0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Добро утро на всички.
Пожелавам ви една топла, здрава и слънчева седмица.
Здрави деца и майки, спокойни дни.

Мими дано се изясни ситуацията при Дани и нямате тревоги вече!

Гери, Мини бързо да оздравяват децата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2010, 08:51:37 am »
Хубава, слънчева и най-вече ЗДРАВА седмица и от нас! Не искам да чувам за болести повече! :D Тази сутрин метнах Дара на яслата /дано се задържи тоя път повече/ и вече съм в офиса!
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2010, 09:50:54 am »
Здрава седмица и от нас пожелавам на всички!При нас за съжаление от вчера не е такава :?.Мишо и Митко се надпреварват в луда кашлица,а при мен носа се бетонира с хрема.След малко ще ги водя да видим с какво ще се лекуваме.
Хубав ден!

*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2010, 11:11:58 am »
Слънчева и здрава седмица и от нас!Дано всички болни оздравяват бързо!
Парси дано не е нищо сериозно и не се налага Аб!
 И при нас започна да се коментира въпроса ясла вече :? Изобщо не ми се иска да я оставям толкова рано,но след февруари не се знае колко време ще издържим финансово да я гледам вкъщи и може да се наложи да се върна на работа,а бабите ни са далече.Много малка ми се струва да я пратя на 12,13 месеца :?

*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2010, 11:50:51 am »
Здрава и слънчева седмица и от мен!
При нас положението е по-добре. Вече не го боли детето, дори сутринта обясняваше на брат си как сега като пиша не го боли, а преди го боляло. Криси го гледа съпричасно и кима с глава с: "Ъхъ, ъхъ, да"
Парси да се оправяте бързо.
Хриска, и моите ги дадох малки - на година и 4, но просто нямаше как с 240лв да гледам 2 деца. Пусни си ако имаш някаква събрана отпуска, аз така направих. Иначе почти всички тук сме минали през терзанията за малки деца на ясла, но такава ни е държавата...
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2010, 12:56:10 pm »
Благодаря момичета!
Мими,радвам се че Дани е по добре :)

Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #6 -: Ноември 15, 2010, 13:15:49 pm »
Слънчева и много здрава седмица от нас!
Парси, бързо да оздравявате и тримата!
Хриска, това е положението в БГ- и аз се върнах за по два дни, в които правим невъзможни еквилибристики с бабата и се караме постоянно, но няма как- не се измъчвай!Погледни го от добрата му страна- ще си намери много нови приятелчета.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2010, 21:10:50 pm »
Привет и от нас :) На всички желаем слънчева и здрава седмица :)

Хриска, моя приятелка си даде дето на година и 2-3 месеца и на малката много й хареса :))))
Парси, бързо да оздравявате :wink:

Ники днес успешно го захраних с пилешко пюре и се изненадах - най-чистото ни хранене досега. Нищо не изплю и така сладко ядешееее.... :lol: Обаче реших, че трябва да му дам и нещо познато и му смесих другата част от пюрето с тиква, нали да не се запече от месото уж...бях здраво наплюта :lol:
[/url][/url]
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2010, 22:06:32 pm »
Здрава седмица за всички и от нас!

Парси, бързо да оздравяват момчетата и ти покрай тях!

Ели и тя е вече на АБ, а днес се е обзавела и с разстройство. На Стефан не му спира носа, а и продължава да кашля, а е на АБ вече пети ден. На мен вече нервите ми не издържат, ама това е положението.

Хриска, Ели тръгна на 13 месеца на ясла и бързо свикна, но си е до дете. Колкото до бабите имай предвид, че много боледуват децата и на ясла и без ясла, ще ти се налага да викаш някоя от бабите, ако не работиш от вкъщи. Аз сега съм така, втора седмица почваме със свеки в къщи, защото аз работя от офиса, а целодневно бавачка не мога да си позволя, иначе уж съм наела една да ги прибира от ясла и градина, но още не съм я пуснала в действие...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #9 -: Ноември 16, 2010, 08:37:42 am »
Здравейте и от нас!

Не знам от това топло време ли има толкова много болни :?,
Пожелавам на всички бързо оздравяване.
Ние за сега, дай боже и занапред сме здрави! Вчера трябваше вече да е на градина! Да ама не - групата е в карантина! 8O Трябва да я пусна в други групи, където се преразпределят неконтактните. Май ще си стои в къщи още седмица. Поне времето става за игра навън.
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #10 -: Ноември 16, 2010, 11:02:48 am »
Благодаря на всички за окуражителните думи за яслата!
Ще се примиря,няма как!А ще видим какви врътки ще правим,при разболяванията,че при нас болнични и отпуски не са желани...

*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #11 -: Ноември 16, 2010, 11:27:38 am »
Бързо да оздравяват всички болни деца и майки.

Ние с Александра сме болни също. Много е гаден тоя вирус. Алекс даже до ларингит пак го докара. Аз за сега съм си в къщи, че не мога да си намеря работа, та мога да я гледам като е болна. Лошото е, че много боледува - 2 бронхита, единия с пневмония, 2 ларингита, един вирус с повръщане и една лека ОВИ. И това за 2 месеца. А толкова й харесва в детската градина. Дори не е мрънкала, камо ли да плаче.
Дано като застудее се махнат тия вируси ...
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #12 -: Ноември 16, 2010, 11:33:36 am »
Хриси, всяко дете е различно, но...
Ние на ясла ходихме максимум една седмица, след това поне 2 в къщи! За година и половина само два пъти е ходила две пълни седмици една след друга и на третата още на 2-3 ден е болна! Толкова лекарства изпихме, толкова нерви изпотроших, за безсънните нощи и среднощните ходенета по лекари няма да коментирам! :(
Като се върна назад във времето, аз вече съжалявам, че и го причиних. Да свикна, научи доста неща, после и беше лесно на градина, но...  
Това е мое мнение, просто го споделям! Моя съвет е:
Ако имаш друг вариант, обмисли го!
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #13 -: Ноември 16, 2010, 12:00:08 pm »
И ние сме болни. Засега само Антон държи фронта, но много ме съмнява да му се размине. Така се надявах поне идващата ваксина да си сложим в срок, досега всяка с по няколко месеца закъснение, за пневмококовите изобщо не можем да се вредим.
И на Мончето много й харесва в градината и с желание ходи, и веднага й се отразиха положително новите емоции, преживявания и игри, дори се натъжи, че няма да ходи, но това е положението :( Дано леко го изкарат, и все пак дано Тони не го прихване - мечти, надежди...
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #14 -: Ноември 16, 2010, 14:47:28 pm »
И от нас здрава и слънчева седмица!Много усмивки и бързо оздравяване на болните!  :D
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #15 -: Ноември 16, 2010, 19:03:36 pm »
Бързо оздравяване на болните дечица и от мен! :)

Момичета, нужна покупка ли е дъждобранът за количка? Ползва ли се реално? Питам за зимна количка?


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #16 -: Ноември 16, 2010, 20:20:46 pm »
Бързо да оздравяват всички дечица !

Раши, аз дъждобрана много си го ползвам. Като ходя по големи магазини го слагам - да не и кихат в количката  :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #17 -: Ноември 16, 2010, 20:31:07 pm »
Аз носех почти винаги с мен дъждобрана, но реално съм го ползвала малко! Основно ако съм далече и завали да се прибера, и ако излезе силен вятър да предпазя детето. Лично на нея изобщо не и харесваше да стои под него - много протестираше. Виждам обаче, че майките много го ползват за разходки, но ... аз не съм привърженик на това.
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #18 -: Ноември 16, 2010, 20:41:24 pm »
При нас дъждобранът беше много ползвана вещ, тъй като рядко се задържахме вкъщи, дори и при лошо време.
Дара тръгна на ясла на 1,5 години, макар че също ми се струваше малка, а и всички деца в групата са по-големи от нея. Сравнително лесно свикна и сега няма никакви проблеми, но болестите са много неприятни за съжаление :(
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #19 -: Ноември 16, 2010, 21:04:55 pm »
И аз дъждобрана много го ползвах,защото бях нон стоп навън.Още повече Митко много обичаше да спи като му ръсеше дъжд отгоре :)