0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #140 -: Януари 26, 2014, 08:13:37 am »
моите деца почти не са пили със сламка пък нямат грам кариес :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #141 -: Януари 26, 2014, 10:06:49 am »
Бебе, аз не виждам лошо да му вземеш и шоколадче, ама от тези дет са вика най-простите- може и малък грамаж, млечен или своге, Стефания си знае дажбата ако й се прияде си взема 25 грамов своге й не пита за повече
мен ако питаш, от всичката сган на пазара май най безобиден ми се види шоколада
за моркови и ябълки- няма как да подействат, водят се уж стабилизиращи, според мен обаче леко запичащи

Така де :D В крайна сметка целта не е да им вгорчаваме детството, а само що годе да ги приучим към по-здравословно хранене. :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #142 -: Януари 26, 2014, 11:31:45 am »
моите деца почти не са пили със сламка пък нямат грам кариес :)

Можеее, но аз така си го бях втълпила, още повече първият ми кариес беше на 3 години, с ронливи зъби съм...
И да си кажа - шоколади, вафли, купени сокове не съм консумирала, само мляко и плодове за сладко, ама на 3г. си спомням, че ми оправиха първи кариес, 6 долен, дясно :)

[/url][/url]
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #143 -: Януари 26, 2014, 13:39:26 pm »
моите деца почти не са пили със сламка пък нямат грам кариес :)

Можеее, но аз така си го бях втълпила, още повече първият ми кариес беше на 3 години, с ронливи зъби съм...
И да си кажа - шоколади, вафли, купени сокове не съм консумирала, само мляко и плодове за сладко, ама на 3г. си спомням, че ми оправиха първи кариес, 6 долен, дясно :)

Шестите растат чак на 6 години. Дотогава децата са с 20 зъби само  :wink:

И нашите зъбки са опазени без нито един кариес, и почнахме да слагаме силанти на първите постоянни зъби. А петната, за които бях писала преди време, доц. Маркова каза, че или са генетични, или са от удара, при който си счупи двата горни зъба преди 5 години, и могат лесно да се коригират при желание.
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #144 -: Януари 26, 2014, 19:49:19 pm »
Митко почти не яде сладко,сокове толкова рядко,ако сме на заведение.Ние с баща му сме със много здрави зъби,големият ми син на 13г. без един кариес,а Митко-направи 2 пулпита и 2 по малки миналата година.А кажете сега от какво зависи?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #145 -: Януари 27, 2014, 06:13:23 am »
Митко почти не яде сладко,сокове толкова рядко,ако сме на заведение.Ние с баща му сме със много здрави зъби,големият ми син на 13г. без един кариес,а Митко-направи 2 пулпита и 2 по малки миналата година.А кажете сега от какво зависи?
Комбинация от фактири са, от гени, но и от други неща. Дядо ми умря без нито една пломба и баща ми все още няма, аз самата до 19 години нямах нито една пломба в устата. Мислех, че ще карам като тях, но след тази възраст нещо се примени, започнаха да ми се развалят зъбите и сега имам вече не помня колко коронки и май не остана зъб, който да не е правен. Та не е само гени. Пиех много кока-кола и работех нощни смени. Като спрях колата и почнах да взимам витамин Д, пак спряха да се развалят.
« Последна редакция: Януари 27, 2014, 06:15:18 am от Bobbie »


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #146 -: Януари 27, 2014, 09:27:40 am »
  ми обърна внимание, че със сламката водя до увреждане на артикулационния апарат - долната част на челюстта не се развива добре, което води до закърняване на артикулационния апарат и влошена финна моторика.

Прочитайки това леко се притесних .

Калоян  сутрин и вече пие мляко, но  държи да е  със сламка . Останалите течности през деня  , вкл. и ако пие прясно мялко   ,си пие от нормална чаша.Вода пие от обикновенно шише. Но сутрешното и вечерно мляко настоява за сламка.   Понеже пие  около 250 мл , в чаша трябва да наливам няколко пъти , за да  не се залее  ,  така му беше мн удобно .
Мисля , че има и някакъв момент на психологичесна нагласа , защото държи млякото да е в шише , слага сламка и така- сложих слмка в чашата  - неее, ттрябвало да  е в шишето   Относително бързо и лесно  , малко след  годинката ,минахме на  сламка от биберон за млякото .
Вчера опитах  да му предложа в чаша -категорично отказа  да го пие  дори.   Взе сламка и си го изпи , след като го преля в шише.
Дали имам основание за притеснение , да настоявам ли да пие млякото вечер от чаша, но се опасявам , че така може да   се откаже въобще от млякото .
мнения ?




*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #147 -: Януари 27, 2014, 09:32:22 am »
Аз за това съм писала, че няма как 100% да минем без боклучава храна, но все пак да не е затрупан с нея ;) Имам приятели с пълни шкафчета с боклуци и ми и викат - ама то детето друго не яде. Ми като му се дояде сладко и няма никакъв плод, а има пълен шкаф с бонбони, шоколади, смрадливи солети и чипсове? Сега им изграждаме някакви хранителни навици. За това и гледам да готвя на малкия, а не да му давам купешки храни - щото не е важно само да напълним корема, а и да е вкусно и поне малко полезно.
Например аз не ям почти нищо захарно, а от чипсове, кубети и т.н. се отвратих като пътувах много в студентските години и все това ядох на път. Яде ми се сладко - винаги имаме плодове у дома. Яде ми се солено - препичам си филийка с краве масло и подправки и ей ти ги маретите. Не казвам, че съм супер здрава :) просто така съм си свикнала и не ми липсва. И солта намалих постепенно и сега у дома ядем много безсолно. Даже пюретата дето правя на малкия си дояждам - вкусни са ми :)
Моят мъж ядеше много Фафли и шоколади, ама като не купувам, а той забравя и той почти не яде вече  :lol:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #148 -: Януари 27, 2014, 10:07:27 am »
  ми обърна внимание, че със сламката водя до увреждане на артикулационния апарат - долната част на челюстта не се развива добре, което води до закърняване на артикулационния апарат и влошена финна моторика.

Прочитайки това леко се притесних .

Калоян  сутрин и вече пие мляко, но  държи да е  със сламка . Останалите течности през деня  , вкл. и ако пие прясно мялко   ,си пие от нормална чаша.Вода пие от обикновенно шише. Но сутрешното и вечерно мляко настоява за сламка.   Понеже пие  около 250 мл , в чаша трябва да наливам няколко пъти , за да  не се залее  ,  така му беше мн удобно .
Мисля , че има и някакъв момент на психологичесна нагласа , защото държи млякото да е в шише , слага сламка и така- сложих слмка в чашата  - неее, ттрябвало да  е в шишето   Относително бързо и лесно  , малко след  годинката ,минахме на  сламка от биберон за млякото .
Вчера опитах  да му предложа в чаша -категорично отказа  да го пие  дори.   Взе сламка и си го изпи , след като го преля в шише.
Дали имам основание за притеснение , да настоявам ли да пие млякото вечер от чаша, но се опасявам , че така може да   се откаже въобще от млякото .
мнения ?

ето ти едно мнение - това са силно преувеличени твърдения. чувала съм ги и аз, от логопед специалист, как детето, понеже за 2 пъти по 5 минути на ден пие мляко от шише с биберон, няма да развие говор и говорен апарат....

е, моят син пи мляко от шише с биберон до 3 години и 11 месеца, но не забелязвам да има проблеми с говорния апарат.

не се втренчвай в тия неща. същото бих посъветвала и жасмин вени, защото броят на кариесите в устата изобщо не зависи от това дали пиеш сока със сламка или не. ама изобщо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #149 -: Януари 27, 2014, 11:15:45 am »
Ми не знам, Джам, като ти говори специалист и излага аргументи, звучи доста...плашещо, особено като идея си нямам как се развива говорния апарат. Имам предвид анатомично.

Сиа, може да е бил и пети, помня, че беше в дъното на устата и винаги го свързвам с последните 6 и 7 зъб.
[/url][/url]
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #150 -: Януари 27, 2014, 12:08:32 pm »
Това със зъбите си е до ген. Аз от малка се влача с кариеси, на 15 години ми сложиха коронка, на баща ми на 16 са му сложили. И ми е разказвал, че за сметка на това чичо ми и дядо ми, до доста голяма възраст не са имали нито един развален зъб, но той явно се е метнал на майка си. Стефан на няма и 4 години имаше 4 кариеса вече. Ели е с по здрави зъби, само 1 кариес за сега. Колкото до 6-тите зъби тя на 5 години ги беше изкарала всичките и първото и зъбче падна на 5 години и 1 месец. Някой казват, че зависело кога са поникнали зъбите, но и при двамата първо зъбче имаха на 8 месеца, но на Стефан не му се клати нито един зъб в момента и не го виждам да му падне зъб преди да стане на 6, ако е наследил моите зъби.
 За пиенето от шише и говора, моите и двамата се влачиха до към 4 годишни с бибероните и нямат никакъв говорен дефект. Стефан разменя на моменти букви в някой думи, ама щом може да каже "трицератопс" без проблем, значи всичко му е наред ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #151 -: Януари 27, 2014, 12:41:45 pm »
Аз като си посипвах главата с пепел пред зъболекаря, че до доста късно давах течности с биберон - 3 години и половина някъде, той ми се усмихна и рече, че в някои западни държави можеш да видиш 5 годишни деца с биберон и никой не го приема за ненормално, а аз да не се тревожа - дъвченето на биберон не повлиявало кой знае колко на захапката, а чак след като започнели да се подреждат постоянните зъби можело да се прецени има ли някакъв проблем и нужда от консултация с ортодонт. Та ме успокои човека. Все пак - професионалист е.
« Последна редакция: Януари 27, 2014, 12:49:56 pm от hope-love »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #152 -: Януари 27, 2014, 13:38:56 pm »
Ами  успокоихте  ме , да не хвърлям пакета сламки , значи  :D  и да  го оставя да си пие вечерното мляко човека спокойно ,а    все пак е още  само на  2,7 г .


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #153 -: Януари 27, 2014, 14:22:18 pm »
Ами  успокоихте  ме , да не хвърлям пакета сламки , значи  :D  и да  го оставя да си пие вечерното мляко човека спокойно ,а    все пак е още  само на  2,7 г .

помисли логично - колко време прекарва със сламката дневно? :) нека си пие млекото човека на спокойствие - сега му е паднало...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #154 -: Януари 27, 2014, 14:34:13 pm »
Само за инфо: племенника ми е на 20години и доскоро пиеше със сламка всичко  :wink: Скоро, скоро - до преди 4-5 години може би.
Е, има ОГРОМЕН говорен дефект! Говори по-малко - колкото повечето мъже  :lol:  :lol:  :lol:

Давайте си на децата млякото, пък нека е със сламка то!
Аз се моля да пропие мляко в какъвто и да е вид, ама нееееееее! Яде само плодови млекца и кремчета, които правя в къщи с мляко. Иначе - ни прясно, ни кисело мляко консумира човека! А на кого ли да прилича?!?!?!?! У нас нито едното, нито другото е на почит! Виж - със шоколада си лягам в леглото  :oops: И за сведение - първата ми пломба /на малък кариес/ бе на 36 години!
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #155 -: Януари 27, 2014, 17:58:23 pm »
Попадна ми нещо интересно и искам да го споделя за тези, които дават домашни задължения на децата си :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #156 -: Януари 27, 2014, 18:46:29 pm »
Стефания снощи пържи кюфтета /каймата я замесих аз/, от година и малко прави топчетата за супа топчета, даже ми се сърди ако я пропусна да не ги направи тя
онази вечер като бях в несвяст от висока температура ми напълни леген с гореща вода, после ме избърса и ми донесе чорапи, да си ги обуя докато съм напарена
сори за майките с деца терористи, но бива да кажем на хората, че децата не са само индивиди, които ни тормозят целенасочено
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #157 -: Януари 27, 2014, 19:28:53 pm »
Браво на Стефания и дано да си оздравяла. Много гаден грипа, вече 2 пъти го караме семейно.
Иначе аз Иви я викам от сега да ми помага, когато върша нещо - проскам, сменям чаршафите на спалнята и т.н. По-скоро се забавляваме, отколкото вършим нещо, но искам да открива света с мен и да вижда, че и най-досадните задължения могат да носят приятни емоции.


Още нещо от мен - за децата терористи :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #158 -: Януари 27, 2014, 20:00:29 pm »
Попадна ми нещо интересно и искам да го споделя за тези, които дават домашни задължения на децата си :wink:
:lol:  И аз си мисля, че съм строга...
Re: Месечна тема - Януари 2014
« Отговор #159 -: Януари 27, 2014, 20:25:21 pm »
Стефания снощи пържи кюфтета /каймата я замесих аз/, от година и малко прави топчетата за супа топчета, даже ми се сърди ако я пропусна да не ги направи тя
онази вечер като бях в несвяст от висока температура ми напълни леген с гореща вода, после ме избърса и ми донесе чорапи, да си ги обуя докато съм напарена
сори за майките с деца терористи, но бива да кажем на хората, че децата не са само индивиди, които ни тормозят целенасочено


Уф, че хубавоооо (не че си била болна, а че помага ). Ники се съгласява само за прането да ми помага и за метенето. При готвенето помощта се изразява в пускане на кухненския робот и миксера и бърканена сместа.
Този номер с напарването на краката не го знаех, но вече ще го знам и ще науча Ники :wink:
[/url][/url]