0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
И аз Тома Неверни...
« -: Октомври 20, 2005, 19:57:28 pm »
...реших да побилкарствам. Ходих в аптеката на "Поп Богомил" дадоха ми за кистичките някаква смес, сега се настройвам за голямото чаепиене :). Обаче едната билка предизвиквала родов процес и се чудя как хем за кистичките, хем за раждане... ами ако се забременее... Иначе дамата ми обясни, че са сходни с тези за овулация и не е нужно да ми дава и от тях! Някой с инфо по въпросът, че малко ме е страх да ги почна... не че ми закъснява и не че съм бременна, но... страх лозе пази!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
И аз Тома Неверни...
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2005, 21:24:34 pm »
Споко бубе, аз пия тая за кистите ,щото съм често със задържани... да ти кажа нямам оплаквания, но не съм и била бременна де.
Тая за овулацията вярно е разработена на базата на тази за кистите
*
Да бе мацко...
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2005, 23:11:54 pm »
... но мен ме е страх, че ако стане бебе може да си докараме беля, защото тази за кистите съдържа и нещо, което предизвиква контракции и родова дейност... Мисля утре да отскоча пак до аптеката и да поискам без тази билка да ми забъркат!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
И аз Тома Неверни...
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2005, 10:40:38 am »
А бихте ли погледнали какви точно билки има в сместа за кистите, моля!
Аз така или иначе си пия чайчета през деня, бих опитала и тези...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Понеже все съм паника...
« Отговор #4 -: Октомври 21, 2005, 12:57:44 pm »
... звъннах на аптеката. Един господин ми обясни, че белия равнец е билката която засилва контракциите. Така, че може да се извади от микса. Ще ходя след обяд да си вземам нови билки. От друга страна пък белия равнец бил хубав за жълтото тяло. Абе какафония! Но съм решила, че не искам да поемам риска с него!  
Мацко ако искаш направо ти подарявам старите билки (от вчера са - преснички), обаче да знаеш че имат бял равнец!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Понеже все съм паника...
« Отговор #5 -: Октомври 21, 2005, 13:54:27 pm »
Във вкъщи имаме доста билкарски книги и рецепти. И да ви кажа честно нещата за различните болести са горе долу еднакви в различните книги. Но мисълта ми е че белият равнец още го наричат женска билка. Пие се при възпаления, течения, дори и при безплодие пишеше в едната книга но като те е страх да го пиеш пий го само през първата половина на цикъла. Той е така да се каже "дезинфектант за женската полова система".
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Aми...
« Отговор #6 -: Октомври 21, 2005, 19:32:02 pm »
... аз днес посетих аптеката пак! Обясних пак че цикъла ми го няма по 2-3 месеца и ми дадоха билка за нормализирането му + такава за ову. Да видим сега, мацката каза че дава гаранция за успех, но трябва 3 месеца постоянство!
И аз Тома Неверни...
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2005, 15:26:38 pm »
Щом дават гаранция- действай! Моите така седят в шкафа. Много са ми горчиви.
И аз Тома Неверни...
« Отговор #8 -: Октомври 25, 2005, 09:32:56 am »
Здравей и аз съм си взела тези 2 пакета  :) Първия месец ги пих и 2те но после незнам защо продължих само с тези за овулация-3месеца.Но не съм ходила на преглед да ми видят яйчниците.Сега пак започнах за цикала защото още 1я месец имаше подобрение но като ги прекъснах нещата се влошиха.Мисля че помагат от тях се чуствам бодра  :balk_15:
И аз Тома Неверни...
« Отговор #9 -: Октомври 25, 2005, 14:11:31 pm »
Момичета,

когато ти дадат билките и двамата с мъжлето ли трябва да ги пиете или само жената?! :?:

Благодаря за отговорите :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
И аз Тома Неверни...
« Отговор #10 -: Октомври 25, 2005, 14:13:25 pm »
Ами специално клинавичето се пие и от двамата.
Иначе на мъжа се дава  бабини зъби.
*
И аз Тома Неверни...
« Отговор #11 -: Октомври 25, 2005, 23:45:03 pm »
А ако мъжа няма проблеми?
*
Re: Понеже все съм паника...
« Отговор #12 -: Октомври 26, 2005, 07:56:09 am »
kolko wreme mogat da presedqt bilkite /suhite/, ima li srok na godnost?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
И аз Тома Неверни...
« Отговор #13 -: Октомври 26, 2005, 08:04:22 am »
Ако мъжът няма проблеми - не пие.
Срокът на годност на билките е до една година.
И аз Тома Неверни...
« Отговор #14 -: Ноември 07, 2005, 16:31:42 pm »
Здравейте,
надявам се да не е късно моето включване... бихте ли ми дали координати на тази аптека /не съм от София/? Имам проблем с овулацията -и до сега само по доктори съм ходила... но бих искала и с билки да пробвам.
И ако някой може да ми прати повече инфо специално за тия билкови смеси за ову ще съм много благодарна :oops:
*
*
И аз Тома Неверни...
« Отговор #16 -: Ноември 07, 2005, 16:50:27 pm »
ул. Поп Богомил 38
тел. 983-99-16
       983-60-03
Аз пия тези билки за ову + за регулиране. Не мога да ти дам инфо, знам само, че са смес от няколко и ми ги направиха на място. Жената каза, че след месец ако няма резултат да отида за още един месец, ако има за взема тези за забременявяне.
И аз Тома Неверни...
« Отговор #17 -: Ноември 17, 2005, 16:35:20 pm »
A някой може ли да изброи билките в състава на сместа за овулация и коя от тях е за кисти?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
И аз Тома Неверни...
« Отговор #18 -: Ноември 17, 2005, 16:41:24 pm »
За кисти сместа е друга. Аз си я купих днес и започвам да ги пия. Ама докторът ми е против. Смята, че трябва противозачатъчни, понеже е рисковано.
И аз Тома Неверни...
« Отговор #19 -: Ноември 18, 2005, 09:25:02 am »
Цитат на: Lali
Ама докторът ми е против. Смята, че трябва противозачатъчни, понеже е рисковано.

И моят доктор смята, че трябва да пия противозачатъчни, но преди това ще ме види с вагинален УЗ, след като спре кървенето.