0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Понеже се очертава, че това е следващата ми стъпка, искам да събера мнения.
Д-р Владимиров ми го препоръча и е почти сигурно, че ще я правя при него, но ми се ще да ми разкажете малко повече.
Има ли тук момичета, правили при него?Какви впечатления имате?От какво сте доволни или недоволни?
Благодарна съм за всяко мнение! :wink:

Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #1 -: Юли 25, 2006, 17:54:48 pm »
Данидан, и на мен д-р Владимиров ми препоръча Начев, но аз категорично отказах да ида в Майчин дом, заради мизерията, за която бях чувала :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:. Но знам, че там са добри специалисти. Искам да ти пожелая какъвто и избор да направиш да вървиш смело напред и резултатът след това да е перфектен! Успех ти желая  :bighug:
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #2 -: Юли 25, 2006, 18:46:11 pm »
Аз също познавам д-р Начев и мога да ти кажа че има златни ръце за операции. Просто това мисля че му е силната страна на него. Посъбери още мнения и реши. Успех ти желая!!!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #3 -: Юли 25, 2006, 19:13:28 pm »
Аничка и аз наистина чувам хубави работи за него..пък дано и с мен е така.Ти оперирана ли си и при него ли си била?Благодаря ти, успех и на теб! yahoo_17

Impreza, аз също не искам да ходя там заради това, но говорих с момичета, които ми казаха, че нещата не са чак толкова трагични.Първата ми и сериозна операция беше в Пирогов и явно там е по-зле откъм хигиена.
Благодаря ти, успех и на теб, каквото и да решиш! :bighug:
« Последна редакция: Юли 25, 2006, 19:15:04 pm от danidan »
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #4 -: Юли 25, 2006, 22:36:10 pm »
Данидан, не съм се оперирала при него по простата причина че Стаменов реши че трябва първо лапаро и после веднага инвитро и не ми се искаше един лекар да прави лапарото , а друг инвитрото. Но ако не трябваше да правя инвитро веднага след лапаро бих го направила при Начев. Свекърва ми, вуйна ми и много други жени които познавам всички при него се оперираха за най-различни неща. И така имам наблюдения от много време и мнения на много хора. Успех ти желая и аз!!! :D
*
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #5 -: Юли 25, 2006, 22:52:19 pm »
Дани мила, Алан е страхотен аг хирург. Той ме следеше, докато не констатира ПКЯ и тогава ми каза, че ми е нужен специалист по стерилитет. Беше така добър да ми каже, че това не е в неговата област. Наистина е чудесен човек :)
Ако си го избереш специални поздрави от мен :)
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #6 -: Юли 25, 2006, 22:58:38 pm »
Аничка,  :thankyousign:!!!Много успех и на теб!!! :flower:
Бубе, на теб също!!! yahoo_17 :crossfingers:
Мерси за мненията, много ми помагате, както винаги и както много мацки тук! :dance2: :bighug: :hug2:
*
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #7 -: Юли 26, 2006, 10:25:37 am »
Аланчо е читав :)
Обаче искай тест на упойките! Задължително - не че не знаеш, но да ти напомня! Щото човек като е притеснен лесно забравя :)
И кажи къде в МД ще си, че да мина да те видя :), лежала съм там скъпа и ще трябва да те изхраним след лапарото, че иначе там ще се вталиш съвсем от принудителен глад :)
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #8 -: Юли 26, 2006, 10:35:29 am »
Хихи, скица!Бубе, не ми се иска да ви притеснявам да идвате там, след това може да се видим на разходка в парка. :thankyousign: :flower:
А за вталяването, тъкмо съм на диета...няма да ми навреди. :lol:
За тестовете- правих ги последно преди година, при вторият аборт и не мисля, че имам проблеми с тях, но ще говоря с него за това и евентуално за хубава упойка.Пиша си листче с въпросите ми. :D
Много ви обичам всичките!!! :balk_21: :balk_63: :balk_602:
« Последна редакция: Юли 26, 2006, 10:37:19 am от danidan »
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #9 -: Юли 26, 2006, 10:45:56 am »
Дани мила, съжалявам, че трябва да минеш и през това  :( :( :(
Не знам нищо за Начев, но виждам, че вече си получила много добри мнения за него. Аз не мога да ти дам по-добър съвет от тези, които вече си получила. Пиша само да ти кажа, че ще ти стискам палци много силно  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Крайно време е и на твоята улица да изгрее слънце. Дано това да е наистина последното ти изпитание!
 :bighug: :balk_21:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #10 -: Юли 26, 2006, 11:30:04 am »
Правила съм лапароскопия при него.... Не съм доволна, нито от отношението, нито от операцията... :cry:


За мизерията в Майчин дом просто не ми се говори.  :x
Имам направени 3 операции там, бях взела принципно решение да не стъпвам повече, но все пак се доверих на д-р Владимиров ... и искрено съжалявам.

Заради д-р Начев се наложи да направя две лапароскопии в рамките на 1 месец.
Само, че втората беше при проф. Горчев в Плевен.
За разликата в класите, не искам да говоря.

Прецени сама, събери още мнения, не искам да ти манипулирам мнението!

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #11 -: Юли 26, 2006, 11:42:51 am »
Пкопринкова и на теб, миличка! :crossfingers:
Желая ти успех вече, от все сърце! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

Лита, би ли ми разказала повече...какво не си доволна от операцията?Защо се наложи да я повториш?А каза ли му, че Владимиров те изпраща?Колко ти струваше операцията?Моля ти да ми разкажеш, за да знам как да постъпя и да не допусна грешки?
:hug2:
« Последна редакция: Юли 26, 2006, 11:48:15 am от danidan »
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #12 -: Юли 26, 2006, 11:52:27 am »
Д-р Владимиров ми го препоръча и е почти сигурно, че ще я правя при него, но ми се ще да ми разкажете малко повече.
Има ли тук момичета, правили при него?Какви впечатления имате?От какво сте доволни или недоволни?
Да, аз съм правила през есента на 2004 при д-р Начев по препоръка на д-р Владимиров. Впечатленията ми от д-р Начев са много, много добри. Той има знатни ръце и добро сърце. Не съм доволна от някои сестри и доктори, които завиждайки на д-р Начев се отнасяха много гадно с неговите пациенти. Особено дежурната сестра през нощта беше много злобна и още помня как зверски ми слагаше антибиотика. Имах чувството, че ще ми се пръсне вената, а болката няма да я коментирам. Идваше ми да я плесна циганската през устата.
Как протече всичко:
Приеха ме в болницата, но тъй като съм от София си спях и стоях в къщи. Минаваш през няколко кабинета в поликлиникатата там, но те ще ти кажат кои: смомням си анестезиолога само и как ну обяснявах, че не искам да ме интубират. Но няма начин, такива са упойките.
В деня ПРЕДИ операцията пиеш очистително, вечерта слаба храна и след 22.00 НИКАКВО ядене и пиене. Това е много важно за упойката. Моята операция беше насрочена за 11.30h. В деня НА операцията отидохме в 8.30 сутринта там, на 11-ти етаж в МА. Настаниха ме в стая с 3 легла. Обличаш само нощница и нищо друго под нея. Идва сестра и ти прави на ръката тест на антибиотика и чакаш да дойде часът на операцията. Към 11.15 ме свалиха на 3ти етаж и ме оставиха да чакам в една стая пред операционната. Сега правят операцийте на същият 11-ти етаж, където миналата година ги отремонтираха и са нови операционни. Така. Целият екип е там, облечени в зелени дрехи. Преди да влезеш ти взимат едно картонче, дето си го носиш с теб. Влизаш в операционната и лягаш на леглото. Изглежда като по филмите и за мое учудване доста добре. Чисто е. Идва доктора и те преглежда вагинално. Един от анетезиолозите ти слага абокат (при мен беше една готина мацка) и ти говорят мило. Ще те интубират, но това не трябва да те плаши, щото ти нищо няма да усетиш. Всички като пчелички се суетят около теб и си вършат работат организирано. Малко след това заспиваш.
Събудих се в интензивното, когато всичко е свършило. Беше ми много лощо. Лежа на една количка, студено ми е и ми се гади. Някаква бабичка-сестра там говореше какво е имало за обяд в стола и мен още повече ми се гадеше. Не можеш да мръднеш и се чувстваш като парцал. Завиват те с някакво одеало, но не помага...студено е. Сложиха ми едно легенче до бузата и там повръщах упойката. Това е най-гадното от цялата история-излизането от упойка. Замаян си и се молиш да спре да ти се гади. Гърлото изобщо не ме болеше от тръбата, което ме зарадва. По някое време ме качиха в асаньора и ме закараха в стаята. Имаш катетър и дренче на корема. Аз изпадах в ужас само при мисълта, че ги имам. Гади ми се. С големи усилия и специални движения се преместваш от количката на леглото. Не можеш да ядеш, пък то не ти се и не яде. И никакво ставане. Така беше до вечерта и през нощта. По някое време идва Начев и ти казва резултатите от операцията. Сестрата ми би нещо в абоката и спря да ми се гади. После на някакви часове минават да ти слагат антибиотик. Бях сама в стаята и доктора разреши мъжът ми да пренощува при мен и да ме наблюдава. Спиш на порции и пикаш в катетъра. Мъка е. На сутринта си значително по-добре. Катетъра ми се беше извадил сам и те ми го махнаха.Дойде доктора на визитация и каза, че ако успея да стана на крака, ще ме изпише. Мен това ми трябваше и се юрнах веднага, въпреки че ме предупредиха да не бързам. Първо да поседя на леглото, а после да стана. Аз обаче от желания да си ходя реших да стана веднага. Да, и когато се изправих стаята ми се обърна наопаки и мъжът ми ме държеше. Аз не чуствах краката си и незнаех къде е земята? Отново си легнах. След 1 час направих втори опит и по препоръките на лекаря. Успях и станах. Ходех трудно. Някоя сестра се беше оплакала, че е имало мъж през нощта в отделението и долу охраната не пускаше никой. Злоби! Мъжът ми беше излезнал да ми купи още нещо и после не му даваха да се качи. Обаче той издебнал охраната и минал. Важно беше също да отидеш до тоалетна и да имаш газове. Преборих се и с това. После доктора ми махна дренчето и след обяд ме изписаха и се прибрах в къщи. След няколко дни трябваше да ида, за да ми махнат конците. Д-р Начев ми ги махна. В къщи не се къпеш, за да не мокриш раните. Малко по малко въздухът от корема се качва към гърдите и малко боли, но за седмица всичко минава.
В болницата платихме само престоя на легло по 2 лв. и нещо на ден. Имах направление и никой не ми е искал пари за операцията. В знак на благодарност за доброто отношение и внимание към мен от страна на д-р Начев и, че позволи на мъжът ми да остане при мен през нощта му дадохме 100 лв. Но това си е лично наше решение.
Ендометриозата, която ми откриха тогава, беше в мнооого нисък стадий и на много забутано място. Д-р Начев каза, че благодарение на големият му опит в лапароскопийте и ендометриозата, я е видял. Ако ме е оперирал някой по-неопитен, нямаше изобщо да я види и щях още да си блъскам главата къде е проблемът.
Моят съвет е да се оперираш при него. Д-р Владомиров никога няма да те прати при случаен човек. Късмет!

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #13 -: Юли 26, 2006, 12:17:21 pm »
Благодаря ти, Огънче, за подробното обяснение!!! :hug2:
Не добрите хигиенни условия и сестрите няма да ме уплашат предполагам, защото в Пирогов наистина се нагледах на страшни неща, много мизерия и най-тежките случаи, защото нямаше места в гинекологията и аз бях в трета тежка хирургия.Не ми се коментира просто отношението към по-възрастните и мизерията.
Затова си мисля, че най-важното е лекаря да е добър и да си свърши работата добре, а другото се изтърпява, въпреки че трябва да доживеем тази промяна в здравните ни заведения скоро.Дано!
Добре ми дойде подробната ти информация.
Успех и на теб!Много се радвам за теб, наистина!Дано всичко е наред и скоро бъдеш най-щастливата мама!!!Имаш моите голеееми стиснати палци докрая!!! :balk_21:
« Последна редакция: Юли 26, 2006, 13:33:48 pm от danidan »
*
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #14 -: Юли 26, 2006, 12:51:51 pm »
Хич не ми се измъквай, ще имаш посещение :)
Не ме карай да звъня на Алан :) щото както казах и неговият номер имам :)
Споко бе само диетично шоколадче ще носим :)
Пък и вземеш се смалиш от глад, на моята съвест ще тежиш :)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #15 -: Юли 26, 2006, 14:38:53 pm »
Дани, историята ми е тъжна, дано не те разстроя.

Миналата година правих Ин Витро при д-р Владимиров но се оказа, че имам хидросалпингс. Първочално се визуализира само в дясно но в последствие се оказа билатерален.

Консултирах се с д-р Владимиров за следваща стъпка, той каза нова лапароскопия.
Предложи ми д-р Начев като опериращ хирург.
Аз му бях споделила негативното си отношение към Майчин дом и горчивия оит, който бях събрала покрай една лапароскопия и пластика на мат. тръби. той ми каза, че Начев е лекар, на който можеш да се довериш. И аз се доверих...

Още при прегледа в кабинета му се отвратих.

 Имаше сигурно 30 жени, които чакаха отвън. Беше месец Ноември, влизнахме вътре 2-3 наведнъж, стоях в една стаичка, разсъблякана заедно с още 2 пациентки, при отворен прозорец и си чакаш реда.
Питах за калцуни...те ми казаха идвай с ботушите.. 8O

 Можеш ли да си представиш гледката?  :help:

Няма да изпадам в подробности около операцията.

Само ще спомена, че точно след самата операция майка ми и съпругът ми са разговаряли с него и той е казал: " Да си осиновяваме дете, защото положението е сериозно,че имам хидросалпингс, който той не
 е възможно да се отстрани, защотото имало опастност за живота ми."

Аз все още бях под упойка, като се съвзех първото нещо, което питах е " Имам ли тръби? "
Те милите, не посмяха да ми кажат истината но на следващия ден я разбрах от самия него  по начин, който ми се насълзяват очите като се сетя.

След операцията имах сложен дренаж, той ме извика в манипулационната да го махне, при самото махане щях да припадна от болка. След това ми предложи да говорим в кабинета му, аз не можех да се изправя и да ходя нормално от болка а той ми каза : " Хайде, стига се лигави изправи се и върви права!"
 Майка ми ме подкрепяще а аз едва пристъпвах.
Който е ходил в кабинета му знае, че се намира  в другия коридор от отделението, докато стигнем до там аз имах усещането, че всеки момент ще колабирам.
Точно пред врата той най-сетне се обърна да ме погледне и тогава наистина се упраши, че ще припадна всеки момент, явно съм изглеждала доста зле. Хвана ме за ръка и ми предложи да легна на леглото в кабинета му.

Говорихме за операцията, показа ми снимки, които доказват сериозното  ми състояние с думите:
 
" Ако искаш ги покажи ги на, който искаш лекар едва ли ще се съгласи да ти направи операция! "

 На мен ми се насълзиха очите, бяхме изправени пред непреодолима стена. Майка ми беше с мен в кабинета и тя не беше на себе си.
Повтори ми това, което беше казал на майка ми и съпруга ми :

 " Осиновете си дете, сега си здрава, хубава жена, нищо не може да се направи! "

Знаеш ли Дани, тези думи за втори път ми ги казват в този Майчен дом.

Напуснах още същия ден, чувствах се ужасно, имах усещането, че  се задушавам.
Ние бяхме пред изправени пред невъзможността да имаме шанса да имаме свое дете.

В къщи беше тъжно за около една седмица, отново говорих с д-р Владимиров той ми спомена за д-р Славчев...

Хайде отново в София, в момента, който този лекар видя снимките от лапарото думите му бяха :
"Ами ,няма никакъв проблем да направя тази операция, само трябва да съм напълно убеден, че е необходимо да се отстранят мат. тръби.
Не се занимавам с АРТ и е добре да разговарям с д-р Владимиров."

Вярвай ми, искаше ми се да скоча и да го разцелувам... Вече имахме светлина в тунела.

В последствие се запознах с прекрасни хора и специалисти - Мели и д-р Даскалов, те ме свързаха с проф. Горчев.

Изпратих снимките и епикризата от лапарото на д-р Начев  чрез мейла си и д-р Томов / той е колега на роф. Горчев/ за мое учудване ми предложи да   направят операцията чрез лапароскопия.
Само да спомена, че д-р Славчев щеше да прави операцията на отворен корем. А аз вече имам една такава.

Толкова съм  благодарна на Мели и д-р Даскалов, никога няма да забравя това, което те направиха за мен.
Мели дори не ме познаваше, аз изпаднала в очаяние и се обадих по телефона, срещнахме се, поговорихме  и тя вече имаше алтернатива за нас.


Стана дълъг постинг, дано не съм те отегчила.

По принцип не съм тип човек - оплакващ се, не го написах, за да търся съжаление а само поради факта, че ти самата искаше да споделя повече.

 Зная, че всеки има планини в живота  си, важно е да ги изкачва!

Дани, желая ти успех на лапорото и да ни зарадваш скоро с бебче!  :balk_21:


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #16 -: Юли 26, 2006, 15:13:57 pm »
Бубе, писах ти на лични. :wink:

Скъпа, Лита...съжалявам за всичко, което си преживяла, миличка...благодаря ти, че ми сподели...Първо се чудя защо си позволила такова държане още от началото?Три наведнъж в кабинета например...трябваше да му кажеш, моля ви, ще изчакам ако трябва, но не се чувствам добре така...Ако ти отговори грубо, просто си тръгваш...айде...После като ти е станало лошо също.Ще му повториш като не чува, че ти е зле...Нищо не го оправдава наистина, но от разказа ти ми се струва, че и вие сте били толкова притеснени, че не сте смеели да му кажете или питате нищо, а ми става ясно, че и той не е от най-милите лекари.
" Да си осиновяваме дете, защото положението е сериозно,че имам хидросалпингс, който той не
 е възможно да се отстрани, защотото имало опасност за живота ми."
За този му коментар, попитахте ли го, защо не може да го махне...може би е бил срастнал със някое черво.Знам, че при такива случаи нещата са сериозни и не всеки лекар се навива, въпреки че и аз вероятно имам много сраствания...Какво стана после при второто лапаро...махнаха ли хидрото и какво ти обясниха другите лекари?
 Незнам, защо тогава д-р Владимиров го препоръчва...Специално го попитах за втори лекар и той ми каза, ако има проблем да му се обадя...може пък да се срещна и с Попов...

Извинявай, че те връщам към този кошмар...дано всичко е ок и скоро получиш най-хубавата новина, миличка! :balk_21:[/b][/color]
« Последна редакция: Юли 26, 2006, 15:15:48 pm от danidan »
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #17 -: Юли 26, 2006, 15:48:52 pm »
Дани, миличка, толкова много се и ще се моля за теб, защото много, ама много те обичам, такова си ми ангелче и не искам да изживееш ужас като този на Лита. И въобще като прочетох постинга и на Лита, и на Огънче доста се озадачих. Знам, че ти си взела решение, пък и вероятно така е най-добре да послушаш съветите на д-р Владимиров относно лапарото, но предвид на фактите, които споделят другите момичета, аз определено съм оздачена. Например от това, че и двете са имали трудност да ходят в деня на операцията, аз си ходех и бродех из стаята в същия ден, непосредствено, практически след излизане от упойката, да не говорим, че още на следващия ден, като ме изписаха директно от клиниката отидох и се разхождахме с милото о/о 2 часа в Южен парк, въоще не съм се спряла оттогава, бих казала. Като се събудих си бях в леглото, от което ме взеха, за да ме карат в операционната, нямах катетър, ставах си и си пишках сама, имах малък дренаж, който д-р Стаменов ми махна на следващия ден, без да изпитам каквата и да било болка, въобще, явно наистина съм попаднала на кадърни, загрижени и отзивчиви лекари и сестри. Да не говорим пък за отношението на сестрата - дежуната, която през цялата нощ е на разположение, държи се изключително мило и задоволява всички капризи, сервира кафе/чай, кроасани, каквото пожелаеш, изключително чисто е, на мен лично сестрата ми сменя 3 пъти чарашафите на леглото, заради няколко капчици кръв. Но тъй като знам за твоето решение, няма да разказвам подробно, освен, ако ти нямаш нищо против. Само последно да попитам, Оги, а теб преди да заспиш ли са те интубирали 8O?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #18 -: Юли 26, 2006, 15:57:12 pm »
Бубе, писах ти на лични. :wink:

Скъпа, Лита...съжалявам за всичко, което си преживяла, миличка...благодаря ти, че ми сподели...Първо се чудя защо си позволила такова държане още от началото?Три наведнъж в кабинета например...трябваше да му кажеш, моля ви, ще изчакам ако трябва, но не се чувствам добре така...Ако ти отговори грубо, просто си тръгваш...айде...После като ти е станало лошо също.Ще му повториш като не чува, че ти е зле...Нищо не го оправдава наистина, но от разказа ти ми се струва, че и вие сте били толкова притеснени, че не сте смеели да му кажете или питате нищо, а ми става ясно, че и той не е от най-милите лекари. :



Дани,

ние живеем в Пловдив, самият факт, че вече сме пътували до София за
платен преглед и изследвания показва нашето отношение, че се опитахме да направим всичко най - добро, за да имаме дете.

Дори и представа нямах как ще протече прегледа.

Реално, когато те преглежда ти си сама в кабинета но преди това чакаш в една стаичка, граничаща с този кабинет.
 Там се налага да стоиш и чакаш с другите пациентки но все пак трябва да си разсъблякана, за да не се губи време... 8O

Идва момент, в който нямаш избор, платил си вече и остава  да го изтърпиш с надеждата, че все пак си при свестен и добър лекар.
Можеш да я преживееш мизерията, важното е, че си на подходящото място.

Цитат
" Да си осиновяваме дете, защото положението е сериозно,че имам хидросалпингс, който той не
 е възможно да се отстрани, защотото имало опасност за живота ми."

За този му коментар, попитахте ли го, защо не може да го махне...може би е бил срастнал със някое черво.Знам, че при такива случаи нещата са сериозни и не всеки лекар се навива, въпреки че и аз вероятно имам много сраствания...Какво стана после при второто лапаро...махнаха ли хидрото и какво ти обясниха другите лекари?
 Незнам, защо тогава д-р Владимиров го препоръчва...Специално го попитах за втори лекар и той ми каза, ако има проблем да му се обадя...може пък да се срещна и с Попов...

Да именно, той смяташе, че е рисковано да се прави операция поради неблагоприятното състояние на малкия ми таз и репродуктивните органи в него.

Разбира се, бих приела такова обяснение но да ми сподели, че той самия не се наема да работи а не да ми обяснява, че никой лекар не би се съгласил да ми направи тази операция.

Факта, че проф. Горчев прие да ми направи операцията само от снимки изратени по е-мейл е достатъчен.


Разбира се, операцията в Плевен мина прекрасно, нямах никакви дренажи, хидросалпигса е отстранен.
Дадоха ми видео материал и снимки от самата операция.

Професора дойде в 11 часа през ноща да ме провери как съм, още на другия ден бях на крака и никой не можеше да ме накара да легна.

На следващия ден ме изписаха. Дори на път за Пловдив спряхме да разгледаме и наравим снимки на Етъра .

Отношението на персонала в Плевен беше на светлинни години от това в Майчин дом.

В последстие додах файловия материал от операцията ми в Плевен и се консултирах с д-р Стаменов той също беше категоричен, че в тази операция не намира нищо  притеснително за здравето ми.
« Последна редакция: Юли 31, 2006, 20:18:26 pm от lita »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #19 -: Юли 26, 2006, 16:24:02 pm »
Рали, не ме притесняваш...напротив, но със Стаменов явно не се разбрахме, въпреки че ми се щеше да я направя при него.Не ми се иска да му се моля, защото просто не го почувствах моят лекар...

Лита, след всичко, което ми пишеш мисля, че няма да имам смелост да отида при него. :?
Владимиров предполага, че аз също имам много сраствания и не ми се ще да рискувам тогава...дали няма да съм по-тежък случай и да се уплаши нещо...Освен това при мен видяхме хидро там, където ми е отстранен яйчникът, отляво.Не се знае как е другата тръба, а сраствания съм имала и преди операцията ми, когато ми махнаха яйчникът и кистата.
Забременявала съм два пъти, но с това хидро знам, че трябва да се оперирам.Явно може да се е появил след инфекциите и абортите ми, или да го е имало и преди това.

Сега взех да се чудя за Попов...или моя позната от 5-та градска, която ми е близка.Тя е от екипа на доц.Попова и са добри в раковите операции, но за лапаро, незнам.
Лита, може пък да отида при този лекар в Плевен...
Ще помисля и ще ви пиша пак.
Дотогава съм отворена за идеи.

Благодаря ви за вниманието! :bighug:
« Последна редакция: Юли 26, 2006, 16:26:54 pm от danidan »
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #20 -: Юли 26, 2006, 16:24:43 pm »
Дани миличка, и аз съм потресена от постинга на Лита  8O. Не мога да ти кажа какво да правиш, но на мен косата ми настръхна и не знам дали бих отишла при този доктор  8O.
Аз лапароскопия не съм правила, но скоро правих оперативна хистероскопия при доктор Стаменов. Както го описва и Рали, там всичко е изрядно, чисто, а отношението на всички - повече от човешко. Забравих да допълня, че и упойката явно е по-добра, защото не съм повръщала, нито съм имала тези ужасни усещания, описани от Лита. С мен в стаята имаше и друго момиче за операция след мен. И двете поспахме малко и си тръгнахме на собствен ход без никакви проблеми.
Не искам да те агитирам за нищо, само си помисли добре на кого можеш да се довериш. Много си ми симпатична и не искам да страдаш като Лита.
 :bighug: :balk_21:
« Последна редакция: Юли 26, 2006, 16:52:30 pm от pkoprinkova »
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #21 -: Юли 26, 2006, 16:33:33 pm »
Права си, Пкопринкова...дори да е помагал много и дори това да е единичен случай, не бих отишла при него...неискам да рискувам да съм втори такъв...
Лита, благодаря ти, че ми писа!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #22 -: Юли 26, 2006, 16:42:58 pm »
Дани,

ето  линк на клиниката на проф. Горчев - http://www.svmarina.com/. За мен той прекрасен специалист. Доста момичета направиха лапаро при него, до сега не съм чула едно негативно мнение.

Потърси в Зачатие, мисля, че има теми.
Със сигурност зная, че Elora_cat  прави при него лапароскопия и е доволна.

Аз лично много  харесвам д-р Стаменов но избора " моят лекар " е индивидуално решение, на фона на лични впечатления.






Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #23 -: Юли 26, 2006, 16:46:57 pm »
Мила Danidan,

Реших, че е добре и аз да споделя моите впечатления от д-р Начев.

Да, той е много добър човек!
Да, той е много добър хирург!
На много жени е помогнал, но...

Мисля, че той е добър при лапаротомиите - основно операции за отстраняване на миоми и ракови образувания.
Прегледите при него наистина протичат по начина, описан от другите момичета - преглежда само в петък от 14,00 до 16,00 часа, като за това време успява да прегледа 40-50 пациентки /сама можеш да пресметнеш по колко минути се пада на една пациентка/.

А сега за моята лапароскопия при него:
За икономия /това го разбрах впоследствие от друго медицинско лице/ не поставят някакво вещество в упойката, което е причина за състоянието на пациентите след излизане от упойка - продължително повръщане, неадекватост, невъзможност да се изправиш на краката си.
Беше ми диагностицирана ендометриоза. Ендометриозните огнища не бяха пипнати, направо ми бяха изписани ампули Золадекс, което /разбрах впоследствие от този форум/ е безсмислено при средна степен на ендометриоза, което /поне за мен/ е потвърждение на тезата, че лапароскопиите не са силната страна на д-р Начев.
След лапароскопията от съпруга ми бяха потърсени пари.
Отношението на персонала беше възмутително - бях оставена да повръщам по пода и в чаршафите си, наложи се посред нощ да отида сама до тоалетна, при което беше истинско чудо, че не припаднах...

Това е.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #24 -: Юли 26, 2006, 17:03:27 pm »
Само последно да попитам, Оги, а теб преди да заспиш ли са те интубирали 8O?
Не, не, глупости. След като заспах. :)

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #25 -: Юли 26, 2006, 18:00:29 pm »
Лита, благодаря ти, сигурно са страхотни, но мисля, че тук в София също ще намеря добър лекар.Стаменов го харесвам много и го уважавам като човек и лекар, но много е дълго обяснението за прегледът ми при него.Мисля, че беше пренатоварен и изморен и просто не ми допадна като "моят лекар".Иначе аз си харесвам Владимиров за другите неща, засега.
Успех на теб още веднъж, миличка!!!

Uranija, за мен пък най-добрите по раковите в София са екипът на доц.Попова в 5-та градска.Явно, колкото хора, толкова и мнения, но това, което пишете момичета е потресаващо.Реших, че няма да ходя при него.
Благодаря ви много, че се отзовахте и ми споделихте "изживяванията си", които просто са "нямам думи"...приличат много на моите в Пирогов.

Реших да отида при Попов от Шейново.Ще пиша след прегледа...дано все пак имам малко късмет и съм доволна от него!

Желая успех на всички ви!!! :bighug:
« Последна редакция: Юли 26, 2006, 18:08:52 pm от danidan »
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #26 -: Юли 26, 2006, 18:47:12 pm »
Дани, пиши, моля те, след прегледа при Попов, какво ти е казал. Аз ходих при него преди да се спра на Нецов за лапарото :D. Желая ти успех!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #27 -: Юли 26, 2006, 20:35:29 pm »
Дани, пиши, моля те, след прегледа при Попов, какво ти е казал. Аз ходих при него преди да се спра на Нецов за лапарото :D. Желая ти успех!
Ок, миличка...а ти защо се отказа от него?И кой е Нецов...не съм го чувала него пък, въобще.
Успех и на теб!
:D
*
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #28 -: Юли 27, 2006, 09:37:21 am »
Чак сега ти прочитам темата, но се надявам, че не е късно. За д-р Начев не мога да споделя лично мнение, освен това, че в моята стая и двете жени бяха оперирани от него и наистина отношението му беше перфектно към тях, но те бяха точно от типа операции, които Урания описва.
Та моя съвет е ако искаш да говориш с Владимиров за д-р Румен Димитров, мисля че се познават и с него. На мен той ми прави коремната операцияи единственото, което мога да кажа е, че нямах никакви проблеми след това. Такава операция е доста по-тежка от лапароскопия, а аз на 20-я час обикалях коридорите на МД. Много е важно как е направена операцията и за последващи сраствания разбира се, от което аз най-много се притеснявах, но явно и това е било направено перфектно, защото и да имам такива в никъв случай не са фатални.
Успех миличка, сигурна съм че каквото и да решиш съвсем скоро резултата ще е на лице и ти ще си най-щастливата бъдеща мама тогава :D
целувки
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #29 -: Юли 27, 2006, 09:53:58 am »
Дани, пиши, моля те, след прегледа при Попов, какво ти е казал. Аз ходих при него преди да се спра на Нецов за лапарото :D. Желая ти успех!
Ок, миличка...а ти защо се отказа от него?И кой е Нецов...не съм го чувала него пък, въобще.
Успех и на теб!
:D
Дани, Владимиров беше категоричен, че имам хидросалпингс. Казах му, че не искам да се оперирам в МД, а в Шейново. Помолих го да ми препоръча док и той каза Попов или Нецов. Отидох при Попов, но той не видя хидросалп. и започна да ми обеснява как можело да пробвам с инсета /морфологията ни е 3% при норма 14% 8O и сме за икси/. Това тотално ме озадачи, знам че в лапароскопиите е мнг добър, но не можа да диагностицира хидросалпингса. Съответно се насочих към Валери Нецов и той каза, че 2 мнения по въпроса няма - имам хидрос.. Мисля, че доста добра работа е свършил. Отстрани ми тръбата, другата беше с пластика от преди 9 месеца, но сраснала с всякакви неща наоколо, киста в единия яйчник, всичко ми е било в тънки ципи като паяжина /от хламидии/. Всичко това е оправил, имам 1 здрава тръба, но така или иначе се готвя за икси.
Към когото и да се насочиш ти желая кураж и хубав резултат накрая :bighug:
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #30 -: Юли 27, 2006, 10:17:12 am »
Благодаря ви Стефи и Impreza! :balk_21:
Успех и късмет ви желая...на Стефи докрая, а на Impreza с Икси-то!!!

Засега ще говоря с Попов.Имам среща другата седмица и мисля направо да му заявя, че искам той да ме оперира, понеже ще съм в М.и няма да може да ме преглежда.Повечето мнения за него са добри, така че засега се ориентирах натам.Ще преценя със сигурност след консултацията.
Притеснявам се да отлагам, защото незнам какво става с другата ми тръба и имам и болки напоследък, и просто ще искам да ме оперира.
Освен това се притеснявам за яйчничето ми, затова не искам да отлагам въобще....и така...
Ще говоря и с една близка лекарка за него...
Ще му кажа и за упойката, че искам да си купя по-добра, за да не го мисля и това...и така...
Ще ви държа в течение и дали съм доволна от консултацията при него!

Благодаря на всички пак!Успех и само хубави новини ви желая!!!

 :balk_81: :balk_63: :balk_602:



« Последна редакция: Юли 27, 2006, 10:18:53 am от danidan »
*
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #31 -: Юли 27, 2006, 16:28:03 pm »
Дани, след като преслушах 2 от 3-мата предложени ми от Владимиров лекари в София ( а именно Попов и Начев) ще ти кажа че лично аз не можах да се доверя на нито един от тях.Написаното от Лита за прегледите при Начев абсолютно отговаря на истината, а това което видях от мизерията на МД при прегледа ми е напълно достатъчно да си представя какво би било при операция. Благодаря! Като цяло не мисля че Начев е лекарят на който бих се доверила ( да ме извинява Док!) по това което бяха разказали някои момичета и личните ми впечатления от него...   
А мнението ми за Попов можеш да прочетеш в дира... Може и да е добър хирург, но според мен е неуравновесен като човек , грубиян и печалбар. И колкото и да е безумно да живееш в София , а да отидеш до Плевен за лапаро, аз бих го направила, ако ми се наложи. Засега съм се отказала. Но ми се струва че човек трябва да цени здравето си и да изисква професионализъм, отношение и най-елемнтарното- хигиена.
Поправете ме ако греша.
BTW- Владимиров цени Горчев, но не го препоръчва на софиянки, защото е в Плевен! Питала съм го!
Успех!
The impossible is often the untried [/i]
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #32 -: Юли 28, 2006, 10:52:17 am »
Благодаря ти, Алфи!
Ще говоря първо с него и ще преценя.
А ти би ли разказала какво не си доволна от Попов специално, защото незнам дали ще открия темата ти в Дир-а.
Целувки!
*
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #33 -: Юли 31, 2006, 15:10:37 pm »
Благодаря ти, Алфи!
Ще говоря първо с него и ще преценя.
А ти би ли разказала какво не си доволна от Попов специално, защото незнам дали ще открия темата ти в Дир-а.
Целувки!

Дани, виж това:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=probzab&Number=1944745224&page=&view=&sb=

Но това е само фактологическия материал, другото- отношението и колко неуравновесен ми се стори- това няма как да го предам... Питай Виа да ти разкаже, ти си е имала доста вземане даване с него... Не ми се ще такъв човек да държи нож над мен:) Е, ако го нямаше Горчев, сигурно съм щяла да рискувам...
The impossible is often the untried [/i]
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #34 -: Юли 31, 2006, 15:42:46 pm »
Понеже се очертава, че това е следващата ми стъпка, искам да събера мнения.
Д-р Владимиров ми го препоръча и е почти сигурно, че ще я правя при него, но ми се ще да ми разкажете малко повече.
Има ли тук момичета, правили при него?Какви впечатления имате?От какво сте доволни или недоволни?
Благодарна съм за всяко мнение! :wink:



Мила, аз силно препоръчвам д-р Румен Димитров. При него имам две операции - диагностична лапароскипия, която си е станала направо оперативна, а година по-късно - конизацио. Много добър екип, той е много добър специалист, макар и да се налага да му се вадят думите с ченгел от устата понякога. Приема в неговата клиника Фемина. операциите и двете ми бяха покрити от здравна каса. От лапароскопията се съвзех много бързо, никакви усложнения от упойка или нещо друго. Месец по-късно бях на плаж, а 3 дни след нея си тръгнах на работа. Сега, обаче, планирам да направя втората си лапароскопия при д-р Стаменов, защото при него смятам да направя и инвитрото си и знам, че е най-добре той да си отвори, да огледа, да свърши какгвото има да върши и т.н.
Дано съм ти била полезна. За Димитров гласувам и с двете си ръце.
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #35 -: Юли 31, 2006, 15:56:01 pm »
а, и още да добавя нещо, за условията. Понеже и двете ми операции бяха в Майчин дом, 9ти етаж, първия път бях неориентирана и си се настаних в стаята, която ми казаха. Понеже наистина е много мизерно, изобщо не исках да спя там. Пуснаха ме след всички необходими тестове. операцията ми трябваше да е от 10 и 30 - аз се явих сутринта преди това, прочистена, наспана и стиснала зъби.- Всичко мина много добре, прекарах нощта в реанимацията и аз съм си виновна, че не исках да ми слагат допълнително обезболяващо - на мъж ли се правих, на що ли...  Хората си питаха. Сестрите бяха много мили, проверяваха ме през 2-3 часа. На сутринта направо си паднах по анастезиолога - Явашев. И следобеда ме пуснаха да си ходя, нищо, че беше събота - Румен димитров дойде, за да ме изпише.

По-интересното е, че на следващата година, сиреч тази, сестрата, която се грижеше за мен, ме разпозна. Даже се сети за какво съм лежала. Тази година, обаче, се бях изхитрила и си взех ВИП стая - не, че е нещо, но поне си сам и имаш телевизор и хладилник. Пак ставаше дума за лежане една нощ, но поне можех да си чета, да си гледам телевизия и т.н.

А за какво ще правиш лапаро?
*
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #36 -: Юли 31, 2006, 16:22:05 pm »
Дани, скъпа, който и лекар да избереш ти желая успех. Дано мъките свършат най-накрая. Малко ли са другите открития които имаш, та сега и тази екстра в притурка, но да знаеш, че всичко се възнаграждава, може и двойно възнаграждение да имаш. Пожелавам ти го. Успех.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #37 -: Юли 31, 2006, 20:49:59 pm »
ALFI, прочетох цялата тема и разни други, тенкс.Бисквитке и на теб.Момичета, решила съм да се срещна с Попов.Ще ви пиша след срещата.
Бисквитке, а ти защо ще правиш второ лапаро?
Аз съм с хидросалпинкс...надявам се, че ще си запазя другата тръба, но каквото е писано.
Мари, благодаря и на теб, миличка, да ти се връща.Продължаваме борбата, имаме ли избор...важното е да направим всичко, което зависи от нас...пък дано един ден успеем и ние.
Желая ви успех на всички!Стискам ви палци да се похвалите с хубави бебешки новини скоро!
:hug2:
« Последна редакция: Юли 31, 2006, 21:19:24 pm от danidan »
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #38 -: Август 01, 2006, 11:47:07 am »
Данидан, почти съм сигурна ,че ще ми се направи второ лапаро, защото с двоен 4-сантиметров хидро не ми остава нищо друго, освен да махна тръбите... Но да не се правя на по-лекар от лекарите - в четвъртък съм при Стаменов /за първи път/ и каквото той каже. Ама все си мисля, че това е каже.

успех на всички, мацки!
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #39 -: Август 01, 2006, 14:40:35 pm »
Дани, Cookie, kato 4eta за преживяванията на моми4етата, едно имам да ви кажа: Господ да ви пази и да 4уе молитвите ни !
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #40 -: Август 01, 2006, 17:08:07 pm »
Вярвам, да ти се връща!
Бисквитке, дано все пак имаш по-добри новини...колкото може!!!Успех със Стаменов!
Иначе и моята тръба беше станала 4см на 1,5...това е много, така ли?Другата...не се знае...но аз си знам късмета...както и да е, от самосъжаления няма смисъл...
Успех на всички и се включвам към пожеланието на Вярвам:
...едно имам да ви кажа: Господ да ви пази и да 4уе молитвите ни !
« Последна редакция: Август 01, 2006, 17:12:24 pm от danidan »
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #41 -: Август 01, 2006, 18:35:42 pm »
С вяра ще си помагаме и с вяра ще успяваме, момичета. Бог ще ни помогне да се справим с всичко, дори и с неуспеха. Горе главата!

аз не гледам на махането на тръбите толкова драматично - сега с тях също няма никакъв шанс, така че какво толкова? По-добре да има някакъв, какъвто и минимален да е.
Позитивно мислене, амаха!

Дани, Вярвам, и всички останали - нещата никога не са толкова черни, колкото ни се струват... нито толкова хубави, всъщност.

ама да не отклоняваме темата. Дани, накъм кой лекар се насочваш?
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #42 -: Август 04, 2006, 10:27:49 am »
Дани, моето впечатление от Начев е че е малко далаверимпекс работата при него
Знам, че Владимиров препоръчва него или Румен Димитров, който също си пада малко далаверимпекс
Иначе като лекари поне вторият е добър според мен
Аз съм се оперирала 5 пъти на 9-ти етаж в МД и лично аз съм доволна, ама те вече ме познават и съм нямала проблеми с отношението
Всичките операции ми ги прави Доганов и нямам думи за неговият професионализъм и какъв страхотен човек е - проблемът е само, че има голяма навалица при него и се чака доста, докато се добереш
Иначе на 9-ти етаж имат много хубава апаратура
Успех, миличка :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #43 -: Август 04, 2006, 21:06:48 pm »
Благодаря, Фреши.Засега си харесах Попов, но съм с кашлица вече месец и явно ще отложим операцията за другия месец, защото едва ли може да съм с друга упойка, освен с пълна.Ще видим.
Боже, Фреши...как 5 пъти си оперирана???Просто ме изуми!!!
Успех и на вас, мацки!Дано всички успеем скоро!
« Последна редакция: Август 05, 2006, 00:28:40 am от danidan »
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #44 -: Август 07, 2006, 15:09:36 pm »
Дани, Попов (Шейново, нали?) е добър избор според мен - специално за лапароскопии много ги хвалят :D
Оздравявай бързо и действай :D
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #45 -: Юни 18, 2007, 22:03:05 pm »
Е това пък какво е сега?  8O 8O 8O
*
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #46 -: Юни 19, 2007, 09:18:14 am »
Здравейте, момичета. Имам три лапароскопии зад гърба си, и от всички най-ужасно (и като отношение, и като резултат, и като условия) беше в МД при Начев. Да не говорим, че преди да ме изпише каза: "ако ще черпиш, да не е с бонбони", което ме отврати. Впоследствие се оказа, че е направил диагностична лапароскопия, даже не се беше опитал нещо да пооправи (имам сраствания и две запушени тръби). Втората беше при Попов в Шейново (моето мнение за него като професионалист е много добро,  условията в Шейново също са сносни, като изключим поисканите на ръка пари). Като резултат едната тръба пропуска. Третата и последна лапароскопия беше при Стаменов -там беше супер, и доктора, и персонала, и храната, и стаята.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #47 -: Юни 19, 2007, 23:15:09 pm »
И аз да се разпиша, не знам доколко има симсъл или ще съм полезна. Д-р Начев направи секциото по спешност /без уговорка/ на сестра ми. Тя твърди, че е доволна от неговата работа. Не е вземал пари, но това беше преди 7 години.
На всички ви успех! И никога не спирайте да вярвате! Ваша: Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #48 -: Юни 20, 2007, 09:55:52 am »
Момичета, темата е от август миналата година.
Резултатите съм описала в дневникът ми във форум"Дневници".
Аз се чудя защо ми пишат на лични.
Успех на всички и избирайте правилните лекари. :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #49 -: Юни 20, 2007, 11:03:25 am »
Дани,  :oops:, желая ти успех!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #50 -: Юни 20, 2007, 11:07:35 am »
И на теб, Касси! :wink:
Няма проблем, стига да е полезна темата за някой.
Успех!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #51 -: Юни 20, 2007, 11:07:56 am »
А как се диагностицира хидрото? Само с преглед?


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #52 -: Юни 20, 2007, 11:18:56 am »
С него не може да се забременее и износи, поне това знам аз.

Мерси, Дани :) И аз така знам, но до сега от прегледи и цветна снимка, никой лекар не е изказвал предположение за хидро и се чудех дали изобщо може да видят без лапаро.
Успех ти желая и една двойна радост като на Касинка възможно най-скоро!


*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #53 -: Юни 20, 2007, 11:19:13 am »
Бебе, при мен се оказа, че червата ми са оплетени от старата операция и са виждали едно от тях на ехографа, което се променяше постоянно и няма работа там по-принцип.
С ехограф само се гадае, но ако се съмняват, почти винаги го има.
Хидрото се установява 100% само при лапароскопия.
С него не може да се забременее и износи, поне това знам аз.
Малко след теб се включих... :D
Мерси за пожеланията, успех и на теб!
« Последна редакция: Юни 20, 2007, 11:20:49 am от Danidan »
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #54 -: Август 17, 2010, 12:12:28 pm »
здравейте читатели,искам с най-голямо разочарование да кажа,че за мен д-р Начев не е никакъв оператор,или поне при мен не се получи.Октомври 2009 правих при него лапавоскопия,по препоръката на д-р Владимиров,минах на преглед в кабинета му в МД и с птвърдена и от него киста забързахме процедурата за лапарото,като лапароскопията първоначално ми трябваше за оглед на маточните тръби,но в последствие се оказа че имам голяма киста която трябваше да се отсрани.Мина лапарото,и на следващият ден д-ра ми каза че имам сраствания и съм за инвотро,по живо по здраво ме изписаха,един месец се възтановявах от лапарото и когато януари месец отивам на профилактичен преглед в друга клиника се оказва,че имам киста на същото място със същите размери,даже ми е излезнала още една,д-рът при който бях се оказа,че е приятел на д-р Начев и веднага ми даде лист за нова операция,дефакто нови 450 лв.По стечение на обстоятелсвата и най-вече от мисълта,че има нещо гнило не  отидох там,не се подложих на тази операция.След няколко месеца потърсих друг специялис,обясних му как стоят нещата и при прегледа се останови че кистата е пораснала още,видяха ми листа от лапароскопията и ми обясниха,че ми е направена само диагностика,нито кистата е махната,нито пък са се постарали и срастванията да се отсранят,което би било редно да се направи.Сега ми предстои ново ходене по мъките,най - вероятно ще правя нова лапароскопия,но трябва да сте сигурни,че няма да е при този д-р Начев.Просто съм възмутена даже тази дума не е достатъчна да опиша колко съм бясна,че все още има лекари който лмтят само за пари и на практика нищо не правят.Пропада ми процедура инвитро,защото с тези кисти няма смисъл да се прави каквото и да било......Помислете си дали да му плащате на д-ра за избор на екип,който не си върши работата.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #55 -: Август 18, 2010, 13:42:36 pm »
Съжалявам polinka mandolinkaтвърде неприятно за теб, за мен е вече видяно!

Явно това е "запазена марка д-р Начев" за начин на работа.

Желая ти успех и не се отказвай! Ще успееш!
« Последна редакция: Август 18, 2010, 13:44:49 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #56 -: Март 14, 2011, 22:36:54 pm »
Здравейте,
днес посетих д-р начев по друг повод, но имам някои общи впечатления от него...
Според мен си разбира от работата, но (редактирано от модератор). Взе ми 110!!! лв за преглед, който не бива при никакви условия да е повече от 40-50... :( направо ми премаля като сестрата ми каза...
Отделно, за да не си губи времето приема по 3 жени наведнъж и може да се случи да видиш/да те видят докато те преглеждат....разхождаш се гола нагоре-надолу и слушаш и на другите диагнозите...
ДОБЪР лекар е и вярвам, че си разбира много от работата, но повече няма да стъпя при него.
« Последна редакция: Март 15, 2011, 09:41:45 am от Елфи »
Re: Лапароскопия при Начев- събирам мнения!
« Отговор #57 -: Март 28, 2011, 18:55:33 pm »
110лв ти е взел, защото винаги преглежда и с колпоскоп. Иначе и на мен груповите прегледи не ми се понравиха там, но за важните неща му се доверих. Успех ти желая!