0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #320 -: Декември 01, 2010, 17:54:40 pm »
jam ,не че съм фен на италианската кухня , макар че преди седмица случайно видях ето това: и ме заинтересува, но тогава нямах пари ,а днес не я намерих




ето това си купих днес:


http://www.helikon.bg/books/303/150918_tcvetiata-na-dazhdovnata-gora.html
Дано това ,че е ароматизирана "ми понесе"   и да мога да споделя мнение за нея.


Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #321 -: Декември 01, 2010, 19:58:31 pm »
"Яж, моли се и обичай" чета в момента и съм вече на третата част за Индонезия. Книгата ми допада много и се чете лесно. Освен че дава много познания в насоки, от които се интересувам, е и много увлекателна като роман.
Имала и продължение "Кажи да" или нещо подобно беше.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #322 -: Декември 01, 2010, 20:11:05 pm »
..
Имала и продължение "Кажи да" или нещо подобно беше.
Аз се разочаровах от него/продължението/ - все едно друг писател го е писал.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #323 -: Декември 04, 2010, 07:04:48 am »
Подсъзнанието може всичко.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #324 -: Декември 04, 2010, 21:44:31 pm »
Здравейте дами.Да се отчета и аз  :wink:
Току що завърших "Стари вещи, нов живот" на Катрин Елиът.Препоръчаха ми я като лека и забавна(като за след трансфер, но не бих споделила това мнение)
Сега съм взела "Яж, моли се и обичай",ще я почна скоро .
Това е за хартиен носител.Иначе отскоро започнах да тегля книги от e-book, и съм сравнително доволна- по-бързо и евтино ,но пък не всички книги ги има за момента.
Последната е-книга,която прочетох беше "Метеоритът" на Дан Браун
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #325 -: Декември 04, 2010, 22:23:54 pm »

Това е за хартиен носител.Иначе отскоро започнах да тегля книги от e-book, и съм сравнително доволна- по-бързо и евтино ,но пък не всички книги ги има за момента.

Но пък е предимство, че можеш да намериш книги, които отдавна са изчерпани от тираж.

Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #326 -: Декември 04, 2010, 22:35:07 pm »
Напълно споделям  :wink:
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #327 -: Декември 05, 2010, 01:02:07 am »
"Дукесата" на Аманда Форман, историческа биография. Книгата и авторката са в основата на филма с Кира Найтли. И книгата, и екранизацията са екстра!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #328 -: Декември 06, 2010, 12:55:46 pm »
Ниво 26 на Антъни Зуикер - първата интерактивна книга - трилър.
Става въпрос за брутален сериен убиец - пълен психопат, а на всеки 20 страници е даден код, с който можеш като влезеш в сайта на книгата да проследиш съответния момент филмиран. Препоръчаха ми я от книжарницата като страхотна! Уви сайта в който трябва да се въвеждат кодовете е ужасно организиран, едно безкрайно сайн ъпване, препращане по различни профили и накрая нищо! Аз съм на половината от книгата без да гледам нито един от клиповете, писах възмутително писмо до съппорта на сайта, :D но уви нямам отговор.
Книгата е доста интересна, особено за тези които обичат този жанр, но е доста изнервящо, че не може човек да се възползва напълно от опциите й. Та ако някой попадне на интерактивна книга да ги накара още в книжарницата да влязат във въпросния сайт и да проверят отварят ли се въпросните клипове или не.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #329 -: Декември 11, 2010, 14:09:51 pm »
Шлифоващият диаманти
Геше Майкъл Роуч
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #330 -: Декември 11, 2010, 21:40:48 pm »
"Братята" на Джон Гришам-половината направо я "глътнах" снощи :)

*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #331 -: Декември 12, 2010, 18:08:04 pm »
Аз дочетох "Кажи Да" и наистина е много по-различна.Елизабет Гилбърт е наблегнала на много задълбочено проучване,относно брака,семейството и т.н. и се е получила една доста скучна документална книга.Има някои интересни моменти,но определено не е като "Яж,моли се и обичай".
Докато четях"Кажи Да",междувременно изгълтах на един дъх "Хиляди сияйни слънца" и сега съм се заела с "Ловецът на хвърчила".Отдавна се канех да ги прочета по препоръка от Вас момичета и съм очарована от автора-Халед Хосейни.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #332 -: Декември 14, 2010, 10:50:41 am »
Аз чета поредицата "100 личности- хората променили света" Много мотивираща литература.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #333 -: Декември 16, 2010, 16:14:45 pm »
Аз чета поредицата "100 личности- хората променили света" Много мотивираща литература.
Биографична ли е? Много обичам да чета биографии.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #334 -: Януари 20, 2011, 21:06:52 pm »
Прочетох "Играта на ангела" на Сафон, която бях купила.
Майстор е Сафон в изграждане на сюжети от мистерии,
 тук обаче в сравнение със "Сянката на Вятъра" всичко е извън реалното.
Прочетох я на един дъх, но "сянката на вятъра" ми допада повече.
Смятам да му дам още един шанс по нататък с "Марина" / ако някой я е чел да сподели/

"Слугинята" за мен е  посредствена, нещо като нахвърлян сценарий за филм.
Така поднесената в книгата расова дискриминация и всички последствия от нея,
ми беше все едно прочетено вече другаде.

Другата книга, по която всички изказват хвалебствия, а на мен не ми хареса
 е "Яж, моли се и обичай"
Чак третата част за Индонезия ми беше по интересно. Може би, защото авторката вече, освен яденето и молитвите се отдаде и на секса  :lol:
В часта за Индия, Лиз  описваше как два часа при свечеряване седи и медитира на една пейка без да помръдне, дори при нашествието на комарите.
Накрая заключи, че е идържала стоически и имала 20 ухапвания от насекомите,
по мое мнение така както го беше описала трябва да са били поне 200.
Туристическа обиколка с курсове по йога и себепознание, за мен нищо особено.

Сега отлежава  в шкафа другата харесвана от всички книга "Ловецът на хвърчила", но ще продължа  с "Цар плъх" .

Днес си купих добре познатото "старо" - "Зимата на нашето недоволство" и "Гроздовете на гнева" и съм много, много доволна.

« Последна редакция: Януари 20, 2011, 23:00:27 pm от Тара »
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #335 -: Януари 21, 2011, 12:36:05 pm »

Другата книга, по която всички изказват хвалебствия, а на мен не ми хареса
 е "Яж, моли се и обичай"


И аз не я харесах. Скоро я свърших, но сега препрочитам някои пасажи да не би пък да съм пропуснала нещо.
"Зимата на нашето недоволство" ми е номер 1. Връщам се към нея винаги.
*
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #336 -: Януари 21, 2011, 21:36:02 pm »
В момента чета "Прераждане и еволюция", много обичам окултна литература.
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #337 -: Януари 21, 2011, 22:32:07 pm »


Сега отлежава  в шкафа другата харесвана от всички книга "Ловецът на хвърчила", но ще продължа  с "Цар плъх" .





"Ловецът на хвърчила" е уникална , но много тежка книга.
Ако ще започваш Клавел , бих те посъветвала да прочетеш и "Вихрушка", и после "Ловецът..."
За  мен  мога да кажа, че "Вихрушка" ме въведе в Ирано-Афганистанското битие и по-лесно прочетох и разбрах и "Ловецът ..." и "Хиляда ссияйни слънца" на Хомейни
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #338 -: Януари 22, 2011, 11:03:29 am »
Купих тази  и сега я започвам:


След "Шоколад ", "Петте чтвъртинки на портокала" И "Къпиново вино"   /последната многооо ми хареса /  , май  ставам фен на Джоан Харис.


За  коментираната "Яж , моли се и обичай" , аз след като гледах филама , се канех да я купя , но реших ,че прясно след филма няма да  я чета , та спестих засега :lol:
А за Стайнбек   -просто няма нужда от коментари  , Тара  е абсолютна права  - добре познатото "старо"  и страхотно четиво.
С Джеимс Клавел и аз се запознах най -напред чрез "Вихрушка"  и   ме завладя ,и продължих с всичко останало
« Последна редакция: Януари 22, 2011, 11:17:15 am от nimika »


*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Коя книга четете в момента? Тема за отзиви.
« Отговор #339 -: Януари 22, 2011, 12:37:45 pm »
В момента чета на Мирча Елиаде "Младост без младост" и като за начало съм много развълнувана...  :)
Книгата се води в жанр фантастична проза. Сюжетът разказва в началото за възрастен професор по лингвистика, който след като е ударен от светкавица в една дъждовна нощ, най-напред може само да чува и да мисли, а в последствие се оказва, че подмладява...   8)
Много харесвам Мирча Елиаде...

По книгата има и филм на Копола, който също искам да гледам. Чух, че някои сцени са заснети в Балчик...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."