0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #260 -: Октомври 10, 2007, 15:59:44 pm »
Перденце, а дали не става въпрос за навик, при Тони, с това спане? повечето деца много лесно свикват с приспиване от мама, гушкане, взимане в родителското легло. като го оставиш сам той вероятно се "натъжава", изнервя...сама казваш, че при вас на леглото си спи.
За вечерното спане от скоро започнахме да го взимаме, то иначе аз ще се убия някъде по улиците от това хронично недоспиване. Заспива верно, но по някое време, пак започва да пъшка, пуфти, върти се, играе си с баща си, реве и ...Така на вечер се разхождаме минимум 4-5 пъти. Навик определено му е да го приспивам, макар и да бях го научила да заспива сам с мен на спалнята.
Аз определено си мисля, че това дете го мъчи нещо/а в смисъл изпитва болка, ох незнам и с това чукане и блъскане, както съм недоспала съвсем лудвам. А кой знае пък, може изнервената му майка на Тони да влияе и на поведението и на спането.

*готвим в къщи. И само!! Не слагаме АМ или мляко в които и да е било храни.
*извеждаме...

Само на "измъчено" дете вид няма... По-будните деца и по-впечатлителните са много трудни за отглеждане.
Може ли да заменим последното АМ с нещо друго?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #261 -: Октомври 10, 2007, 16:04:03 pm »
Докторе, здравейте!
Ние, от около две седмици, варираме с по 4, 5 или 6 - кратно ядене за ден.
Защото - понякога се събужда в 06, но понякога първото ядене е в 09, понякога интервалът между храненията е 3 часа, понякога 3.5, понякога 4 часа.
Константна величина е само количеството ядене - нормално за нейната възраст - 170АМ, около 130 зел. пюре + малко АМ след това ( търси си го), малко под 100гр каша ориз с малко плод + АМ след това.
Нещо нередно, че яде различно като пъти хранения ( съответно и количество) на ден?
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #262 -: Октомври 10, 2007, 16:51:40 pm »
Здравейте докторе,

Пиша ви с молба за информация по следния повод - четейки днес сутринта едно женско списание, попадам на статия със заглавие "Болести при малките бебета", писана от една... ами хайде от мен да мине ... педиатърка.
В статията ставаше дума за различни неща (не ми е под ръка списанието за съжаление), но ми направиха впечатление 2 неща, за които смятам да пиша възмутено писмо до списанието, но ми трябва вашата помощ...

1. Новородените бебета страдали от обезводняване. Затова трябвало да им се дава... подсладена водичка 8O? Доколкото знам, на кърмачетата вода не се дава, да не говорим за захар или подсладители.

2. При бебетата често се случвало подсичане, което се изразявало с мокрещи рани... Препоръчаното лечение: мазане с чист зехтин  8O

На мен ми е ясно, че това са напълно абсурдни неща, горе долу знам какво да напиша до списанието, но ви моля и за някакви научно-обосновани сламки, за да не прозвучи изказването ми на нещо от сорта на "Ами аз така четох и знам, че така не се прави".

Благодаря ви за разбирането

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #263 -: Октомври 10, 2007, 16:52:31 pm »
Може ли да заменим последното АМ с нещо друго?
Ами аз давам към 19.30 - 20.00 ч. постно ядене или супата от ДМК + 1 бр. сухар, понякога каша. С АМ само се приспиваме към 21.30 ч. обаче забелязвам , че напоследък започна да яде повече АМ.
Безмлечните каши само с вода ли да приготвям, това означава ли да изключа млечните каши? Ядем само на Хумана и Нестле.
От 13-ия ден на малчо, сме всеки ден на "чист" въздух, аз иначе в къщи бих откачила. Когато беше по топло имахме поне по две излизания на ден, сега с промяната на времето ще трябва да се преориентираме ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #264 -: Октомври 10, 2007, 16:54:21 pm »
О, Рали, такива глупости съм срещала понякога в бебешките списания.
В началото си ги купувах, уж да науча нещо.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #265 -: Октомври 10, 2007, 16:55:56 pm »
О, Рали, такива глупости съм срещала понякога в бебешките списания.
В началото си ги купувах, уж да науча нещо.
Ааа, Цвете, това не е бебешко, това е Списание за Жената... А за причините "защо бебето не става" какви съвети даваха (това на съседната страница), няма да ви разправям, чеее.. ама там си ги соля по домова книга и с чиста съвест  :lol:

Докторе, извинете за офтопика :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #266 -: Октомври 10, 2007, 17:01:57 pm »
rally, списанията правят лош преразказ. Обикновено моментът с подсладената водичка е докато бебчо кара жълтеницата, защото повечето бебчовци са твърде онесени няколко дни и не ядат. А "подсладена", ами само за тези, които отказват чиста. Моят Малчо например в най-тежкият ден на жилтеницата яде един единствен път, само няколко минути...Иначе и нашата...хм..."педиатърка" ми ги обясняваше точно така нещата за зехтина, може нея да са я интервюирали! :lol:
« Последна редакция: Октомври 10, 2007, 17:03:49 pm от Lan »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #267 -: Октомври 10, 2007, 17:40:26 pm »
Докторе, здравейте!
Ние, от около две седмици, варираме с по 4, 5 или 6 - кратно ядене за ден.
Защото - понякога се събужда в 06, но понякога първото ядене е в 09, понякога интервалът между храненията е 3 часа, понякога 3.5, понякога 4 часа.
Константна величина е само количеството ядене - нормално за нейната възраст - 170АМ, около 130 зел. пюре + малко АМ след това ( търси си го), малко под 100гр каша ориз с малко плод + АМ след това.
Нещо нередно, че яде различно като пъти хранения ( съответно и количество) на ден?
Не, напротив. Така е обикновено.
Разнообразявайте вече плодовете, ако са минали поне 2 седмици с плод...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #268 -: Октомври 10, 2007, 18:56:03 pm »
Здравейте докторе, да ви напиша....
За съжаление немога да предлагам на Криси по-често както съветват някои момичета, защото тя не е гладна и го показва много добре и категорично, защото я наблюдавам и като реши, че се е нахранила не приема нищо. А и ако цедя по-често, няма да се събере кърма. Например когато изпи само 90 мл. и държах шипето, каних я сума ти време и накрая след бутане и мятане се разплака, ясно ми показа, че няма смисъл да я насилвам. Сега по същество - след като ви писах снощи, дойде ред на храненето в 20.00 - плака картко на гърдата, но все пак засука. По едно време спря и непожела повече, предложих другата - отказа, предложих шише - изпи 40 мл. и отказа. Незанам дали се е нахранила, но се събуди в 2.00 за пръв път от два месеца. После в 5.00 и т.н. Днес след сукане на обяд малко и добавка от 70 мл. за пръв път от дълго време не спа след обяд, а тя е мече - спи си зимен сън дълбоко. Т.е. аз наблюдавам някакво разстрийство, поради малкото кърма и играта с АМ. Питайте ме колко изцеждам - снощи след храненето изцедих от едната гърда 140 мл. , но!!!! от тази гърда Кристина не беше сукала изобщо целия ден от 5.00 сутринта. А преди изцеждах толкова преди хранене и след това на Кристина и стигаше.
1. Имам намерение да изцеждам колкото мога след почивки от гърдите и ако евентуално се събира и тя иска, да давам поне едно-две хранения кърма...Какво мислите за това?
2. Мога ли ако преценя детето кога ще се храни и изцедя кърма достатъчно да я държа в шишето, без да слагам в хладилник? Примерно, ако знам, че ще я храня към 20.00, а изцедя в 19.30 да го оставя и да и го дам?
Обадих се на педиатърката, за да и кажа, че искам да вземем секрет на детето от носа, поради факта, че е запушен и понеже друго момиче, с което сме били по едно и също време в болницата е изолирала на детето Стафилокок...и педиатърката ми каза - стафилокок е, няма кво да носиш, няма да изолират друго?
Давай Виброцил.....
3. Какво да правя? Пак трябва да стана лекар, да взема секрет, да търча по лаборатории...
Съжалявам, че са ми толкова въпросите, но откровено казвам, че само вас ползвам за съвети. Незнам как да се отблагодаря, но това е положението.
Поздрави,
Нина
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #269 -: Октомври 10, 2007, 19:36:10 pm »
добре де, да даваш подсладена вода и да мажеш със зехтин равно на престъпление ли е????ми моето бебе отказваше обикновена вода и понеже ядеше само АМ, нямах грам кърма  давах подсладена.Не обичам разните му козметики и съм мазала само със зехтин.Винаги педиатърката се възхищава на кожата на детето ми.Не се е обривала, не се е подсичала, разните му ситни пъпки и подобни, кожата винаги е била хридратирана.Докторе,кажете си мнението, ще е ценно за нас и бъдещите родители.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #270 -: Октомври 10, 2007, 20:31:48 pm »
Здравейте докторе,

Пиша ви с молба за информация по следния повод - четейки днес сутринта едно женско списание, попадам на статия със заглавие "Болести при малките бебета", писана от една... ами хайде от мен да мине ... педиатърка.
В статията ставаше дума за различни неща (не ми е под ръка списанието за съжаление), но ми направиха впечатление 2 неща, за които смятам да пиша възмутено писмо до списанието, но ми трябва вашата помощ...

1. Новородените бебета страдали от обезводняване. Затова трябвало да им се дава... подсладена водичка 8O? Доколкото знам, на кърмачетата вода не се дава, да не говорим за захар или подсладители.

2. При бебетата често се случвало подсичане, което се изразявало с мокрещи рани... Препоръчаното лечение: мазане с чист зехтин  8O

На мен ми е ясно, че това са напълно абсурдни неща, горе долу знам какво да напиша до списанието, но ви моля и за някакви научно-обосновани сламки, за да не прозвучи изказването ми на нещо от сорта на "Ами аз така четох и знам, че така не се прави".

Благодаря ви за разбирането

1. Това е много старо заблуждение. То има предистория. Тя започва с по-тъмните времена в педиатричната специалност, когато педиатрията бе упражнявана от местния бръснар (както и също той бе натоварен с "функцията" на "хирург" -от цирей до ампутации). Тогава не е било практика децата да се поставят на гърда веднага след раждането. Вследствие на това (и по объркване с други успоредно протичащи състояния) детето е склонно към хипогликемии. Забелязали, че децата били по-добре ако им се давало подсладена вода (коригира хипогликемиите). И така си остана това, до около средата на 19 век, когато с практиките децата веднага да се поставят на гърдата тези "водички" отпаднаха от само себе си. Да, отпаднаха там където има педиатрия. Където няма - не отпадат. Просто е. Истината е обаче, че и досега в Европа тук и там дават глюкоза в първите часове след раждане, но това са много изолирани случаи, защото практиката за непосредствено поставяне на гърдата и кърмене е повсеместно валидна (няма цивилизована страна в Европа, където майка и дете да са на различно място (стая,етажи, и т.н.) ).
По принцип склонността към хипогликемия на новороденото е повече свързана с патологично състояние, отколкото да се случва масово и при всички новородени.

2. От десетилетия използването на бариерни кремове е практика навсякъде. Естествено не зехтини и свинска мас! Това е многостранен въпрос... използването на предпазни кремове е задължителен елемент от отглеждането на децата до годинка. Не е практика също да се маже със зехтин- добрата и мека кожа е "част от здравето" на детето и изобщо няма нужда от рехидратиране или "мазане" поголовно. Които деца имат проблеми- те се преодоляват съответно.

Бг педиатрия е тъжна картинка... с много още по-тъжни елементи.
Както и България е тъжно място за живеене днес... не знам как се оправяте, наистина. Съчувствие не е точната дума... мъча се да помагам с каквото мога.
« Последна редакция: Октомври 10, 2007, 20:33:51 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #271 -: Октомври 10, 2007, 20:47:22 pm »
Здравейте докторе, да ви напиша....
За съжаление немога да предлагам на Криси по-често както съветват някои момичета, защото тя не е гладна и го показва много добре и категорично, защото я наблюдавам и като реши, че се е нахранила не приема нищо. А и ако цедя по-често, няма да се събере кърма. Например когато изпи само 90 мл. и държах шипето, каних я сума ти време и накрая след бутане и мятане се разплака, ясно ми показа, че няма смисъл да я насилвам. Сега по същество - след като ви писах снощи, дойде ред на храненето в 20.00 - плака картко на гърдата, но все пак засука. По едно време спря и непожела повече, предложих другата - отказа, предложих шише - изпи 40 мл. и отказа. Незанам дали се е нахранила, но се събуди в 2.00 за пръв път от два месеца. После в 5.00 и т.н. Днес след сукане на обяд малко и добавка от 70 мл. за пръв път от дълго време не спа след обяд, а тя е мече - спи си зимен сън дълбоко. Т.е. аз наблюдавам някакво разстрийство, поради малкото кърма и играта с АМ. Питайте ме колко изцеждам - снощи след храненето изцедих от едната гърда 140 мл. , но!!!! от тази гърда Кристина не беше сукала изобщо целия ден от 5.00 сутринта. А преди изцеждах толкова преди хранене и след това на Кристина и стигаше.
1. Имам намерение да изцеждам колкото мога след почивки от гърдите и ако евентуално се събира и тя иска, да давам поне едно-две хранения кърма...Какво мислите за това?
2. Мога ли ако преценя детето кога ще се храни и изцедя кърма достатъчно да я държа в шишето, без да слагам в хладилник? Примерно, ако знам, че ще я храня към 20.00, а изцедя в 19.30 да го оставя и да и го дам?
Обадих се на педиатърката, за да и кажа, че искам да вземем секрет на детето от носа, поради факта, че е запушен и понеже друго момиче, с което сме били по едно и също време в болницата е изолирала на детето Стафилокок...и педиатърката ми каза - стафилокок е, няма кво да носиш, няма да изолират друго?
Давай Виброцил.....
3. Какво да правя? Пак трябва да стана лекар, да взема секрет, да търча по лаборатории...
Съжалявам, че са ми толкова въпросите, но откровено казвам, че само вас ползвам за съвети. Незнам как да се отблагодаря, но това е положението.
Поздрави,
Нина
Предлагам Ви следното:

*Отбележете най-проблемните хранения. В тези хранения предлагайте добавка след кърменето (кърмене и от двете гърди, сменяйки ги "по средата" на храненето). След два три дена прегледайте записаните количества добавка. Там, където добавката е повече от 1/2 изпиваното за съответното хранене, спрете кърменето само в това хранене. За следващото-предложете само гърда. Би трябвало да има повече мляко и добавката или да е много минимална или никаква. По този начин ще можете да оставите 2-3-4 кърмения и две,три хранения САМО с АМ. По този начин изкуствено ще увеличим интервалите между кърменето в надежда да има повече мляко. Ще видим в динамика после кое и как.

Направете посявки... това не е сериозно изобщо (коментарите и т.н.).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #272 -: Октомври 10, 2007, 20:49:36 pm »
rally, списанията правят лош преразказ. Обикновено моментът с подсладената водичка е докато бебчо кара жълтеницата, защото повечето бебчовци са твърде онесени няколко дни и не ядат. А "подсладена", ами само за тези, които отказват чиста. Моят Малчо например в най-тежкият ден на жълтеницата яде един единствен път, само няколко минути...Иначе и нашата...хм..."педиатърка" ми ги обясняваше точно така нещата за зехтина, може нея да са я интервюирали! :lol:
Жълтеницата не се, и не може да се лекува с глюкозни разтвори.
Ами ако е резултат на сепсис или инфекция тази жълтеница?
Първо обследваме и после решаваме как да действаме- не "на сляпо".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #273 -: Октомври 10, 2007, 20:52:08 pm »
Само да отбележа, че отново сме с хрема и силно воднисти изпражнения. :( :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #274 -: Октомври 10, 2007, 20:59:10 pm »
Само да отбележа, че отново сме с хрема и силно воднисти изпражнения. :( :x
Ако няма температура в следващите часове, това е реакция към храна от прочутите детски "кухни"...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #275 -: Октомври 10, 2007, 21:02:28 pm »
Добре де, на едно малко бебе, незавизимо на кърма или АМ, ако е жадно, няма ли просто да пие вода? Ако се стига до обезводняване просто от непиене на вода, няма ли докато се получи това обезводняване детето да ожаднее? Не задавам ритуричен въпрос, наистина питам!
Лекарите препоръчаха дъщеря ми да поема много течности сега, с оглед на прекараната наскоро тежка уроинфекция. Ама не иска вода. Нито чай. Предложих дори ябълков сок- не иска. Пробвах да давам вода веднага след сън, в полубудно състояние, дори пробвах да и набутам шишето с вода нощем, докато спи, колчем пропие насън! Само дето със спринцовка не и я изсипах в устата, но ми се стори вече безумно. Ами не иска, какво да правя, предлагам, но не иска.
« Последна редакция: Октомври 10, 2007, 21:05:17 pm от tzvetenze »
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #276 -: Октомври 10, 2007, 21:09:20 pm »
Жълтеницата не се, и не може да се лекува с глюкозни разтвори.

А, за лечение и дума не става! Просто като не ядат, няма от къде да набавят вода, за това част от педиатрите тук препоръчват водичка (ако детето приема шишето в тези дни,а отказва гърдата). Поне така ми обясниха в Токуда - иначе тамошната педиатърка каза: "След жълтеницата, никаква водичка!", докато сегашната ми "педиатърка" упорито ми твърди, че въпреки че детето ми отказва категорично вода, трябвало да го насилвам и даже да му бутам с лъжичката ...щото не ще биберона!  :lol:В общи линии много е забавно...не мрак, не тъма, ами вървим с големи крачки право към Средновековието!
« Последна редакция: Октомври 10, 2007, 21:34:04 pm от Lan »
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #277 -: Октомври 10, 2007, 21:10:59 pm »
Добре де, на едно малко бебе, незавизимо на кърма или АМ, ако е жадно, няма ли просто да пие вода? Ако се стига до обезводняване просто от непиене на вода, няма ли докато се получи това обезводняване детето да ожаднее? Не задавам ритуричен въпрос, наистина питам!
Логично е бре - изкарай и ти два дни САМО на прясно мляко и ще те питам дали ще пиеш и вода! Поне аз не мога. В млякото има достатъчно вода, спокойно.
Темата ми е много болна, защото поне по два пъти на седмица майка ми се кара, че видиш ли НЕ давам вода на детето! :lol: И поне още по два пъти спорим за маста, зехтина, яйцата във водата и осоляването със сол и вино! Класика!
« Последна редакция: Октомври 10, 2007, 21:17:19 pm от Lan »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #278 -: Октомври 10, 2007, 21:57:47 pm »
Добре докторе, ще опитам и така, макар, че тя напоследък отказва гърда. Пищи...Тази вечер пробвах друго - изцедих 130 гр /пак след почивка от кърмене/ и го дадох от шише - не протестира, изпи лакомо 100 гр. и отказа, за пръв път обаче плака разстроена СЛЕД хранене, а кърмата беше водниста и правеше мехурчета в шишето, тя се давеше докато суче, може би защото е по-рядко, докато от АМ не се дави.
Мисля да се откажа....
Утре ще звъня по лаборатории и ще занеса секрет.

Лека вечер и успешен ден утре.

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #279 -: Октомври 10, 2007, 23:37:23 pm »
Добър вечер д-р Бърди,
аз както бях писала и преди,  няколко вечери вече отново наблюдавам следното явление.
Бебето яде към 18ч ок 160 гр АМ, след няма и два часа започва  да скърца и да се сърди :), което прогресивно нараства в рев. Същевременно е придружено от ръмжене и свиване на крачетата на горе. Аз решавам че са стомашни проблеми :( /колики или Бог знае какво/, обаче предлагам отново шишето, т. е. 2 часа след като е яла. Изпива го и мирясва, започва да се хили. Въпросите ми са
1. На какво може да се дължи това бързо огладняване вечер, все пак беше изпила 160 гр преди няма 2 ч?
2. Може ли наистина да са били колики, които след изпиване на млякото да отшумяват?
3. Може ли симптомите на коликите и глада да са подобни, имам предвид свиването на крачетата, присвиването, ръмженето
Благодаря Ви и спокойна нощ