0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Аз съм твоята майка
« -: Октомври 25, 2007, 08:38:20 am »
Здравейте, мамичета!!!

Заглавието на темата ми е от едно есе, което написах преди 3 дена и публикувах в един сайт за лично творчество. Ето за какво ви говоря:



Днес прочетох стиха на Парнар "Оживяване". Ако кажа, че ме развълнува, ще бъде слабо казано! Прободе ме с най-острия нож, усетих болка не само в сърцето си, но и в своята утроба. Аз чакам, още чакам тази болка да изчезне и празнотата да се запълни. Моят първи стих, който написах и публикувах в "Откровения", се казва "Ще те чакам".

Трудно ми е да пиша за тази празнота, но не защото изпитвам срам или нещо подобно. Трудно е, защото всеки път, когато аз заговоря за това, или се замисля, пред очите ми е Детето, моето Дете, което още не познавам, но усещам, че е там и ме чака.

Аз ще дойда!
Просто ме чакай!
Всяка жена знае през колко много процедури - болезнени, дълги, стресиращи тялото и психиката се преминава. Как всеки месец тя е в очакването на онези две чертички. Как удоволствието от интимността остава на заден план, защото днес е моментът за зачеването. Всичко става по план, програмирано, според овулацията, след поредната болезнена процедура. Да, минах и през това.  Физическата болка се забравя, но другата остава и не ти дава покой. Пътят, който извървях, бе дълъг. Четири инсеминации, два пъти така желаните две чертички, но за кратко. Много дни и нощи, изпълнени с очаквания, трепет, страх за деня, когато ще се разбере дали е успешна или не. И този ден идваше, ооо, не ме пропускаше. И всеки път ми напомняше за празнотата ми. А сълзите, знаете ли какво е океан от сълзи? Аз се удавих в него, там няма спасителна сламчица, за която да се хванеш. Но вече и тях ги нямам. След поредното разочарование аз не заплаках. Усмихнах се, обадих се на приятелките си и се видяхме. И се питам, докога мога да издържа? Знам, че това е нещо, което си заслужава. Но заслужава ли си да се изгубя още повече? Знаете ли кое ме крепи? Аз ще имам дете! Ето, сега се ражда някъде. И ще стане мое! Да, ще осиновя. Минах през цялата бюрокращина, само за подаването на документите, а ме чака още много дълъг път. И ще го извървя докрай!  Ще има много трудности, ще има сълзи, но накрая те ще са от радост. Ще гушна своето малко човече и никога няма да го пусна от себе си! Ще му дам любовта си, времето си, усмивките си! Исках, много исках да усетя това невероятно чувство да дариш живот! Но ще усетя другото, също така необяснимо чувство, да дариш любов! Да се грижиш за този Дар, да си неговата опора, да си там за него, когато плаче, когато се смее. Когато има нужда от теб. Когато един ден ме попита, откъде е дошло. Когато ще иска да знае, защо е било изоставено. Когато ще попита, защо съм избрала него.

Защото Ти си нещо специално, защото моето сърце те е познало на мига, когато съм те видяла! Защото те обичам с цялата си душа! Защото си моето дете, а аз съм твоята майка!




С това аз отоврих нова страница в моя живот! Успех на всички, милички!!! :goodluck: :bighug:
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2007, 08:43:01 am »
Бени, невероятно е!
Позравявам те!
Ще бъдем Майки,най- добрите!
:flower:

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2007, 08:47:05 am »
Така е мила, ще бъдем!!!
Всяка от нес ще каже:"Аз съм твоята майка!"

Прегръщам те!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2007, 08:48:19 am »
Бени, днес станах, пуснах компютъра, влязох тук и това е първото нещо, което прочетох. Очите ми се напълниха със сълзи, емоциите нахлуха с пълна сила в душата и сърцето ми, разчувства ме толкова силно... Аз съм сигурна, че всички ще бъдете прекрасни майки. Много пъти съм казвала, че е важно да отгледаш, възпиташ и дариш с любов едно дете. Прегръщам те и теб и всички момичета, които са стигнали до този път. :bighug: :hug2:
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2007, 09:26:24 am »
beny,
Това е толкова истинско...
Уловила си и си изказала всичко, което мисля, чувствам, но не мога да напиша по този начин.
Много силно те прегръщам!
Пожелавам успех и много сълзи от радост на всички нас.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2007, 09:48:16 am »
Страхотно!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2007, 10:16:18 am »
beny,  :balk_47:
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #7 -: Октомври 25, 2007, 10:27:23 am »
Разтърсващ душата разказ на едно момиче от нас.От нас,които всеки път си казваме-да това е МОЯТ ПЪТ на успеха.Ще каже някой-че вие какво..искате да ви се усмихне щастието отведнъж? Е..всяка от нас знае цената на своето щастие и мисля,че го заслужава. Желая ти Бени от все сърце да изпиташ от тези "сладки" грижи около една мъничка ,детска и крехка дуща. Поздравления за твоето решение! :goodluck: :bighug: :bighug: :bighug:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #8 -: Октомври 25, 2007, 11:52:23 am »
  Люси,много си права!Да,ще бъдем майки!Заставам изцяло зад всяка една твоя дума,изживявам всяко едно твое чувство!Поздравления за преминатите препятствия с подаването на документите!Пожелавам ти да напишеш тази нова страница от своя живот със прекрасни и щастливи мигове!Успех!:hug2:
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #9 -: Октомври 25, 2007, 18:52:49 pm »
Бени, невероятна си, успех и много усмивки и положителни емоции по пътя и след срещата с Детето  :bighug:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #10 -: Октомври 25, 2007, 19:34:14 pm »
Бени, страхотно е... и много разтърсващо... и много истинско!
Ти ще бъдеш най- добрата майчица, за твоето слънчице. Успех! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
 :bighug:
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #11 -: Октомври 25, 2007, 19:36:45 pm »
Подобно нещо може да напише човек, който е изтрадал всичко това. Успех на теб и твоето дете да се намерите по-скоро.
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #12 -: Октомври 25, 2007, 22:13:47 pm »

Люси, благодаря ти че сподели това с нас !
Пожелавам ти попътен вятър и много късмет !
целувки и силни прегръдки: Вени
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #13 -: Октомври 26, 2007, 07:41:20 am »
beny, :bighug:Така е мила, ще бъдем майки!
Всяка от нес ще каже:"Аз съм твоята майка!!!"
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #14 -: Октомври 26, 2007, 08:51:11 am »
  Бени,мила...  :flower:
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #15 -: Октомври 26, 2007, 08:56:22 am »
Милите ми те!!!
Моят път бе дълъг, но не колкото на повечето от вас. Искам да ви благодаря, че сте тук!!! Че сте тук за всички ни!!! Всяка една от нас заслужва своята рожба! И го пожелавам на всички ни от сърце!!! Благодаря ви, мили момичета!!! Прегръщам ви!!!

Следващият петък е първата ми среща със социалния работник. Вълнувам се много!!!


Хехехе, ами за нас важи девизът на Тримата Мускетари :"Един за всички, всички за един"  :D
« Последна редакция: Октомври 26, 2007, 08:58:39 am от beny »
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #16 -: Ноември 05, 2007, 03:06:35 am »
Попитали едно дете - какво означава да си осиновен?
То отговорило:
-Това означава, че вместо да растеш в корема на майка си,си израснал в сърцето и.

И аз така мисля.

Успех и дано срещнете скоро своето дете!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #17 -: Ноември 05, 2007, 12:37:00 pm »
Успех, Бени,

Дано пътят към твоете детенце е кратък, и скоро чуеш така очакваното "Мамо".

Сигурно не е странно,че твоите емоции са и мои емоции.
Макар и отскоро в мен решението за осиновяване да набира скорост, вече чувствам, че може би моето детенце е вече на бял свят, и това чувство ме сръгва като лакът в ребрата и не ми дава мира, че то, моето детенце, вече ме чака ... и ми е тъжно ...
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #18 -: Януари 22, 2008, 08:55:08 am »
Здравейте, милички!

Не съм писала от доста време, но сега мога да се похваля с нещо. На 18.01 ми бе готов докладът от социалната работничка. Това означава, че сега започва чакането, и съм много уплшаена и в същото време, много, много щастлива! Проведохме около 4 срещи с нея, минаха доста добре. Но най-тежко ми беше да кажа, какво дете искам. Почувтсвах се, като на пазар, извинявам се за сравнението, но си беше така! Сега тръпна в очакване, вечер не мога да спя. Сънувам кошмари. Напрегната съм много. Но ще преодолея всичко това, знам го! По съвет на социалната работничка, писахме всичките 28 региона. Нямам търпение да се обадят, макар да знам, че може да мине много време. Ще имам нужда от вашата помощ, милички! Със съвети, с подкрепа. Сигурно ще имам много въпроси и знам, че вие ще ми бъдете в голяма помощ. Прегръщам ви!!! :D
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #19 -: Януари 22, 2008, 13:51:13 pm »
beny, мила, аз съвет едва ли ще мога да ти дам, но ще бъде подкрепа винаги и по всяко време. Първата крачка е направена, стискам палци всичко да свърши бързо и безболезнено и скоро да прегърнете ВАШЕТО СЛЪНЦЕ :bighug:
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #20 -: Януари 22, 2008, 14:13:27 pm »
Успех, Бени.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #21 -: Януари 22, 2008, 15:29:21 pm »
По съвет на социалната работничка, писахме всичките 28 региона. Нямам търпение да се обадят, макар да знам, че може да мине много време.

Браво на социалната работничка!!! Нашата ни посъветва да запишем само близките градове, от повече нямало смисъл. То и нашия акъл толкоз, че я послушахме...   Стискам ти палци скоро да си го познаеш твоето детенце!
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #22 -: Януари 22, 2008, 15:53:11 pm »
Вeny, най-искрено ти желая късмет!
Дано прегърнеш твоето детенце, колкото се може по-скоро! 

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #23 -: Януари 22, 2008, 16:42:32 pm »
Бени, желая ти много скоро да намерите вашето слънце!!!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #24 -: Януари 22, 2008, 17:14:12 pm »
Мило момиче, разплака ме. Аз съм сигурна, че скоро ще бъдеш майка! И ще си прекрасна майка на едно невинно и мило създание! Пишеш страхотно и толкова силни неща казваш, че просто настръхнах. Ще очаквам с нетърпение обаче друга твоя тема и тогава сълзите на всички ни ще са от радост!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #25 -: Януари 22, 2008, 17:20:03 pm »

Много се радвам, Бени !
Стискам палци, миличка, нещата да се
придвижат възможно най-бързо и скоро да
е времето, когато едно слънчице ще огрее дома Ви !


« Последна редакция: Януари 22, 2008, 17:22:52 pm от BLACK_ROSE »
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #26 -: Януари 22, 2008, 17:30:30 pm »
Мила Бени, развълнува ме!
Бъди силна и знай, че големия миг наближава. Моля се това да бъде по-скоро, да прегърнеш милото и беззащитно детенце.
Определено ще е късметлийче с такава мама!  :)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #27 -: Януари 22, 2008, 21:03:40 pm »
    :D Еха,Люси!Колко ме зарадва със тези добри новини!От сърце ти желая много късмет!Ей,ГОЛЯМ ЧОВЕК си ти!Като си помисля колко е труден пътя,който си извървяла до тук.Браво момиче!С теб сме и винаги ще те подкрепяме!Успех и бъди силна!
               
Re: Аз съм твоята майка...продължението
« Отговор #28 -: Юни 27, 2008, 11:17:04 am »
Здравейте, мили момичета!

Не съм писала доста време, но бях заета с лекции, изпити и какво ли не. Търпеливо си чаках и май му се вижда краят на чакането. Вчера получих писмо в което ми казват, че сме одобрени за осиновители на момиченце на годинка и четири месеца. В понеделник ще съм на среща със социалната работничка в домът и ще ми покажат момата :D :D :D Уплашена съм, развълнувана, щастлива... Не знам дали ще ми повярвате, но имах усещане, че ще се обадят точно юни месец. Вчера сутринта си прегледах пощенската кутия и беше празна, но имах предчувствие за писмо. Само след 10 минути се звъни на вратата и ми бе връчено това писмо. Бях като втрещена и не смеех да го отворя. След минута разкъсах плика... и там беше написано най-хубавото нещо. Сега се моля всичко в понеделник да е ОК!!!

Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #29 -: Юни 27, 2008, 11:44:25 am »
Стискам ти палци всичко да бъде наред!  :)
Имам предчувствия, но кутията ни е още празна, уви.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #30 -: Юни 27, 2008, 12:07:20 pm »
Благодаря ти, Капка Любов!!!

Знам какво е да чакаш и няма да ти казвам да бъдеш търпелива. Просто ще ти пожелая да получиш писмото в най-скоро време! :D
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #31 -: Юни 27, 2008, 13:15:11 pm »
успех Бени, дано това е твоето момиченце и скоро да изпълни дома ви с детски смях :D
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #32 -: Юни 27, 2008, 13:24:00 pm »
Бени, радвам се за вас, успех ви желая, дано това е вашето детенце!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #33 -: Юни 27, 2008, 15:22:22 pm »
Успех и стиснати палци и от мен! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    audifen

  • **
  • 99
  • Обичам да обичам!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #34 -: Юни 27, 2008, 15:52:03 pm »
beny_luska всичко ще бъде наред и ти ще си най-щастливата жена на света! Пожелавам ти в понеделник да изживееш най-сладката среща в животът си и тя да постави начало на нови мечти включващи и малката принцеска!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #35 -: Юни 27, 2008, 17:02:16 pm »
Браво, Бени !
Ще чакаме с нетърпение понеделника,
за да споделиш впечатления !
Дано всичко е наред и чакането да е към края си!
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #36 -: Юни 27, 2008, 17:12:05 pm »
Успех и незабравима среща с малката принцеса.
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #37 -: Юни 27, 2008, 18:09:00 pm »
Благодаря ви, момичета! В понеделник ще ви пиша повече подробности!

Желая на всички много усмивки и поводи за още повече усмивки! :D
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #38 -: Юни 27, 2008, 18:22:44 pm »
Попътен вятър и незабравима първа среща.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #39 -: Юни 27, 2008, 21:07:23 pm »
Бени, успех, детето е на възрастта на моето- прекрасна среща ви очаква, сигурна съм- с Вашето дете  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #40 -: Юни 27, 2008, 23:19:04 pm »
 Много,много  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: от мен!
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #41 -: Юни 28, 2008, 08:22:50 am »
beny_luska  успех и щастлива първа среща с малката госпожица!
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #42 -: Юни 28, 2008, 09:44:57 am »
Beny_luska, щастлива и незабравима първа среща! Дано това е вашето момиченце!

*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #43 -: Юни 30, 2008, 06:52:50 am »
Бени, успех!!! Дано това е вашето дете и много хубави емоции за напред!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #44 -: Юни 30, 2008, 16:30:23 pm »
успех и от мен.
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #45 -: Юни 30, 2008, 20:49:11 pm »
Поздравления Бени за смелата постъпка със сълзи от радост изчетох всичко което си написала и разбрах без да те познавам че това дете ще бъде щастливо при вас ти ще бъдеш прекрасна майка усеща се в думите ти в начина по който изразяваш нежноста си .Пожелавам ти успех и много весели моменти с твоята малка принцеска или момата както я наричаш.Прегръщам те и ти желая всичко да е наред и малката да расте волна и щастлива във вашия слънчев дом. :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #46 -: Юни 30, 2008, 21:55:45 pm »
Дано това е вашата дългоочаквана рожба!  :hug2:

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #47 -: Юли 01, 2008, 09:53:04 am »
Бени, дано това съкровище остане при вас! Бъдете щастливи заедно! :)
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #48 -: Юли 01, 2008, 18:17:43 pm »
Бени,нямам търпение да ни разкажеш за срещата с момата! :bori_007:Дано това да е твоето детенце и сърцето ти да го е познало на мига!!!!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #49 -: Юли 02, 2008, 12:49:34 pm »
Момичета, благодаря ви за подкрепата!

Много ми е трудно да ви напиша това сега, много!!! Мисля, че ще откажа малката :( Взех това решение много трудно, с много сълзи и болка в сърцето. Оказа се, че не са се запознали с моят социален доклад и не са видели какво са писали там. Аз имах едно условие/грозно звучи/ и ми предложиха такова детенце. Видях малката, но още с първото виждане, нищо, ама нищо не ми трепна. Не знам, дали ще ме разберете. Може и да ме вините, аз и сама го правя и ще е така, докато съм жива. Чувствам се като предателка и че това дете ще бъде изоставено и от мен, не само от биологичната си майка. :( Отнесоха се малко некоректно с мен. Когато пристигнах в домът ме настаниха в стаята на директорката. Аз исках първо да си задам въпросите, но не успях. На втората минута малката беше при нас. Сладуранка е, игрива е, но... е от ромски прозиход. След няма и 15 минути, ми бе зададен въпросът:"Хайде, казвайте сега, вземате ли детето, че да оправям докулемните?" 8O  Бях шокирана, сякаш ме притиснаха да взема веднага решението. Аз нищо не казах, а излязох с малката да поиграем. Тъй като мъжът ми е на път, моята приятелка беше с мен. Тя остана в стаята да говори с госпожата която ми зададе този въпрос. Казала и, че не може това решение да се вземе ей така. Първо, че по закон имам срок и второ-това е дете, което остава твое за цял живот. Не е стока и да я върнем. Извинете ме, но си е така. Госпожата казала на приятелката ми, че си помислила, че съм харесала малката, защото съм отишла при нея и съм я заприказвала. Да, ама аз съм така с всички деца. Как няма да отида и да я докосна и да я гушна. И въпреки това, аз останах празна вътре. Много се мразя за това! Не искам да стана майка на дете, защото е било спонтанно решение от съжаление. Искам да бъда такава, защото знам, че това е моята рожба. Разбира се, това става с времето, но и първата среща трябва да ми подзкаже нещо. Въобще няма да чакам един месе, ще се обадя утре, не искам да бавя нещата. малката не го заслужава. По-добре е да потърсят други хора, които ще я обичат и да стане час по-бързо!

Не мога да опиша как се чувствам.
Благодаря ви много, момичета!!!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #50 -: Юли 02, 2008, 14:04:04 pm »
Миличка,мисля че никой не може да те вини за постъпката ти!Напълно те разбирам и те подкрепям!Не си изоставила малката-тя просто не е била вашето бебче...
Аз съм само на 23г.,но правим неуспешни опити от близо 3 години,ходим по знайни и незнайни лекари,врачки,знахари и т.н.Разбира се много пъти сме обсъждали и въпроса за осиновяване,ако недай боже не можем да си родим наша рожба.Наистина човек започва да обича с времето-така е,но...нещо трябва да те жегне,да те грабне още в пълвия момент,както когато видях мъжа си за пръв път знаех,че ще умра с него!
Не ми звучи лошо това,че не си приела детето и никой тук не може и не трябва да те съди.Биха го направили единствено хора,които са много далеч от проблема,дето се вика щото не им е до главата.Да ти кажа не мисля че и аз също бих приела детенце от ромски произход,не мога да обясня защо,знам че е грозно само като го казвам,но си е така.
Прегръщам те силно заради откровеността и силата ти и ти пожелавам в най-скоро време да откриеш СВОЕТО ДЕТЕ! :bighug:
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #51 -: Юли 02, 2008, 14:04:52 pm »
Бени, в момента ти е трудно, съвет не мога да дам, но слушай сърцето си. Ще успеете и вие, въпрос на време е. Дилемата пред която стоиш  е наистина сложна, но вярвам, че ще вземете правилното решение за Вас. Късмет.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #52 -: Юли 02, 2008, 15:45:08 pm »
Бени, мисля, че Фуси имаше точно такова изживяване. Не се чувствай виновна! Трябвало е да спазят изискванията ти.
Права си, че това е сериозно решение и трябва да се вземе и от сърцето ти.

Не бъди тъжна! Сигурна съм, че ще срещнеш скоро твоето детенце. Бъди силна! :bighug:

Ето ти темата на Фусии:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6683.msg124302#msg124302

*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #53 -: Юли 02, 2008, 16:02:22 pm »
Така е - много е тежко - чувстваш се като престъпник и предател. Но - категорична съм, че не се осиновява от жал или от гузна съвест. Ще последват много тежки години и за вас и за детето, което най-малко го заслужава

Успех мила
В очакване ....
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #54 -: Юли 02, 2008, 16:09:12 pm »
Благодаря ви милички за подкрепата!

Аз успях да пиша на Фуси на лична за това и прочетох темата и. Всичко което тя е написала все едно аз го казвам. Тя пише, че ще е трудно всеки път когато някой обиди детето заради произходът. Колкото и да искаме да сме винаги до тях и да ги защитаваме, няма да бъдеме. За съжаление живеем в една държава където няма толерантност. Вярно е, че има и семейства осиновили ромчета и на тях им се възхищавам и покланям. Но аз, поне засега не мисля, че мога да го направя. Не търся иделаното дете, но искам да няма типичните черти на ромският произход. Просто, това момиченце ми е в главата, но не като моето момиченце. Не ми дава покой нейният поглед, но не ми дава покой и това което ще направя. Но съм убедена, че това е правилното решение. Милата рожба, дано си намери скоро мама и тати, които да и се отдадат на 100%. Аз не мисля, че ще мога да го сторя и поради това взех това решение. Ужасно е! Когато получих писмото се обадих да попитам за малката някои неща. Поне така ни съветват момичета минали по този път. Казаха ми, че нямат никаква информация за детето, освен възрастта и. Отидох там, но си бях с едно на ум, не исках да се радвам много, преди да съм отишла.

« Последна редакция: Юли 02, 2008, 16:24:06 pm от beny_luska »
*
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #55 -: Юли 03, 2008, 21:03:13 pm »
beny_luska, мила, никой не те обвинява, не се обвинявай и ти! Не си виновна за  нищо! Ако аз бях на твоето место сигурна съм, че и аз бих постъпила така! Първо, защото си имала едно-единствено изискване и те не са се съобразили с него и по този начин са нанесли и на детето и на теб голяма болка! Второ, защото осиновяването е за цял живот, то трябва да бъде, защото го искаш с цялото си сърце, а не, защото те е жал за някое дете! Сигурна съм, миличка, че когато срещнеш детето си, а това ще стане много скоро, веднага ще разбереш това! И тогава ще го прегърнеш с цялата си любов и ще му кажеш:"Здравей! Аз съм твоята мама!"

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #56 -: Юли 03, 2008, 22:47:26 pm »
  Иска ми се много неща да изпиша,но най-главното,което трябва да знаеш е че не трябва да се обвиняваш за избора си.Затвори тази страница и мисли за бъдещето...скоро някъде там ще се срещнете със мечтаната принцеска...Аз,на твоето място бих постъпила по същия начин.Искрено ти желая успех! :hug2:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Аз съм твоята майка
« Отговор #57 -: Юли 05, 2008, 13:04:02 pm »
Бени, същото се случи и с мен. Явно не е изключение, а практика. Детенцето ще си го спомням докато съм жива. Помня, че тогава Фуси ме посъветва да питам, да настоявам за информация за произхода преди среща. После и с нея така се случи... Гледай напред, късмет и скоро да се срещнете с твоето детенце ти желая!