0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1060 -: Март 15, 2012, 11:15:43 am »
Аз пък до сега все се разраствах и все нова пръст съм ползвала. Миналата година семенцата ги сях направо в земята и не очаквах да изникнат дори, а те като тръгнаха много ме учудиха. За другия път ще знам :)
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1061 -: Март 16, 2012, 15:58:56 pm »
Нещо и от мен... :)
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1062 -: Март 16, 2012, 17:49:57 pm »
Ах че хубави кокичета. Друго казва да дойде пролтта и почне да цъфти всичко просто нямам търпение  :D :D :D Марулите са ми покълнали  :D :D :D
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1063 -: Март 18, 2012, 12:57:05 pm »
Вчера цял ден чаках да цъфне едно лилаво минзухарче  :D Тази сутрин ставам и първо в градината и какво да видя
http://viktoriq838.snimka.bg/flowers/cvetya-zelenchuci-podpravki.658598.26649873

Толкова много ме зарадваха тези слънчица гледам напипили са и другите минзухарчета нямам търпение да нацъфти всичко  :D
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1064 -: Март 18, 2012, 16:07:51 pm »
момичета здравеите аз съм млада булка как се казва :D имам желание да отида до магазина да купа някакви семенца да им изкопам и да чакам и да им се радвам къщата ни е нова все о6ше двора не е доваршен затова не мога да засада дърво вие какво бихте ми предложили :ask:


Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1065 -: Март 18, 2012, 18:01:46 pm »
miradosколко хубаво нова къща с нова градинка разкош направо. За семенцата зависи какво търсиш. Можеш да отидеш в някой магазинн и по опаковката да си купиш каквито ти харесват. Поръсваш ги върху пръстта слагаш един наелон отгоре и чакаш. Най хубаво е ако можеш да си вземеш семенца от някоя съседка.Започни с няколко вида в нета има много информация. Ето тук са разделени много удобно растенията http://zelena-prolet.com/Rasteniya_predlagani_ot_razsadnik_Zelena_prolet
Ако дадеш повече инфо за градината и какво искаш повече ще можем да ти помогнем  :D Успех. И аз имам нова градина, която е огромна и ще сея всичко :D И да не забравиш да сееш подправки
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1066 -: Март 19, 2012, 11:49:50 am »
a koe rastenie e podhodq6to da si go zaseq v sakcii tezi prodilgovatite koito se slagat na prozoreca i dali 6te ispeqt ako sega gi zasada za proleta da si gi sloja na prozoreca ili terasata?


Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1067 -: Март 19, 2012, 17:13:11 pm »
mirados аз сега за балкона съдя калдаръмчета и петунии, теменужки, мушкато, най добре ми виреят.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1068 -: Март 19, 2012, 22:36:36 pm »
Къде са всички градинарки от този форум не знам. Имам чувството, че си говоря сама... то не че не ме пере съчмата ама поне някой ... нещо. Обаче какво да правя аз ще си пиша, а пък някой може да го прочете евентуално.
Първо марулкте ми миличките ми бебета вече се появиха много ме зарадваха може би за великден ще си хапваме от тях хихихи
Второ в градината ми се появи див лапад аз съм сяла но на друго място та и той ще стане за великден.
Физалиса ми поникна невероятно доволна съм.
Цъфнаха ми минзухарите.
Тази лавандула не стига че и се молих един месец в хладилника извън хладилника под сняг на тъмно на незнам си какво още не се е появила и почва да ми писва от него много сериозно ще се обадя утре в иститута в Казанлък и като си поръчам сто корена и ще се свърши.
Доматите ми измряха до един но пък лютите чушки не се спират, нищо взела съм си още семена, а скоро и разсад ще продават готов така че не съм притеснена.
mirados за каскадни растения много харесвам аз вербената тя е супер издръжлива и цъфти разкошно без да спира докато я затрупа снега. Успех  :D
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1069 -: Март 19, 2012, 22:47:21 pm »
Виктория, все пак форумът е за стерилитет и репродуктивно здраве, а не за градинарство. Преди имах много повече време и мерак за цветя, но сега по-скоро ми е кът, така че мъжът ми се занимава по малко с тях и което оцелее.
Още не съм снимала орхидеите, защото забравям.  :oops:
« Последна редакция: Март 19, 2012, 23:10:52 pm от blue_sky »

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1070 -: Март 20, 2012, 12:13:57 pm »
blue_sky добре де това не ни пречи да си създаваме положителни емоции с градинките. Явно не съм за този форум ....
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1071 -: Март 24, 2012, 09:23:29 am »
Хайде градинарки ,помагайте.Обръщам се към почитателките на орхидеи,от скоро съм им фен и още не съм много в час със спецификата на отглеждането им.Та имам въпрос ,преди няколко дни забелязах ,че под едно от листата има избили капки на нещо като сироп,лепкаво е като мед,мислите ли ,че са някакви вредители или по скоро нещо и липсва или нещо и е в по вече.Много си я харесвам а пусна ново листенце и нови пъпчици ,никак не ми се иска да я унищожа от незнание а да съм можела да я спася . :balk_144:
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1072 -: Април 09, 2012, 12:32:16 pm »
Времето се затопли и градинките Ви сигурно полудяха.Вики какво става с твоите луковици (400бр. нямам търпение да ги видя разцъфнали!
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1073 -: Април 09, 2012, 20:03:37 pm »
Здравейте, да се похваля с моята Мини Розичка, която успях да спася от загиване и съм много щастлива и горда със себе си  !!!!!!!  :lol:
Беше започнала да окапва откъм листа, а пъпчиците и загниваха и клюмваха.
 След като я присадих, подрязах коренчетата до 2 см и клонките до 2-ра пъпка, само след седмица избиха нови клонки, а след месец вече и нови пъпки, които вече цъфтят 
Много съм щастливаааа   :bighug: :dance2:




Ето и останалите ми цветенца на терасата ни   :D







Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1074 -: Април 09, 2012, 20:27:26 pm »
Ауууууууууууууууууу sunnynevi поздравления за красивите цветя. Любима ми е розичката - много изящна и нежна  :balk_5:.
А на последната снимка - как се казва растението?
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1075 -: Април 09, 2012, 20:54:19 pm »
Последното цвете на sunnynevi, аз го знам като "мъката на художника".Моята майка ги гледа от както се е омъжила. Има поне 6 саксии и всичките са и от далечната 1963година. Странното е как успява да ги отгледа, на мен все ми дава нова саксиийка и аз я уморявам... :( Със всички останали се справям перфектно ама с това не! Обаче на майка ми са в керамични саксии от време оно и следващият направо си взима една!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1076 -: Април 10, 2012, 22:39:03 pm »
 :D sunnynevi , браво, браво, красота!Фанти, страхотни кокичета! Вики, страхотно! :D
*
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1077 -: Април 15, 2012, 16:40:27 pm »
Здравейте и от мен :D













« Последна редакция: Април 15, 2012, 16:42:39 pm от Zizi »
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1078 -: Април 16, 2012, 15:25:39 pm »
Zizi И твоята мини розичка е много красива, страхотен розов цвят  :lol:

Re: Моята Градинка 5
« Отговор #1079 -: Април 21, 2012, 15:36:50 pm »
Момичета, искам да Ви попитам ако сега преместя едни лаленца,докато са цъфнали дали ще ги повредя? Не им прецених правилно мястото като ги засявах,не предположих,че няма да са прецъфтяли докато Дамското сърце се разлисти и сега ги засенчва :(