0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #60 -: Юни 20, 2011, 14:07:28 pm »
mini - нещо да покажеш от новата придобивка
аз имах удоволствието да пина едно D700
и направо съм зашемАтена от всякъде:)

Pesheck - абе нещо не ми е яснос тези екшъни - то всияко не ми е ясно, но
да те пипитам как се разгъват.
Примерно прилагам един и не пипам нищо по него, след тов акак мога да променя нещо
или мога само да порменям когато се аплайава всяка стъпка ?

нещо дето го направих на нищо


много съм зле с фотошопа :(((
виждате ли двете червени петна дето така и не успях да махна с клонщампа или там както се казваше
каквото и да го пипах този тул -  настройвах и оправях все си личеше, че нещо съм пипала и
оставих петната
 
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #61 -: Юни 20, 2011, 15:00:11 pm »
Ето как се прилага и разгъва екшън:

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/263738_1755988110071_1550035988_31387077_733395_n.jpg - избираш екшън, в случая дървена рамка и натискаш плей.

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/253593_1755988470080_1550035988_31387078_3079704_n.jpg  това е резултата.

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/254473_1755988630084_1550035988_31387079_1874070_n.jpg като минеш на хистори виждаш последователността на извършените действия.

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/259903_1755989030094_1550035988_31387080_7360917_n.jpg а като се върнеш на екшън и натиснеш малката стрелка се разгъва екшна и ти показва какви точно филтри и с какви настройки са правени.
Промяната само на част от екшъна е ... излишно трудна работа. Трябва да запомниш/запишеш някъде всичко което включва екшъна и да го приложиш с твои си настройки, но в същата последователност. Както казах, готови екшъни не ползвам и никога не съм, та не съм особено компетентна.

п.п. - червени петна на твоя кадър не видях, но опитай се да използваш мека четка за клоне стампа.
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #62 -: Юни 20, 2011, 15:07:16 pm »
Pesheck - благодаря.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #63 -: Юни 20, 2011, 15:12:37 pm »




веднага показвам- апарата е ...хмм, направо думи нямам да опиша- удоволствие, всичко си има, дори нямам време да разуча функциите
предимствата- исо-то има много повече "стъпки",има скала за нагласяне на баланса на бялото, естествено от 6 на 12 Мпиксела разликата е огромна, по-бързо снима, повече кадри за по-кратко време, по-светлочувствителен е ... абе родих се с две думи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #64 -: Юни 20, 2011, 16:45:10 pm »
mini, снимката с целувката ме отвя - силна емоция, страшен улов!
*
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #65 -: Юни 24, 2011, 09:57:38 am »
Мини, страхотни снимки, майстор си  :youwoman:

Аз си следя темата, нямам време да пиша и снимам, но по някое време ще се изявя ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #66 -: Юни 27, 2011, 21:54:15 pm »
Една много обработена снимка от мен:



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #67 -: Юни 27, 2011, 22:42:52 pm »
Да се вмъкна с един тъп въпрос  :)
От къде мога да намеря лесна програма фотошоп ? Може и платено да е, но да е лесничко  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #68 -: Юни 27, 2011, 23:03:03 pm »
няма такава
плати си курс и после ще ти е лесно
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #69 -: Юни 27, 2011, 23:16:54 pm »
Страхотна темичка момичета! И снимките са невероятни. За съжаление аз не мога да се похваля с такива  :lol:
Снимам с Olympus SP600UZ и все не мога да фокусирам снимките  :lol: С една дума Гола вода съм, но следя темата с интерес  :D
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #70 -: Юни 28, 2011, 00:09:04 am »
 :lol: Благодаря Мини !
На този етап нямам време за подобни неща. Аз не искам чак професионално...просто да се занимавам чат-пат. Да направя една цветна черно - бяла и неща от сорта. Не някакви сложнотии...Но явно не стоят така нещата  :)
Мислех че има разни обяснения към програми и т.н. Бая съм си невежа  :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #71 -: Юни 28, 2011, 09:41:36 am »
Виж сега, намери си книжка за фотошоп. В нея ще има обяснени инструментите и изобщо всичко което имаш на работното поле. Като познаваш инструментите и палитрите е лесно да работиш по уроци от нета. Пък и 50% от нещата които знам съм ги научила на принципа "я да цъкна тука, да видим какво ще стане". Ако не харесам резултата - ctrl Z  и връщам нещата в изходна позиция. :lol:
*
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #72 -: Юни 28, 2011, 10:18:11 am »
Рая погледни в този сайт има интересни уроци http://itschool.bg/tutorials/tag/%D0%9E%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8+%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8/

Имам аз някъде книга за Фотошоп, но незная къде съм я завряла. Ако искаш ще се поразровя и ще ти я пратя.

Иначе и аз като Першек, само че на 90% съм го научила с щракане и връщане назад  :lol:
*
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #73 -: Юни 28, 2011, 11:37:47 am »
Раиса, аз ползвам PaintShop Pro, доста по лесна и по интуитивна поне според мен програма, е не може да прави "чудеса" като Photoshop-а, но за това което си изброила става, аз си правя колажи с нея.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #74 -: Юни 29, 2011, 13:35:30 pm »
 :D Супер ! Благодаря !
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #75 -: Юли 27, 2011, 11:15:16 am »
Само да се запиша. Нито имам хубав апарат, нито дори минимален талант :), но темата ми е много интересна и ще я следя с интерес ;)


*
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #76 -: Юли 27, 2011, 11:50:11 am »
Момичета аз да питам  :oops:
Този замазан фон от апарата ли става или после го обработвате на фотошопа?
пример давам с на Мини снимката
*
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #77 -: Юли 27, 2011, 12:13:50 pm »
И с апарата става и с фотошоп. Зависи и от апарата и от режима на който снимаш колко ще се размаже и колко далеч ти е фона. Не знам обясних ли добре, но по напредналите ще кажат. Аз на моя за да го докарам, трябва да снимам с голям зоом примерно и фона да си е доста далеч...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #78 -: Юли 27, 2011, 13:37:39 pm »
На фотошоп е страшна играчка, да отделиш предния фон от това отзад .... с показания кадър на Мини примерно ще е ужасно пипкаво, бавно и не точно. Но хубавите апарати могат да фокусират предния или задния план. Или където си реши фотографа. Мини ще покаже как става "размазано" т.е. не на фокус предния план, за сметка на задния. Имаше и един кадър на нещо в редичка - много хубав и много интересен. Пак Мини ще покаже :lol:.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Има ли фотографки?:)
« Отговор #79 -: Юли 27, 2011, 16:34:09 pm »
максимално близко до обекта /според фокусното разстояние на обектива/ с максимално отворена бленда в режим М на фотоапарата
идея си нямам как да се направи във ФШ това, много ми е зле тази част  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит