0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #380 -: Септември 13, 2015, 08:52:01 am »
Алис, продължаваме да чакаме с теб :)
Относно ухапването, нали имаше някакви спрейчета/гелчета, дето охлаждат и спират сърбежа. Те не са ли безопасни при евентуална бременност? 
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #381 -: Септември 13, 2015, 10:53:05 am »
Намажи се с псило балсам гел


Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #382 -: Септември 13, 2015, 11:44:33 am »
Алис стискаме палци

При мен днес БТ е малко по-висока,но снощи пих две чаши вино и може и да е от това. Днес ми е 9-ти или 10-ти ден след прегнила(бит ми е на 04,09 след обяд)  и се чудя дали е нормално все още да имам бледа черта на теста
http://prikachi.com/images.php?images/447/8354447c.jpg
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #383 -: Септември 13, 2015, 11:51:45 am »
Намажи се с псило балсам гел


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #384 -: Септември 13, 2015, 12:01:01 pm »
Днес ми е 9-ти или 10-ти ден след прегнила(бит ми е на 04,09 след обяд)  и се чудя дали е нормално все още да имам бледа черта на теста
http://prikachi.com/images.php?images/447/8354447c.jpg

Теди, на мен Прегнила ми е отчитал и на 12-ти ден след поставянето, но моята доза е по-висока (10000 Е), защото заради ЛУФ-а почти не успяваме да спукаме фоликули. Ако имаш възможност, пусни кръвен - там няма чуденки. Стискам силно палчета тази втора чертичка да става все по-хубава  yahoo_17
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #385 -: Септември 13, 2015, 12:06:09 pm »
Злати и на мен уж ми казаха че имам ЛУФ и не очаквах да се получи с 5000 но  стана .Аз горе долу от втория ден на прегнила се тествам за да вида как избледнява но (може би си въобразявам) ми се стори че днес е малко по-видима (за вчерашния се искаше доста въображение )...Не искам да се надъхвам излишно  и за това питам . Почти навсякъде пише че за тази доза са нужни 6-7 дни за да се изчисти ....
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #386 -: Септември 13, 2015, 12:13:14 pm »
Спорен ще излезе този твоят ЛУФ (и дано е така :wink:). Казват, че всеки следващ ден от поставянето, дозата на Прегнила намалява наполовина, но все пак всичко си е индивидуално. Ние този месец успяхме да спукаме един от общо два фоликула, но аз не се надявам на нищо. Температурата ми е ниска и нито имам симптоми за минала Ову, нито за предстояща М. За мен обаче е важно да не образувам кисти, че скоро чакам да стартираме процедура, та и на това съм доволна.
Много, много късмет ти желая.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #387 -: Септември 13, 2015, 12:41:37 pm »
Момичета,кажете си мнението за тези тестове,последния е от вчера,втория он онзи ден,третия от по онзи ден и на него на живо се виждат ясно две еднакви черти....И трите дни имах болки,неразположения,като вчера бяха най-силно изразени,заедно с много слуз,днес почнаха да ме болят гърдите,а те болят когато мине овуто....Погледнете и графиката...Според вас минала ли е овулацията.. http://prikachi.com/images.php?images/783/8353783U.jpg  :? :? :?

Момичета снощи сънувах страхотен и вълнуващ сън,беше като жив,чакахме пред родилното аз,любимия ми и баща ми,всичките ми приятелки и майка ми,и ММ дойде и ме целуна по челото и ми каза имаме момченце...МНого ми стана хубаво на душата...Макар че на живо много мечтая за щерка,съня беше толкова хубав....  :P :P
« Последна редакция: Септември 13, 2015, 12:46:23 pm от detence1993 »

Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #388 -: Септември 13, 2015, 13:00:58 pm »
Детенце, колко пъти да ги гледаме все същите тестове? Според мен нямаш положителен, както ти казах. И Синеочка ти писа, че по принцип си с по-късна О , БТ не ти се е качила. Според мен не е минала, но и да е, постарали сте се предостатъчно. Ако можете, продължавайте в тоя дух.... и не спирай с ТО.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #389 -: Септември 13, 2015, 14:39:10 pm »
Момичета,кажете си мнението за тези тестове,последния е от вчера,втория он онзи ден,третия от по онзи ден и на него на живо се виждат ясно две еднакви черти....И трите дни имах болки,неразположения,като вчера бяха най-силно изразени,заедно с много слуз,днес почнаха да ме болят гърдите,а те болят когато мине овуто....Погледнете и графиката...Според вас минала ли е овулацията.. http://prikachi.com/images.php?images/783/8353783U.jpg  :? :? :?

Момичета снощи сънувах страхотен и вълнуващ сън,беше като жив,чакахме пред родилното аз,любимия ми и баща ми,всичките ми приятелки и майка ми,и ММ дойде и ме целуна по челото и ми каза имаме момченце...МНого ми стана хубаво на душата...Макар че на живо много мечтая за щерка,съня беше толкова хубав....  :P :P

Много силно ти желая да се сбъдне този сън.Дано да е предсказание за това,което те очаква.Стискам палци.

Може ли някой да изкоментира моята графика.Кога е била О според вас
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #390 -: Септември 13, 2015, 14:51:16 pm »
rrrr аз не че съм специалист по графиките, но ми се струва, че О може да е между 13ти и 14 ден от МЦ. Доста добре ти е скочила БТ, дано да си остане висока следващите 9 месеца  :lol:
detence1993 не знам колко пъти трябва да ти се казва едно и също нещо. По принцип месец с месец няма еднакви, но ако си гледаше по-често графиките и да правиш анализи, вместо само да пълниш форума със снимки на тестовете си за О и на тестовете си за Б, щеше да разбереш, че колкото и да са различни циклите, те следват една и съща логика. А именно: последната година ти нямаш цикъл под 28 дни. От това трябва да си направиш извода, че не може да чакаш О на 12ти ден. Твоята О може да се очаква след 14ти ден. И няма смисъл да правиш тестове от 2ри ден на МЦ защото те ще покажат това, което всички знаем - че няма как да имаш О на 2ри,3ти.....10ти ден от МЦ. Да кажем, че имаш достатъчно пари да харчиш за тестове - ОК. За мен е нелогично, тези пари бих ги дала да си направя 2-3 УЗ, за да видя как се движи фоликула. Но ти си имаш друга политика и няма да ти се меся със съвети. Отделно температурата ти изобщо не показва да е имало О защото нямаш температурна разлика, т.е. няма ясно изразена двуфазност в графиката, каквато е налична когато има О. Също така положителния тест за О изобщо не означава, че си имала О - ЛХ може да се повиши, но фоликула да не се спука, няма освобождаване на яйцеклетка - няма бременност.
Затова комплексно като вземеш всички тези неща - за мен ти нямаш към момента овулация
« Последна редакция: Септември 13, 2015, 14:53:35 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #391 -: Септември 13, 2015, 15:18:12 pm »
rrrr, малко ти е непълна графиката, но по това, което се вижда, залагам на 13-ти ден.

Аз пък днес имам зацапване, еднократно, по т.х., розово... Вече наистина нищо не разбирам!

Допълвам се: имам и положителен тест за О. Сега вече съвсем се обърках. Стана положителен на 3-тата минута, досега не ми се е случвало толкова бързо втората черта да стане толкова ярка. Като минат останалите 25 минути, ще ви го снимам, така и така сме почнали :lol:

Едит:
http://prikachi.com/images.php?images/877/8354877Y.jpg
« Последна редакция: Септември 13, 2015, 16:03:29 pm от AdeliaMiss »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #392 -: Септември 13, 2015, 16:54:34 pm »
Рррр, аз като останалите мацки споделям мнение, че вероятно О е била на 13-14 ден. Малко е непълна както казва Аделия, но има добра температурна разлика, която е достатъчна за коментар. Ти само на БТ ли залагаш? Принципно е добре да съчетаваш два метода.
Също, като Лилибел смятам, че УЗ си е най-точният метод за проследяване.
Относно няколко повтарящи се поста по-горе ще си кажа ооомммммм  8) 8) 8)
 Аз нещо се мъча да се разболявам. Боли ме ухото,гърлото и имам главоболие.Засега се церя с чайчета, дано да не се стига до лекарства..


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #393 -: Септември 13, 2015, 17:04:31 pm »
detence1993, аз също мисля, че до момента нямаш О. Нито един от тестовете не е положителен, а и графиката ти не го показва. Аз също бих те посъветвала да вземеш и други мерки за проследяване на О. И отново ще напомня - намери читав доктор, за да те насочи адекватно.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #394 -: Септември 13, 2015, 19:38:45 pm »
AdeliaMiss наблягайте на кекса тези дни  :P . Пък ако не е О, поне ще направите една тренировка  :wink:
Аз все повече се успокоявам, че кистите ми, които видяхме на УЗ не изглеждат ендометриозни - доста тъмни са. Гледах разни ендометриози в нета и не изглеждат така, ендото е доста по-светло. Започвам активно коремни упражнения, дано се разкарат тия гадини  :x ненавиждам ги!
Синеочка не взимаш ли някакви природни имуностимуланти? Аз с много добър успех съм пробвала следните: при спешни случаи на настинки, грип и каквото се сетиш придружено с болки в гърлото, запушен нос и т.н. взимам тинктура ехинацея. Действа безотказно за няколко дни, така се лекуваме вкъщи и вече няколко години антибиотици не съм ползвала. Иначе си пием сок от бъзак или пчелен прашец, но те са с дългосрочно действие и искат повече пиене. Мисълта ми е, че ехинацеята едва ли ще окаже влияние върху кърменето например - не вярвам да се отделя в млякото, но пък мисля,че дори да се отделя е безвредна. Питай док и си вземи една да пробваш


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #395 -: Септември 13, 2015, 19:48:47 pm »
detence1993 замислих се по повод подписа ти, може би е най добре да се насочиш към репродуктивен специалист , да направите цветна снимка, спермограма, не знам защо сте се хванали с тая БТ и тестове за овулация като тестовете много трудно хващат овулацията и БТ още повече.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #396 -: Септември 13, 2015, 20:09:52 pm »
Лили, ехинацеята я ползвах преди да.забременея, по време на бременност, не разбрах защо , но ми казаха, че е противопоказна. Медът пък не е разрешен при кърмачки и сега в общи линии съм на чай от лайка и инхалации с него. За ухото правя компреси с първак. По принцип съм със силен имунитет и се надявам бързо да се преборя.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #397 -: Септември 13, 2015, 22:15:43 pm »
Защото днес теста за овулация е напълно отрицателен,и съм сигурна че е минала...така си го усещам с тези болки вчера.... може пък утре да се повиши,много висока си беше този месец,заради утрогестана,поне така мисля.....Дано не греша,но така си го чувствам...Ще направя останалите 3,утре последно ще сме заедно и на 27 тест... :D

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #398 -: Септември 13, 2015, 22:36:06 pm »
detence1993 какъв утрогестан, какви пет лева .... влиянието на утрогестана е минало преди повече от 2 седмици когато за последно си го приемала. Като не слушаш момичетата какво ти казват, защо изобщо задаваш въпроси, търсиш мнение и прикачаш снимки??? За всички ни е ясно, че след седмица пак ще започнеш с бременните симптоми, а на 27ми ще закачиш поредния положителен тест. Тук има поне 4 мнения, че овулация си нямала и най-вероятно предстои. Ако искаш компетентно мнение - отиди на УЗ, ще видят дали имаш течност в коремната кухина, т.е. дали фоликула се е спукал или не. Симптоми имаш всеки месец, но вероятно си се убедила сама, че не може да се разчита на тях.
Синеочка винаги съм приемала ехинацеята за безвредна, явно много трябва да се внимава с билките по време на бременност. Аз както съм свикнала с нея, дай Боже да забременея, но ще се чудя с какво да се лекувам  :D


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 5
« Отговор #399 -: Септември 13, 2015, 22:46:04 pm »
detence1993 какъв утрогестан, какви пет лева .... влиянието на утрогестана е минало преди повече от 2 седмици когато за последно си го приемала. Като не слушаш момичетата какво ти казват, защо изобщо задаваш въпроси, търсиш мнение и прикачаш снимки??? За всички ни е ясно, че след седмица пак ще започнеш с бременните симптоми, а на 27ми ще закачиш поредния положителен тест. Тук има поне 4 мнения, че овулация си нямала и най-вероятно предстои. Ако искаш компетентно мнение - отиди на УЗ, ще видят дали имаш течност в коремната кухина, т.е. дали фоликула се е спукал или не. Симптоми имаш всеки месец, но вероятно си се убедила сама, че не може да се разчита на тях.
Синеочка винаги съм приемала ехинацеята за безвредна, явно много трябва да се внимава с билките по време на бременност. Аз както съм свикнала с нея, дай Боже да забременея, но ще се чудя с какво да се лекувам  :D
Аз пък съм чувала че тестовете не са много показателни,но по пътя на логиката,вчела беше много бледа розова черта,а днес  е едва забележима,тоест хормона пада,дано не греша,но според мен мина,днес нямам болки....Никоя от нас не може да е така сигурна,както да ме види лекар,но искам да се въздържа вече от тези лекари,и вглеждания във всичко...Ще му отдам на почивка,другата седмица има панаир в Средец,искам само положителни емоции ,пък ще се разбере в края на месеца  :o :D :D :D :D