0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #180 -: Ноември 15, 2007, 18:42:24 pm »
Докторе здравейте, от известно време, 3-4 седмици примерно, след като спрях кърменето, Кристина има запек или поне аз така мисля, вие ще се произнесете. Само на АМ сме - НАН 1. Храним се по 5 пъти през 3,5 - 4 часа по 170, 180 или 200 мл. зависи колко е гладна. Изпражненията и са ако мога да кажа смесени -оформени и тъмно зелени и накрая чак кашести, рядко вече само кашести. Почти всеки ден се изхожда, но понякога не. Плаче преди да се изходи.
Запек ли е и какво да правим?
Храненето като количество не ми се ще да увеличавам, или? Тя не ми изглежда гладна.
Благодаря,
Нина
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #181 -: Ноември 15, 2007, 18:53:04 pm »
@Macinka
Може.
Но спрете картофа за известно време.
« Последна редакция: Ноември 15, 2007, 19:16:51 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #182 -: Ноември 15, 2007, 18:56:40 pm »
10x :bighug:
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #183 -: Ноември 15, 2007, 19:10:06 pm »
 Докторе, аз пак този път с незначителен проблем. Като малко бебе Малчо акаше при всяко ядене - яде и едновременно ака. После аканията се разредиха, но пак по време на ядене.  Сега обаче, като му се доака си мисли и че трябва да яде независимо преди колко време и колко е изял. Т.е. започва лъвски рев, писъци - неутешим е докато не хване хранилката, след което изяжда малко, изаква се и настъпва мир и любов, но му се разместват часовете за другите хранения. Мога ли да направя нещо за това проблемно хранене (по-скоро акане)?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #184 -: Ноември 15, 2007, 19:18:03 pm »
Докторе здравейте, от известно време, 3-4 седмици примерно, след като спрях кърменето, Кристина има запек или поне аз така мисля, вие ще се произнесете. Само на АМ сме - НАН 1. Храним се по 5 пъти през 3,5 - 4 часа по 170, 180 или 200 мл. зависи колко е гладна. Изпражненията и са ако мога да кажа смесени -оформени и тъмно зелени и накрая чак кашести, рядко вече само кашести. Почти всеки ден се изхожда, но понякога не. Плаче преди да се изходи.
Запек ли е и какво да правим?
Храненето като количество не ми се ще да увеличавам, или? Тя не ми изглежда гладна.
Благодаря,
Нина
Предлагайте мъничко повече. Предлагаме :) Особено след оригване.
Иначе-оставете детето на спокойствие... моля ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #185 -: Ноември 15, 2007, 19:19:53 pm »
Здравейте,д-р Birdie!
Синът ми е почти на два месеца.
Роди се с вродена стафилококова пневмония.
Месец по-късно при повторно микробиологично изследване откриха стафилокок в ушите,а в носа-"чревни" бактерии.
Въпросът ми е какви са тези"чревни" бактерии.
Трябва ли да ги лекуваме,както и стафилококо,защотото според педиатъра не е необходимо на този етап.
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #186 -: Ноември 15, 2007, 19:21:31 pm »
Докторе, аз пак този път с незначителен проблем. Като малко бебе Малчо акаше при всяко ядене - яде и едновременно ака. После аканията се разредиха, но пак по време на ядене.  Сега обаче, като му се доака си мисли и че трябва да яде независимо преди колко време и колко е изял. Т.е. започва лъвски рев, писъци - неутешим е докато не хване хранилката, след което изяжда малко, изаква се и настъпва мир и любов, но му се разместват часовете за другите хранения. Мога ли да направя нещо за това проблемно хранене (по-скоро акане)?
Ползваме залъгалка вместо хранене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #187 -: Ноември 15, 2007, 19:22:19 pm »
Здравейте,д-р Birdie!
Синът ми е почти на два месеца.
Роди се с вродена стафилококова пневмония.
Месец по-късно при повторно микробиологично изследване откриха стафилокок в ушите,а в носа-"чревни" бактерии.
Въпросът ми е какви са тези"чревни" бактерии.
Трябва ли да ги лекуваме,както и стафилококо,защотото според педиатъра не е необходимо на този етап.
Благодаря!
Зависи от вида на изолираното.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #188 -: Ноември 15, 2007, 19:27:37 pm »
 :(Пробвах всичко, залъгалка (и въобще биберони от всякакъв вид) го вбесяват, плюе и реве още по-зверски. Няколко пъти се залъгва с моя пръст - измивам добре и ползвам вместо залъгалка, но вече е нахитрял и днес го отказа и него  :?. Явно вече прави разлика гърда-пръст. Видях се в чудо и нахраних по-рано, а очевидно не беше много гладен.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #189 -: Ноември 15, 2007, 19:32:21 pm »
Докторе, здравейте!
Добра идея ли е да замразя малко спанак - имам в повече, няма как да го оползотворим всичкия пресен. От домашно стопанство е.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #190 -: Ноември 15, 2007, 19:35:41 pm »
Изолирано в ушите-стафилокок ауреус, в носа-кklebsiella pneumonia.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #191 -: Ноември 15, 2007, 19:39:18 pm »
Докторе, здравейте!
Добра идея ли е да замразя малко спанак - имам в повече, няма как да го оползотворим всичкия пресен. От домашно стопанство е.
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #192 -: Ноември 15, 2007, 19:40:21 pm »
:(Пробвах всичко, залъгалка (и въобще биберони от всякакъв вид) го вбесяват, плюе и реве още по-зверски. Няколко пъти се залъгва с моя пръст - измивам добре и ползвам вместо залъгалка, но вече е нахитрял и днес го отказа и него  :?. Явно вече прави разлика гърда-пръст. Видях се в чудо и нахраних по-рано, а очевидно не беше много гладен.
Не разваляйте схемата на хранене.
Може би иска повече храна, и това да е истинския проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #193 -: Ноември 15, 2007, 19:41:38 pm »
Изолирано в ушите-стафилокок ауреус, в носа-кklebsiella pneumonia.
В ушите? от секрет? или? откъде? ако е от ушния канал, това не се зачита за значимо, ако няма перфорирана тъпанчева мембрана.
В носа клебсиела-това е за лечение с АБ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #194 -: Ноември 15, 2007, 19:46:21 pm »
Само на АМ сме - НАН 1. Храним се по 5 пъти през 3,5 - 4 часа по 170, 180 или 200 мл. зависи колко е гладна.

Ще си позволя да се намеся - изненада ме количеството, което Нина дава на дъщеря си, която е повече от два пъти по малка от моята. Откакто не се кърмим и аз храня с АМ като следвам схемата 100 + месеците, т.е. сега Симона е на 8 1/2 месеца и аз правя 180 - 190мл АМ. Малко ли е това за нас? Ядем 5 пъти на ден, 3 пъти мляко, един път месно/зеленчуково + жълтък пюре и веднъж оризова каша+плод. Първо ядене в 9, последно в 21ч. Рядко издържа повече от 3 - 3 часа и малко. За последните две седмици е наддала само 100гр. Видимо си е много добре.
Та - да не би да давам недостатъчно кол-во АМ?

Забравих да напиша, че след изяждането на цитираните от мен кол-ва не изглежда гладна, не търси повече, но аз и не съм пробвала да предложа...
« Последна редакция: Ноември 15, 2007, 19:47:59 pm от tzvetenze »
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #195 -: Ноември 15, 2007, 19:50:23 pm »
Не разваляйте схемата на хранене.
Може би иска повече храна, и това да е истинския проблем.
Възможно е, но се случва само при едното ядене - между следобедното и първото вечерно ядене, когато и се изаква. Между другото сутрин не е много гладен, а всяко следващо ядене го иска все по-рано с по 10-15минути. Ядем нещо такова:
8.00 - аз го будя и го храня, иначе може да спи и до 10.
12.00 - не е много ентусиазиран, но яде.
и вече сам започва да си иска:
3.40
проблемната зона, в която реве и ака и в която до сега го залъгвах, но днес не успях :(.
7.10
10.10
12.00- вечерта, но пак не е много ентусиазиран, но понеже и много му се спи, ако не го нахраня заспива и така до сутринта. Остават само 5 яденета.
Спи спокойно и непробудно както казах, ако не го събудя не знам кога за първи път ще яде.
« Последна редакция: Ноември 15, 2007, 19:52:54 pm от Lan »
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #196 -: Ноември 15, 2007, 19:55:13 pm »
 :(а така хубаво си ядяхме няколко дни през 4ч. - 5 яденета, после не искаше последното ядене и сега това - 5-6 яденета и пак ревем...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #197 -: Ноември 15, 2007, 20:20:48 pm »
:(а така хубаво си ядяхме няколко дни през 4ч. - 5 яденета, после не искаше последното ядене и сега това - 5-6 яденета и пак ревем...
Оставете детето сутрин спокойно, и не го будете за храна.
После ритмизирайте пак на 4 часа. Не се поддавайте и не разваляйте схемата,защото после трудно се поправят нещата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #198 -: Ноември 15, 2007, 20:23:41 pm »
Само на АМ сме - НАН 1. Храним се по 5 пъти през 3,5 - 4 часа по 170, 180 или 200 мл. зависи колко е гладна.

Ще си позволя да се намеся - изненада ме количеството, което Нина дава на дъщеря си, която е повече от два пъти по малка от моята. Откакто не се кърмим и аз храня с АМ като следвам схемата 100 + месеците, т.е. сега Симона е на 8 1/2 месеца и аз правя 180 - 190мл АМ. Малко ли е това за нас? Ядем 5 пъти на ден, 3 пъти мляко, един път месно/зеленчуково + жълтък пюре и веднъж оризова каша+плод. Първо ядене в 9, последно в 21ч. Рядко издържа повече от 3 - 3 часа и малко. За последните две седмици е наддала само 100гр. Видимо си е много добре.
Та - да не би да давам недостатъчно кол-во АМ?

Забравих да напиша, че след изяждането на цитираните от мен кол-ва не изглежда гладна, не търси повече, но аз и не съм пробвала да предложа...
Оставете детето и не се притеснявайте.
Това е смесено хранене, и когато детето е на такова хранене в първите месеци от въвеждането му прираста на тегло не е толкова впечатляващ. После нещата се оправят.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #199 -: Ноември 15, 2007, 20:39:02 pm »
Докторе снощи малката беше много зле. Силна кашлица и обилна хрема. Вечерта и сложих Тобрин и и дадох Панадол. Сутринта вече почти нищо и нямаше. Съвсем лека хрема днес, но не съм слагала и капки. Само сега и дадох Панадол 0.5мл. Трябва ли да и давам нещо да не се влоши пак? Благодаря ви за всичко. Радвам се че ви има.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0