0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тема на бременните N 76
« -: Юни 03, 2011, 14:17:26 pm »
Позволих си да пусна новата темичка, гледам че в списъка аз съм наред.Пожелавам на всички лека бременност, тези които са на финала леко раждане.Стискайте палци да издържа до вторник, тогава ще е секциото.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #1 -: Юни 03, 2011, 14:22:48 pm »
Честита нова темичка. Записвам се.
chuspito , стискам палци и успех!


Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #2 -: Юни 03, 2011, 14:54:59 pm »
И от мен запис в новата темичка  :D
chuspito Ще устискаш, то не останало време вече, Успех :)
Искам пак да питам за усещаният за движение на плода. От няколко дни усещам едното бебе /поне така си мисля/, но другото не съм го усетила, а днес почти никакви реакции в тумбата нямам, та почнах да се притеснявам.... :? Това което прочетох е че при леко побутване трябва да има някаква реакция, ама колко леко да е побутването и има ли връзка предната и задната плацента с усещането?? Уф, голяма паника съм...
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #3 -: Юни 03, 2011, 15:01:44 pm »
Котарана ако плацентата е предна осещаш по леки движения в началото.Поне така знам аз, но не се притеснявай съвсем скоро ще започнат същинските ритници.Другото което можеш да пробваш е да легнеш по гръб и така се усещало бебетата се размардвали защото им е некомфортно, когато ти си по гръб.За това пак не съм сигурно, но от опит глава не боли.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #4 -: Юни 03, 2011, 16:01:20 pm »
 Да вема да се впиша и аз в новата темичка.
 Искам да ви споделя,че днес бях на запис на тонове.Отидох в Окръжна болница,че ми е много близко. Та имах възможност да разгледам отделението.Момичета, много е добре като условия,ремонта е на една година.Всичко е както трябва да е . Сега ще проучвам за докторите.Ако някой знае нещо,да казва...Може и в темата за раждането

 Получих от САЩ  / имам брат и снаха там / едно малко,уникално сладко подаръче за Момчето.Освен дрешките и маратончиците,които са големи колкото ключодържател  :) са ми пратили едно много интересно шише.Нито е пластмаса , нито стъкло...ами е метално  8O .Прилича не термосче,но не е термос...Много е интересно.
 Ето ви едно линкче към сайта им:
http://www.eco-baba.com/ просто като инфо за новите неща.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #5 -: Юни 03, 2011, 17:13:52 pm »
Чуспи стискам ти палци всичко да е ОК във вторник! Пък после ще чакаме да разказваш как е минало всичко!

Дидон тази "джаджа" е много интересна! На снимката прилича по-скоро на термос???? Отвътре как е?
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #6 -: Юни 03, 2011, 18:11:47 pm »
 Миркас, отвътре си е пак така, стоманата ,не е с двойно дъно... много интересно.Като един от плюсовете в сайта / освен че не съдържа BPA / че предимство пред стъклените е  лекотата и това,че не се чупят при хвърляне. Пише,че е съвместима с други биби,освен тази ,с която го продават
 Е,аз виждам и недостатък,не се вижда колко мляко е останало вътре...но може би е удобно за път и папкане навън
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #7 -: Юни 03, 2011, 18:18:17 pm »
Запис и от нас :P chuspito не остана и всичко ще е наред.На 13-ти,дано всичко е наред до тогава ще се разберем окончателно за секциото май ще е на 24-ти и взе да ме обзема страха,а не трябва 8O.didon много хубаво шишенце :D
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #8 -: Юни 03, 2011, 18:21:37 pm »
Чуспито,ще  устискаш и още как,пък и да не устискаш какво от това важното е да мине всичко както трябва ;).
 Това шише е мн яко на визия ,ама хич не ми се струва практично,именно че не се вижда количеството,то и за навънка да тръгнеш пак трябва да знаеш колко мляко правиш или колко се изяжда,но пък за вода или чай си е екстра :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #9 -: Юни 03, 2011, 18:25:41 pm »
 да,да, най-вероятно за чай и вода ще да е.А знаете ли колко малко изглежда,а пише грамаж  от 350 мл...
 Хихихи,ако не влезне в употреба за момчето,майка му или баща му ще си носят вода като ходят на сноуборд  :lol:
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #10 -: Юни 03, 2011, 20:19:15 pm »
Запис и от мен. Честита нова темичка и да се напълни с много нови бременилки.

*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #11 -: Юни 03, 2011, 21:34:14 pm »
Честита нова темичка!
С пожелание за нова вълна растящи коремчета.
На всички на финала незабравима първа среща. На останалите - леки седмици до финала :)

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #12 -: Юни 03, 2011, 22:02:50 pm »
                              Честита нова тема!
Да се напълни   с много  нови  бременеещи и с вести  за родени  пухкави сладури !


По повод края на предишната тема-за многото покупки и парцалки -неизбежно е  и се увличаме .Успокоявам се ,че не съм само аз така -като погледна колко   дрехи има  и си мисля ,че  ни трябва дрешник за детската отсега :lol:  Дано не се окаже ,че пък нямаме какво да облечем накрая .
Като жена , когато стои пред гардероба и констатира ,че няма подходящата я рокля , я обувки  :lol:


---Аз искам да попитам  за стволовите клетки - коментирали ли сте и обсъждали , ще замразявате ли ?  Ще съм благодарна  родилите вече мами , които са  , да споделят.


---Бях срещнала мнение ,че било хубаво зърната да се мажат от по- рано с Лансинокса  - някои прави ли  го  и какво са ви казали докторите по въпроса ? То след два дни  съм при доктора  и ще питам , но  да споделите и вие.
« Последна редакция: Юни 03, 2011, 22:35:18 pm от nimika »


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #13 -: Юни 03, 2011, 22:23:19 pm »
---Аз искам да попитам  за стволовите клетки - коментирали ли сте и обсъждали , ще замразявате ли ?  Ще съм благодарна  родилите вече мами , които са  , да споделят.

Ако цитирам свекърва ми, "мисля по въпроса". Разсъждавам, че е практична и полезна мярка, и по-скоро бих похарчила пари за това, отколкото да правя вноска за колеж, какъвто е обичаят по тези ширини.

Чела съм, че е важно да има сигурност в дългосрочното съхранение и стабилността на компанията и услугите й. Само първоначалното заделяне на стволови клетки пролет не прави.
*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #14 -: Юни 03, 2011, 22:27:57 pm »


Чела съм, че е важно да има сигурност в дългосрочното съхранение и стабилността на компанията и услугите й. Само първоначалното заделяне на стволови клетки пролет не прави.

 Много точно казано.Аз съм писимист именно в тази част на въпроса в БГ

 Аз мажа зърната и ареолите от 7ми месец с Лансинох.Бяхго чела, също пишеше и за фрикции с кърпа,но това не го правя,признавам  :oops: Крема спомага кожата на зърната да остане влажна...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #15 -: Юни 03, 2011, 22:33:27 pm »
За стволовите клетки -по един начин навярно  е за BG и реалното им приложение,  по друг начин може би стоят нещата в чужбина.
Аз за това питам за България-има ли инфо за наистина реална перспектива и полза  в бъдеще, ако не дай боже се наложи.
Не е въпроса само да ги замразм и съхраним сега  с успокоението ,че нещо сме направили -а дали би имало полза и смисъл в бъдеще  .

didon ,  благодаря-аз много съм закъсняла :lol: - но почвам  :wink: с мазането .


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #16 -: Юни 03, 2011, 22:34:46 pm »
ЕЙ, мацки, пускате нови темички и не се обаждате osi_6
Дано се напълни с много нови попълнения и още повече бебоци


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #17 -: Юни 03, 2011, 22:37:53 pm »
ivanita , все се каня да те питам-защо двете  ти лентички дават разлини дни от бременността :oops: Да се поправиш на сгрешената или нарочно са така за заблуда на противниците :wink:


*
Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #18 -: Юни 03, 2011, 22:40:55 pm »
Хайде и аз в новата тема :D

Нимика, за зърната :D Днес бях на лекция, на която се засегна мазането. Акушерката каза: Мазане около месец преди раждане, по два пъти на ден. След раждане мажеш между кърменията.
В никакъв случай търкане с хавлии, тривки и такива подобни. Обяснението против хавлиите е: При търкане на зърната се отделя окситоцин, който предизвиква контракции. Навремето, когато не е имало системи окситоцин, на преносилите жени са им търкали зърната, за да предизвикат контракции.
Това каза жената, аз пък и повярвах :D

Re: Тема на бременните N 76
« Отговор #19 -: Юни 03, 2011, 22:48:53 pm »
Привет и от нас  :D
Ни сме добре, благополучно ни изписаха на 5 ден от болница и на 30.05 вече бяхме в къщи  :D
Всичко горе долу мина добре, като цяло възстановяване след секцио ми беше най големия кошмар  :?, много болеше....тез конци опъват яко, трябваше ми 1 седмица да се възстановя напълно,ама докато лежах в реанимация 2 дена и слушах родилките с естествено раждане що викания и охкания отнасяха, май и там не много розово положение.......абе лесно няма :?
иначе имах малко проблеми и много сълзи по време на престоя в болница, сега разбирам защо моя док толкова настояваше да замина за София....и се убедих, че бил прав.Неонатология под всяква критика.....толкова нерви изтрепах с тях, просто не искам да се сещам, ама ще споделя в другата тема на какво се дължи моето недоволство....
иначе децата добре са,много послушни...само хапват и спинкат,имаме режим на 3 часа, свекито е с мен и помага много,даже се възползвам да излизам малко натам насам с някоя друга приятелка или по някакви задачки  :wink:
а за усмивките Елена е права, и нашия Алекс все едни усмивки ни прави.....чак сърцето ти се топи, а Дани от няколко дена ни пуска с половин уста някоя друга усмивка :D
обещавам да пусна в албумчето някоя друга снимка  :wink: