох да я прегледат пак да чуят гърдите и те ти булка ново двайсет. Та ни пратиха на УНГ - от там реши доктора, че това е гъбична инфекция, даде една рецепта пак със сто неща  + наново пуснахме гърло и нос посявка. И той каза кашлицата е от секрета, който тече от носа и за там и за гърлото изписа противогъбични препарати за сега, ще видим посявката какво ще каже. И  коларгол изписа, тез само като ги видя и ми прилошава - отвратителни са. Не знам дали ще ги взема изобщо  :?