0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
инсеминация или in vitro
« -: Август 16, 2006, 15:15:26 pm »
Здравейте момичета,от доста време чета в сайта,но все не набирам смелост да пиша.Научих много полезни неща от вас и сега искам да ви помоля за съвет.Правиха ми лапароскопия март 2006 и установиха запушени тръби.Направиха ми пластика и след хидротубация миналия месец се установи,че дясната е отпушена,но лявата за съжаление не е.Моето питане е има ли риск от извънматочна бременност при евентуална инсеминация?
*
Re: инсеминация или in vitro
« Отговор #1 -: Август 16, 2006, 15:19:03 pm »
Дори и да не ти е правена пластика, съществува риск от извънматочна бременност. Това важи, както за инсеминацията, така и за инвитрото и за естественото забременяване.
Според мен е добре да се направи снимка на тръбата преди каквито и да било опити за забременяване.
Иначе те съветвам да опиташ първо с няколко инсеминации при проходима тръба и чак тогава да тръгваш към инвитро.
Какви са показанията ви за инвитро. Само женски фактор или и мъжки?
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: инсеминация или in vitro
« Отговор #2 -: Август 16, 2006, 15:20:53 pm »
Благодаря за бързия отговор.При нас има и мъжки фактор,мъжа ми е с азооспермия и ще разчитаме на донорски материал.
*
Re: инсеминация или in vitro
« Отговор #3 -: Август 16, 2006, 15:22:27 pm »
Тогава първо провери тръбата и после опитайте няколко инсеминации.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: инсеминация или in vitro
« Отговор #4 -: Август 16, 2006, 15:41:20 pm »
Благодаря!Късмет и на теб
Re: инсеминация или in vitro
« Отговор #5 -: Август 16, 2006, 15:50:38 pm »
Дора, сигурно ли е, че при мъжът ти няма сперматогенеза?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: инсеминация или in vitro
« Отговор #6 -: Август 16, 2006, 16:05:03 pm »
Да,правихме и биопсия,няма никакъв шанс,за съжаление.
Re: инсеминация или in vitro
« Отговор #7 -: Август 16, 2006, 16:07:33 pm »
Съжалявам Дори! Но ето, пред вас има път за решение. Поздравявам ви, желая ви всичко най-прекрасно занапред!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: инсеминация или in vitro
« Отговор #8 -: Август 16, 2006, 16:11:39 pm »
Много съжалявам! И все пак не губи надежда, че нещата ще се наредят във ваша полза. Стискам палци инсеминацията да бъде успешно още от първия път! Късмет!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: инсеминация или in vitro
« Отговор #9 -: Август 16, 2006, 16:25:45 pm »
Благодаря ви за подкрепата,аз също вярвам,че нещата ще се наредят при всички нас и рано или късно чудото ще стане.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: инсеминация или in vitro
« Отговор #10 -: Август 16, 2006, 21:29:42 pm »
Аз съм с една проходима и една запушена тръба---при мен лекари ми препоръчват инсе!!!!......за сега няма основание да мислим за ин-витро!
Успех мила ,дано още първото инсе да е успешно! :D