0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #920 -: Ноември 13, 2015, 14:54:36 pm »
http://www.segabg.com/article.php?id=777902

от Калин Донков

"....После преминава нататък: "Арена Армеец", стълкновението пред НАТФИЗ, полицейският бунт...

Прекъсвам я: това не е престъпност, това е политика. Роза ми се чуди: та когато политиката си служи с измама, с натиск и заплаха, с шашма в рамките на закона, с хулиганство, с извиване на ръце, с рекет от позиция на силата, с машинации и преправяне на документи, с кражба на гласове, със злоупотреба и подминаване на незаконни хватки - това си е чисто престъпление пред обществения интерес, обществения морал и ценностите, на които се крепи целият ни живот. И защото всичко това разсипва народното съзнание, народните мерки и разбирания, опустошава ги и отваря пътя на злото, което не знае ни срам, ни съвест, ни милост. Защото се извършват публично, телевизията ги показва, повтаря ги и потретва, докато гражданинът изгуби кураж и вяра. Криминалното издишване облъхва човека, разлага го, въвлича го. Обществото и институциите жумят..."
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #921 -: Ноември 13, 2015, 22:23:26 pm »
Е, нали прочетохте? Оланд отказва да вечеря без вино, на иранците само закуска им се видяло твърде евтино, та накрая само ще си поговорят без да ядат изобщо. Тази среща уж била за затопляне на отношенията. Те май са поизстинали още преди да се срещнат.
На някой може да му се види банално и да си каже "кво толкова". Но аз съм на страната на Оланд.

Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #922 -: Ноември 14, 2015, 06:35:04 am »
И накрая Аллах Абкар, Отмъстихме за Сирия и Париж е парализиран.

А стига толкова гостоприемност, а?
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #923 -: Ноември 14, 2015, 09:04:13 am »
Е, нали прочетохте? Оланд отказва да вечеря без вино, на иранците само закуска им се видяло твърде евтино, та накрая само ще си поговорят без да ядат изобщо. Тази среща уж била за затопляне на отношенията. Те май са поизстинали още преди да се срещнат.
На някой може да му се види банално и да си каже "кво толкова". Но аз съм на страната на Оланд.
Хич не е банално, а супер важно да не се правят подобни отстъпки. Иранският президент се опитва да показва мускули. Никъде в Исляма не е забранено да седиш на една маса с вино или да виждаш вино :-).  След като и в държавата не е забранено ( не се намират в Иран или Сауди Арабия все пак), да опиташ да диктуваш дали другият ще пие е върха на наглостта и опит за налагане на религиозните разбирания на някой над друг.


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #924 -: Ноември 14, 2015, 10:32:01 am »
Аз снощи дори не съм  слушала ,гледала новини .
Днес сутринта простичко ,искрено и  страхливо се разплаках .
Страшно е .Днес те има ,утре те няма.
Отиваш на театър,концерт  и някакви луди фанатици  ...


*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #925 -: Ноември 14, 2015, 10:44:13 am »
  Аз се чудя дали няма някаква връзка с визитата на иранския мистър Каприз. Най-вероятни е някакво съвпадение, но ми се прокрадват и такива мисли.

Относно атентата, нямам думи да изкажа възмущението си, да не кажа и презрението, към тези фанатизирани кукумицини, които си позволяват да отнемат невинни животи!
Първо Шарли Ебдо, сега Френският 11.09! Аз също се разплаках и дори не мога да подредя мислите си, за да изкажа колко ми е мъчно...


Всеки миг е още един шанс...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #926 -: Ноември 14, 2015, 11:47:52 am »
Простете невежеството ми, но не гледам новини! Какво е станало в Париж?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #927 -: Ноември 14, 2015, 12:04:42 pm »
Атентант, за който Ислямска държава поема отговорност. Заявили са, че било отмъщение за всичко сторено от Оланд.
http://kanal3.bg/news/world/europe/19527-Bezprecedentni-atentati-v-Paridz


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #928 -: Ноември 14, 2015, 12:55:14 pm »
Легнах късно снощи, реших днес да си отспивам и по навик с кафето - отворих няколко информационни сайта. И се смръзнах още като хвърлих бегъл поглед на водещата новина.  :( :( :( Не мога да се разплача, просто ми е вцепенено. Информацията поне за атентаторите в концертната зала е, че са крещяли на френски какво правят в името на Аллах. Т.е. вероятно са френски граждани т.е. от тези "интегрираните" дето са си родени във Франция. Както и да го усукват в момента световните лидери и да избягват думата "война" (пак!) - това си е война. От най-гадния вид - "партизанска война". И всички ние и децата ни - ще трябва да приемем, че ще живеем в това положение. Безсрочно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #929 -: Ноември 14, 2015, 13:26:24 pm »
  Такива и до 10 коляно нямат интеграция, религията така им е промила мозъците, че все се чудя има ли 'де повече. Еми явно има!
 Малко не по темата, но се сещам миналата година на световното по футбол ми направи силно впечатление как 99% от алжирския национален отбор са родени, отраали и живеещи във Франция. Родени французи, ама не се имат за такива. Ами да си ходят в Алжир, защо се натискат във Франция? Че и мрънкат, че им нарушавалу религиозните права. Еми, като имате една държава, като домакин, а не като родина, ми съобразявайте се, както ние се съобразяваме , като идем на почивка, в някоя узповядваща исляма страна. В Дубай ли беше забранено ходенето по монокини на плажа? Ама искат в светска държава да си ходят с бурки и чалми, еми..

След случаи като този ми се иска руснаците.да вземат, че да пробват Триумф срещу тия кукумицини.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #930 -: Ноември 14, 2015, 14:19:03 pm »
За да не настъпим религиозните и н'ам какви още права (които са безгранични явно) на всякакви пришълци, които са анти на европейската култура и начин на живот - стигаме до: "Парижани са предупредени да не напускат домовете си". Ще бъдем затворници в собствените си градове и държави, ще ни е страх да отидем на обществени места, все повече ще ни е страх и с все по-реални основания. Иначе "лидерите" ми говорят за свобода?!  8O Каква свобода, къде и за кого бе? Гнусни, продажни марионетни правителства управляват Европа и ни убеждават, че трябвало да отворим границите оооще по-широко и обятията си разбира се, за хора имащи такива виждания за света и живота. Като тези които заляха Париж с кръв снощи. Няколко месеца само след кървавата баня в Шарли ебдо... Малоумни ли сме, слепи ли сме и ние и управниците ни?! Явно да...

http://www.lentata.com/page_8167.html
« Последна редакция: Ноември 14, 2015, 14:21:34 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #931 -: Ноември 14, 2015, 14:28:28 pm »
  Аз се чудя дали няма някаква връзка с визитата на иранския мистър Каприз. Най-вероятни е някакво съвпадение, но ми се прокрадват и такива мисли.
Аз мисля, че по-скоро е защото беше петък 13ти. Навремето кръстоносците са арестувани масово във Франция на тази дата или поне така е легендата, че от там идва петък 13ти.  А нали знаете какво са правили кръстоносците в Арабският свят? Та аз така си мисля де.
« Последна редакция: Ноември 14, 2015, 14:38:57 pm от Bobbie »


  
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #932 -: Ноември 14, 2015, 14:39:36 pm »
Не кръстоносците,а ордена на Темплиерите и според мен ,този факт няма нищо общо с атентатите. Просто е петък вечер и всичко е било пълно - стадиони,концертни зали,заведения... няма по-удобно време.  Да почиват в мир загиналите  :(. Либералното в приема ма "мигранти" приключи!!! :x Сега ще има "френски легион",дронове,руски самолети и всичко ,за което не са си и помисляли! да не бързаме да "разпадаме" Европа! Сега ще се види силата на "обединена" Европа! Не на ЕС!! Европа от днес вече няма да е същата.... :? Предполагам,целият свят също  :(! "Като не щеш мира-на ти секира! :x
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #933 -: Ноември 14, 2015, 14:44:23 pm »
Арабистите, които чух до момента - също коментираха, че не е случайно избрана датата. В християнската история - датата е свързана с "вътрешна чистка" всъщност. На 13 октомври, 1307 г. започват гоненията срещу ордена на тамплиерите с тяхното избиване по заповед на френския крал Филип Хубави. Причината е, че монасите-войни стават толкова силни, та са заплаха за властта. Събитието има тежест/важност за католиците всъщност, не за правослваните християни, но Франция е католическа държава все пак.
Всъщност - изборът на дата е второстепенен въпрос в случая. Главният е защо го спретнаха това нещо. Така и така са решили да го направят, логично е да му изпипат и детайлите де, вкл. избор на дата със символично значение за християните.

При атентатите в Ню Йорк и срещу Пентагона - също датата не беше случайно избрана. Първата копка за новата сграда на Министерството на отбраната е направена на 11 септември 1941 г. ;)

Либералното в приема ма "мигранти" приключи!!! :x Сега ще има "френски легион",дронове,руски самолети и всичко ,за което не са си и помисляли! да не бързаме да "разпадаме" Европа! Сега ще се види силата на "обединена" Европа! Не на ЕС!! Европа от днес вече няма да е същата.... :? Предполагам,целият свят също  :(! "Като не щеш мира-на ти секира! :x

Ще си позволя да не се съглася с твоите очаквания. Гледай, слушай, чети внимателно и ще видиш, че не са минали и 24 часа от тази кървава баня и "либералното мулти-култи лоби" - вече пищи и плаче и бълва, как сега е важно да не вземем да се настроим негативно към мигрантите, пази Боже пък да затворим граници, да връщаме някой... Класиките демек. Заради няколко екстремисти, да не забравяме колко блага и добра религия е исляма, вярващите в Аллах са жертви на режимите в онази част на света, те идват тук само с желанието да живеят мирно и тихо, да работят като пчелички и пр.  Ето ти едно материалче такова, произволно избрано от мрежата, такива  - с лопата да ги ринеш, пак казвам - не са минали 24 часа от терористичните актове.
"Тези, които ще пострадат най-много от действията на терористите (като изключим пострадалите и техните близки) са истинските бежанци. Тези, които се опитват да избягат точно от този ужас и това отношение към най-святото човешко право - правото на живот. Тези бежанци, които са около 20% от целия човекопоток от Близкия изток. Тези бежанци, с които са смесени всички останали, които се опитват да избягат от случващото се в близост до тях и които се регистрират като "сирийски бежанци" (или биват регистрирани от властите като такива).

Човешкият живот е свят, независимо дали е християнски, мюсюлмански, будистки, еврейски и т.н. Живеем във време, в което той престава да бъде ценност. Както за арабския свят, така и за Европа. Америка няма да я коментирам, той отдавна не е ценност там, където ако си от различна раса е опасно да си извадиш рязко документите, защото има голяма вероятност полицаите да си помислят, че имаш оръжие и да те застрелят на място.

Един от основните проблеми в тази ситуация е неясното разграничаване на болшинството от нормални и нерадикални мюсюлмани от онези, които зверстват, режат глави, взривяват другите (а и себе си) в името на един бог поради погрешна интерпретация на неговия завет. Те са невежи по същия начин, по който християните са били невежи, когато са зверствали, рязали глави и не са взривявали (единствено поради липсата на експлозиви) "неверниците".

В основата на всяка религия са положени общочовешки ценности, които рано или късно биват изкривени от фундаменталистите. Между другото първите фундаменталисти са били определени християнски общности.

Нека не съдим за хората по това от коя раса са, какво е вероизповеданието им и откъде идват. Ако го правим, трябва с чиста ръка на сърцето да кажем, че "нашите" са всичките до един чудесни и непорочни хора, което би било лъжа.

Няма ли някой ден да осъзнаем, че няма "наши" и "чужди". Че няма "аз" и "друг". Всички сме едно!"


Помисли и за друго Рачо. Това сега, че е война - война е, ама е война като онази във Виетнам, в Афганистан...демек - нямаш фронт, където да смажеш противника с върховните си супер модерни оръжия, обучени армии и пр. Тях в момента моЕм си ги заврем отзад, понеже не ни вършат никаква работа при такъв вид военни действия. Какво да направим с цялата военна мощ на НАТО, на европейските държави, че това да спре? Ми нищо не можем да направим, с цел да се защитим от такива посегателства. Можем да им пускаме бомби по базите на тяхна територия  - те в отговор ще ни спретват такива неща като в Париж - все повече и по-редовно и това може да продължи безкрайно всъщност. А да, щях да забравя. За да им е по-лесно - ще продължим да си внасяме още техни бойци, ще им даваме хуманитарен статут, ще ги обгрижваме, ще бачкаме ние - за да живеят те добре от данъците, които европейците плащат и те ще ни спретват ей такива неща за "мерси". Понеже за Европа е по-важно явно да си остане лицемерна и да живее извън реалността, вместо да я погледне в очите тази реалност - и да вземе да се държи адекватно доколкото може оттук насетне. Въпреки, че много, много е закъсняла и без това с опита за адекватно поведение. Но все тая - понеже и сега дори няма такова намерение де.
« Последна редакция: Ноември 14, 2015, 15:00:52 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #934 -: Ноември 14, 2015, 14:59:47 pm »
 Според Кабала числата 11, 22 и 13 са Господарските числа. Не случайно и атантата в Мадрид беше на 11.03.
 Но разбира се това може да са чисти теории на конспирацията.
 
Може и нехуманно да ви прозвучи, но в такива случеи освен за Триумф си мисля и за газовите камери на Хитлер..


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #935 -: Ноември 14, 2015, 15:28:25 pm »
Синеочка, не съм военен експерт както се сещаш. "Триумф" е  зенитно-ракетен комплекс с голям и среден обсег на действие, предназначен за противоракетна отбрана срещу атака от ядрена триада, ново поколение, без аналог при сходно въоръжение в други страни по света. Т.е. това е страхотно оръжие, ама предназначено за водене на "конвенционална война" - в смисъл срещу армия на друга държава (държави). Абсолютно безполезна система за справяне с 20-ина откачалки, решили да стрелят и взривяват цивилни граждани, на обществени места в една европейска столица. Или където и да било другаде. Просто при "чедата на Аллах" - оръжието са самите чеда ;) Греда. Имаш ракети, бомби, танкове, самолетоносачи, чудеса имаш...ама те са безполезни срещу тези хора.

Имаме още по-големия проблем, че на никой мюсюлманин не му пише на челото "от кои е". Както и на християните и феновете на други религии - не им пише на челото дали са луди, дали са нормални. И на Брейвик не му пише, к'во като не вярва в Аллах? Всеки човек на този свят - може да е откачалка и да си дегизира откчалщината с коя да е религиозна, или политическа доктрина. И както виждаш - правят го. Реално - може само един вид мерки да се вземат в случая - "изолация на общо основание" на хора отговарящи на определен "профил", ей така превантивно. Всъщност, проблемът е, че това не е реално и възможно за случване, предполагам разбираш и защо.

На този етап вече - Европа няма полезен ход, белята е станала много отдавна, преди десетилетия. И ще има да си плащаме за глупстта още по-кърваво незнайно колко време. То сега започва всичко. Европа може единствено да не задълбочава вече станалото, ама както виждаш - тя прави обратното. Старателно и с фанфари.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #936 -: Ноември 14, 2015, 16:08:18 pm »
Да,белята е станала много отдавна,още от края на 70те в Афганистан,а може и още по назад. да,духът от бутилката е пуснат!Не можем да го върнем. Смятам,че след 11.09.,Мадрид,Лондон,Шарли,и сега,всички са наясно с това. Но не споделям,че няма сили за противодействие. В глобалния свят,с нови технологии,не мисля,че няма как да се противодейства. Ние не виждаме,но ги има хилядите агенции,управления,центрове ,специализирани във вътрешна сигурност. Отделят се много средства за да ги има,и те работят.Невидимо. Да,светът няма да е същия! За съжаление,ще има и сполучливи атаки.Няма 100% сигурност!
както се разбира и от първите новини,атентаторите от залата не са от ?бежанците?!!! те са си натурализирани. не можем да слагаме всички под един знаменател и тук не съм съгласен с теб.Съгласен съм с материала от 24 часа. Това е моето мнение.Не искам заради малкото "мърша" да избиваме "стадото". А и бомби ще трябват. Споко.И "триумф" също.Ако не друго,действа им на психиката.
Не искам да започваме нов спор. Нека всеки има свое мнение.Това е хубаво!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #937 -: Ноември 14, 2015, 16:27:23 pm »
В глобалния свят,с нови технологии,не мисля,че няма как да се противодейства. Ние не виждаме,но ги има хилядите агенции,управления,центрове ,специализирани във вътрешна сигурност. Отделят се много средства за да ги има,и те работят.Невидимо. Да,светът няма да е същия! За съжаление,ще има и сполучливи атаки.Няма 100% сигурност!

Новите технологии не ни греят - това не е компютърна игра. Службите са очевидно безсилни, в добавка - техните кадри не са подготвени в голямата си част, да се справят с такива неща. Те са обучени за ситуации като от филмите за Бонд, което ги прави безсилни в новите реалности, ако и да имат егати ресурса - финансов и друг. Врагът - сега няма лице и адрес, това е прАблемът. Затова и атентатите са успешни. Понеже системата за сигурност, която ние сме изградили - ни пази (може да ни пази) ефективно от съвсем друг вид заплахи/агресия. Срещу тероризъм - тя е безсилна в общи линии.

В първите си коментари Рачо още (бъди така любезен да погледнеш) - отбелязах, че вероятно (по данните към момента) - атентаторите сега не са мигранти. ;) Или както ти ги наричаш "бежанци". Те са си френски граждани, "интегрирани" и пр.  Колко са наистина интегрирани - гледай в новините. Толкова ще се интегрират и сега идващите и те ще правят същото. Коя част от тях - никой не може да предвиди. Не знам с какво точно не си съгласен да ти кажа. Аз коментирах нещата в същата посока, че не може всички под един знаменател на база етнос, цвят на кожата, религия, страна от която идват, понеже това не са критерии за лудост все пак. Обаче нямаме критерии никакви, по които  да установим навреме кой е потенциална заплаха, кой не е. Патова ситуация. При сегашната ситуация само знаем, че всеки фанатично вярващ в Аллах - може да се окаже от агресорите. Независимо сега дошъл, или роден в Европа. Което не ни решава казуса обаче.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #938 -: Ноември 14, 2015, 16:51:42 pm »
От последните минути: http://bnt.bg/news/svyat/razpoznaha-dvama-ot-atentatorite-frenski-i-sirijski-grazhdani

Цитирам: "Едното тяло е на френски гражданин и е открито сред убитите в концертната зала “Батаклан”. То е на лице добре известно на антитерористичните служби." Иначе казано - въпросните служби, дори когато знаят и следят определени лица, за които предполагат, че ще извършат нещо такова  - са безсилни да го предотвратят. По една проста причина. Няма практика в Европа някой да бъде задържан за предполагаеми намерения, независимо колко висока е предполагаемата вероятност от намерения - да ги претвори в действия. Едва СЛЕД като сътвори каквото си е наумил - може да бъде задържан, или убит направо в момента на деянието. Европейските служби - не работят БЕЗ правила, извън закона и бюрокрацията (както е по филмите). Така работят терористите. Демек - вторите си планират и извършват каквото са наумили, докато службите още придвижват за подпис до поредното началническо бюро по веригата сводката, че очакват еди кой си да направи еди какво си. И докато размятат документи и някой се чеше това и онова, ако направи как ще му се отрази на политическия имидж - ей тия "сладури" влизат някъде убиват 100 и кусур души и точка.

Другарката Меркел пък направо надминава себе си по безочие вече. http://www.dnevnik.bg/sviat/2015/11/14/2649174_merkel_atakite_v_parij_izglejda_sa_delo_na_teroristi/  Мислите й били с жертвите на атаките, които ВЕРОЯТНО?!!! били дело на терористи  8O 8O 8O Ма как терористи бе? Няма такова нещо. Малко са прекалили с погото на тоя концерт...вероятно де.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Няколко нюанса...Jbrul :)
« Отговор #939 -: Ноември 14, 2015, 17:12:41 pm »
Лошо, Седларов, лошо! Войната официално започна  :(
Явно трябва да се бяга от тоя континент, скоро. Аз наистина съм притеснена и уплашена, съвсем серизно и без грам драматизъм. Просто е страшно. И по-страшно ще става.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!