0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #20 -: Ноември 07, 2007, 13:00:45 pm »
Вече нищо не ме учудва д-р Birdie. Аз също съм за ваксинацията, но истината е че на всякъде по света има противници. Лошото е че в БГ може да не си ваксиниран, а в имун.картон да пише че си. Докато навсякъде другаде не е така.
Относно ваксинацията за паротит аз съм яростен привърженик. Имам два примера в семейството си, брат ми и съпругът ми.
Брат ми заболя в началото на пубертета, поради причините които Бърди изтъква. Съпругът ми също заболява в тази възраст и резултата беше на лице когато започнахме да правим опити за дете. Надявам се само брат ми да няма проблеми, защото както всеки нормален човек не искам да изпита болката от невъзможността да имаш дете с любимия човек.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #21 -: Ноември 07, 2007, 13:15:03 pm »
@Lan
Да.
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 13:28:14 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #22 -: Ноември 07, 2007, 13:28:57 pm »
Вече нищо не ме учудва д-р Birdie. Аз също съм за ваксинацията, но истината е че на всякъде по света има противници. Лошото е че в БГ може да не си ваксиниран, а в имун.картон да пише че си. Докато навсякъде другаде не е така.
Относно ваксинацията за паротит аз съм яростен привърженик. Имам два примера в семейството си, брат ми и съпругът ми.
Брат ми заболя в началото на пубертета, поради причините които Бърди изтъква. Съпругът ми също заболява в тази възраст и резултата беше на лице когато започнахме да правим опити за дете. Надявам се само брат ми да няма проблеми, защото както всеки нормален човек не искам да изпита болката от невъзможността да имаш дете с любимия човек.
Никога не съм имал проблеми с "Приорикс". А я работя от почти 10 години...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #23 -: Ноември 07, 2007, 14:07:54 pm »
Никога не съм имал проблеми с "Приорикс". А я работя от почти 10 години...

За жалост БГ действителността е друга...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #24 -: Ноември 07, 2007, 14:08:54 pm »
Никога не съм имал проблеми с "Приорикс". А я работя от почти 10 години...

За жалост БГ действителността е друга...

Цвети, какво имаш предвид? имаш информация за проблеми с Приорикс ли? разкажи, моля те...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #25 -: Ноември 07, 2007, 14:12:01 pm »
@Lan
Да.
А на мен като на блондинка, макар че съм брюнетка  :lol::
 Кога първата доза?
 Кога втората доза?
 Има ли нужда и от трета доза?
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #26 -: Ноември 07, 2007, 14:16:37 pm »
Здравейте,докторе!От кога може бебчето да се подпира в седнало положение?Благодаря!


*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #27 -: Ноември 07, 2007, 14:17:58 pm »
Д-р Бърди, здравейте!
въпросът ми са:
 - има ли някакво предимство да пюрирам компот (с ниско съдържание на захар) от домашни праскови/кайсии вместо готовите такива пюрета?
 - коприва в детското меню?
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #28 -: Ноември 07, 2007, 14:21:38 pm »
Никога не съм имал проблеми с "Приорикс". А я работя от почти 10 години...

За жалост БГ действителността е друга...

Цвети, какво имаш предвид? имаш информация за проблеми с Приорикс ли? разкажи, моля те...

Не. Можеби не се исказах правилно. Съжалявам за внесения смут.
Миналата година имаше бум на заушка, а децата са ваксинирани, как става това? Неправилна ваксинация, недостатъчно направени дози? Защо трябва ние да се превръщаме в медицински лица, за да опазим децата си от некомпетентни лекари? Бърди казва че не е имал проблеми, защо в Бг има проблеми? 
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 14:30:14 pm от Cvetelina »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #29 -: Ноември 07, 2007, 14:39:08 pm »
Здравейте,докторе!От кога може бебчето да се подпира в седнало положение?Благодаря!
От 2-3 месеца. Подпряно, за колкото време се чувства удобно-а то е много малко (това време) в тази възраст. По принцип щом, детето вече има добър контрол на главата, може да го оставяте подпряно или в ъгъла на диван. На децата много им харесва това, междувпрочем, а и това е много положително за нервно-психическото им развитие. Естествено, за никакви "увреждания" не може и реч да става...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #30 -: Ноември 07, 2007, 14:41:36 pm »
Никога не съм имал проблеми с "Приорикс". А я работя от почти 10 години...

За жалост БГ действителността е друга...

Цвети, какво имаш предвид? имаш информация за проблеми с Приорикс ли? разкажи, моля те...

Не. Можеби не се исказах правилно. Съжалявам за внесения смут.
Миналата година имаше бум на заушка, а децата са ваксинирани, как става това? Неправилна ваксинация, недостатъчно направени дози? Защо трябва ние да се превръщаме в медицински лица, за да опазим децата си от некомпетентни лекари? Бърди казва че не е имал проблеми, защо в Бг има проблеми? 
От огромно значение е първата доза да се прави след 12м възраст. Защо? за да не интерферира ваксинацията с налични антитела от майката, които ефективно ликвидират ползата от ваксината. И втората доза да се прави след навършени 4 годинки.
Ваксината е добре да се сложи подкожно, с иглите, които са в опаковката. И по всички правила подкожно...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #31 -: Ноември 07, 2007, 14:43:24 pm »
@Lan
Да.
А на мен като на блондинка, макар че съм брюнетка  :lol::
 Кога първата доза?
 Кога втората доза?
 Има ли нужда и от трета доза?
Приорикс
*12м - 1 доза
*4г-6г->>втора доза (добре след 4г веднага)

Засега няма трета доза.
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 14:47:47 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #32 -: Ноември 07, 2007, 14:51:14 pm »
Д-р Бърди, здравейте!
въпросът ми са:
 - има ли някакво предимство да пюрирам компот (с ниско съдържание на захар) от домашни праскови/кайсии вместо готовите такива пюрета?
 - коприва в детското меню?
*не
*да,но по-добре спанак.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #33 -: Ноември 07, 2007, 15:05:19 pm »
Здравейте,докторе!От кога може бебчето да се подпира в седнало положение?Благодаря!
От 2-3 месеца. Подпряно, за колкото време се чувства удобно-а то е много малко (това време) в тази възраст. По принцип щом, детето вече има добър контрол на главата, може да го оставяте подпряно или в ъгъла на диван. На децата много им харесва това, междувпрочем, а и това е много положително за нервно-психическото им развитие. Естествено, за никакви "увреждания" не може и реч да става...


Само мога да кажа, че това с подпирането на бебчо от 2-3 месечна възраст Много, ама Много ме зарадва, защото моята бебка вече хич не й се лежи  :D.


*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #34 -: Ноември 07, 2007, 16:15:53 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Дъщеря ми е на 7м и от една седмица следобедното хранене го повръща. Оригва се и след около полвин час го изкарва на няколко порции. Обикновено я храня по това време с каша без глутен или каша с плод. Без значение каква е кашата- пробвала съм с 2 вида , а ги е яла и друг път. На какво може да се дължи това и какво мога да направя по въпроса? Благодаря Ви предварително.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #35 -: Ноември 07, 2007, 16:45:56 pm »
Докторе, мислех да не Ви занимавам с този въпрос, но ето че пак се почна - от няколко дена Зори прокашля и то не по-въднъж, а по няколко пъти, както и да киха доста често. Днес сложихме втората доза Пентаксим и лекарката я прегледа - ушички, гърло, гърди - всичко е наред, температура също няма. Дали това може да е от сополките в носа, които евентуално я давят и гълта?. В петък ще правим нова посявка да видим как седят нещата. Благодаря

п.п. да Ви попитам и нещо друго - днес отново я премерихме - за 15 дена е наддала само 160 грама. Това притеснително ли е?
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 17:18:41 pm от denito »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #36 -: Ноември 07, 2007, 17:52:39 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Дъщеря ми е на 7м и от една седмица следобедното хранене го повръща. Оригва се и след около полвин час го изкарва на няколко порции. Обикновено я храня по това време с каша без глутен или каша с плод. Без значение каква е кашата- пробвала съм с 2 вида , а ги е яла и друг път. На какво може да се дължи това и какво мога да направя по въпроса? Благодаря Ви предварително.
Оставете 5-6 дена само на мляко...
За следобяд? в колко часа имате пред вид? каши? какви по-точно?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #37 -: Ноември 07, 2007, 17:54:19 pm »
Докторе, мислех да не Ви занимавам с този въпрос, но ето че пак се почна - от няколко дена Зори прокашля и то не по-въднъж, а по няколко пъти, както и да киха доста често. Днес сложихме втората доза Пентаксим и лекарката я прегледа - ушички, гърло, гърди - всичко е наред, температура също няма. Дали това може да е от сополките в носа, които евентуално я давят и гълта?. В петък ще правим нова посявка да видим как седят нещата. Благодаря

п.п. да Ви попитам и нещо друго - днес отново я премерихме - за 15 дена е наддала само 160 грама. Това притеснително ли е?
По-колко изяжда? колко пъти дневно? вечерни хранения след 00?
Другото само по-себе си не е проблем... може и рефлукс да е, а не кашлица от секрети, или бронхиален произход.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #38 -: Ноември 07, 2007, 18:32:20 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Дъщеря ми е на 7м и от една седмица следобедното хранене го повръща. Оригва се и след около полвин час го изкарва на няколко порции. Обикновено я храня по това време с каша без глутен или каша с плод. Без значение каква е кашата- пробвала съм с 2 вида , а ги е яла и друг път. На какво може да се дължи това и какво мога да направя по въпроса? Благодаря Ви предварително.
Оставете 5-6 дена само на мляко...
За следобяд? в колко часа имате пред вид? каши? какви по-точно?
Днес кашата беше на Хип + малко плодово пюре от морков и ябълка.  Изцяло млечно хранене за 5-6 дни или само следобедното, то е към 16-17ч.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #39 -: Ноември 07, 2007, 18:36:25 pm »
Само в часа на следобедното хранене.
После давайте следобяд само плод, без каши на прах.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.