0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Блага новина от мен:)
« -: Юли 24, 2006, 14:12:57 pm »
С огромно щастие и вълнение искам да ви споделя, че ще си имам бебенце!
Да, второто ми икси през месец май беше успешно и сега съм в 12-та г.с. Бебето расте и хубавее и всичко това го дължа на д-р Владимиров, д-р Тачева и целият екип. Нямам думи,  с които да изразя безкрайната си благодарност към тези благородни хора, да им благодаря за вярата в успеха, която винаги ми даваха, за подкрепата в трудните за мен моменти и куража да се справя с болката от неуспехите. Без тах нямаше да успея и благодаря всеки ден на съдбата, че ме срещна с тях.
Много ви обичам и ви се прекланям!

В историята на моето забременяване има и малко вълшебство, защото все пак чудо се случи и то не е случайно. Сега ще ви я разкажа:
Знаете, че от Декември миналата година лекувах ендометриоза, която овенча с неуспех първото ми икси и най-вероятно инсеминаците преди това.
На 29-и април 2006 ми беше последната 6-та инжекция Диферелин. За моя изненада доктора ми предложи да започнем веднага втора процедура и да видим има ли ефект лечението. Аз естествено с голяма еуфория се съгласих. След обмисляне за най-подходяща процедура за мен, д-р Владимиров и д-р Тачева единодушно ми препоръчаха да направим пак класическо стимулирано икси. Аз им се доверих 100% и така на 04-ти май  ми беше първата инжекция. Денят на моят 30-и рожден ден. Стимулираха ме с Гонал Ф, Пурегон и Мерионал. Реагирах прекрасно на стимулацията и с малко инжекции направих много и хубави фоликули. След 14 дни, на 18-и май ми беше пункцията. Ден след нашата 3-та годишнина от сватбата-17.05.06. Извадиха ми 22 яйцеклетки, от които само 3 незрели. Пункцията мина без никакви проблеми и важните новини следваха след като се събудих. Д-р Тачева ме посрещна с две новини: лоша и добра. Лошата е, че по-голямата част от яйцата отново са с дебела зона пелуцида и са “тъмни” както при първото икси. Добрата новина е, че имам 6-7 хубави яйчица-светли, с тънка зона...абе слънца. И така оплождането беше с нисък процент, но всички хубави се бяха оплодили. Насрочиха ми трансфер на 3-ти ден. Преди трансферът ембриоложката ни посрещна с грейнало лице и ми каза, че един от ембрионите е бил перфектен, много красив. Другите също били хубави, но не чак толкова. Върнаха ми 4 ембриона и започва голямото чакане. Лежах само в деня на трансфера и на следващия. След това си тръгнах на работа и живота си вървеше все едно нищо не е имало. Даже се наложи един ден да пътувам с маршрутка от Младост до Надежда, че колата ми беше на ремонт и бях пеша на работа. Ейййй, то ме друса, то ме люля....и си казах, че ако съм бременна след тази маршрутка, занчи ще имам много здраво бебе. Теста за бременност ми беше насрочен за 1-ви юни, денят на детето и 11-и ден от моят трансфер. Обаче луд умора няма. Въпреки опитите на д-р Тачева да ме разубеди, че е много рано, аз на 8-ми ден от трансферът си пуснах кръвен тест. В 7.30 сутринта на 29-ти май бях в лабораторията и пуснах кръвчица. Отидох на работа и започнах през половин час да си проверявам дали е излезнало изследването в интернет. Но все пишеше “не е готов”, “не е готов”. И.....в 10.30h. при поредното ми влизане гледам, че на мястото “не е готов” няма нищо. Погледнах малко в страни и за моя най-голяма изненада пишеше 18.49. Аз замръзнах пред монитора и сърцето ми щеше да изкочи. “Дали е вярно”?! Стоя и не мога да повярмам, че ми се случва на мен. Мислех, че сънувам. Веднага се обадих на ембриоложката и тя потвърди с думите “Браво бе, Огняна, браво. Ти успя!!!”. Веднага се обадих на моята мила майчица, която се разплака. После уведомих и бъдещият татко. Той пък беше в шок и страх. Не вярва, докато доктора не потвърди. И така чаках да дойде 1-ви юни и да отида официално при д-р Владимиров за кръвен, въпреки, че той вече знаеше. Но вечерта преди първи юни, на тръгване от работа, щастието ми се срина. Прокървих. Не искам да си спомня за онзи ден, защото бях на ръба. Не помня как се прибрах  в къщи с колата? От сълзи не виждах нищо пред себе си. Постоянно си повтарях, че това не може да ми се случи, не може да е толкова гадно, не мога да изгубя всичко, когато съм толкова близо. Прибрах се, дрогирах се с лекарства и легнах. Цяла нощ плаках. Кървенето не спря. Беше леко и розово. Рано сутринта на другият ден отивам в “прекрасен” вид при доктора. Пуснах кръвен. А Док спокоен. Между двете пункции ме прегледа и каза, че не тръгва кръв и че съм готова. Това е “бременна си”, ми каза той. Толкова дълго бях мечтала да чуя тези чудни думи от неговата уста, че тогава не знаех дали сънувам или всичко това е истина?! Изчаках кръвния, който беше ударил в тавана-143........и съмнение за близнаци. Спокойна, че всичко е под контрол започнах да чакам датата 9-ти юни, когато ми беше насрочен преглед. Бавно, но дойде и този ден. Д-р Владимиров видя красив плоден сак .........и .....още един, ама не със сигурност. Следващ преглед на 23-ви юни. Плодният сак е само един и пулс на бебето-146. И така моята приказка продължава. Аз се чувствам добре, без никакъв дискомфорт. Все едно няма нищо, а коремчето расте.
Пожелавам тази радост на всички вас, мили момичета! Пожелавам ви в най-скоро време да изживеете това чудо и да бъдете много, много щастливи. Късмет, момичета, и преследвайте мечтите си. Никога не се отказвайте от тях, защото рано или късно ще се сбъднат. Имайте вяра!
Късмет!

PS: Умишлено пускам темата в Асистираните, за да дам кураж на всички момичета, които са в или им предсои някакъв АРТ.
« Последна редакция: Юли 24, 2006, 14:15:02 pm от oganche »

*
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #1 -: Юли 24, 2006, 14:22:10 pm »
Това се казва добра новина!!!!!Честито и ти желая лека бременност и много, много хубаво бебче!Стискам палци!
*
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #2 -: Юли 24, 2006, 14:22:16 pm »
Сигурна бях!
Ура ура ура!

Да си ми жива и здрава и ти бебчо! И до скоро виждане след няколко месеца.... :lol:
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #3 -: Юли 24, 2006, 14:24:48 pm »
Огънче, честито! Пoжелавам ти пламъчето, което сте запалили да порастне в красив буен огън и да е инато и упорито като мама! Да изкараш едни страхотни 9 месеца, без проблеми и с много хубави моменти. А накрая едно здраво и хубаво бебче! :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #4 -: Юли 24, 2006, 14:26:01 pm »
Честито Оги, да си жива и здрава, да изкараш спокойна и щастлива бременност и да си имаш най-хубавото бебе на света  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #5 -: Юли 24, 2006, 14:26:37 pm »
Честито :D!
Лека и беzпроблемна бременност!
*
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #6 -: Юли 24, 2006, 14:29:37 pm »
Браво миличка,
ти си герой, знаеш колко много се радвам и съм сигурна, че всичко ще е наред и ще имаш най-прекрасното и здраво бебенце :D
много целувки и прегръдки :D
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #7 -: Юли 24, 2006, 14:36:09 pm »
Огънче,мила,кураж и занапред!Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам.И накрая - едно здраво и красиво бебче!Целувам те!
*
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #8 -: Юли 24, 2006, 14:39:12 pm »
Честито, чудесна новина. лека бременност и хубаво бебче
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #9 -: Юли 24, 2006, 14:41:51 pm »
Мило Огънче, много се радвам!!! Благодаря ти от все сърце, че сподели тази страхотна новина! Дано всичко вече да е безпроблемно и да се радваш на спокойна бременност. Благодаря ти, че пускаш новината точно в тази тема. Да - улучила си. Направо в дестятката. Аз лично имам отчайваща нужда точно в този момент да прочета нещо толкова положително. Нещо, което да ми върне вярата. И да - вдъхва ми кураж - въпреки всички перипети, нещата не са загубени. Случват се чудеса, когато не ги очакваме. Чудесно си го казала. Надявам се, че всяка една от нас ще се  радва на едно малко чудо. Толкова много заслужаваме да изживеем тази приказка. Изглежда приказките са реалност.

Наслади се максимално на момента на бремеността. Всичко вече да е безпроплемно и позитивно!

 :bighug:
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #10 -: Юли 24, 2006, 14:50:53 pm »
Бравоооооооооооо!!! Огинка, много, много се радвам!!! Днес си мислех - какво става с това момиче, дали не крие нещо  :D

Огинка, прегръщам те и те целувам! Лека бременност и прекрасно бебче!!!
*
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #11 -: Юли 24, 2006, 14:54:00 pm »
Честито Огънче! Желая ти много много щастие! Лека бременност! И за крачетата си знаеш....
*
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #12 -: Юли 24, 2006, 14:55:06 pm »

Миличка благодаря ти ,че сподели прекрасната си необикновенна история с нас!Това което се случва с теб е толкова красиво и прекрасно и вълнуващо!Много ме зареди и ми вдъхна куража от който имах нужда и може би всяка от нас!Прекрасна бременност и много щастие ти пожелавам! :ballons: :wave:
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #13 -: Юли 24, 2006, 14:55:28 pm »
Бравоооооооооооо!!! Огинка, много, много се радвам!!! Днес си мислех - какво става с това момиче, дали не крие нещо :D
Крия, крия и още как! Айде скоро и ти да криеш!!!

*

    balmi

Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #14 -: Юли 24, 2006, 14:57:42 pm »
Честито огънче, много щастие и най-прекрасното бебенце !!!
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #15 -: Юли 24, 2006, 14:59:43 pm »
Честито Огънче!!!!!!!!!! Много се радвам да прочета такава новина, наистина звуи като вълшебство  :D :D :D
Лека бременност и най-сладкото бебче ти желая от все сърце  :bighug:
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #16 -: Юли 24, 2006, 15:00:27 pm »
ЧЕСТИТО, Оganche  
Благодаря ти, че сподели новината с нас.
Понеже и аз скоро ще започна да трупам "стаж"
с  икси-тата  такива новини наистина ми дават сила
и увереност да преодолея първоначалния страх от първия опит.
 Желая ти много щастливи мигове по време на бременността ти.
Да имаш леки 9 месеца и накрая най-сладкото бебче.
поздрави:Вени


 
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #17 -: Юли 24, 2006, 15:02:10 pm »
Браво миличка,
ти си герой, знаеш колко много се радвам и съм сигурна, че всичко ще е наред и ще имаш най-прекрасното и здраво бебенце :D
много целувки и прегръдки :D
Ти също си герой и благодаря и на теб за помощта и подкрепата. Помниш ли, когато една събота се събрахме ти, Джам и аз в кабинета на д-р Тачева. Аз бях в началото на процедурата, а ти още тогава знаеше, че ще успея. Всички бяхте бременни, само аз не. Но знаеше, че скоро това ще се промени. Никога няма да го забравя.

*
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #18 -: Юли 24, 2006, 15:06:24 pm »
Аййдеееее! Най-после ОФИЦИАЛНО ЧЕСТИТО!
Ще ви радва хубавелчето тепърва от сега нататък и ще създава само хубави емоции!
Мисля най-накрая да открием сезона на "Сладолед за кърма" :lol:
Целувам те, миличка Оги и съм безкрайно щастлива за теб, бъдещия татко и малкия голям човек!


*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Блага новина от мен:)
« Отговор #19 -: Юли 24, 2006, 15:09:36 pm »

Понеже и аз скоро ще започна да трупам "стаж"
с  икси-тата  такива новини наистина ми дават сила
и увереност да преодолея първоначалния страх от първия опит.

Венито, няма страшно душицо, пък и не е задължително да трупаш стаж. Може да стане от първият път и ти го пожелава с цялото си сърце. Ние сме тук и ще те подкрепяме. Ако имаш въпроси или притеснения, аз съм насреща. Всичко се преодолява, стига човек да е упорит и да вярва, че ще успее. Кураж, миличка!