0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: След трансфер?
« Отговор #680 -: Февруари 18, 2009, 18:49:56 pm »
Момичета , а за запечения стомах какво ще кажете, че от няколко дена съм зле.Боли ме долу в дясно  днес и незнам дали не е от това.

сушени смокини + чаша хладка вода -при мен това идеално действа .Също сушени сливи .
Лично на мен помага и тахан -хапвам го с малко мед  и пълнозърнеста бисквитка.
И аз като daliana наблягам на киви и ябълки ,понеже са  ми любими.
Първите дни след ЕТ и аз  бях се  спекала ,но с горните неща се оправих.


Re: След трансфер?
« Отговор #681 -: Февруари 18, 2009, 19:12:31 pm »
мерси момичета, щте пробвам с някои от нещата.
Re: След трансфер?
« Отговор #682 -: Февруари 18, 2009, 21:00:24 pm »
Може да се каже че постоянно съм така,но по време на процедурата положението стана още по "запечено",вечер в една купичка си разбърквах лъжичка мед с мюсли и кисело мляко,на сутринта мюслито е омекнало и готово за хапване,на мен ми погаше да отида спокойно до тоалет.без напъване.Пробвай
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: След трансфер?
« Отговор #683 -: Февруари 18, 2009, 21:43:53 pm »
Аз правя същото но вместо мюсли слагам овесени ядки,при мен има добър ефект.

Re: След трансфер?
« Отговор #684 -: Февруари 18, 2009, 21:45:43 pm »
Мили момичета знам че чакането е доста тежко няколко пъти съм го изпитала.Симптоми толкова рано неможе да имате а да имате те са се едно ще ви идва цикъла.Най ранния и верен тест е кръвния който може да се направи на 10 ти ден след трансфера.
Пожелавам успех на всички чакащи  :bighug:
*
Re: След трансфер?
« Отговор #685 -: Март 02, 2009, 12:21:39 pm »
Да побутна темата.Втори ден след трансфер.След две нощи с много силно ПМС/веднага след трансфера/, нещата се успокоиха.Не чувствам нищо особено. :lol:А и е много раничко.Но пък си имам алергична реакция от инжекцията но-шпа преди трансфера.Май ще се пие антибиотик.Претеснява ме само това зловещо Пмс , което имах да не е пратило ембриончето някаде си.ПМС и контракции на матката дали е едно и също.Много глупости изписах, но темата беше минала  много назад :wink:
*

    diva73

  • ***
  • 152
  • Вярвах и успях!
Re: След трансфер?
« Отговор #686 -: Март 02, 2009, 16:26:45 pm »
Претеснява ме само това зловещо Пмс , което имах да не е пратило ембриончето някаде си.ПМС и контракции на матката дали е едно и също.Много глупости изписах, но темата беше минала  много назад :wink:

Аз също мисля, че темата е доста добра и трябва да се пораздвижи. Пожелавам успех на всички нас, които тръпнем в очакване да видим така мечтаните две чертички.
И понеже никой не отговори на koleanще си позволя да изразя моето скромно мнение, че между ПМС и контракции на матката няма нищо общо. Миличка, знам колко е трудно чакането. Аз съм едва 7 ден от трансфера а ми се струва че е минала цяла вечност. Не се плаши от ПМС, всички казват, че е нормално. Аз самата ги имах, но отминаха. А за контракции дори и не мисли. Бях си внушила че имам контракции, защото усещах стягане на горните коремни мускули и имах затруднено дишане, но след като говорих с док се оказа че това са признаци на лека хиперстимулация, което често е добър знак за настъпваща бременност. Така че с внушения и отрицателни мисли можем само да си навредим.
Сега най важното е спокойствието и вярата. Успех момичета. :bighug:
« Последна редакция: Март 02, 2009, 16:31:36 pm от diva73 »
Господи, благодаря ти!!!
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: След трансфер?
« Отговор #687 -: Март 02, 2009, 17:12:44 pm »
ха , здравейте и от мен! Късно ви намерих ама все пак....днес ми е 12-ти ден от трансфера. Ходя по петите на diva73  май  :balk_121:
На четвърти ще правя теста , а нервите нещо ме хванаха .... стискайте ми палци момичета !
*
Re: След трансфер?
« Отговор #688 -: Март 02, 2009, 17:16:42 pm »
Добре момичета, в един отбор сме.Вие сте по напред затова ви стискам палци и с ръце и с крака.Клемче, при теб вече не остана.Чакаме :bfp:
Дано да раздвижим темата с хубаво и да повлечем краченца.
*
Re: След трансфер?
« Отговор #689 -: Март 02, 2009, 20:30:04 pm »
Момичета, моля не спамете темата!
*
Re: След трансфер?
« Отговор #690 -: Март 02, 2009, 21:14:22 pm »
О.К., много сори, не беше с лошо чувство.
*
Re: След трансфер?
« Отговор #691 -: Март 12, 2009, 18:35:59 pm »
Зравеите,аз съм 6 ден след трансфер и почвам леко да изкуквам.Като чета всяка от вас си споменава за някакви 'признаци',та и аз да отбележа моите.Още от първия ден имах болки ниско долу,даже вчера имах чувството,че ще ми доиде, хвърча през 5 мин до ОО,даже и през нощта.Дано при всички 'признаците' да са за добро.А по въпроса със запека ви препоръчвам Дуфастон,всякакви други разхлабителни билки са забранени.Вече се чудя с кво да си запълвам времето до теста
*
Re: След трансфер?
« Отговор #692 -: Март 12, 2009, 19:20:15 pm »
Упс,грешка, за разхлабване е Дуфалак,сорииии
Re: След трансфер?
« Отговор #693 -: Март 13, 2009, 09:51:29 am »
Зравеите,аз съм 6 ден след трансфер и почвам леко да изкуквам.Като чета всяка от вас си споменава за някакви 'признаци',та и аз да отбележа моите.Още от първия ден имах болки ниско долу,даже вчера имах чувството,че ще ми доиде, хвърча през 5 мин до ОО,даже и през нощта.Дано при всички 'признаците' да са за добро.А по въпроса със запека ви препоръчвам Дуфастон,всякакви други разхлабителни билки са забранени.Вече се чудя с кво да си запълвам времето до теста

Не търси признаци!!! Все още е твърде рано за това. Опитай да прекараш дните до теста приятно - гледай хубав филм, чети книга, разходи се, среща с приятели и хора, които не знаят че си в процедура, просто за да не говорите за това, а да се разсееш.
Успех
*
Re: След трансфер?
« Отговор #694 -: Март 13, 2009, 10:15:04 am »
Здравейте момичета, моля ви за мнение - на 14 ден след трансфер на замразени донорски ембриони бета ЧХГ 0.105 mu/ml - смятяте ли че има на какво да се надявам още? 
Re: След трансфер?
« Отговор #695 -: Март 13, 2009, 13:20:00 pm »
Макче, съжалявам мила :( Според мен теста е отрицателен, но винаги има възможност за лабораторна грешка!
Бъди силна! Прегръщам те!

Момичета, колко време след трансфер се връщате на работа? Знам, че не е добре да си променяме драстично ритъма на живот, но все пак когато толкова дълго чакаме нещо се хващаме и за сламка!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: След трансфер?
« Отговор #696 -: Март 13, 2009, 13:48:16 pm »
Ами, зависи какво работиш, rozovelka .
Ако работата ти не е физическа, няма проблем да се върнеш към нормалния ритъм.
Но пък, ако имаш възможност да поседиш малко повече време вкъщи, още по-добре.
*
Re: След трансфер?
« Отговор #697 -: Март 13, 2009, 14:44:46 pm »
Момичета, колко време след трансфер се връщате на работа? Знам, че не е добре да си променяме драстично ритъма на живот, но все пак когато толкова дълго чакаме нещо се хващаме и за сламка!
Ами както ти е казала и Елфи много зависи от работата ти.
Аз след първия опит се възползвах от 30-дневен болничен-за мен това беше ужасна грешка, просто не съм от типа хора дето си лежат безцелно в къщи и четат книжки или гледат филми,след замразения трансфер-една седмица в къщи, пак едва изкзрах, след втория опит-два дена в къщи и на работа, след последния един ден след трансфера в къщи и на работа. И след трите опита съм имала бременности да отбележа само за протокола.  :D
 Но при мен работата ми позволяваше, не беше много физически натоварваща, е стояла съм доста права, но не съм вдигала тежко. Така че всеки сам си преценява, а пък от друга страна ако имаш нужда о почивка сега ти се е паднало.  :lol:
 Успех!
Re: След трансфер?
« Отговор #698 -: Март 13, 2009, 15:21:46 pm »
Зависи от работата, ако няма физическо и психическо натоварване, спокойно може да си работиш. След първия ми опит си взех 20 дни болничен, но и да не си бях взела, щеше да ми се наложи, защото имах тежка хиперстимулация. След втория ми опит тръгнах на работа на 5ия ден след трансфера, пак бях с хиперстимулация, но умерена и издържах (работата ми е на стол, пред компютър). Лежах само 2 дни след трансфера, после си се разхождах на воля, дори се прибирах пеша от работа (няколко километра). И при двата опита бях с положителен тест.
  09.11.2007
Re: След трансфер?
« Отговор #699 -: Март 13, 2009, 15:31:02 pm »
Благодаря ви момичета!
Трансфера ми беше в неделя на 8 март, а съм на работа на 16-ти в понеделник. Не ми е тежка работата, имам възможност да си седя през повечето време, а и се придвижвам с кола. Поне ще се разсея, че в момента направо изтрещявам от мислене   :( все опитвам да съм положително настроена, но ми е втори опит и такъв страх ме тресе!
Благодаря ви още веднъж!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]