0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #820 -: Декември 09, 2007, 17:08:06 pm »
Здравейте, докторе! Радвам се, че мога да споделя притесненията си с вас!
Дъщеря ми е на 1 месец и от самото начало е почти изцяло на АМ. В клиниката, където се роди, я хранеха с Фризолак и ние продължихме с него, приемаше го много добре, без никакви проблеми. Скоро след като се прибрахме у дома започнаха да я мъчат колики, но в последно време забелязах, че веднага след хранене започва да се гърчи и плаче по-силно, това се повтаря и около час и половина след хранене /което предполагам са истинските колики/. Слагах й капки Еспумизам Л. Предположих, че проблемите може да се дължат на усвояването на млякото и реших да сменя с Аптамил или Нутрилон Комфорт, но в нашия град не открихме такива и купихме само Нутрилон, а капките заменихме със Саб симплекс. Но сега се появиха нови проблеми - започна да връща по малко мляко, докато спи; вчера акото беше зелено, а на два пъти - рядко. Възможно ли е да има проблем с усвояването на тези млека, какво ще ни посъветвате - да се върнем на Фризолак, да заменим с Фризовом или АЛ 110?
От вчера се появи обрив на челцето - червено петно с бели връхчета. Възможно ли е да е от новото мляко? Да го мажем ли с някакво кремче?
Благодаря предварително! Лека вечер!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #821 -: Декември 09, 2007, 17:35:52 pm »
Здравейте, докторе.Йоана сутринта в 5 и половина вдигна 38 градуса температура.Дадох й 5 деления панадол и я свали и заспа.В 16 часа вдигна отново - 37,8.Прегледа я лекар- чисти гърди, гърлото й не е зачервено, не кашля, не киха.Лигави много от няколко дена.Според доктора най-вероятната причина е никненето на зъб.Искам да чуя и вашето мнение.Благодаря Ви предварително.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #822 -: Декември 09, 2007, 17:43:30 pm »
Здравейте, докторе!
Аз да попитам малко на захранваща тематика. Възприемам изцяло вашата схема на захранване
Та така: от 07.11.2007 започнах да захранвам с една лъжица оризова каша на милупа, една лъжица АМ , 30 мл вода и две-три първия ден, а втория пет-шест лъжици ябълково пюре /Пояснение - ябълков сок прясно изцеден давам седмица преди това  еднократно между две  храненията - около 50мл/ . Дохранвам с кърма.
Днес обаче въобще не изяви желание да яде с лъжица. Принудих се да разредя захранващата смес с кърма за да стане рядка и дадох с биберон. Правилно ли съм постъпила?
Въпрос номер две: как да достигна до хранене на седмия / осмия ден на пълно хранене с каша и пюре за да заместя хранене с кърма при мръщенето на хранене с лъжица.
Тъй като възприемам изцяло тезата Ви, че е по-добре да си приготвям сама пюретата, отколкото да купувам в бурканчета, имам питане мога ли да слагам някакъв подсладител, че днес нацелих едни ябълки "уж златна превъзходна" и киселеят, а не сладнят.
Извинете за досаждането и благодаря за отговора предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #823 -: Декември 09, 2007, 20:38:40 pm »
Здравейте, докторе! Радвам се, че мога да споделя притесненията си с вас!
Дъщеря ми е на 1 месец и от самото начало е почти изцяло на АМ. В клиниката, където се роди, я хранеха с Фризолак и ние продължихме с него, приемаше го много добре, без никакви проблеми. Скоро след като се прибрахме у дома започнаха да я мъчат колики, но в последно време забелязах, че веднага след хранене започва да се гърчи и плаче по-силно, това се повтаря и около час и половина след хранене /което предполагам са истинските колики/. Слагах й капки Еспумизам Л. Предположих, че проблемите може да се дължат на усвояването на млякото и реших да сменя с Аптамил или Нутрилон Комфорт, но в нашия град не открихме такива и купихме само Нутрилон, а капките заменихме със Саб симплекс. Но сега се появиха нови проблеми - започна да връща по малко мляко, докато спи; вчера акото беше зелено, а на два пъти - рядко. Възможно ли е да има проблем с усвояването на тези млека, какво ще ни посъветвате - да се върнем на Фризолак, да заменим с Фризовом или АЛ 110?
От вчера се появи обрив на челцето - червено петно с бели връхчета. Възможно ли е да е от новото мляко? Да го мажем ли с някакво кремче?
Благодаря предварително! Лека вечер!
Мисля е добре да дадете антирефлуксно мляко- Хумана АР е добър избор. Преди тази стъпка обаче, прегледайте бибероните да не текат много, опитайте НУК биберони, не давайте горещо АМ.
Снимка на петното?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #824 -: Декември 09, 2007, 20:45:51 pm »
Здравейте, докторе.Йоана сутринта в 5 и половина вдигна 38 градуса температура.Дадох й 5 деления панадол и я свали и заспа.В 16 часа вдигна отново - 37,8.Прегледа я лекар- чисти гърди, гърлото й не е зачервено, не кашля, не киха.Лигави много от няколко дена.Според доктора най-вероятната причина е никненето на зъб.Искам да чуя и вашето мнение.Благодаря Ви предварително.
Не е от зъбки :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #825 -: Декември 09, 2007, 20:53:04 pm »
Здравейте, докторе!
Аз да попитам малко на захранваща тематика. Възприемам изцяло вашата схема на захранване
Та така: от 07.11.2007 започнах да захранвам с една лъжица оризова каша на милупа, една лъжица АМ , 30 мл вода и две-три първия ден, а втория пет-шест лъжици ябълково пюре /Пояснение - ябълков сок прясно изцеден давам седмица преди това  еднократно между две  храненията - около 50мл/ . Дохранвам с кърма.
Днес обаче въобще не изяви желание да яде с лъжица. Принудих се да разредя захранващата смес с кърма за да стане рядка и дадох с биберон. Правилно ли съм постъпила?
Въпрос номер две: как да достигна до хранене на седмия / осмия ден на пълно хранене с каша и пюре за да заместя хранене с кърма при мръщенето на хранене с лъжица.
Тъй като възприемам изцяло тезата Ви, че е по-добре да си приготвям сама пюретата, отколкото да купувам в бурканчета, имам питане мога ли да слагам някакъв подсладител, че днес нацелих едни ябълки "уж златна превъзходна" и киселеят, а не сладнят.
Извинете за досаждането и благодаря за отговора предварително!
Круша може ли да намерим? може би ябълката не се харесва...
Правилно сте постъпили-оставете още 3-4 дена така-не е нужно бързане. Спокойно и бавно.
Може да вземете каша на прах- ориз-ванилия, и да слагате по една мезурка с плодовете-по-лесно ще Ви е.

Време трябва.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #826 -: Декември 09, 2007, 21:02:08 pm »
Здравейте, докторе.Йоана сутринта в 5 и половина вдигна 38 градуса температура.Дадох й 5 деления панадол и я свали и заспа.В 16 часа вдигна отново - 37,8.Прегледа я лекар- чисти гърди, гърлото й не е зачервено, не кашля, не киха.Лигави много от няколко дена.Според доктора най-вероятната причина е никненето на зъб.Искам да чуя и вашето мнение.Благодаря Ви предварително.
Не е от зъбки :)
А какво може да е?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #827 -: Декември 09, 2007, 21:03:48 pm »
Вирусно заболяване или Стрептококов фарингит или отит или... много други неща.
От прегледа зависи. Ушички гледахме ли?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #828 -: Декември 09, 2007, 21:08:46 pm »
Не, не ги гледа.Какво трябва да направя- нов преглед?
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #829 -: Декември 09, 2007, 21:33:27 pm »
Добър вечер.
Бебето ми е на 6м. и половина.
От както е роден доста си кривеше очичките, но педиатърът ми каза, че до 6-тия месец трябва да се оправят нещата. Да, но едното оченце си го криви все още.

http://images21.snimka.bg/004278087-big.jpg

Ето на тази снимка можете да видите.
Смятате ли, че трябва да потърся мнение от специалист? Взех да се притеснявам вече  :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #830 -: Декември 09, 2007, 21:43:11 pm »
Не, не ги гледа.Какво трябва да направя- нов преглед?
Как е днес?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #831 -: Декември 09, 2007, 21:44:35 pm »
Благодаря Ви, докторе!
Бихте ли ми обяснили какво значи антирефлуксно мляко? Само на Хумана ли има такова или то е най-подходящото?
Бибероните са на Авент 0+, а млякото давам почти със стайна температура.
Възможно ли е тези проблеми веднага след приема на млякото да са колики или е нещо друго?
Сега ще се опитам да кача снимка с обрива.

http://images22.snimka.bg/004671718.jpg
« Последна редакция: Декември 10, 2007, 18:49:26 pm от didiA »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #832 -: Декември 09, 2007, 21:50:15 pm »
Добър вечер.
Бебето ми е на 6м. и половина.
От както е роден доста си кривеше очичките, но педиатърът ми каза, че до 6-тия месец трябва да се оправят нещата. Да, но едното оченце си го криви все още.

http://images21.snimka.bg/004278087-big.jpg

Ето на тази снимка можете да видите.
Смятате ли, че трябва да потърся мнение от специалист? Взех да се притеснявам вече  :?
Това е страбизъм, и е добре да консултирате с офталмолог.
Обаче- много внимавайте- по принцип препоръчват редица абсурдни неща (имайки пред вид общо приетите подходи).
Нека се огледа очно "дъно", за рефрактерни аномалии.
Имайте пред вид, че много деца до 2-2.5 годинки имат такъв страбизъм поради невъзможност за съвпадане (обработка) на 3Д изображенията на ЦНС ниво. И се коригира само.

Тоест, не винаги е патология за "лечение".

Какво сладуранче- трябва да е много добро и спокойно бебе.
Защо го казвам това?
Има една книга *Улицка-"Случаят Куковцев"*. Та тя там пише: "Не знам дали детето беше добро защото родителите му бяха добри хора, или защото самото то бе толкова добро, че предразполагаше родителите му да са спокойни и добри към него".
« Последна редакция: Декември 09, 2007, 21:53:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #833 -: Декември 09, 2007, 21:57:45 pm »


Тоест, не винаги е патология за "лечение".


Дано. Ще се консултирам отново с педиатъра и след това с офталмолог. Дано се оправи само...

А иначе - никак не е спокоен. Беснее, врещи, спи доста малко, емоционален е... С една дума не ми е скучно с него  :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #834 -: Декември 09, 2007, 22:01:41 pm »
@didiA

Това, което описахте е рефлукс. Дали има нужда от антирефлуксно мляко? Ще видим с времето (4-5 дена). Антирефлуксните са обикновени по състав млека, но по-гъсти.
Би ми се искало първо да регулирате бибероните, как държите детето при хранене, как текат бибероните, да опитате с НУК биберони.

Другото-това е екзема.
Може като първа стъпка да намажете с А-Дерма екзомега. Ако до два дена нямаме прогрес, Фусикорт би бил добър избор за няколко дена по 3 пъти дневно. Много умерени к-ва, с втриване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #835 -: Декември 09, 2007, 22:03:54 pm »


Тоест, не винаги е патология за "лечение".


Дано. Ще се консултирам отново с педиатъра и след това с офталмолог. Дано се оправи само...

А иначе - никак не е спокоен. Беснее, врещи, спи доста малко, емоционален е... С една дума не ми е скучно с него  :D
Но позира "спокойно", "величествено".
Добро бебче е, добро-сигурен съм.
Заведете при офталмолог след щателно избиране. От педиатър нищо не може да се каже в случая.

Избягвайте тези мъхести дрешки... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #836 -: Декември 09, 2007, 22:09:38 pm »
Аз май вече намерих лекарката, при която ще отидем - http://www.lolov.com/frames/about.htm

Ще споделя след прегледа какво е казала!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #837 -: Декември 09, 2007, 22:22:12 pm »
Добре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #838 -: Декември 09, 2007, 22:32:31 pm »
Здравейте Бърди

Ако е удобно да ви задам един въпрос...Дъщеря ми е почти на 2м и днес забелязах че има обриви по корема около слабините и по гърба.Да уточня тя се кърми само като и давам чай на Хип против колики и понякога чай от шипки.Вчера беше доста неспокойна а днес се появява този обрив.Обривът няма отделни пъпчици а е като изпръскан по кожата, днес дъщеря ми е спокйна въпреки обрива яде и спи нормално.Дали има място за притеснение.Ще се радвам да чуя вашето мнение ако това е възможно разбирасе предвид информацията която ви давам.

Поздрави
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #839 -: Декември 09, 2007, 23:11:18 pm »
Д-р Бърди,извинявам се че пак пиша,но не отговорихте на моето питане и притеснение?!