0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

бременност 12 г.с. и понижен хематокрит
« -: Февруари 27, 2007, 11:44:38 am »
здравейте момичета,

вече съм 12 г.с и си взех кръвните изследвания. Притеснена съм, че хематокрита ми е под долната граница, както и хемоглобина ми е на долната граница

хематокрит (HCT) - 34.4 (на бележката пише, че границите са от 35-50, но аз видях в Интернет, че за жени са дори 37 нагоре)

хемоглобин - 117

Моля да ме посъветвате дали всичко е ок, много съм притеснена защото съм на преглед чак след седмица....

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: бременност 12 г.с. и понижен хематокрит
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2007, 16:04:28 pm »
Мака, немога да отговоря на въпроса ти, но те съветвам да го зададеш на д-р Даскалов, в закованата по-горе темаhttp://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9086.0. Той ще ти даде компетентен отговор възможно най-скоро, може би до края на деня.
Успех!
Re: бременност 12 г.с. и понижен хематокрит
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2007, 09:40:18 am »
Хмм, вчера ти писах отговор, но явно не съм го постнала като хората :?
Та накратко - за бременност не знам, но по принцип - има 4 показателя в ПКК, които пряко зависят от хемоглобина - съотношение от него и други показатели са, вкл. хематокрита. Твоят хемоглобин е мъничко под норма - аз например съм винаги така и тези 4 показателя са ми винаги малко под норма също.
За анемия може да се говори при ст-сти под 100 на хемоглобина, ако не се лъжа. Мисля, че с допълнителни тестове може да се определи вида на анемията. Аз например имам генетична мутация МТХФР, която може да е причина за ниския хемоглобин.
Консултирай се с лекар, специално при бременност, дали трябва да предприемаш нещо.

А обичайно колко ти е хемоглобинът?

Успех!
Благодаря ти, Бени!







Re: бременност 12 г.с. и понижен хематокрит
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2007, 10:14:49 am »
Специално за Хемоглобина е един вид "нормален" за бременност. Едни доктори ще ти предпишат да приемаш желязо, други ще ти кажат че е нормална стойност и не е нужно да се приема нищо допълнително. Някъде бях чела, че за опасни се смятат стойности под 95, но просто съм го чела, не че съм сигурна в това, което ти казвам. Най-добре е доктор да прецени.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: бременност 12 г.с. и понижен хематокрит
« Отговор #4 -: Февруари 28, 2007, 10:48:27 am »
момичета,
благодаря ви за отговорите. фрешбриз преди да забременея - т.е. средата на декември си правих рутинни кръвни изсследвания и тогава хемоглобина ми беше 150. т.е. е паднал доста....

дано всичко да е наред, моля се непрекъснато .... другата седмица съм на преглед и ще ви пиша как са нещата
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: бременност 12 г.с. и понижен хематокрит
« Отговор #5 -: Февруари 28, 2007, 12:28:30 pm »
Моя хемоглобин винаги е бил нисък- в началото на бременността-102, в 2 триместър- 96, седмица преди раждането- 92, а вечерта преди да родя- 89 8O. /раждах секцио и ако се наложеше по време на операцията, щяха да ми преливат кръв, но не се стигна до там/От всичко казано до тук, искам да ти кажа да не се притесняваш за хемоглобина, а да говориш с док да ти изпише железен препарат, ако спаднат стойностите.
Re: бременност 12 г.с. и понижен хематокрит
« Отговор #6 -: Февруари 28, 2007, 15:39:47 pm »
Мака, разбира се, че всичко ще е наред - просто за всеки случай вземи мнението на лекар, на когото имаш доверие и ако се наложи, взимай мерки. Но и аз знам, че такива стойностти не са проблем.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: бременност 12 г.с. и понижен хематокрит
« Отговор #7 -: Февруари 28, 2007, 21:41:10 pm »
Мисля, че няма защо да се притесняваш за хемоглобина. И моят преди започване на процедурата по ин витро беше 155 . В момента съм бременна в 14 г.с. с хемоглобин 101.