0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #440 -: Януари 07, 2012, 14:03:06 pm »
В момента чета няколко книги...лятото открих "Алкохол" на Калин Терзийски,прочетох я на един дъх,разбрах,че ще има и театрална постановка на 20.01.2012 е премиерата сега чета "Лудост" пак от Кайо...Друг автор който много ми харесва напоследък е Марина Фиорато-прочетох "Стъкларят от Мурано" с голяма наслада,сега същото приятно настроение ме спохожда,четейки "Тайната на Ботичели".. :balk_172:.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #441 -: Януари 09, 2012, 10:24:29 am »
да изтупам темата :)

Преди близо година бях писала за Сафон - " Играта на ангела" , тогава я четох веднага след като препрочетох "сянката на вятъра", та явно целия въртеж от мистерии ми е дошъл в повече и дадох по-ниска оценка.
Тези дни пак подхванах "ангела", и се убедих, че Сафон е удоволствие и наслада. Нареждам го сред моите любимци и ще отида за "Марина", която все отлагах.

Друг автор, който ми хареса и за мен е попадение е Шмит, след "Концерт в памет на един ангел" прочетох "Одет Тулмонд и други истории" и смятам да продължа, Шмит ми стана очарователен.

"Оскар и Розовата дама" беше първото, което аз прочетох от Шмит.След това - "Одет Туламонд.." И аз смятам да продължавам с този автор. Харесва ми.
« Последна редакция: Януари 09, 2012, 10:37:44 am от hope-love »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #442 -: Януари 09, 2012, 10:31:45 am »
"У дома" на Бил Брайсън - много интересно четиво от енциклопедичен тип, преплитащо различни исторически и научни факти на фона на разказ за викторианските къщи и бит.

от същия автор е и "Кратка история на почти всичко".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #443 -: Януари 20, 2012, 00:37:23 am »
jam, звучи интересно. Ще потърся в библиотеката какво има от този автор.

За любителите на фентъзи -  препоръчвам трилогията "Мъглороден" на Брандън Сандърсън. Направо я изгълтах, въпреки че първата книга ми тръгна малко трудно (само в началото). Може би, защото едновременно с нея четях и четвъртата книга от "Песен за огън и лед".
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #444 -: Януари 20, 2012, 01:06:21 am »
Последно прочетох "Мистър Бог тук, е Ана" на Фин както и препрочетох "Малкият Принц" на Екзюпери :)
За първата книга има много добра рецензия ето тук:
http://azcheta.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2106:mrgod&catid=3:review&Itemid=27
По препоръка на приятелка мисля да прочета "Митология на успеха" на Иван Габеров



*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #445 -: Януари 24, 2012, 23:03:27 pm »
Днес минах през библиотеката и си взех две книги на Филипа Грегъри.
Започнах "Вярната принцеса" - исторически роман за живота на Катерина Арагонска. Харесва ми.
Другата е "Шутът на кралицата".

На Бил Брайсън не можах да открия нищо.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #446 -: Януари 27, 2012, 18:46:16 pm »
Снощи ходихме до местната библиотека със сина ми и на рафтовете с детски енциклопедии открихме следните книги: http://www.amazon.com/gp/customer-media/product-gallery/0761402861/ref=cm_ciu_pdp_images_0?ie=UTF8&index=0 и обновеното издание от 2008 г. http://www.amazon.com/Bulgaria-Cultures-Second-Kirilka-Stavreva/dp/0761420789/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1327673467&sr=8-1.

Решихме да вземем обновеното издание, тъй като корицата на първото изглеждаше така:
Истинският шок дойде след бързото прелистване на книгата в колата: корица - мустакато момиче в носия; следват няколко страници природни красоти; манифестация с портретите на Ленин и Г. Димитров, малко история за комунизма и идването на демокрацията и... стигаме до глава "Bulgarians" - посреща ни снимка на циганин с танцуваща мечка, сбирка на възрастни мохамедани, снимка на отруден помак, циганка с полуголата челяд в махалата...Огромна сбирка на бабички с носни кърпи на главите... В раздела "Lifestyle" откриваме деца улични музиканти и циганчета на училище. Тези картини някак заемат цялото ми съзнание и ми е трудно да обърна подобаващо внимание на мартениците, театрите и т.н.
Реших, че е по - добре да не четем тази книга. Детето ми няма спомени от България и предпочитам сам да си изгради мнение за нея.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #447 -: Януари 27, 2012, 19:10:48 pm »
elle22, това е отвратително, още повече, че авторката е българка. сигурна съм, че е някоя от хранилките на Сорос и подобните му фондации.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #448 -: Януари 27, 2012, 19:43:45 pm »
еми, исках и аз да споделя коя книга чета сега, ама след горните постове съм в стрес и нямам думи... То направо е ужасно!!! Какви са тия цигани, какво е това чудо?! И после кажи, че Западният свят не иска да ни превърне в гетото на Европа! Еми, те така и си ни преставят! Аман от простотия даже в Западна Европа! А после как да кажа, че Русия има същото отношение?! Та руснаците винаги са ни спасявали от окупации и османци, и са ни уважавали като българи! А какво сме ние за Западняците - ето какво - цигани!!! Такива искат да бъдем и такива се стремят да ни направят и в очите на децата си и в действителност!!! Никога не са искали да съществуваме като държава - България, щяха да ни оставят на османците, признават ни едва, когато Русия откупува дълга ни от Османската империя и се застъпва с войска за нас!!! И сега явно се стремят да ни ликвидират като ни превърнат и в съзнанието на децата си и в действителност - в Циганландия! Времената се менят, но нравите явно не! Ужас! :balk_153: :bonk:

п.п. Българка не може да бъде авторка на тази книга - жена написала тази книга, не може да се нарече българка, дори и да носи някакво българско име!!!
« Последна редакция: Януари 27, 2012, 19:47:45 pm от rosefromstars »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #449 -: Януари 27, 2012, 19:44:01 pm »
Вероятно даже трябва да сме благодарни, че не изпаднаха нечии задни части...
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #450 -: Януари 27, 2012, 23:44:13 pm »
Потресена съм! И най-тъжното е, че авторката е българка.

Днес минах през библиотеката и си взех две книги на Филипа Грегъри.
Започнах "Вярната принцеса" - исторически роман за живота на Катерина Арагонска. Харесва ми.
Другата е "Шутът на кралицата".
Прочетох ги. Харесаха ми - доста приятно четиво се оказаха. Интересен поглед върху познатата история.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #451 -: Януари 28, 2012, 00:37:36 am »
... А после как да кажа, че Русия има същото отношение?! Та руснаците винаги са ни спасявали от окупации и османци, и са ни уважавали като българи! А какво сме ние за Западняците - ето какво - цигани!!! Такива искат да бъдем и такива се стремят да ни направят и в очите на децата си и в действителност!!! Никога не са искали да съществуваме като държава - България, щяха да ни оставят на османците, признават ни едва, когато Русия откупува дълга ни от Османската империя и се застъпва с войска за нас!!!

Rosefromstars, а замисляла ли си се, че тази "любов" руска всъщност идва от желанието за притежание и че спасението и освобождението са си чиста проба окупация.
С този си пост по никакъв начин не защитавам горепосочени книги и подобни представяния на България.
Извинете за спама, просто не можах да се сдържа
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 01:14:24 am от jam »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #452 -: Януари 28, 2012, 01:14:53 am »
а, то щото другите ни любят безкористно :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #453 -: Януари 28, 2012, 11:19:32 am »
Ами, цялата деградация на всякакви отношения между хората тук в България е стигнала дъното, та не ме учудва как ни представят навън. Тук  почти не минава ден да виждам хора, които държат да покажат колко са се обезличили.

Миналата седмица реших да се запиша на библиотека. Не съм го правила от 10 години, вземах книги от разменки между приятели, от книжарница и т.н. Бях си избрала няколко заглавия, които не можах да намеря и викам си отивам на библиотека.

Влизам и се обръщам към една от четирите жени на регистратурата. Без да ме погледне жената ми посочва една табелка с условията до ръката си - "чети тук"
Аз си продължавам с въпросите, тя - "без снимка не може" - и пак си гледа някъде.
Питам  не е ли редно да се обърне и да ми обясни с две-три думи, отговаря ми се - "не съм длъжна"
Аз пак питам кой е длъжен, къде и е шефа да го питам, като тя не е. Благоволи да направи по-дълго изречение - "вие, какво си мислите, тук на ден минават по 350 човека"
Викам и, че това не значи, че трябва да си тренира мълчанието, да вземе да се усмихне, че само заема място на някой друг, който би работил с желание.
Намерих снимка, дадох да ми впишат имената.

Айде, при друга госпожа да ми направи справка за наличност. Тук са разговорливи, направо ми написаха заявка на всички книги. Давам  зявката за старите издателства и отивам да питам за новите.
Влизам и виждам мъж да рови в копютър, до него младо момче, веднага ме попита какво ще искам. Аз подадох заявката и помолих да ме ориентира къде да търся.
Момчето вика - "ей, сега" - и отиде между рафтовете. Чух, че говори с някой.
Изкочи на пътеката една  намръщена госпожа и троснато - "сега работя с друг човек"
Приближих се и попитах защо всички така се държат, а тя - "как?"
Предложих  по-спокойно и с усмивка да го даваме. Отговор - "в траур съм".
Аз инстинктивно оглеждам жената от глава да пети, търся жалейка. Накрая виждам, че тя ме гледа ехидно.
Дойде и другият мъж, извини се и се разбрахме набързо, обясни ми кое къде са разположили.

Пак съм на регистратурата :lol: Там една яде солети, друга гризе ябълка. Служителката, която ми беше обявила мълчание излезе на обяд. Друга госпожа ми връчва картона да си впиша собственоръчно имената. После ми обясни, че аз пак трябва да си опиша книгите с вичките им там кодове, да се подпиша и да и го върна. Накрая ми връчи цифра за броя книги, които изнасям да оставя на изхода и това е.

Сега ще се опитам ако базата им данни няма бъгове да си поръчвам каквото ме интересува предварително, защото не ми се занимава с хорски настроения и разменки на реплики. 
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #454 -: Януари 28, 2012, 11:40:54 am »
Тара, страхотно описание, трагикомично  :), за съжаление в много от старите институции в България работят хора, които са безцеремонни, невъзпитани и не желаят да им се нарушава спокойствието. Дано някой ден нещата да се променят osi_9.
 Аз наскоро прочетох първи том на Хрониките на Клифтън, казва се "Времето ще покаже" на Джефри Арчър. Това беше първата негова книга, която прочетох, не познавах творчество му.Влязох в Хеликона за нещо на Агата Кристи - с майка ми сме запалени почитателки и искаме да съберем колекция с всичко от нея  :) и почти сме успели. Опа отклоних се  :oops:, та за  "Времето ще покаже", нямаше да я купя ако бях видяла, че е част от няколко тома, но когато я прочетох просто бях очарована от нея. Страхотна семейна сага, много заплетена, динамична и силна. На моменти си поплаках даже. Чакам с нетърпение следващият том и горещо препоръчвам Джефри Арчър. Прочетох от него и "Затворник по рождение", също много силна и завладяваща книга :balk_172: Малко се поувлякох  :)
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #455 -: Януари 28, 2012, 19:48:58 pm »
Прави сте, не казвам, че любовта е безкористна, все пак става въпрос за интереси. Но, поне отношението не е същото, не сме цигански народ, който така искат да бъдем другите... Вярно е, че и едните и другите избиват своите комплекси за превъзходство, защото сме малък по брой народ, но поне руснаците ни имат като братя (е, вярно е, че като по-големият брат са те, естествено и ние винаги ще си останем под тях :wink: и все пак, ако не бяха те - нямаше да съществуваме като държава), но не ни налагат циганията като гербова марка за отличаване на държавата ни. Може би, защото сме славяни,  и доста близки по народност, някакси ни разбират по-добре... За разлика от другите, за които България е просто циганска страна едва ли не от третия свят, по географски имаща късмета да е в Европа! И това с изминалите години определено не се променя и имиджът на страната ни определо наистина се поддържа такъв, дали от комплекси за величие или не, това въобще не ме интересува, щом като се петни по този начин една страна и то моята!  Политиката си е полика, интересите са си интереси, но когато се петни страната ни не бива да оставаме безразлични, дори и това да означава, просто да изразим протеста си в един форум! В крайна сметка - всеки с властта си! Тези, които имат повече власт - имат и повече отговорност и би трябвало да направят нещо по въпроса свързан с такива "творения"...
Сега чета "Quo vadis" на Хенрик Сенкевич...
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 19:57:17 pm от rosefromstars »
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #456 -: Януари 28, 2012, 22:54:51 pm »
Аз си прочетох книгите от библиотеката и не прецених, че през почивните дни няма да имам какво да чета, но д-р Бърди (в една друга тема) ми напомни за книга, която имам и се каня отдавна да препрочета - Чарлз Чаплин - "Моята автобиография"
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #457 -: Януари 29, 2012, 10:07:58 am »
вчера се отклоних и забравих да пиша по темата

днес ще продължа с Шмит - "Оскар и розовата дама" и "Сектата на егоистите"


по празниците препрочетох "На изток от рая" - доста неща, които съм забравила и нови открих

купих си все отлаганата  "Марина" на Сафон - препусках си из Барселона поднесена в стил Софон

ако някой е чел автобиографията на Маркес, нека сподели дали си струва
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #458 -: Януари 29, 2012, 10:31:06 am »
В момента чета Китайски вълшебни приказки. Много поучителни и на места тъжни като на Андерсен.
Наскоро прочетох Да убиеш присмехулник и много много много ми хареса!
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #459 -: Януари 29, 2012, 23:33:31 pm »
Тара, коя точно автобиография имаш предвид на Маркес? Тази ли?

http://www.helikon.bg/books/45/644160_gabriel-garsiia-markes.-edin-zhivot.html

Иначе последните два романа на Маркес се смятат за автобиографични. Чела съм ги преди 6-7 години. Типично в негов стил бяха.  :)