0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #160 -: Октомври 18, 2006, 14:53:21 pm »
Мила, когато аз правих лапарото в Малинов, те не работеха със Здравната каса и не ми трябваше направление за хоспитализация. Ако сега са сключили договор с Касата (поне аз не съм разбрала да са, но и вече не ходя редовно) може и да ти свърши работа това направление, но мисля, че като частна клиника нямат право да дават повече от 7 дни.
Дано да греша. Ти най-добре питай в клиниката преди операцията.
Ще чакаме да разкажеш за резултатите. УСПЕХ :D :D.
Намерихме нашето синче.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #161 -: Октомври 18, 2006, 20:47:54 pm »
jazzybabyуспех миличка...стискаме ти палци! :D
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #162 -: Октомври 19, 2006, 09:21:15 am »
Благодаря за подкрепата момичита, но се отлага лапарото за понеделник  :(

lb2f
*
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #163 -: Октомври 19, 2006, 09:54:17 am »
jazzybaby, аз също правих моето лапаро при д-р Стаменов. Дадоха ми 7 дни болнични - някъде към 3-ия вече можех и да тичам, въпреки че моето лапаро беше продължило час и половина - било голяма каша, каза док  :?
След това си взех направление от личния за гинеколог, а тя ми даде продължение на болничния!
Стискаме палци за понеделник - всичко ще бъде наред, не се притеснявай!  :bighug:
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #164 -: Октомври 24, 2006, 11:55:47 am »
Здравейте момичета,
ето ме и мен след лапарото  :D
Искам да изкажа безкрайната си благодарност към екипа в клиниката и най-вече на Д-р Стаменов. На всички момичета, на които им предстои лапаро там искам да кажа: смело напред, условията са много добри, отношението прекрасно.
Лапарото беше вчера /няма да описвам процедурата подробно, тъй като момичетата вече са го направили/. Днес вече съм си вкъщи и дори пия кафе  :lol:

lb2f
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #165 -: Октомври 27, 2006, 15:02:10 pm »
Аз също бях в частна клиника по щастливо стечение на обстоятелствата (иначе нямаше да мога да си го позволя). Сега, като чета, ми се вижда малко странно, че на мен никакви сложни изследвания не ми правиха преди лапарото. Даже не ми взеха урина. Само дадох кръв - миналия петък, и разговарях с анестезиолог. Постъпих в понеделник, а за неделя ми бяха казали да си взема Х-Преп. Пих цяла неделя вода и препарата "Х" :) Очаквах да ми подейства мощно, но уви. Само пишках като луда. Бях престанала да ям от неделя в 11 ч. Като постъпих в понеделник, към 11-12 ч., вече се бях изнервила, тъй като почти нищо не знаех. Иначе болницата -супер. Лъскава, всичко - чисто ново, носят те на ръце. Стаята е самостоятелна. Светла, чиста, с телевизор, банята - лукс. На леглото изгладени и сгънати ме чакаха нощница и зелена престилка за операционната. Майка ми ме придружаваше. Когато се настаних една мила сестра ми каза да съблека всичко и да облека зелената одежда. След това по ред на номерата през стаята се изнизаха сума ти хора. Първо две сестри ми правиха промивка на влагалището с една спринцовка и оранжева, леко щипеща течност. Естествено - не боли. После - клизма. Много се плашех и не се чувствах удобно, ама се оказа нищо работа. Просто ме напълниха с химическа течност, която после те подпомага в тоалетната. Дойдоха и анестезиолози - 2-ма. Сложиха ми абокат - въобще не го усетих, въпреки че вените ми хич ги няма. Много трудно се нацелват.  Всички бяха много мили. Не ми биха никакви инжекции за успокояване. Към 3 ч. дойдоха да ме викнат и слязох в операционната. Е, нямаше музика за фон :), но и да имаше едва ли щях да съм по-спокойна. Качиха ме на леглото-магаре и - същото. Дясната ръка с абоката нагоре, лавата завързана до тялото. Включиха ме към апарати, разни видове. Аз през цялото време се притеснявах, че абокатът не ми е сложен правилно и няма да поема упойката във вената си. Мислех, че се се събудя по време на операцията :) Дори намерих сили да се помайтапя с анестезиолозите. Те ме увериха, че ще ме приспят. Сложиха спринцовка в абоката с малко течност и ме предупредиха, че ще ми се замая главата. Междувременно леко държаха пред устата ми кислородна маска. Подейства веднага, направо почувствах как препаратът се разлива по вените ми и веднага силно главозамайване. След което съм заспала - дори сънувах разни глупости. Събуждането обаче хич не беше така леко. Някъде отдалеч чух гласове, викаха ми "Дишай, дишай!" Дишай, ама не. Грам въздух не минаваше през гърлото ми. Инстинктът ме караше неистово да се опитвам да помръдна с пръсти, да дам някакъв знак, че се задушавам, но упойката още действаше и не можех дори кутрето си да повдигна. Ужас. Точно когато взе да ми се замъглява зрението и си мислех, че вече ритвам камбаната, ми напъхаха отново тръбата в гърлото (която е била по време на операцията) и напълниха дробовете ми с кислород. След което се повтори същата история. Махат тръбата - задушавам се. Айде пак. Още по-лошо стана, когато в гърлото ми потече слюнка и храчки - или нещо такова, взех и да се давя. Та ми напъхаха някакъв маркуч и взеха да ги изсмукват. Най-сетне започнах да кашлям и да поемам малки глътки кислород. Гърлото ме болеше адски. Преместиха ме на една съседна количка и ме закараха в стаята до тази, пак ме включиха към апарати разни и ми сложиха система. Беше ми лошо, повръщаше ми се и ми се виеше свят, но бял благодарна, че дишам. Болеше ме главата доста, в задната част, макар че кръвното ми беше наред. Гаденето отмина сравнително бързо. Едва говорех и бях в полусън, помолих за болкоуспокояващо, защото главоболието не ми позволяваше да заспя. Биха ми аналгин и като подейства, заспах. Така съм останала около час и нещо. После се събудих и бях чувствително по-добре. Яйчниците ме боляха де, но поносимо. Наложи се и да извадят от влагалището някакви марли, които бяха дълбоко и малко ме заболя. Иначе това е. След още час две сестри ми помогнаха. Сложиха ме на количка и ме отнесоха в стаята. Пуснах си телевизора и взех да се кефя на леглото, което имаше прикрепено към него дистанционно и можеше да се вдига автоматично до седнало положение - както ти е удобно. Дори изпитах глад. После съм заспала. На другия ден получих на поднос апетитна закуска + кафе и мляко. През цялото време ми мереха кръвно и проверяваха дали съм добре. Към обяд вече ми се допишка ужасно, защото пиех вода със сламка на малки гллътки - така трябвало. Наложи ми се да стана. Отидох до тоалетната безпроблемно, но като се връщах изведнъж пред очите ми избухнаха черни петна, цялата се разтреперих и изпотих. Едва се добрах до леглото. Веднага звъннах на сестрата (до леглото има и телефон!) и тя дотича да ми мери кръвното. Оказа се, че малко съм събрала двете граници - нищо страшно. Втория път като станах, нямаше такова нещо. На обяд ми донесоха меню! Да си избера обеда. Трябва да подчертая - богато меню. Поръчах си салата с пиле, която хапнах с апетит. Казаха ми, че мога да стоя, докато не преценя, че ми е добре. Към 3 следобед бях готова да си ходя и се обадих да ме вземат. Та това е. Сега съм у дома и си почивам. Чувствам се добре и благодаря на Бога, че имах възможност да бъда в тази клиника, като чета патилата на много хора по други болници.
Само дето резултатът ми е кофти, ама... няма да се отчайвам я!
Та не се плашете момичета! Не е толкова страшно всъщност. И наистина след 2 дни вече си ОК. УСПЕХ!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #166 -: Октомври 29, 2006, 21:59:26 pm »
Jazzybaby,поздравления!Успех за напред! :balk_5:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #167 -: Октомври 29, 2006, 22:08:35 pm »
Мила,Ralala,тъжно,тъжно...След всичко преживяно,все пак не си се отчаяла.Ти си един от малкото слънчеви примери,за което ти се възхищавам :heartbeat:.Съчувствам ти за случилото се и се моля дано се оправят нещата при теб! :rainbow:Винаги има надежда и ти пожелавам скоро този шанс да те сполети!Успех! :blowingdust:
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #168 -: Октомври 31, 2006, 14:08:45 pm »
Thank's Baracuda!
Е, не горя от щастие, но като гледам - нито съм първата, нито ще съм последната за съжаление. Поне яйчниците са в ред. Последна надежда - ин витро  8O
Айде успех и на теб  :lol:
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #169 -: Октомври 31, 2006, 14:18:25 pm »
Ralala, при теб явно проблемът е тубарен? Какъв е? Аз също съм чувала, че пластиката не е много за доверие и по-скоро си спести паричките и действай за ин-витро.
Две лапар-и  :D лапаро-та  :D или лапарки  :D съм преживяла и не е никак страшно. Едно в Майчин дом и едно при Стаменов. МИ то си бяха направо купон, особено второто.

някъде тук прочетох, че някой чака няколкто месеца между лапарото и инвитрото. Аз няма да се моткам. На 9 окт ми беше операцията, а вече сме боцнали първата инжекция по дълъг протокол. Започвам стимулация на 6 ноември. Нямам търпение!

Тааа.... цялата тази интродукция беше за Ралала - идвай в групето на ин-витрото и прави бебе :-) Ще стане!
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #170 -: Ноември 01, 2006, 11:15:02 am »
Здрасти coookie, отново :)
Хич не знам дали ми е тубарен проблемът. Както казах, не съм толкова навъртре в нещата и с терминологията съответно. Лека-полека научавам разни неща де. Ама явно съм си за ин витро. Нали ти казвам обаче, като прочетох тук, че от първи път почти никога не ставало и се отчаях. Много парички са това, откъде ще намеря за 2-ро ин витро  :(, че и за трето... Също така се чудя какво значи да си благоприятен за ин витро и какво  - не. Аз благоприятна ли съм??? Уж само тръбите са проблем, поне така разбрах, щом има овулация... абе хиляди въпроси ще си изяснявам тепърва и естествено ще се надявам да стане работата от раз  :)
На теб успех и разказвай от време на време как върви да съм наясно какво ме чака...
*
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #171 -: Ноември 14, 2006, 12:09:20 pm »
Момичета здравейте!
може ли да ми кажете нещо повече за възстановяването след лапо?
кога можеш да пътуваш? да правиш секс? да караш кола?
Благодаря Ви предварително
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #172 -: Ноември 14, 2006, 13:38:57 pm »
Ами строго индивидуално е :) - зависи и какво са правили точно по време на операцията.
В повечето случаи след седмица вече се чувстваш добре - можеш да ходиш на работа (ако не е свързана с тежко физическо натоварване), да шофираш, да пътуваш. За кекса  8) - започваш, когато ти самата се почустваш добре.
Естествено след операцията (при махането на конците например) можеш да се консултираш с лекаря ти, който най-добре ще е запзнат с твоя случай.
Намерихме нашето синче.
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #173 -: Ноември 14, 2006, 22:40:20 pm »
Момичета здравейте!
може ли да ми кажете нещо повече за възстановяването след лапо?
кога можеш да пътуваш? да правиш секс? да караш кола?
Благодаря Ви предварително

Аз се възстанових много бързо  :D
Още на следващият ден се возих на кола и ходих да пия кафе  :D
За секса изчаках да ми мине първата М.
А колата ме е страх да я карам по принцип  :D

lb2f
*
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #174 -: Ноември 15, 2006, 09:26:28 am »
Благодаря много за информацията  :lol:
повече, се говори за самото лапо отколкото за възстановяването а лично мен това ме интересуваше 8O
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #175 -: Юни 24, 2008, 13:48:40 pm »
момичета какви изследвания на кръвта ви правиха преди операцията
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #176 -: Юни 24, 2008, 18:26:31 pm »
ПКК, врене на кървене, време на съсирване.
Лапарото ми беше в частна клиника.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #177 -: Юни 28, 2008, 21:36:19 pm »
Момичета, здравейте! На мен ми предстои лапаро, обаче аз си имам една коремна операция от извънматочна и се чудя дали това ще е пречка за извършване на лапарото /от срастванията след операцията/.  :ask:
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #178 -: Юни 30, 2008, 08:20:32 am »
Няма да е пречка. И аз имам коремна операция преди лапарото.

lb2f
Re: За всички, на които им предстои лапаро
« Отговор #179 -: Юли 03, 2008, 21:14:00 pm »
Няма да е преччка.Аз също имам една коремна операция заради извънматочна бременност-2003год.След две години ми направиха лапароскопия пак по същата причина.
Сега през ноември ми  предстои нова лапароскопия за клампиране на тръбите поради наличие на хидросалпингс.