0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #560 -: Ноември 25, 2010, 10:22:30 am »
Бърди,
Искам да питам нещо. Преди два дни пуснахме климатиците. Иван се събужда със секрет в едната ноздра. Гъст секрет, който не може да издуха без стеримар. Не тече носа, но детето сутрин говори носово. Вечер не хърка. Самият секрет е между леко жълтав и бял. Ако се напъне да духне без да е втечнен секрета, се закашля. колкото и да се напъва не излиза. И двата дни секрета е само от едната ноздра, другата е чиста. Предполага зависи на коя страна е спал. През деня няма хрема.
Дали е необходимо лечение? Чудих е дали да не пусна секрет от носа. Ако се решим на това дали може следобед да се вземе?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #561 -: Ноември 25, 2010, 20:57:49 pm »
Искам да питам тези, които имат дечица на възраст ок. 1,5-6м. давате ли неограничено количество цитрусови плодове и по-конкретно мандарини. Аз от няколко дни се престраших да дам мандарина, много и се услади и си иска. Аз съм малко страхлива по отношение на въвеждането на нови храни и се запитах дали може да се прекали.
Д-р Birdie, бих се радвала и на Вашето мнение.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #562 -: Ноември 25, 2010, 21:34:22 pm »
Цитруси избягвам откровено, обработени са с отровни химикали за трайност. Нито за деца, нито за възрастни са ок.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #563 -: Ноември 25, 2010, 21:56:51 pm »
Значи хроничен синузит се диагностицира само с рентгенография - а ако няма гной, а само са възпалени синусите ще се види ли това на снимката?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #564 -: Ноември 26, 2010, 09:36:52 am »
Цитруси избягвам откровено, обработени са с отровни химикали за трайност. Нито за деца, нито за възрастни са ок.
АЗ мога да добавя тук и нещо друго. Цитрусите в големи количества вредят на зъбите. Соковете от цитрусови плодове вредят на зъбният емайл. Това беше първото нещо, което ме питаха при зъболекаря.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #565 -: Ноември 26, 2010, 10:13:56 am »
Цитруси избягвам откровено, обработени са с отровни химикали за трайност. Нито за деца, нито за възрастни са ок.
АЗ мога да добавя тук и нещо друго. Цитрусите в големи количества вредят на зъбите. Соковете от цитрусови плодове вредят на зъбният емайл. Това беше първото нещо, което ме питаха при зъболекаря.
Това за обработката с химикали доста се говори напоследък, но мисля че ако е вярно би важило за по-далечни дестинации, та главно вносът е от Турция и Гърция и едва ли ще се третират с химикали за да се удължи трайността им. А за разрушаване на зъбният емайл може би важи, ако се прекалява и по-скоро за сокът. Незнам. А аз така се запрадвах, че ги приема с таква охота. Кака й рядко и трудно хапва плод и на мен така ме радва, че малката с желание приема всякъкви плодове и зеленчуци.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #566 -: Ноември 26, 2010, 13:16:03 pm »
Цитурса вреди повече когато е на сок и се пие от шише. Ако искаш си давай, но винаги след тях малко водичка. Аз така правя. Пие си фреша сутрин и след него вода или мие зъбите.

Та на нашия проблем. Тази сутрин когато детето се издуха сополките вече бяха зелени. Отново само от едната ноздра. Притесних се, че менят цвета и отидохме на УНГ. Прегледа установи проблем само в тази ноздра. Другата ноздра, гърлото, ушите са добре.
Доктора установи голям оток и каза, че му е невъзможно да огледа ноздрата. Прати ни да вземем ампула адреналин. С нея намаза клечка за уши и я мушна в носа на детето. /половината си беше вътре/. След 10 минути, отока спадна и огледаха пак ноздрата.
Доктора подозираше чуждо тяло, но нищо не видя. Каза ни, че започваме едно лечение и в Понеделник пак преглед.
Заподозря: чуждо тяло, което все още не може да види, синузит, алергия.
 
Отока аз го виждам от известно време и с просто око. От няколко месеца. Споделих с педиатрите, които преглеждат детето и те казаха, че си внушавам.  Та значи този оток не се влияе от АБ. След прием не намалява. Просто си седи и запушва носа, до степен почти невъзможно издухване.
Каква може да бъде причината за такова едностранно отичане на носа. Отока като, че ли излиза от носната преграда и се издува до другият край на ноздрата.
Лечението ни е: Стремар, Олинт, Ксизал, Калциев глюконат, Тусавит.
Дали е правилно?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #567 -: Ноември 26, 2010, 13:21:16 pm »
Тан, мандарините и портокалите на нашия пазар са само гръцки и турски, именно такива бяха и тестваните с положителен резултат за химикали. Впрочем, моята любима продавачка на пазара ме увещаваше един път, че можело да се разпознае по външния вид третирана ли е или не. Тези с по-блед и не толкова комерсиален оранжев цвят според нея не били топени в нищо. Не се съмнявам в добронамереността й, но не мисля че и тя е съвсем на ясно. В крайна сметка, няма да навредят ако не се прекалява.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #568 -: Ноември 27, 2010, 19:20:45 pm »
Здравейте Докторе!

Бих искала да попитам относно хранителната добавка Кварцетин.

Препоръчаха ми го за малката - 4 години - във връзка с честите й алергични ларингити, кашлици и хреми. Не прави бронхити, всичко остава горе и се върти около носа, ларингса и ушите понякога. Ще помогне ли за това? Една приятелка ще си го поръчва от Англия за дъщеря си и ми предложи...Но без да се съветвам...не смея....Благодаря много!


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #569 -: Ноември 29, 2010, 13:40:45 pm »
Здравейте д-р Birdie ,
Детето ми е с прозрачни сополи от около месец,без кашлица ,без температура,без хъркане при спане.След прегледа се установи леко зачервено гърло,гърди чисти.Последва  5 дена с Олинт,след това с капки за очи,резултат нямаше. Според доктора нямах повод за притеснение,но след много настояване от моя страна взе носен и гърлен секрет.

Резултат от гърлен секрет: Streptococcus pneumoniae 10 000 cfu/ml
Резултат от носен секрет : E.coli 10 000 cfu/ml

За да не преписвам антибиограмите ,извадих само тези антибиотици, на които са чувствителни и двете бактерии.

CEFIXIME/PANCEF
CEFPROZIL/CEFZIL
CEFRIAXONE/ROCEPHIN
CEFTIBUTEN/CEDAX
CIPROFLOXACIN/CIPROBAY
LEVOFLOXACIN

Ако е необходимо ще препиша пълните две антибиограми.
На 10,09,2010г. има поставена еднократна доза Превенар,ако е от значение.Секретите се появиха след около 20 дена.
Моля да ми препоръчате антибиотик,до сега е пил само веднъж ,когато беше на 7 месеца ,заради бактерия в урината -Панцеф.
Благодаря ви предварително!



Здравейте,Докторе!
Днес заведох детето с резултатите от секретите при педиатъра.Поради доброто общо състояние на детето ,/както се изрази той,в смисъл,че не вдига температура,не кашля/,му предписа локално лечение с капки за очи CILLOXAN 4 пъти по 2к.във всяка ноздра.Според Вас това достатъчно ли е и съответно ако не е  ,аз какво мога да предприема.
Иначе днес сутринта и ние със съпругът ми си пуснахме секрети.

Здравейте,д-р Birdie!
С надеждата на съпругът ми,че може да ни размине антибиотика,слагах 10 дена CILLOXAN в нослето.Един ден след това детето изведнъж се влоши-вдигна температура и започна да кашля.При прегледа се установи зачервено гърло , гърди чисти,но впредвид изолираната бактерия и температурата,кашлицата,педиатъра предписа Сумамед за 3 дни и Проспан за седмица.Предложих Цефзил,каза не е нужно.Въобще не давах Сумамед,а отидох и купих Цефзил от 250мг./5мл.и може много да ме критикувате ,но потърсих в задните теми и открих примерна дозировка от вас и сама го дозирах-2*4,2мл ,той е 14кг.До там го докарах :oops:
На втория ден от антибиотика започнаха обилни секрети първоначално бели,после зелени.На петия ден заведох детето на преглед,чу "нещо" правиха снимка на бял дроб,резултат- чисти,кашлицата е от секретите.Включен и ксизал *12капки дневно,Вентолин 3*3мл..След 10 дена антибиотик ,кашлицата продължи и секретите също.Педиатъра ни изписа спрей Низита 4*2впръсквания и Бактробан маз 2 пъти дневно,спря сиропите.
Подобрение имаше още на 2-3 ден.Днес е 8-ми ден секретите са прозрачни и  почти ги няма,като изключиме сутринта ,като изпомвах имаше и малко зеленикави.Хъркането на сън в определени пози го има и се усеща ,че говори носово,кашлицата е много нарядко-3-4 пъти в деня и е суха.
Въпросът ми е след 10 дена бактробан ,ако все още не е излекуван какво да правя. Ясно е че секрет трябва да пусна и гърлен и носен,но нали трябва да изчакам поне седмица след Бактробана.
А до тогава? Много ще се радвам ако се включите с мнение.Благодаря ви!
« Последна редакция: Ноември 29, 2010, 13:42:39 pm от naka »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #570 -: Ноември 29, 2010, 14:11:28 pm »
Контролните посявки след АБ са негативни? ( с оглед изолираното в началото...)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #571 -: Ноември 29, 2010, 14:12:12 pm »
Здравейте Докторе!

Бих искала да попитам относно хранителната добавка Кварцетин.

Препоръчаха ми го за малката - 4 години - във връзка с честите й алергични ларингити, кашлици и хреми. Не прави бронхити, всичко остава горе и се върти около носа, ларингса и ушите понякога. Ще помогне ли за това? Една приятелка ще си го поръчва от Англия за дъщеря си и ми предложи...Но без да се съветвам...не смея....Благодаря много!


Не съм ползвал подобни неща.Не смятам че работят... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #572 -: Ноември 29, 2010, 16:02:34 pm »
Контролните посявки след АБ са негативни? ( с оглед изолираното в началото...)
След АБ не сме пускали контролни посявки  :?
Пуснах само гърлен секрет ,но точно на следващият ден след прекъсването на капките Цилоксан,не се изолира никаква бактерия,но сигурно резултатът е повлиян от капките...
« Последна редакция: Ноември 29, 2010, 16:08:05 pm от naka »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #573 -: Ноември 29, 2010, 19:02:31 pm »
Докторе, от днеска детето ми е на Панцеф, 5мл/24часа - дала съм днес в 13,30ч. дозата, но ако искам да променя приема на три пъти на ден, в колко часа трябва да започна да давам по 1,7мл на денонощие?
 

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #574 -: Ноември 29, 2010, 19:11:44 pm »
23.30 - 24
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #575 -: Ноември 29, 2010, 19:17:05 pm »
Благодаря за отговора. И аз се съмнявах, но исках да чуя и вас.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #576 -: Ноември 29, 2010, 19:25:04 pm »
23.30 - 24

Много благодаря, докторе! Спокойна вечер!

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #577 -: Ноември 30, 2010, 21:24:02 pm »
Моля, препоръчайте ми добър УНГ за София.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #578 -: Ноември 30, 2010, 21:34:42 pm »
Моля, препоръчайте ми добър УНГ за София.
д-р Кюлев работи в Токуда.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #579 -: Декември 02, 2010, 17:03:40 pm »
Докторе, защо предпочитате дневната доза АБ да бъде разделена на три приема?
Спомням си, че като малка, майка ми ме будеше и през нощта да ми дава лекарства, но сега нали винаги ги изписват по един или два пъти на ден.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.