0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #480 -: Май 24, 2012, 18:29:25 pm »
Запис и от мен :D
Едва сега прочетох книгите на Халед Хюсейни, четох 3 нощи, но си заслужаваше.
Почти прочетох и Бялата крепост на Орхан Памук, а след нея съм си приготвила още един турски автор Сердар Юзкан и Изгубената роза.


*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #481 -: Юни 27, 2012, 21:34:15 pm »
Не мога да се въздържа, да не се похваля :)  с книжките, с които се сдобих благодарение на 50% намаление на корична цена  от "Кръгозор".

Та за 56лв. се сдобих с:
комплекта "Александрийски квартет" - Лорънс Дърел
"Летище" - Хейли
"Сватовникът от Перигор" - Джулия Стюард
"Изкушение с дъх на лимони" и "Императрицата на сладоледа" - А. Капела
"Дъщерята на пеперудите" - Мери Алис Монро


Чела съм само "Летище", "Квартета" го взех заради луксозната опаковка - нищо не ми говори, ако накой го е чел този автор, ще се радвам на мнение,  другите за лятно разпускане и да видя защо толкова въздишат по книгите на А. Капела.


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #482 -: Юни 28, 2012, 10:21:08 am »
"Александрийски квартет" се смята за шедьовър в литературните среди. Мога да кажа, че стилът на автора в тези книги е много интересен и впечатляващ, но се четат трудно и бавно. /щото няма много действие и случки, а по скоро ровене в душите на героите + невероятни описания на Александрия. То направо градът си е като отделен герой в романа/. Поне аз така дълго ги размятах първите две части преди години и накрая, срам-несрам, недочетени ги върнах на приятелката, която ми ги даде. Може би тогава не бях дорасла още за такъв вид четиво. Но не си срешила, че си ги купила, струва си.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #483 -: Юни 28, 2012, 16:40:20 pm »
Благодаря, хоупче, интересно си го описала. Разбирам че това е четиво, което не е за всеки.  Като се пробвам по-нататък ще споделя дали ми е допаднал автора.



Иначе, трудно прочетох "Богът на дребните неща" - много тежка книга,  където нашенската поговорка "всяко зло за добро", тук е "всяко зло за още по-зло".
Авторката дори чрез  децата,  пресъздава безизходицата и те по чисто детска интуиция знаят, че днес е зле, но утре предстои по-лошото.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #484 -: Юли 01, 2012, 19:30:14 pm »
Наскоро прочетох
Луна и грош - на Съмърсет Моъм за живота на Пол Гоген (средна хубост)
Зимата на нашето недоволство на Стайнбек (много ми хареса)
Портите на дракона - на двама китайски автора за историята на един дао (препоръчвам за хора, които четат подобна литература)
Сега съм в чуденка какво да започна??????????????
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #485 -: Юли 01, 2012, 23:49:46 pm »
47 smiles, ако не си чела "На изток от рая" на Стайнбек, ти го препоръчвам.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #486 -: Юли 01, 2012, 23:57:38 pm »
Blue_sky чела съм я. Мерси все пак.
Не съм чела Тортила Флет и може с нея да започна.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #487 -: Юли 05, 2012, 10:01:54 am »
Започвай "Тортила флет" - идеално четиво за началото на лятото и за почитател на Стайнбек, доколкото разбирам. Приятно четене!
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #488 -: Юли 05, 2012, 11:44:14 am »
Сега прочетох тази:
http://www.book.store.bg/p18645/bich-bozhi-uiliam-ditrih.html
Много увлекателна и може да се каже исторически достоверна. За привърженици на исторически романи ще бъде интересна.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #489 -: Юли 05, 2012, 11:53:09 am »
Запис и от мен :D
Едва сега прочетох книгите на Халед Хюсейни, четох 3 нощи, но си заслужаваше.
Почти прочетох и Бялата крепост на Орхан Памук, а след нея съм си приготвила още един турски автор Сердар Юзкан и Изгубената роза.
И аз се записвам за темичката.напоследък трудно намирам книги,които да ме грабнат-Eille, щом те увличат подобни книги,препоръчвам и тези на Елиф Шафак- Любов, Копелето на Истанбул и Чест. Мен лично отдавна не ме беше впечатлявала толкова книга, както Любов. А на Сердар чела ли си първата му - Край Остров на цветята Надеждата е скрита...малко са ми странни, но пък има интересен поглед над нещата :)
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #490 -: Юли 10, 2012, 16:11:24 pm »
От турските автори и книги ви препоръчвам "Музиката край леглото ми" на Кюршат Башар, страшно се впечатлих от начина, по който е написана тази книга - като я почнах знаех, че авторът е мъж, но книгата е от 1-во лице, разказ на жена, ако щете ми вярвайте, обръщах да гледам гърба на книгата- мъж да описва така женски емоции, не съм си и представяла , че е възможно. Горещо я препоръчвам.
На Сердар Юзкан имам "Край Остров на цветята Надеждата е скрита", но още не ми е тръгнало да я чета.
Сега чета "Търговецът на оръжие" на Хю Лори. Леко крими, обаче с толкова приятен тънък хумор, все едно д-р Хаус я е писал :).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #491 -: Юли 10, 2012, 16:37:39 pm »
"Александрийски квартет" се смята за шедьовър в литературните среди. Мога да кажа, че стилът на автора в тези книги е много интересен и впечатляващ, но се четат трудно и бавно.

любопитна подробност е, че авторът Лорънс Даръл е Лари - най-големият брат на Джерълд Даръл, станал изключително популярен с трилогията си "Моето семейство и други животни", в която Лари е основен герой.

обожавам тази трилогия и я препоръчвам горещо на всички. останалите книги на Джери Даръл са повече съсредоточени върху животните и не ме интересуват, а Лари е невероятна скица, но така и не се осмелих да му прочета творбите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #492 -: Юли 11, 2012, 10:13:26 am »
Напоследък се мъча с "Перла в короната" на Пол Скот, в началото съм все още, но нещо не може да ме грабне. Преди това пак така измъчено не можах да прочета "Истанбул" на Орхан Памук. Ще пробвам с някоя от другите му книги, но ако пак не ми хареса, ще го отлюспя този автор;-)
"Моето семейство и други животни" съм я чела много отдавна, но е много готина!;-)
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #493 -: Юли 11, 2012, 14:12:56 pm »
Танита, с "Истанбул" и аз не успях да се преборя. Затова пък "Сняг" много ми хареса.

Сега чета един забавно-романтичен френски роман. Имало го и преведен. Voila:

http://az-jenata.bg/article/12288/Edna-zhenska-usmivka-Nikola-Baro/

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #494 -: Юли 14, 2012, 22:20:08 pm »
страшно се впечатлих от начина, по който е написана тази книга - като я почнах знаех, че авторът е мъж, но книгата е от 1-во лице, разказ на жена, ако щете ми вярвайте, обръщах да гледам гърба на книгата- мъж да описва така женски емоции, не съм си и представяла , че е възможно.

щом това ти е допаднало, то прочети и Чучулигата (не помня автора, но пак един от турските класици) - и там се наблюдава същото интересно нещо :wink:
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #495 -: Юли 15, 2012, 17:55:40 pm »
Авторът на Чучулигата е Решат Нури! На мен книгата ми е любима.
Много се разочаровах, че много хора си съставиха лошо мнение за автора покрай сериала Листопад. Филмът е направен по негова книга. Не съм чела книгата, нито съм гледала филма, но Чучулигата е уникално добра и лесна за четене книга.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #496 -: Август 08, 2012, 08:24:27 am »

неангажиращо, щураво, смело, много реалистичен начин  човек да избяга от всички и всичко :)
Забавлявах се истински,  нещо което прехвалената "Яж, моли се и обичай" не можа да ми внуши преди време :)
« Последна редакция: Август 08, 2012, 08:27:53 am от Тара »
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #497 -: Август 08, 2012, 08:33:42 am »
Сега прочетох тази: http://www.book.store.bg/p62008/teodora-aktrisa-imperatrica-kurtizanka-stela-dyfi.html - хареса ми. Доста интересно четиво.
Започнах тази: http://www.helikon.bg/books/62/641270_napoleonovite-piramidi.html - става въпрос за времето след Революцията, когато изгрява Наполеон. Все още съм в началото, но вече има интрига. Ще видя как ще е до края.
Голямо четене ударих напоследък, чак се чудя на себе си  :lol:
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #498 -: Август 08, 2012, 15:16:24 pm »
Мисля да започна "Атлас изправи рамене"
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #499 -: Август 10, 2012, 16:14:27 pm »
В момента чета "Ангели и демони" на Дан Браун, но преведена на френски (да си упражнявам езика, че и без това рядко го ползвам)  :D