0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #20 -: Март 25, 2005, 17:05:46 pm »
Остава да разберем кои! :wink:
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #21 -: Март 25, 2005, 17:22:47 pm »
Уважаема г-жо, подробна информация за програмата за лечение на безплодие по метода ин-витро, може да намерите на нашата електронна страница в линк "Лекарствена политика – програми за лечение - INF." Прегледът на жената преди започване на процедурата за in vitro оплождане се извършва в един от единадесетте IVF центрове, посочени в програмата, където ще се извършва in vitro оплождането. Изследванията с изключение на спермограмата, която се прави в центъра, могат да се направят във всяка лаборатория. Клинико-лабораторните изследвания, за които НЗОК заплаща, могат да се извършват с талон за медико-диагностична дейност, изписан от общопрактикуващ лекар или специалист акушер-гинеколог в доболничната помощ в договорни отношения с НЗОК. Останалите- HIV, Wass, HBsAg, HCV се заплащат от пациента. НЗОК не е в договорни отношения с IVF центровете. Не е необходимо направление, за да се насочи пациента към центъра. НЗОК заплаща само терапията за in vitro оплождане. Комплектоването на документите се извършва от посочените центрове. Право да издават “Протокол за предписване на лекарства, заплащани от НЗОК/РЗОК” имат само специалисти по профила на заболяването, работещи по договор с НЗОК, които са посочени в програмите и критериите за разрешаване отпускането на съответния лекарствен продукт. (Указание за работа с Лекарствен списък на НЗОК – РД-16-4/20.01.2005г.) От казаното по-горе следва, че протоколите за предписване на лекарства, заплащани от НЗОК/РЗОК обр. МЗ-НЗОК №1 се изписват от специалист по профила на заболяването в договорни отношения с НЗОК за извънболнична медицинска помощ. Лечебните заведения, в които се диагностицира заболяването, предлага се лечение и се извършва оценка на неговата ефективност, са: 1)Медицински Център "Репродуктивно Здраве, София ул. “Христо Благоев” № 25-31, тел. 920 09-01. 2)Медицински Център "Репробиомед", София, ул. “Петър Берон” № 5А, тел. 963 08-04, 980 09 91. 3) Акушеро-гинекологичен Център "Димитров", София, ул. “К.Иречек” № 17, тел. 953 41-36, 954-73-40. 4) Ин витро Медицински Център "Братя Тодорови", София, , бул. “Скобелев” № 26, тел. 953 34-00. 5) Отделение по IVF, 1-ва АГ "Св.София", София ул. “Михалаки Ташев” № 2, тел. 920 20-31 /35/ вътр. 266, gsm 0899920003. 6) Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро, София ул. “Цар Борис ІІІ” № 54, тел. 954 91 02. 7) Медицински център "Технобиос", София 8) Медицински Център "ОЛИМЕД', Варна 9) Център по АРТ, СБАЛАГ - Варна 10) СБАЛАГ "Майчин дом", Варна 11) Медицински център "Бора", Пловдив.

ето това отговарят от касаса на въпроса ми кои изследвания се покриват от касата.

И само да кажа, че тук не виждам клиниката от Пловдив за която беше статията в Марица.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #22 -: Август 10, 2005, 00:27:03 am »
Здравейте мили момичета,а някой знае ли какво се случва ако имаш положителен резултат за Хепатит С ?Това влияе ли на незабременяването и предава ли се на плода?Дотук всички лекари са ми казвали,че няма общо и не се предавана плода.Защо се изследва тогава?Може би заради стерилизацията на инструментите  :dontknow: Някой знае ли нещо повече по въпроса?Ще те отрежат ли от програмата за ин-витро ако си с хроничен Хепатит С ?
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #23 -: Август 10, 2005, 21:00:34 pm »
Доколкото знам този вид хепатит се предава по кръвен и полов път.
Само не съм сигурна дали би могла да го предадеш на плода.
Най-добре потърси съвет на лекар. Въпросът е доста сериозен.
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #24 -: Август 26, 2005, 11:45:21 am »
Здравейте,
да ви попитам, за да ползваш ЗК за ин витро, имат ли изискване да имаш официален брак.
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #25 -: Август 26, 2005, 11:47:52 am »
Цитат на: bubata
Здравейте,
да ви попитам, за да ползваш ЗК за ин витро, имат ли изискване да имаш официален брак.


Не би трябвало.
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #26 -: Август 26, 2005, 11:54:01 am »
и аз така мисля, но ще видя първо отговора им
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #27 -: Август 27, 2005, 19:52:58 pm »
Бубе, виж тук: http://www.zachatie.org/statia2.jpg
Казват, че не е необходимо да имаш сключен брак.

Успех!
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #28 -: Август 30, 2005, 10:45:49 am »
А ще имаме ли догодина право на още един опит? В статията не е написано ясно. Иска да каже, че ако в рамките на една година не си успяла веднъж ще има и 500 бройки за повторен опит отново за същата година ли?
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #29 -: Август 30, 2005, 10:49:58 am »
Според мен ако отпускат нови бройки за годината би било редно да дадат шанс на тези, които са останали извън програмата, а са подали документи. По-справедливо е все пак - няма да е честно 1 да прави 2 пъти по касата за 1 година, а друг подал документи да не успее нито веднъж. Кой знае как ще го измислят - тук всичко е възможно.  :cry: Даже според мен е редно и за следващата година, независимо, Че може да се наложи да се подават наново документи, тези за които предната година не е стигнала бройката да имат някакво предимство. Иначе може да се окаже, че семейство кандедатства всяка година, а винаги не може да се вреди поради изчерпване на бройките...
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #30 -: Август 30, 2005, 10:57:28 am »
Не, Сигнусче, там пише за втори опит, но не ми е ясно в рамките на една година или изобщо. Дали изобщо някога ще имаме право на втори опит с помощ от Здравната каса. Съгласна съм, че на всички трябва да се даде  помощ поне за един път, няма спор  :)
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #31 -: Август 30, 2005, 11:00:46 am »
Pupsikche, ми аз не съм прочела никъде досега да не може пак - ама сигурно и това ще се регулира след време до определен брой опити - тази програма е съвсем нова все пак в България. В Белгия броят опити, които се покриват изцяло е  до 6 на двойка, в Германия беше до 3 (сега не знам), Франция до  4  и т. н. четохме ги някъде преди време за различните страни.  За Израел няма ограничения в броя на опитите до раждане на 2-ро дете  :D
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #32 -: Август 30, 2005, 11:16:31 am »
Ех, че хубаво ще бъде да си пробваме повече пъти. А още по-хубаво да не ни се налага!
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #33 -: Август 30, 2005, 20:08:23 pm »
здрасти,
е да така пише ама само пише, щото на мен ми отказаха, здраве да е ще мина и без тях.Надявам се този пътвсичко да е наред
Успех на всички.
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #34 -: Август 30, 2005, 20:27:00 pm »
Цитат на: bubata
здрасти,
е да така пише ама само пише, щото на мен ми отказаха, здраве да е ще мина и без тях.Надявам се този пътвсичко да е наред
Успех на всички.

Добре де бубе, никъде не пише в комплекта с документи да се прилага удостоверение за сключен брак. Аз лично не съм подала документи за касата, но ако някоя е минала от там да каже ... Много странно...
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #35 -: Август 30, 2005, 21:16:37 pm »
Аз подадох документи и си получих лекарствата документ за сключен брак на се изисква

*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #36 -: Август 31, 2005, 09:31:13 am »
Добре де бубе, никъде не пише в комплекта с документи да се прилага удостоверение за сключен брак. Аз лично не съм подала д
окументи за касата, но ако някоя е минала от там да каже ...

Аз подадох документи и взех протоколите от СЗОК,но
абсолютно никъде не ми поискаха удостоверение за сключен граждански брак. 8O
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #37 -: Август 31, 2005, 21:50:45 pm »
да, никъде  не пише, както и никъде не ти отговарят защо точно ти отказват, но тъй като съм любопитна и "нахална" както ме определиха, чух следното - макар и неофициално -" ми на тези години и един несполучлив опит (без касата) на какво се надявате, толкова млади семейства има които наистина се нуждаят от нас"
ми нямам думи значи - това е.
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #38 -: Септември 01, 2005, 11:07:58 am »
Цитат на: bubata
да, никъде  не пише, както и никъде не ти отговарят защо точно ти отказват, но тъй като съм любопитна и "нахална" както ме определиха, чух следното - макар и неофициално -" ми на тези години и един несполучлив опит (без касата) на какво се надявате, толкова млади семейства има които наистина се нуждаят от нас"
ми нямам думи значи - това е.


Въобще не обръщай внимание на подобни коментари.
Когато аз подавах документи,служителката,която ги приемаше ми каза,че трябва да имам пълна кръвна картина и кръвна група на съпруга ми.Добре,че си бях преснимала програмата.Извадих я и я попитах къде точно го пише това изискване?
И тъй като не можа да ми отговори,беше принудена да ми приеме документите/с голяма неохота,все едно,че тя ми плаща/.
Така,че смело напред.Аз съм на 32г. и също имам един неуспешен опит,което не означава,че нямам право да опитам пак,нали?
*
Как да се включим в инвитро програмата на НЗОК
« Отговор #39 -: Септември 01, 2005, 15:51:01 pm »
благодаря ти за подкрепата
да няма да се откажа, но се отказвам от услугите им - и без това никога не съм ги ползвала
дано не се откажат тези които нямат възможност сами да се справят и да се борят до край