0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: След трансфер?
« Отговор #880 -: Юли 29, 2009, 18:06:18 pm »
Темичката се е пораздвижила и това много ме радва!  :D Пожелавам успех на всяка от нас! Дано бързо да минат дните в чакане на най-прекрасната новина!
mira_m66 благодаря за инфото! Много е полезно!
Значи ще трябва да се пазя повечко тези дни!  :D
Успех момичета!
*
Re: След трансфер?
« Отговор #881 -: Юли 30, 2009, 14:16:29 pm »
Привет от мен отново!
Днес е 6ти ден от ЕТ. Днес се случват смущаващи за мен неща! :( Сутринта се събудих от силна болка ниско долу, като ПМС, която отшумя за 5 мин. Сега от поне 2 часа усещам корема си стегнат като камък и е леко болезнено! Смятате ли, че е тревожно и дали да звъня на док? п.п. пия но-шпа.
Re: След трансфер?
« Отговор #882 -: Юли 30, 2009, 14:18:14 pm »
Здравейте момичета
Как сте днес?
Аз съм добре
Днеска не ме е болял корема много
За развитието на ембриона много хубаво е обяснено на сайта на един от варненските инвитро центрове:
http://www.ivfcentre-varna.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=39&Itemid=64
Някъде на 7-мия ден от оплождането ембриона се излюпва и след това започва имплантация, която пък до колкото знам може да трае и до 5-7 дни.
Аз си обяснявам различните дни на прокървяване при различните момичета с това, че първо ембрионите се трасферират в различни фази - от 2-ри до 5-ти ден и второ - имплантацията при различните жени е с различен срок - от 2 до 7 дни.
Мерси за инфото!
Re: След трансфер?
« Отговор #883 -: Юли 30, 2009, 14:22:29 pm »
Привет от мен отново!
Днес е 6ти ден от ЕТ. Днес се случват смущаващи за мен неща! :( Сутринта се събудих от силна болка ниско долу, като ПМС, която отшумя за 5 мин. Сега от поне 2 часа усещам корема си стегнат като камък и е леко болезнено! Смятате ли, че е тревожно и дали да звъня на док? п.п. пия но-шпа.
Може да е нормално,но не съм сигурна
Ако се притесняваш обади се на док ,той най-добре ще ти каже :bighug:
*
Re: След трансфер?
« Отговор #884 -: Юли 30, 2009, 14:40:54 pm »
viki_vat  - вероятно е нормално. Но звънни на док, ако се притесняваш. Тревогата не е от полза.
Между другото някъде четох, че след трансфер не е хубаво да се ползват епилатори, поне първите дни. Аз лично спазих тази препоръка и колкото и да ми беше неприятно използах само бръснач. Също трябва да се внимава с горещите душове. Къпете се с по-хладка вода. Аз от страх не се изкъпах 2 дни след трансфера, но на третия не издържах. Помолих ембриончето да ме извини, ама ще трябва да го подложа на това изпитание!!! :lol:
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: След трансфер?
« Отговор #885 -: Юли 30, 2009, 14:54:41 pm »
И аз се къпя с хладка вода и не използвам епилатор!  :D Леле на какви неща вярваме, само за да не навредим на душиците малки...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: След трансфер?
« Отговор #886 -: Юли 30, 2009, 15:12:07 pm »
Момичета, живейте си нормално както и преди трансфера:)
Първите 2 опита се пазих като в инкубатор едва ли не, и не се получи нищо. При последния опит, съм ползвала и епилатор, и с гореща вода се къпех (не вряла но не и хладка), и в градината си работех, пиех кофеиново кафе, рано сутрин по една голяма чаша, кола пиех и трева косих с машинка, и не спрях да карам кола от деня на трансфера та до днес:)Все неща, които преди не правех защото "не било хубаво".
Не ви карам да правите всичко това, но не си причинявайте допълнителни терзания променяйки навиците си.
Неможете да навредите на ембрионите си ако сте спокойни и ако вярвате. Останалото ще си свърши природата:)

Останете си усмихнати и уверени, че това е вашият опит и вашето чудо. И това не е доказано, че помага но поне не вреди и мен ме караше да не стъпвам по земята:)

viki_vat, и аз имах болки като твоите след трансфера, корема ми също се стягаше. Пиех нош-па за отпускане на мускулатурата. За болките не помагаше но поне на напрежението в корема ми и до днес помага.
Не те ли отпуска корема когато пиеш нош-па?

Усмихнете се и оставете черните мисли за след теста. Аз обаче ви пожелавам да няма такива и да видите вашите вълшебни 2 чертички:)

Успех момичета:)
« Последна редакция: Юли 30, 2009, 15:19:46 pm от Lisko »
*
Re: След трансфер?
« Отговор #887 -: Юли 30, 2009, 15:32:56 pm »
Пия Но-Шпа 3х2т. от деня на трансфера. До сега не ме е стягал така. Сега малко ме отпусна, но пак усещам дисконфорт и напрежение.
*
Re: След трансфер?
« Отговор #888 -: Юли 30, 2009, 17:43:43 pm »
Lisko  - съгласна съм с теб - не трябва много да си променяме навиците. Аз всъщност спазих само тези 2 неща - не ползвам епилатор - обяснението бе, че болката, която причинява може да доведе до контракции. Стори ми се разумно донякъде. Прочетох това и за банята - е - само първите 2 дни не се изкъпах. Реших, че тъй като след трансфера пропатувах 300 километра, е добре поне това да го спазя. За кафето - и аз не съм го оставила. То само едно пия на ден, та остана и това да оставя. Още повече, че ми действа разхлабително. Пък тук чета, че голяма част от момичетата ги хваща запех от утрогестана и ползват разхлабителни. Е, - по-добре кафе пред това. Ям повече плодове, но аз тях ги обичам - това е удоволствие за мен. Не лежа, разхождам се. Не ходя на работа, само защото работата ми е много стресова. А стреса смятам да го избягвам и там съм категорична, че е вреден.
По въпроса за алкохола - наложи ми се да спра хубавата ракийка  :lol:. Но пък пийвам по малко биричка. Не пуша, но ако пушех - щях да ги откажа постепенно сигурно.
Та това е! Не искам да всявам паника. Наистина не е добре човек много да се вживява и да се вцепени като мумия.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: След трансфер?
« Отговор #889 -: Юли 30, 2009, 20:52:00 pm »
Момичета напълно съм съгласна с вас
При първата бременност правих абсолютно всичко както преди да забременнея
Ходих си на работа,пиех си кафето и даже цигари пушех
От колата не съм слезнала докато родя
Постоянно пътувах до София даже до морето съм карала
Сега положението е същото само където  съм в майченство и бягам по Даная :lol:
Епилатор не ползвам защото не издържам на болка ной-добре бръснач
Това е :wink:
*
Re: След трансфер?
« Отговор #890 -: Юли 30, 2009, 20:59:05 pm »
С първата бременност лежах повечето време след трансфера, но имах и болки и не се чувствах добре. Сега нямах никакви болки, никакви симптоми и не съм се спряла, нося си и малката, която е 11 кг :D
Късмет момичета!

Re: След трансфер?
« Отговор #891 -: Юли 31, 2009, 13:31:08 pm »
Привет момичета
Как сте днес?
Мен не ме боли нищо и съм много добре :D
*
Re: След трансфер?
« Отговор #892 -: Юли 31, 2009, 17:46:25 pm »
Ами и аз да кажа, че съм добре! Нищо особено не чувствам, все едно нищо не сме правили! Дано да е за добро!
Re: След трансфер?
« Отговор #893 -: Юли 31, 2009, 21:23:33 pm »
А пък аз направо имам бомби, не гърди! Пети ден от трансфера (вкл). И леко с javascript:void(0);болки, а иначе не ми се случва при цикъл. Да знаете, че е от лекарствата  osi_10 Иначе вече не затегнато положението. :lol: Оправих се с повече млечна храна.
Re: След трансфер?
« Отговор #894 -: Август 01, 2009, 11:42:07 am »
Здравейте момичета, аз съм нова и за мен това е първо инвитро. Днес ми е 7 ден след трансфера. Имам големи проблеми с ходенето до  две нули :balk_145: Дуфастона не ми помага много . Моля Ви ако някоя от вас знае нещо с което може да ми помогне да сподели
Re: След трансфер?
« Отговор #895 -: Август 01, 2009, 11:43:38 am »
Обърках се дуфалак не ми помага
*
Re: След трансфер?
« Отговор #896 -: Август 01, 2009, 14:29:17 pm »
Здравей, didilia, яж повечко плодове, по това време има много голямо разнообразие.Прясно мляко също помага, повече течни храни, може активия да хапваш.
Успех ти пожелавам.
*
Re: След трансфер?
« Отговор #897 -: Август 01, 2009, 16:47:10 pm »
didilia, аз ям всеки ден по една активия, а също така и много плодове и зеленчуци. За сега нямам проблеми, дано се оправиш и ти.
harmony, при предишната ми бременност гърдите ми бяха като бомби. Дано и при теб е така. Аз в момента нищо не чувствам, само дето ме наболяват яйчниците.
« Последна редакция: Август 01, 2009, 16:53:34 pm от du6ka »

*
Re: След трансфер?
« Отговор #898 -: Август 01, 2009, 17:06:45 pm »
didilia, вземи по-голяма доза на гладно. Можеш да добавиш и топло прясно мляко с мед или топло кафе с мляко. Аз винаги съм имала същия проблем, но като комбинирам няколко неща и се получава.  :wink:   Активията не ми помага.


Успех на всички момичета!  :grouphug:

*
Re: След трансфер?
« Отговор #899 -: Август 01, 2009, 20:44:13 pm »
didilia, препоръчвам ти свещичките EVA Q . Само с тях решавах проблема с  :constipated: не само след трансфера до теста, но и до деня преди раждането.