0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Избор на име
« Отговор #40 -: Август 01, 2011, 21:39:12 pm »
От твоя Лукас се сетих за Лука. На бг е с ударение на а, а чужденците го слагат на у. Заженско се сетих за Мина. Мисля, че няма как да го объркат американците. :wink:
*
Re: Избор на име
« Отговор #41 -: Август 01, 2011, 21:44:10 pm »
Гальонди, за да стесните избора, изчакайте първо да разберете пола! Има-няма един месец и ще е по-лесно.
Аз бих избрала нещо, което няма да го бъркат толкова, и ако може кратичко. И аз харесвам Калоян, но за чужбина е неприложимо. Колежките ми напоследък наблягат на Юлиан и Юлия, както и на Константин. София и Анна също биха били подходящи.

Успешен избор!  :wink:
« Последна редакция: Август 01, 2011, 22:17:10 pm от blue_sky »

*
Re: Избор на име
« Отговор #42 -: Август 01, 2011, 22:14:30 pm »
Да ама женско име нямаме изобщо.. Да не говорим, че ни трябват 2 женски и 2 мъжки имена... ако някой има идеи, да помага... Няма значение с коя буква...

Ема и София.

(Обаче имай предвид, че Ема е сред най-попуярните в момента имена за момиченца в Америка...)
Re: Избор на име
« Отговор #43 -: Август 01, 2011, 22:28:58 pm »
Гальонди, наистина не е лесен изборът  :wink: За момиче може  Анна, Ивана, Лора (е, има р, но на мен ми е любимото  :D). За момче е още по-сложно...предлагам Тома, Максим...Валентин, Виктор...

Ние така и не можахме да се спрем на име за момче, което да върви еднакво добре и в двете държави...В крайна сметка кръстхме бебето с едно френско и едно българско (славянско) име. Тук може да се дадат до 4 лични имена на човек. Ако един ден иска да живее в Бг винаги  може да си ползва второто име, а тук ще си е с френското...
*
Re: Избор на име
« Отговор #44 -: Август 02, 2011, 08:28:25 am »
Трудно ви е момичета, аз покрай италианския сериал се влюбих в името Елиза. Не е Касандра, но е от сериал  :lol: :lol: :lol:
Гальонди, мислете по 2 от вид, че на мен ми се наложи в последния момент да мисля второ мъжко и Йоана стана Йордан  :lol:
А с Дупеш и Партакеш как се смях  :lol: :lol: :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Избор на име
« Отговор #45 -: Август 02, 2011, 10:13:34 am »
От твоя Лукас се сетих за Лука. На бг е с ударение на а, а чужденците го слагат на у. Заженско се сетих за Мина. Мисля, че няма как да го объркат американците. :wink:
Да бе няма. Ако не го напишат с две н-та, ще го четат Майна :-)


  
Re: Избор на име
« Отговор #46 -: Август 02, 2011, 11:06:23 am »
Да не казвам, че искаше да го кръсти Махди, но това е дълга история  :lol:.

Така, така. Мъжът ми през ден се връща от работа, където изобилстват индийци, и заявява, че Маниш/Рупеш/Дупеш/Партакеш/Пушпиндер (избери едно) е чудесно име за момченце.


И аз много работя с индийци, та преди време умирах от смях как не могат да научат името на колежката Тихомира и непрекъснато я наричаха Тхимория... Което е странно, предвид колко са им дълги имената и човек си мисли, че трябва да са по-внимателни в прочитането им  :)

Боби, много добро включване за Майната  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Избор на име
« Отговор #47 -: Август 02, 2011, 11:42:53 am »
ВЕрвайте ми, няма име, което да не може да се омаже от чужденци. Дори първото име да е нормално, решават, че ще ти пишат по фамилия и идва мейл, който почва с "Hello Rangelova, ...."

Съответно в разговорна реч Васил става "Вейзил", Живка - "Зирка" 8O, Ангел е "Анджел" за немците и "Ейнджъл" за англоговрящите.
З в началото на думата за немците не съществува, става Ц, съаотведно Зорница става "Цорница" или на галено "Цори"! Колежката Гергана я прекръстиха на Джери, за по-лесно. Такива ми ти работи.  :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Избор на име
« Отговор #48 -: Август 02, 2011, 11:48:46 am »
Ние имахме същия проблем при избора на име. Българският език е много труден за произнасяне на испанците (и не само...). След повече от 10 години слушане на всякакви варианти на моето име (Стефка), имах едно основно изискване: името да е лесно и звучно на ВСИЧки езици (поне на повечето от тях). И така, избрахме Ивана. Оказа се добър избор. На познатите испанци им харесва, на нас със съпруга ми също...а, щях да забравя: спечелих точки със свкървата, която се казва Иванка.

Гале, колкото до имената на твоите бебоци...: Дейвид (Давид) е лябимото ми мъжко име от детството ми, от както се помня. Даже си спомням, че си въобразявах, че се омъжвам все за Давидовци...Накрая не стана така обаче...Също ми харесва много Виктор (ако е рекъл Господ да имаме момченце по-нататък, може би...), но има “Р”. Мъжки имена, които да ми харесват още са: Константин (е супер!), Иван, Себастиян, Диего (мисля, че не е добър избор в твоя случай, защото е много испано, не знам...), Даниел...

За принцеси: Ивана (естествено...), Калина (без съмнение), Диана, Даниела, Виктория, Ана, София, Божана, Сияна....

Изборът е твой...Чакаме с нетърпение да ни кажеш пола на бебетата, така ще се концентрираме върху конкретната задача!


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Избор на име
« Отговор #49 -: Август 02, 2011, 12:01:37 pm »
Партакеш и Дупеш много ме развеселиха  :lol:

Иначе и французите са майстори на изчанчване на имена и фамилии. Помня как един коментатор на футболен мач се мъчеше да каже името на вратавя Здравко Здравков  :lol: Получаваше се нещо като Зазко Заков, голям смях беше  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Избор на име
« Отговор #50 -: Август 02, 2011, 12:46:53 pm »
Ха, за англоговорящите и не само и мъките им с нашите имена се сещам за братовчед ми и неговата "трудна" фамилия в която има ой и ч- След като установили, че не могат да я произнесат решили да пробват с малкото име - като чули Йордан само казали - ооооу. :lol: :lol: :lol:
*
Re: Избор на име
« Отговор #51 -: Август 02, 2011, 12:55:57 pm »
Веселина става на немски нещо като вазелина.  :lol:

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Избор на име
« Отговор #52 -: Август 02, 2011, 13:11:36 pm »
Ха, а аз живях 5 години в Гърция и бях Юргана :lol:.
*
Re: Избор на име
« Отговор #53 -: Август 02, 2011, 13:25:07 pm »
Ха, за англоговорящите и не само и мъките им с нашите имена се сещам за братовчед ми и неговата "трудна" фамилия в която има ой и ч- След като установили, че не могат да я произнесат решили да пробват с малкото име - като чули Йордан само казали - ооооу. :lol: :lol: :lol:
Значи моя единия син е без никакъв шанс там  :lol: Йордан Йовчев  :lol:
Re: Избор на име
« Отговор #54 -: Август 02, 2011, 13:55:35 pm »

При нас проблема е, че трябва да мислим имена без "Р", които звучат добре и на английски и на български. Засега съм се спряла на мъжко име - Лукас. Да ама женско име нямаме изобщо.. Да не говорим, че ни трябват 2 женски и 2 мъжки имена.. В случай, че са момиче и момче, ще си изберем по 1 от двете избрани...ако някой има идеи, да помага... Няма значение с коя буква...

Аз щях да избера Даниел или Алекс и Даная или Даяна.
« Последна редакция: Август 02, 2011, 14:03:18 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Избор на име
« Отговор #55 -: Август 03, 2011, 19:14:57 pm »
От опита ми в щатите:
Галя- Гейла
Пламен - Плънам
Гергана- Гъгана
Красимир- Крисмир /естествено с тяхното произношение за Р/
и т.н. ;)


Re: Избор на име
« Отговор #56 -: Август 03, 2011, 19:39:22 pm »
Ей, голям смях му ударих, особено с индийските Дупеш и Партакеш. И аз напоследък съм се замислила как ще кръстим нашата госпожица,иска ми се да започва с буквата Д- за сега съм измислила Деа, Дара, Димана, Дария и Даная , да видим на финала какво ще стане. Дайте си мнението по моите умотворения, отворена съм за нови предложения разбира се
*
Re: Избор на име
« Отговор #57 -: Август 03, 2011, 19:41:39 pm »
От опита ми в щатите:
Красимир- Крисмир /естествено с тяхното произношение за Р/
и т.н. ;)

Има и такива, които откровено се признават за победени и по телефона направи питат буква по буква за "хъ-ръ-и-съ-тъ-о" (ейч-ар-ай-ес-ти-о"). :lol:
Re: Избор на име
« Отговор #58 -: Август 03, 2011, 21:10:06 pm »
Ние за момченце единодушно бяхме избрали с мъжа ми Симеон. Толкова да ми харесва това име!
Обаче чакаме момиченцееее  :P
Re: Избор на име
« Отговор #59 -: Август 03, 2011, 22:40:55 pm »
Ние за момченце единодушно бяхме избрали с мъжа ми Симеон. Толкова да ми харесва това име!
Обаче чакаме момиченцееее  :P

Лесна работа тогава - Симеон става Симона. :D
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!