0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #500 -: Май 27, 2012, 13:47:11 pm »
Аз пък се научих на ръка, в болницата.Така и не съумях да се сработя с помпата, заради големината на бюста ли заради сръчността ми ли, :lol:какво ли?!Но се справям на ръка перфектно!За минути цедя о 80 -100 мл.от двете , като не цока, а то е доста често напоследък.Може и повече да изкарамама ме е страх да не стане хиперлактация, а кърмата я хвърлям... :?Не ще от шише никак, с една лъжичка го тормозя...
Да ви се оплача, съвсем отказва да суче , само като го издебна сънен по 5-10 мин.Ако изпусна момента -край! Откарва гладен по сума ти часове.Само се цедя като улава... :(!Вечер цоква по 10мин.на 3 часа, повече не мога да го накарам...Денем и по толкава няма.Последно на консултацията беше 6350 кг.на 2 м.само на кърма, страх ме е другият път, че ще е доста по малко.Направо не ще да яде... :(
Може и да ме сметнете за лоша майка, ама понякога така ми писва, че си казвам, ех само ако се научиш от шише да пиеш... :oops:
Страхме, е че ще отслабне или ще умре от глад...


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #501 -: Май 27, 2012, 15:47:03 pm »
мисти, представям си какво ти е и затона бързам да кажа, че съм сигурна, че от глад няма да умре. виж може да те умори теб от притеснения, но от глад няма да умре. защо не започнеш да го мериш в определен ден веднъж в седмицата, ако се притесняваш, че слабее. но не се шашкай от първия път, на две седмици, доколкото знам  вече можем да мислим за тенденция (тоест дори и да е свалил на първата, вероятно ще се окаже, че при меренето на втората си е върнал теглото, даже е наддал). стискам палци
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #502 -: Май 27, 2012, 17:21:32 pm »
Аз първо да се извиня за негативния пост от снощи ама и на мен ми писва.
Мисти мисля, че са му добре килограмите, значи просто расте и се храни по-добре. Щом казваш, че и на ръка цедиш аз пробвах онзи ден или не хващам цаката или не тече и това си е, а не искаше да яде дребния и ми бяха гърдите на камъни.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #503 -: Май 28, 2012, 06:11:28 am »
Помпа втора ръка знам, че не се взема. Може да се пренесе стафилококова инфекция, въпреки стерилизацията. Не струват хиляди левове, не си заслужава риска.

Това съм чела и аз. Има и риск от заразяване с HIV, хепатит и други болести.
Има начин да се подменят частите на помпата, които влизат в пряк досег с кърмата, но в крайна сметка рискът не е оправдан.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #504 -: Май 28, 2012, 09:31:48 am »
Ами как тогава се дава кърма на банки и се ползва от много деца? Интересно ми е дали има доказано по темата за помпите втора употреба, че тъкмо съм се насочила за такава. Благодаря.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #505 -: Май 28, 2012, 12:08:00 pm »
Благодарья на всички момичета, които са отговорили по въпроса за помпата!
Аз реших да си купия една ръчна на Томи Типи : http://www.koalabebe.com/product/600/tomi-tipi-tommee-tippee-mehanichna-pompa-za-iztsezhdane-na-karma.html
за всеки случай. Похвалиха ми я, но ще се радвам, ако някой от вас има отзиви за този модел. Иначе втора рька не бих си купила точно помпа, защото сам гнусива  :oops:
лек ден и успешна седмица на всички майки!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #506 -: Май 28, 2012, 13:53:05 pm »
Ами как тогава се дава кърма на банки и се ползва от много деца? Интересно ми е дали има доказано по темата за помпите втора употреба, че тъкмо съм се насочила за такава. Благодаря.
До колкото зная тази кърма се пастьоризира.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #507 -: Май 28, 2012, 15:04:44 pm »
Откарва гладен по сума ти часове.Само се цедя като улава... :(!Вечер цоква по 10мин.на 3 часа, повече не мога да го накарам...Денем и по толкава няма.Последно на консултацията беше 6350 кг.на 2 м.само на кърма, страх ме е другият път, че ще е доста по малко.Направо не ще да яде... :(
Може и да ме сметнете за лоша майка, ама понякога така ми писва, че си казвам, ех само ако се научиш от шише да пиеш... :oops:
Страхме, е че ще отслабне или ще умре от глад...
Misty, Емма беше 6,300 кг преди седмица (на 4+ месеца)!! Така че твоят юнак си върви много добре даже за възрастта! Не виждам поводи за притеснения...  (пп. сега гледах таблиците на СЗО, твоето момче се пада между 75-90% персентил по тегло. Браво!)
Как разбираш, че е гладен? Плаче ли? Или по друг начин показва? може би просто детето си суче ефективно и няма нужда да яде на всеки час/два?!
« Последна редакция: Май 28, 2012, 15:07:48 pm от vaci »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #508 -: Май 29, 2012, 01:12:21 am »
Помпа втора ръка знам, че не се взема. Може да се пренесе стафилококова инфекция, въпреки стерилизацията. Не струват хиляди левове, не си заслужава риска.

Това съм чела и аз. Има и риск от заразяване с HIV, хепатит и други болести.
Има начин да се подменят частите на помпата, които влизат в пряк досег с кърмата, но в крайна сметка рискът не е оправдан.
След стерилизация няма риск, а пък при подмяна на частите пък съвсем. Пишат го компаниите, за да те уплашат да не купуваш втора ръка, понеже съвсем умишлено не правят подобни изследвания и казват, че не могат да ти гарантират нищо и хората се плашат. За сведение нито стафилококи, нито ХИВ, нито хепатит могат да преживеят стерилизацията. Те го знаят това, знаят и че тези части можеш да си ги смениш  и заради това дори не става дума за стерилизация и части, а говорят за теоритичната възможност въздуха вътре да се смеси и някакси ( неясно как) да остане някой летяш вирус едва ли не, което е пълна глупост, понеже ХИВ изложен на въздух умира за нула време и сам,без да стерилизраш дори.  Аз моята помпа си я продадох с чиста съвест и дори на жената и дадох и подменящите се части като подарък, ако ги иска и и дадох иснтрукции как да си ги стерилизира. 
« Последна редакция: Май 29, 2012, 01:14:15 am от Bobbie »


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #509 -: Май 29, 2012, 02:18:45 am »
Че е малко кален номер и преувеличение от страна на компаниите вече ми хрумна, все пак нося подозрителна и цинична източноевропейска душа. Но препоръка против ползването на чужда помпа за кърма четох и от лекарска асоциация или болница нейде, затова съм склонна да похарча повече за нова.

Както вече писах преди, тази помпа ми помага да кърмя, въпреки че работя, и ми е спестила много повече пари за алтернативата, аптирано мляко.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #510 -: Май 29, 2012, 03:16:38 am »
Че е малко кален номер и преувеличение от страна на компаниите вече ми хрумна, все пак нося подозрителна и цинична източноевропейска душа. Но препоръка против ползването на чужда помпа за кърма четох и от лекарска асоциация или болница нейде, затова съм склонна да похарча повече за нова.

Както вече писах преди, тази помпа ми помага да кърмя, въпреки че работя, и ми е спестила много повече пари за алтернативата, аптирано мляко.
Да знам, че ги има тези препоръки и от други места. При положение, че компаниите казват, че не могат да гарантират, те няма какво друго да кажат. Между другото, те правят и помпи, които се водят болнични и са по около $1500 и те са сертифицирани за работа с много различни хора, защото елемента, който помпа, е извън помпата. Нищо различно не е нито по-скъпо за направа, ама пак ... изпозлават страха на хората.  Тези помпи дори не са по-добри, аз съм ползвала и моята помпа се оказа, че е по-добра.


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #511 -: Май 29, 2012, 10:33:11 am »
Боби, болничните помпи се стерилизират при съвсем различни условия от домашните. Вярвам знаеш, че вкъщи с парните стерилизатори всъщност извършваме проста дезинфекция. Това не е стерилизация в истинския смисъл на думата, защото освен температура се изисква да има и налягане, а такова микровълновата не създава.

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #512 -: Май 29, 2012, 13:29:28 pm »
Misty, Емма беше 6,300 кг преди седмица (на 4+ месеца)!! Така че твоят юнак си върви много добре даже за възрастта! Не виждам поводи за притеснения...  (пп. сега гледах таблиците на СЗО, твоето момче се пада между 75-90% персентил по тегло. Браво!)
Как разбираш, че е гладен? Плаче ли? Или по друг начин показва? може би просто детето си суче ефективно и няма нужда да яде на всеки час/два?!
vaci той моя юнак се роди 4 кг.почти.сега цоква по 5-10 мин от дъж на вятър ходя го дебна само когато е сънен, и кога ще му е кеф да цокне.Мъча го с едно шише с кърма-ей, инато овне бе-не ще и не ще...Дарпа се и рев. :D Направо се изморявам от това дебнене, как ще излизам на разходки след дажда направо не ми стига ума...
Иначе и аз така реших другата седмица ще ида пак да го теглят на същия канатар при петиатърката, та да видим.Тревожи ме това че много рязко буквално за един ден си промени начина на ядене... :?
За на пред все така ли ще е ?!при вас как е vaci?!


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #513 -: Май 29, 2012, 18:23:03 pm »
Мисти всеки ден си променя желанията и настроенията моето, пък не е овне  :lol: единия ден го боли, но е кротък само се гушкаме, на другия ден реве и не може нищо да правя трябва да го нося и да угаждам.
Дано да качва и да се успокоиш.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #514 -: Май 29, 2012, 19:20:29 pm »
vaci той моя юнак се роди 4 кг.почти.сега цоква по 5-10 мин от дъж на вятър ходя го дебна само когато е сънен, и кога ще му е кеф да цокне.Мъча го с едно шише с кърма-ей, инато овне бе-не ще и не ще...Дарпа се и рев. :D Направо се изморявам от това дебнене, как ще излизам на разходки след дажда направо не ми стига ума...
Иначе и аз така реших другата седмица ще ида пак да го теглят на същия канатар при петиатърката, та да видим.Тревожи ме това че много рязко буквално за един ден си промени начина на ядене... :?
За на пред все така ли ще е ?!при вас как е vaci?!

Misty, променя се режима – ние имаме дни в които яде през час, в други – и през три часа не иска. Продължаваме да се надлъгваме. Най-странното е, че има моменти в които й предлагам да яде – категорично отказва. След 5-10 мин – пак опитвам – и се хвърля като обезумяла направо. Кажи ми – може ли бебе да огладнее за 5 мин?! Така че, не се отказвай – просто бебетата минават през фази. Да не говорим, че Емма вече не яде по-дълго от 4-5 мин.
И Емма има дни в които категорично отказва шише – все едно отрова й давам – колкото и да е гладна – върти глава, сумти – оставя млякото да тече от устата й. След това давам гърда – и яде. Логика не търся вече. Опитала ли си друг вид шише/биберон?
Съветвам те да не започваш да го теглиш постоянно. Ти и сама ще забележиш ако бебето не се чувства и не изглежда добре – по общия вид, по това как се държи, дали е жизнено.
Дори и да имаш най-перфектното бебе - няма гаранции - винаги ще има конфузни ситуации навън :) на мен много ми помогна в началото това, че не бях сама като излизах на разходки - винаги имаше някой, който да поема част от стреса (най-често мъжът ми). Така беше през първия месец само, след това набрах смелост. До такава степен се свиква, че ти става втора натура. Единствено не знам как ще се справиш с многото добронамерени хора които ще са готови да ти дадат "съвет" за всичко :)


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #515 -: Май 29, 2012, 19:55:47 pm »
Ще им благодари и отреже, как да се справи, те някой не разбират, че не трябва да се месят. У нас парадокса е, че мама мълчи или се опитва да не е директна, а внимателно пита, а баща ми се мъчи да ме съветва в кърменето  8O :lol: не знам да плача или да се смея. Трябвало да го отбия, че лятото не можело.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #516 -: Май 29, 2012, 22:47:47 pm »
м-и, да не може, то детето как да се отбие, слънце, море, въздух, ти искаш да го фрустрираш. много е готин баща ти. аз съм на разположение на всички скромни майки, които искат подкрепа за публично кърмене. в софия съм до неделя, но се връщам юли месец. ако ви е толкова неудобно, просто си вържете шалче или пък слинг, с който се завива детето и нищо не се вижда. аз лично кърмя абсолютно навсякъде, досега нито веднъж не съм имала проблем, даже ми става досадно някой като каже, а вие още го кърмите (вече ади е на годинка) браво! ще кажеш, че е нещо кой знае какво. явно е

мисти, съвсем сте си добре, диша спокойно  :D

пп щяло да има детски панаир в събота в градинката пред театъра, да спретнем една кърмаческа среща?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #517 -: Май 29, 2012, 22:55:25 pm »
И аз мисля да заведа моята дребната в събота на празника  :lol:
Още я кърмя вечер за заспиване, убийте ма  :lol:


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #518 -: Май 29, 2012, 22:58:48 pm »
как ще те убива ме, ще те черпим, дай боже всекиму така като вас, аз смятам и по-дълго даже, докато си искаме  :lol:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #519 -: Май 30, 2012, 01:11:05 am »
Боби, болничните помпи се стерилизират при съвсем различни условия от домашните. Вярвам знаеш, че вкъщи с парните стерилизатори всъщност извършваме проста дезинфекция. Това не е стерилизация в истинския смисъл на думата, защото освен температура се изисква да има и налягане, а такова микровълновата не създава.
Няма такова нещо, че се изисква налягяне, изсиква се висока темпертура. Почти всеки ден стерилизирам течности, при които не може да се изпозлва налягане, защото ще се рахвърчат. Автоклавите си имат опция без налягане.  За  стерилизация се изисква температура от 120 градуса, при която дори и спорите умират и в това отношение е вярно, че това точно не го правиш в къщи. Обаче живите бактерии умират при по-малко, а вирусите пък съвсем нямат такива неща като спори.

Болнична помпа имаше в работата в стаята за кърмене. Тя въобще не се стерилизира, просто всеки си носи негови части.
« Последна редакция: Май 30, 2012, 01:12:54 am от Bobbie »