0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #100 -: Юни 22, 2007, 11:20:28 am »
Цитат
Мечето, не те знам къде си, но не можеш ли да опиташ поръчка по Интернет? Има голям избор по фирмите, пък и цените са по-ниски в Интернет, може пък да доставят до вас.
Marie, живеем в Кипър. От интернет не смея нищо да купя, просто защото няма как да се докосна до него, а недай си боже, я колелце се счупи, я нещо друго?!
Благодаря все пак и леко раждане!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #101 -: Юни 22, 2007, 14:47:29 pm »
о,Ганка добре че се сетила за чувалчето.това е много много важно и според мен.Ели кара с 3 бр чувалчета - зимно, есенно-пролетно и сега с лятно.много съм доволна, защото през ноща е като шило и аз естествено не мога да стоя на пост цяла нощ и сутринта да работя.първото чувалче като се роди беше от магазина.Но сегашните ми две съм купила плат и сме ги шили у нас за да са по широки и дълги и в тях детето да се шири.Тези по магазините поне в Русе бях за по мънички.
Лейди и Мари - чакаме хубавите вести.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #102 -: Юни 22, 2007, 15:56:36 pm »
Ле-ле, с това чувалче - купувам аз едно тъничко - идеално за лятото и като го разгънах, умрях от смях - представям си бебка как ще се изгуби вътре в него - сигурно ще го запазя за следващата година - то си беше бая голямко! И пак ми се подиграва мъжо, че чеиз съм засъбирала на нашта мома  :D :D :D

Най-добрият вариант със списъците според мен е да проверите дали имате приятелки с малки деца - какво евентуално можете да ползвате, което те вече не ползват - аз така наследих доста полезни нещица и съм доволна от спестяванията  :P

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #103 -: Юни 22, 2007, 16:17:33 pm »
Бори, много си готина с тези покупки. Я кажи има ли готини магазини в Благоевград, защото мислим да приемем поканата ви и да дойдем.  :wink: Имаш адмирации от моя мъж, каза че изглеждаш супер за бъдеща мама!  :wink: Поздрави и много се радвам, че се видяхме. Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #104 -: Юни 22, 2007, 16:25:59 pm »
Бори, продължавай тогава с панделки, диско въшки,огледалца, детски парфюми,лакове....моята мома вече ги ползва.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #105 -: Юни 22, 2007, 17:45:09 pm »
Бори, много си готина с тези покупки. Я кажи има ли готини магазини в Благоевград, защото мислим да приемем поканата ви и да дойдем.  :wink: Имаш адмирации от моя мъж, каза че изглеждаш супер за бъдеща мама!  :wink: Поздрави и много се радвам, че се видяхме. Касси

Има едно-две местенца - ма нищо срециално - аз упорито ги обикалям, за да намеря по нещичко!

И ние се радваме, че се видяхме и ви харесахме и двамцата - и не се размотавайте с идването, че виж какво шкембе съм си отгледала вече... Гуш и цун!

Бори, продължавай тогава с панделки, диско въшки,огледалца, детски парфюми,лакове....моята мома вече ги ползва.

Е, за това, вече ще ме скъса от подигравки мъжлето ми - нищо, че и те са ми в списъка - хи-хи! :P
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #106 -: Юни 24, 2007, 13:10:30 pm »
Момичета за ръкавички никой не е споменал, ас а много нужни- ноктенцата в началото са като бръснарски ножчета, а и мого се плашеше от ръцете си моята мома. Другото, за което се сещам е електрическа кана за преваряването на водата- много е удобна- ние купихме нова, измих я и я стерилризирах с разтвор за студена стерилизация.
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #107 -: Юни 24, 2007, 14:46:45 pm »
Lan ще дойде момент, в който толкова ще гукаш, само и само да чуеш едно "гу", че чак се замисляш дали все още помниш останалите думи  :lol:

Аз накупих ръкавички 4 чифта, еми само няколко пъти съм слагала. Първо се изхлузваха, второ Андрея изобщо не се дереше, е има един два успешни опита и трето, това с плашенето от ръцете така и не разбрах какво е. Една позната си повиваше ръцете на бебето нощем, че се стряскало от тях и неможело да заспи.

За електрическата ката много полезна вещ, но не и за изваряване на вода. За да се извари хубаво водата са нужни около 4 мин, а каната изключва в момента, в който кипне водата. Много нужна вещ е каната Брита, поне за мен.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #108 -: Юни 24, 2007, 15:10:47 pm »
Според мен оглупяването е от хроничната умора и недоспиването, с които се борят всички майки. Разсеяността е по-скоро по време на бременност. Ставаш един лежерен...  :oops:
За ръкавичките - не съм ползвала, въпреки че имах 2 чифта. Не се е налагало.
За спалното чувалче - ползвахме едно и после се отказахме. Не мисля, че е особено подходящо за току-що родени бебета.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #109 -: Юни 24, 2007, 16:49:15 pm »
Мarie,Много ти благодаря за инфото отностно дрешките на Mothercare. Мислехме от тях да вземем за началото имат много сладки и на добри цени комплектчета, ама май няма да са от там.
Момичета, аз също не робувам на марки, на където сме ние има точно 2 бебешки магазина, и единят е Mothercare. Ходихме да големите градове, но изборът за количка за близнаци е равен на 0!!! Сега почва да ме хваща яд, че не си отидих да Бг да напазарувам. Там си имаме много по-голям избор, на много добри цени и качествени стоки.
Приятен ден!

Здравей Мечето!
Къде сте в Кипър?
Сестра ми е женена там от 14 години,в Никозия живее.
Аз имах много голям проблем с избора на количката,нито една не ми харесваше тук.
Най накрая сестра ми ми донесе от България,"Чиполино",много е хубава.
Преди да ми я донесе,давах поръчки,каква точно да е,с какви гуми,с какви дръжки...,
чак ревах един ден,че исках дръжки от тези като бастуни,а пък сестра ми каза че ми е купила с цяла дръжка!
Сега много ми харесва количката,и тука няма въобще такива или подобни.
Моя съвет е :
Купувайте си от България,най хубави неща има там! :wink:


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #110 -: Юни 24, 2007, 17:26:44 pm »
Пътуването ни до Сф, което преживяхме геройски и аз, и бебка се оказа полезно :P Поръчахме си количката и сега ще чакаме да ни я докарат от Германия след 4-5 седмици...Много сложно с тия колички, ей :x Как им завиждам на германците и за Фишър Прайс, че съм си харесала някои неща, нооо цените им тук по европейски от европейските :x

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #111 -: Юни 24, 2007, 18:13:25 pm »
Пътуването ни до Сф, което преживяхме геройски и аз, и бебка се оказа полезно :P Поръчахме си количката и сега ще чакаме да ни я докарат от Германия след 4-5 седмици...Много сложно с тия колички, ей :x Как им завиждам на германците и за Фишър Прайс, че съм си харесала някои неща, нооо цените им тук по европейски от европейските :x
На коя се спря последно?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #112 -: Юни 25, 2007, 00:08:16 am »
Sami, здравей!
Ние сме в Пафос. За количката мислим да отидем юли месец до Никозия да погледнем какво има там. От България не смея нищо да поръчам, защото ако се счупи някое колелце или нещо не е наред, не ми се мисли!
Поздрави!
Цвети
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #113 -: Юни 25, 2007, 08:58:09 am »
Пътуването ни до Сф, което преживяхме геройски и аз, и бебка се оказа полезно :P Поръчахме си количката и сега ще чакаме да ни я докарат от Германия след 4-5 седмици...Много сложно с тия колички, ей :x Как им завиждам на германците и за Фишър Прайс, че съм си харесала някои неща, нооо цените им тук по европейски от европейските :x
На коя се спря последно?
ABC design Rodeo  :P

*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #114 -: Юни 25, 2007, 15:07:28 pm »
Имам един въпрос относно чувалчетата/одеалцата. Има ли такива за големите горещини и въобще как се облича/завива бебето когато температурата е много над препоръчителните (според д-р Спок) 21-22 градуса?
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #115 -: Юни 25, 2007, 15:31:54 pm »
samorasliche  ако не е проблем би ли ми казала къде си даде поръчка за количката, защото аз за сега също съм се спряла на тази марка, но си ги харесах само в сайта. За сега ми е твърде горещо да ходя по магазини.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #116 -: Юни 25, 2007, 16:00:45 pm »
samorasliche  ако не е проблем би ли ми казала къде си даде поръчка за количката, защото аз за сега също съм се спряла на тази марка, но си ги харесах само в сайта. За сега ми е твърде горещо да ходя по магазини.
В Стара Загора има магазин, който ги внася, там могат да се видят и на живо моделите.
ABC design Rodeo  :P
Тюх, мислех че ще си в клуба на Куйни. :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #117 -: Юни 25, 2007, 16:06:57 pm »
Пътуването ни до Сф, което преживяхме геройски и аз, и бебка се оказа полезно :P Поръчахме си количката и сега ще чакаме да ни я докарат от Германия след 4-5 седмици...Много сложно с тия колички, ей :x Как им завиждам на германците и за Фишър Прайс, че съм си харесала някои неща, нооо цените им тук по европейски от европейските :x
На коя се спря последно?
ABC design Rodeo  :P
Като те знам си избрала синия цвят сигурно  :lol:
Да знаеш, че черния цвят съобще не изглежда добре на живо :? В Ст-З има магазин с такива колички и съм ги виждала :wink:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #118 -: Юни 25, 2007, 17:47:30 pm »
Лани, има такива по-леки, като за лятото. Аз го обличам само с боди и така го слагам вътре в чувалчето да спи. Аз съм много доволна от тази вещ, все пак моя син се върти постоянно и така е завит. Освен това той си беше зимно бебе и не ме беше страх, че видиш ли не съм го завила правилно, недобре или нещо подобно. Затова горещо го препоръчвам на всички, доста е полезно да си го имаш. Аз имам два малки, един зимен, един летен и два големи пак зимен и летен. Ползвам ги непрекъснато.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Списък с нужните неща за бебето и майката
« Отговор #119 -: Юни 25, 2007, 18:09:21 pm »
Gane, благодаря за информацията за чувалчетата! Моделът столче за кола на "Макси коси" - "Сити" ли се казва? Защото този, показан на сайта им е с някакви черни ленти отстрани, докато виждам, че това което си качила ти е чисто червено? Има ли си "рама", на която да се закача за кола отделно?
Май и аз на него ще се спра, цената му е повече от прилична, а ми изглежда много добре и има много цветове  :).
« Последна редакция: Юни 25, 2007, 18:10:58 pm от Lan »