0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Успешно ин витро след дилатация
« -: Април 03, 2010, 14:03:40 pm »
Момичета,
Има ли успели след дилатация при крив и стеснен канал.Това сигурно намалява шансовете или дилатацията все пак помага ? Да направим малко статистика за да стане ясно какво да очакваме .
Ценя мнението ви .
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно ин витро след дилатация
« Отговор #1 -: Април 03, 2010, 23:08:21 pm »
Аз имам две такива дилатации, и след двете нямах успешни трансфери. В месеците непосредствено след дилатациите или не е имало прониквне или ако имаше беше "нечисто". Опитите бяха неуспешни вероятно и по други причини. При мен (шийката ми е екстремно крива) успешен бе трансфера на третата процедура с подходящ метален катетър (или както аз го наричам Робокоб) и подходяща премедикация. Първоначално в клиниката нямаха такъв инструмент, но в интерес на нас "кривошийните" пациентки бе доставен за което съм изключително благодарна! :D
Винаги съм съветвала момичетата с проблемни шийки да не започват процедрура без да имат концепция за чист трансфер, чистия такъв е 50% успех!
Кураж момичета, решения има!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Успешно ин витро след дилатация
« Отговор #2 -: Април 06, 2010, 14:22:19 pm »
Евро, можеш ли да обясниш какво занчи "нечист" трансфер.
Аз се оказах с крива шийка. Резултатът беше, че единствената ми инсеминация ме боля много, хванаха ми шийката с хистерометър (което не знам какво е точно, нещо метално беше) и после имах зацапване като след хидротубацията, дори и по-обилно. Не знам какво точно е станало, никой нищо не ми обясни.
Сега седя и се чудя какво да правя, за дилатация ли съм, не съм ли. За себе си съм дълбоко убедена, че при инсеминацията стана оплождане, но цикълът ми дойде с няколко дни закъснение, много обилен и продължителен (странно, но не и болезнен).
Според мен, зацапването след инсеминация също надали допринася за успеха на процедурата.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно ин витро след дилатация
« Отговор #3 -: Април 06, 2010, 17:48:50 pm »
Нечист трансфер имам предвид щипане на шийката, травмиране, прокървяване...
Говорим обаче за ембриотрансфер. За инсеминацията не мисля че има огромно значение, тъй като в матката се поставя обработен материал, който тепърва ще пътува към  яйцето, и тепърва ще се стане евентуалното оплождане, делене на клетки и имплантация. Това ще се случи 5-7 дни след травмата на шийката, която отдавна ще е "забравила" че е била травмирана. Предполатам че могат да бътат предизвикани евентуални контракции, но не знам как те се отразяват на спермалната капка, доставена вече в матката.
Да шийката се защипва, но мисля инструмента се казваше двузъбец, хистерометър е друго.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Успешно ин витро след дилатация
« Отговор #4 -: Април 06, 2010, 18:46:13 pm »
Аз около 5 дена си ходех със зацапване. Не са ми защипвали шийката, изправиха ъгъла с нещо метално с топче накрая или с него мери ъгъла и после подви катетъра, не можах да разбера. Натискаха ме по корема също, за да изправят ъгъла. Надявах се на по-атравматични процедури в бъдеще, видях че има и твърди катетри за инсе, надявам се да има решение и за мен.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Успешно ин витро след дилатация
« Отговор #5 -: Април 06, 2010, 20:02:31 pm »
Да, това с топчето е хистерометър.  :)
Проправяли сте път.  :wink:
Дано следващите ви процедури са нетравмиращи и успешни!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com